Skocz do zawartości

japko


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

Znamy już cenę najcieńszego laptopa świata - wersja podstawowa będzie kosztowała Polaków 6799 zł, a rozszerzona - 11299 zł. Ceny brutto.

 

Ceny upgrade'ów:

 

-zmiana procesora z 1,6GHZ na 1,8 GHZ - dopłata 1299 zł

-zmiana dysku z 80GB HDD do 64GB SSD - dopłata 3 999 zł

-zewnętrzny napęd optyczny - dopłata 349 zł

- adapter USB-ethernet -dopłata 119 zł

- dodatkowy Apple Remote - dopłata 209 zł

 

no, takze spoko

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie odnosnie sterowników - bo podobno ich nie ma pod Mac OS'em, pytanie zatem jest nastepujące - czy nie ma problemów z zainstalowaniem sprzetu na usb, tzn nie tylko takiego, do którego sterowniki są wbudowne (np pendrive'y), ale takiego, do którego dostarczane są oddzielnie (np aparat fotograficzny, modem do neo, drukarka, itp)?

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...

Gdzie w Polsce mozna najtaniej kupic Maca?

 

2400 zl

2850 zl

3285 zl

 

Tyle kosztuja Macbooki z amerykanskim sklepie.

 

3 799 zl

4 499 zl

5 299 zl

 

..a tyle w iSpocie. :/

 

Roznica jest kolosalna, stad tez moje pytanie. Z USA troche balbym sie sprowadzac, chociaz gdyby udalo sie uniknac cla, to kto wie.

 

Kolejne pytanie: czy warto kupowac Maca(konkretnie to Macbooka) jesli nie zajmuje sie grafika/fotografia/obrobka filmow itp.? W sumie to moglbym ta grafika troche sie pobawic, ale poki co jest jak jest.

Czy Maci obsluguja Office'a bez instalowania Windowsa?

I ostatnie: czy Macbooki maja blyszczaca obudowe? Widzialem na zywo iMaci i ta ich aluminiowa obudowa jest naprawde w porzadku i szczerze mowiac wolalbym, zeby Macbooki tez taka mialy.

Odnośnik do komentarza

Najtaniej mozna wyrwac na gieldzie, na forum http://www.myapple.pl. Naprawde mozna zarowno nowy, jak i uzywany sprzet kupic po okazyjnej cenie.

 

Czy Maci obsluguja Office'a bez instalowania Windowsa?

Naturalnie, istnieje Office w wersji dla Mac'a.

 

 

Czy warto kupowac, trzeba odpowiedziec sobie samemu. Maki nie sluza tylko i wylacznie do grafiki/fotografii/filmow, to metka przylepiona produkta apple przez rzesze ludzi. Na obecna chwile po odejsciu od ppc, na komputerach spod znaku jablka mozna robic wszystko, to co na zwyklym laptopie/komputerze. Mozna, ale nie trzeba. Tak wiec choc z instalacja windowsa nie ma problemu, to tez nie ma za bardzo przeslanek coby to robic, gdyz MacOS, to fantastyczny system i dla niego samego warto sie zastanowic nad zakupem Mac'a. Naprawde.

Macbooki maja blyszczaca obudowe. Poki co jeszcze nie pojawily sie MB z aluminiowa obudowa, jedynie MBP, ew. starsze modele.

Edytowane przez kurczakov
Odnośnik do komentarza

Ja MacBookiem jestem zachwycony. Kupiłem sobie niedawno dodatkowo HP Paviliona 9700ea i nie ma porównania.

Apple niszczy konkurencję.

 

Klawiatura i touchpad to mistrzostwo świata. Wygodnie pisać na forum można nawet i z kibla.

Karta dźwiękowa daje cudownie czysty dźwięk stereo. Jak usłyszałem dźwięk z HP, to się załamałem.

 

Zupełny brak wirusów, czy jakichkolwiek tego typu problemów z systemem. Nie ma fragmentacji danych na dysku.

Nie ma reinstalacji systemu. System po 10 latach nie zwolni nawet odrobinę. Najwyżej przyspieszy po aktualizacjach.

 

Do tego wykonanie sprzętu. Poezja. Nie dość, że ładny, to jeszcze pancerny niemal. Trzymam go pod łóżkiem w sypialni.

Zawsze jest tam trochę kurzu. Przez dwa lata komputer był wyłączany kilka razy tylko. Normalnie chodzi tygodniami z przerwami na hibernację.

W ten sposób system odpala mi się w 1 sekundę. Dodatko jest tak cichy, że praktycznie nie ma możliwości stwierdzić, czy jest włączony bez spojrzenia na ekran i poruszaniem kursorem. Hałasuje jak książka.

 

Tylko przy bardzo silnym obciążeniu słychać wentylatory.

 

BTW: MacBook > MacBook Pro.

Odnośnik do komentarza
Gość Maiden
To ja troche odświeże.Mam pytanie jak jest z podłączeniem mac mini lub imac do ps3 lub xbox360 :?:

 

Jest do tego program - Podłączysz bez problemu. Google!

 

Gdzie w Polsce mozna najtaniej kupic Maca?

 

Cortland, a szczególnie polecam forum www.myapple.pl - Znajdziesz tam masę ofert. Szczególnie ludzie cenią sobie u użytknownika "Blade".

 

 

 

Kolejne pytanie: czy warto kupowac Maca(konkretnie to Macbooka) jesli nie zajmuje sie grafika/fotografia/obrobka filmow itp.? W sumie to moglbym ta grafika troche sie pobawic, ale poki co jest jak jest.

 

Oczywiście, że warto kupować Macbooka jeżeli się nie zajmuejsz grafiką! Jak nanbardziej!

 

Czy Maci obsluguja Office'a bez instalowania Windowsa?

 

Pewnie, MS wydaje officea na Maca. Najnowsza wersja to 2008.

 

I ostatnie: czy Macbooki maja blyszczaca obudowe? Widzialem na zywo iMaci i ta ich aluminiowa obudowa jest naprawde w porzadku i szczerze mowiac wolalbym, zeby Macbooki tez taka mialy.

 

Tak, MacBook ma białą, błyszczącą obudowę.

 

o, a to mnie zaciekawiło. Dlaczego?

 

Są to wady i zalety:

 

-A prioris szybsze

-Z leszą grafiką

-"Opancerzone"

-Z podświetlaną klawiaturą

-Najnowsze modele, mają nowę generację touchpadów

 

 

Edytowane przez Maiden
Odnośnik do komentarza
o, a to mnie zaciekawiło. Dlaczego?

 

Są to wady i zalety:

 

-A prioris szybsze

-Z leszą grafiką

-"Opancerzone"

-Z podświetlaną klawiaturą

-Najnowsze modele, mają nowę generację touchpadów

Rozumiem, ze napisałeś dlaczego Pro jest lepszy od MacBook'a, tak? Bo te cechy wszystkie to cechy Pro własnie, no i ja sie z tym zdecydowanie zgadzam. Tylko że C1REX napisał, ze to własnie klasyczny MacBook jest lepszy od MacBook'a Pro, i to mnie zaciekawiło.

Odnośnik do komentarza

Napisałem tak z kilku powodów.

 

Zwykły macbook ma lepszą klawiaturę. W całym świecie komputerowym tylko kilka modeli VAIO ma podobną.

Jest ładniejszy.

Bardziej poręczny.

Mniej się grzeje. Pro jest z aluminium i cała obudowa działa jak radiator. Czasem temp obudowy moźe być absurdalnie wysoka.

Mniej prądoźerny jest zwykły Mac.

 

 

Oczywiście to tylko moje zdanie,

Odnośnik do komentarza
Gość Maiden

Zacznę od tego, że wcale nie musisz kupować nowych laptowów - Sam 2 razy kupowałem już używane i jestem zachwycony. Ten sprzęt, w przeciwieństwie do innych PC starzeje się duuuuuuuuużo wolniej.

 

 

12 - 13 styknie spokojnie?

 

W takim razie, na początek poleciłbym Ci PowerBooka G4 867 mhz lub 1.0 Ghz - 12 calowe modele. (Nie przerażaj się prędkością - Sam z pierwszego korzystałem przez ostatni rok, i zapewniam Cię że do mocniejszy Ci potrzebny nie będzie - Chyba, że chcesz grać w gry).

 

Takiego laptopika kupisz spokojnie za nawet 1000 - 1100 zł a będziesz zachwycony. Jest też SUPER poręczny, dużo poręcznijszy od MacBooka. Możesz się też zastanowić na PowerBookiem G4 17' 1.67 Ghz (Sam teraz takiego używam) - Ten da Ci świetnej jakości wyświetlacz, i różne przydatne bajery, jak wspomniana przezemnie klawiatura.

 

 

Jednak generalnie ja bym celował w PowerBooka 12 calowego. Najlpeszy do nauki w nowym środowisku, podadto, obeserwując to co się dzieje na allegro jego cena bardzo wolno spada. Jeżeli nie będziesz zadowolony z systemu, sprzętu to go sprzedarz bez problemu. Przez fanów apple'a jest postrzegany jako najbardziej udany i poręczny model - nawet bardziej od Macbook air.

powerbook12top09162003.jpg

 

Cudo ;*

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.