Skocz do zawartości

japko


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

Aira 13" miałem przez weekend i ogólnie cudowne urządzenie, jeśli chcesz mieć przenośny komputer. Malutkie to, leciutkie, bateria długo trzyma, no cudo. Jak byłem w podstawówce to w mokrych snach mi się nie śniło, że takie przenośne komputery będą istniały.

 

Do pracy też by się nadawał, bo po podłączeniu do zewnętrznego monitora dużo od MBP sprzed czasów Retiny się nie różni, gdyby tylko nie te procki, które wyraźnie wolniejsze są. Do fejsika czy Slacka spoko, no ale jak przychodzi do kompilowania większych projektów to różnicę można liczyć w dziesiątkach sekund.

Odnośnik do komentarza

MBA jest spoko, ale MBP Retina... miałem lejta 2013.
cudowna_matryca.

czerń : 10/10
kolorki : 10/10

rozdzielczość na 13" : 11/10

do tego fajna i5tką i komputer nie krztusił się nawet z parallells (Windows 8 )  odpalonym ZAWSZE jako drugi system, równocześnie. 

Retina to jest życie

Edytowane przez II Noxx II
Odnośnik do komentarza

Jak ktoś siedzi na retinie jakiś czas i kup Aira, to jednak trochę zaboli.

Ale na bank to nie jest dramat jakiś o którym można przeczytać w necie z hasłem "tylko retina" 

 

Jeżeli porównać poprzednie modele bez tych nowych, to Air jest spoko pod względem gabarytów, wagi i baterii która trzyma najlepiej z macbooków. Nowe Pro mają problem z 10h. 12 calowy tzw ipad z klawiaturą też tyle nie osiąga. 

Air boli w oczach jak ktoś siedzi nosem w ekranie, bo na pewnej odległości różnica się zaciera. 

 

W sumie nie wiem co ta firma odstawia po odejściu Jobsa. Dobrze, że wyrzucili 11 z oferty, ale niech dadzą Airowi retine i cena na poziomie 4.5 i mnie mają ponownie. Za te nowe wynalazki nie dam 7k.... ani za pasek do macania 8999....

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Retina ma już kilka lat. Imac ma już ekran 5k czy jak to oni nazwali. Także dzisiaj nie jestem jakąś hyper ultra drogą technologią. 

Air jest najtańszym kompem, bo zastąpił kilka lat temu Macbook Black/White. To była najtańsza opcja u apple. 

Był mega przenośny 11 calowy i był 13 calowy dla lepszego komfortu pracy. Pro, to był Pro. Dzisiaj to tylko nazwa i marketing. Zrobił się syf po wprowadzeniu 12 calowego. W środku trochę lepiej niż w iPadzie Pro. Cena wysoka, bo nowe klawisze motylki i gładzik i extra pocięta na kawałki bateria żeby to wszystko upchać w tej obudowie. 

Najnowszy pro w najtańszej opcji z paskiem touch to 9klocków. Tragedia, nie wiem dokąd ta firma zmierza, ale nie wygląda to dla mnie za dobrze. Ale jestem w błędzie, bo najnowsze Pro to najlepiej sprzedające się komputery apple od dawna. 

Reselerzy wprowadzili 50 rat 0%. Tak u nas to schodzi, że chyba chcą żeby wszyscy poczuli ten amazing touch bar.... 

 

Wstrzymam się od hasła że się kończą do premiery nowego ajfona i jak to zapakują. Powinna być zmiana stylistyki teraz. Ale po śmierci Jobsa powielają stały schemat. Na moje już nigdy nie będzie tego skoku w przód jak przy Ipodzie czy iphone. To były przełomowe momenty. Imac lampka czy all in one w imacu w ładnej obudowie. Tim nie ma jaj żeby tak popłynąć i wmówić ludziom że to jest fajne. Sprawdzone schematy i małymi krokami. 

Same eventy już wieją nudą. Jobs, to był jednak Jobs. 

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza

Aira 13" miałem przez weekend i ogólnie cudowne urządzenie, jeśli chcesz mieć przenośny komputer. Malutkie to, leciutkie, bateria długo trzyma, no cudo. Jak byłem w podstawówce to w mokrych snach mi się nie śniło, że takie przenośne komputery będą istniały.

 

Do pracy też by się nadawał, bo po podłączeniu do zewnętrznego monitora dużo od MBP sprzed czasów Retiny się nie różni, gdyby tylko nie te procki, które wyraźnie wolniejsze są. Do fejsika czy Slacka spoko, no ale jak przychodzi do kompilowania większych projektów to różnicę można liczyć w dziesiątkach sekund.

Tak jak piszesz. Ja mam swój podłączony do LG 34" Curved IPS na thunderbolt. Ogólnie to przy słuchawkach wifi nie ma żadnego kabla na biurku i przez maca sobie odbierasz telefon akurat robiąc sobie kawę w kuchni. Jak mi raz się wyłączył bez pozwolenia to sam Steve Jobs wysyłał imienne przeprosiny. Najlepsza rzecz do fotografii jaką stworzył człowiek.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Pytanie do znawców. Mam laptopa, tablet i telefon, wykupiłem iCloud 50GB na zdjęcia. Jak robię zdjęcie np. telefonem to zapisuje się ono i uploaduje do chmury, dzięki temu mam dostęp do niego na wszystkich urządzeniach. Pytanie teraz mam jak mogę zarządzać tymi zdjęciami? Chcę zrobić porządek, np. na laptopie pousuwać z chmury niechciane zdjęcia, ale chciałbym żeby one poznikały ze wszystkich urządzeń – jak to zrobić? Albo na przykład jak na tablecie edytuję jakieś zdjęcie to chciałbym, żeby to edytowane było dostępne na wszystkich urządzeniach, by zdjęcia były jednakowe wszędzie.

Odnośnik do komentarza

Pytanie do znawców. Mam laptopa, tablet i telefon, wykupiłem iCloud 50GB na zdjęcia. Jak robię zdjęcie np. telefonem to zapisuje się ono i uploaduje do chmury, dzięki temu mam dostęp do niego na wszystkich urządzeniach. Pytanie teraz mam jak mogę zarządzać tymi zdjęciami? Chcę zrobić porządek, np. na laptopie pousuwać z chmury niechciane zdjęcia, ale chciałbym żeby one poznikały ze wszystkich urządzeń – jak to zrobić? Albo na przykład jak na tablecie edytuję jakieś zdjęcie to chciałbym, żeby to edytowane było dostępne na wszystkich urządzeniach, by zdjęcia były jednakowe wszędzie.

 

A to nie działa tak z defaultu? :D Ja jak wywalam foty na macu (z apki Photos) to wylatują wszędzie indziej. Dostaje nawet komunikat, że jak usunę zdjęcie to wyleci ze wszystkich i czy aby na pewno.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...