Skocz do zawartości

Jaki router?


RoL

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące później...

nie chce zakładąc nowego tematu, a sprawa dotyczy tego samego więc mam nadzieje ,że Di sie nie obrazi.

 

Mam łacze 1mb z neostrady, chciałbym podzielić łacze niezależnie na 2 komputery. Jakoś nie ufam Wi Fi i wolałbym podłaczyć te komputery kablem. W ten sposob, zeby komputery mogły działac niezaleznie od siebie ,by po właczeniu jednego z nich komputer korzystał z maksymalnej predkosci łacza, a gdy właczy sie drugi to żeby oba miały po 512.

 

mam jeden modem seagema 800.

Odnośnik do komentarza

dobra Panowie, dzieki za wpisy

 

a teraz mam inne pytanie.

 

 

Na jakiej zasadzie działa to Wi-Fi? Jest lepsze niż połączenie kablowe? sprawa jest taka, ze dwa komputery na ktore chce dac internet są na osobnych piętrach oraz dzielą je dość grube mury. Nie znam sie na tym zupełnie dlatego pytam czy to całe podłaczenie radiowe działa niezawodnie bez przerywania, zwiech i innych neoczekiwanych problemow?

 

Sprawa druga. Mam dwa gniazda telefoniczne na ten sam numer telefoniczny. W pokoju u gory i w pokoju na dole. Łacze kompa przez modem z linią telefniczną i internet działa. Teraz chce podłaczyć w identyczny sposob kmputer na drugim piętrze. Oczywiscie przez drugi identyczny modem co na dole. Działa mi czy nie działa?

 

edytka, sprawa druga rozwiazana. Nie mogą działać:P zostaje sprawa 1

Edytowane przez Stachu
Odnośnik do komentarza

Ja mysle, ze jednak pojdzie, bo pare razy laczylem sie przez wi-fi, z routerem sasiada mieszkajacego pietro wyzej. Nie wiem, czy nie wystepuja problemy z przerywaniem, bo laczylem sie tylko na pare minut. Trzebaby sprobowac, bo jesli rzeczywiscie sa grube mury, to moze byc problem.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...

Szukam routera z wifi. Jak na razie znalazłem sobie coś takiego -> http://www.ceneo.pl/;009r81988-v0;01561607...productOpinions

albo to -> http://www.ceneo.pl/653791s

 

Cena do tych 150zl, dobry będzie to wybór jeśli wezmę któregoś z nich?

Router będzie do PC i konsoli stacjonarnej + czasami laptopa/PSP

 

No i od razu drugie pytanie. Karta wifi do kompa, co brać? Na razie znalazłem takie coś - > http://www.ceneo.pl/237364

Edytowane przez the_m
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Potrzebuje router wifi który mi połączy kompa(kablem), xboxa 360(kablem) i 2 laptopy przez wifi, ofc. wszystko nie bedzie chodziło naraz ale coś co da sobie rade z tym bezproblemowo.
no to moj z poczatku tej strony lub ten od stony z konca poprzedniej strony ;] jak masz internet od lokalnego dostawcy to podobne modele tez beda dobre [tansze jakies 50zl]
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Produkty asmaxa są dość ciekawe w kategorii kompromis cena -> jakość, sam posiadałem router z modemem adsl co prawda spalił się po dwóch latach, ale to był stary model, w tych nowych poprawili już chłodzenie, ale d-linki też mają ostre problemy z grzaniem się.

Miałem Asmaxa, faktycznie po ok 2 latach odmówil współpracy więc kupiłem d-linka:)

Mam pytanko, czy jeśli nie używacie routerów to go wyłączacie z sieci? Ja mojego wyłączam np na noc, albo na dłuższe przerwy bo faktycznie generuje ciepło - router i zasilacz.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Planuję zakupić router, do podłączenia jest jeden pc, przez rj45 i może ps2, czy Netgar DG834G v3 się nada? Nie tylko pod kątem www, ale gier sieciowych, CS, Live for Speed. Cena wydaje się być atrakcyjna, dla porównania w agito.pl 204 zł. Brać? :D

Teraz zauważyłem, że Stona takowy posiada i po przeczytaniu jego postu jestem jeszcze bardziej przekonany do zakupu,

Edytowane przez msk
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.