Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

japko

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1323 odpowiedzi w tym temacie

#41 kurczakov

kurczakov
  • Użytkownicy
  • 112 postów

Napisano 10 May 2008 - 00:33

Najtaniej mozna wyrwac na gieldzie, na forum http://www.myapple.pl. Naprawde mozna zarowno nowy, jak i uzywany sprzet kupic po okazyjnej cenie.

CYTAT
Czy Maci obsluguja Office'a bez instalowania Windowsa?

Naturalnie, istnieje Office w wersji dla Mac'a.

Czy warto kupowac, trzeba odpowiedziec sobie samemu. Maki nie sluza tylko i wylacznie do grafiki/fotografii/filmow, to metka przylepiona produkta apple przez rzesze ludzi. Na obecna chwile po odejsciu od ppc, na komputerach spod znaku jablka mozna robic wszystko, to co na zwyklym laptopie/komputerze. Mozna, ale nie trzeba. Tak wiec choc z instalacja windowsa nie ma problemu, to tez nie ma za bardzo przeslanek coby to robic, gdyz MacOS, to fantastyczny system i dla niego samego warto sie zastanowic nad zakupem Mac'a. Naprawde.
Macbooki maja blyszczaca obudowe. Poki co jeszcze nie pojawily sie MB z aluminiowa obudowa, jedynie MBP, ew. starsze modele.

Użytkownik kurczakov edytował ten post 10 May 2008 - 00:34

• 0

#42 C1REX

C1REX
  • Użytkownicy
  • 2326 postów
  • SkądLONDYN

Napisano 10 May 2008 - 01:27

Ja MacBookiem jestem zachwycony. Kupiłem sobie niedawno dodatkowo HP Paviliona 9700ea i nie ma porównania.
Apple niszczy konkurencję.

Klawiatura i touchpad to mistrzostwo świata. Wygodnie pisać na forum można nawet i z kibla.
Karta dźwiękowa daje cudownie czysty dźwięk stereo. Jak usłyszałem dźwięk z HP, to się załamałem.

Zupełny brak wirusów, czy jakichkolwiek tego typu problemów z systemem. Nie ma fragmentacji danych na dysku.
Nie ma reinstalacji systemu. System po 10 latach nie zwolni nawet odrobinę. Najwyżej przyspieszy po aktualizacjach.

Do tego wykonanie sprzętu. Poezja. Nie dość, że ładny, to jeszcze pancerny niemal. Trzymam go pod łóżkiem w sypialni.
Zawsze jest tam trochę kurzu. Przez dwa lata komputer był wyłączany kilka razy tylko. Normalnie chodzi tygodniami z przerwami na hibernację.
W ten sposób system odpala mi się w 1 sekundę. Dodatko jest tak cichy, że praktycznie nie ma możliwości stwierdzić, czy jest włączony bez spojrzenia na ekran i poruszaniem kursorem. Hałasuje jak książka.

Tylko przy bardzo silnym obciążeniu słychać wentylatory.

BTW: MacBook > MacBook Pro.
  • 0

#43 ghost.

ghost.

I might be wrong

• Senior Member
  • 1561 postów

Napisano 10 May 2008 - 07:08

CYTAT(C1REX @ 10 05 2008, 02:27) Wyświetl post
BTW: MacBook > MacBook Pro.

o, a to mnie zaciekawiło. Dlaczego?
  • 0

#44 Gość_Maiden_*

Gość_Maiden_*
  • Goście

Napisano 10 May 2008 - 08:20

CYTAT(mlodziak1993 @ 25 04 2008, 08:09) Wyświetl post
To ja troche odświeże.Mam pytanie jak jest z podłączeniem mac mini lub imac do ps3 lub xbox360 question.gif

Jest do tego program - Podłączysz bez problemu. Google!

CYTAT
Gdzie w Polsce mozna najtaniej kupic Maca?

Cortland, a szczególnie polecam forum www.myapple.pl - Znajdziesz tam masę ofert. Szczególnie ludzie cenią sobie u użytknownika "Blade".

CYTAT
Kolejne pytanie: czy warto kupowac Maca(konkretnie to Macbooka) jesli nie zajmuje sie grafika/fotografia/obrobka filmow itp.? W sumie to moglbym ta grafika troche sie pobawic, ale poki co jest jak jest.

Oczywiście, że warto kupować Macbooka jeżeli się nie zajmuejsz grafiką! Jak nanbardziej!

CYTAT
Czy Maci obsluguja Office'a bez instalowania Windowsa?

Pewnie, MS wydaje officea na Maca. Najnowsza wersja to 2008.

CYTAT
I ostatnie: czy Macbooki maja blyszczaca obudowe? Widzialem na zywo iMaci i ta ich aluminiowa obudowa jest naprawde w porzadku i szczerze mowiac wolalbym, zeby Macbooki tez taka mialy.

Tak, MacBook ma białą, błyszczącą obudowę.

CYTAT

Są to wady i zalety:

-A prioris szybsze
-Z leszą grafiką
-"Opancerzone"
-Z podświetlaną klawiaturą
-Najnowsze modele, mają nowę generację touchpadów

Użytkownik Maiden edytował ten post 10 May 2008 - 08:22

• 0

#45 ghost.

ghost.

I might be wrong

• Senior Member
  • 1561 postów

Napisano 10 May 2008 - 09:45

CYTAT(Maiden @ 10 05 2008, 09:20) Wyświetl post
CYTAT

Są to wady i zalety:

-A prioris szybsze
-Z leszą grafiką
-"Opancerzone"
-Z podświetlaną klawiaturą
-Najnowsze modele, mają nowę generację touchpadów

Rozumiem, ze napisałeś dlaczego Pro jest lepszy od MacBook'a, tak? Bo te cechy wszystkie to cechy Pro własnie, no i ja sie z tym zdecydowanie zgadzam. Tylko że C1REX napisał, ze to własnie klasyczny MacBook jest lepszy od MacBook'a Pro, i to mnie zaciekawiło.
  • 0

#46 w07t3k

w07t3k
  • Użytkownicy
  • 596 postów

Napisano 10 May 2008 - 10:48

W Cortlandzie ceny sa takie same jak w iSpocie, wiec lipa. Pozostaje mi myapple.pl, albo USA. :\ Ktos sie orientuje jak to moze wygladac(mowie oczywiscie o kupnie ze Stanow)?

• 0

#47 C1REX

C1REX
  • Użytkownicy
  • 2326 postów
  • SkądLONDYN

Napisano 10 May 2008 - 11:08

Napisałem tak z kilku powodów.

Zwykły macbook ma lepszą klawiaturę. W całym świecie komputerowym tylko kilka modeli VAIO ma podobną.
Jest ładniejszy.
Bardziej poręczny.
Mniej się grzeje. Pro jest z aluminium i cała obudowa działa jak radiator. Czasem temp obudowy moźe być absurdalnie wysoka.
Mniej prądoźerny jest zwykły Mac.

Oczywiście to tylko moje zdanie,
  • 0

#48 ShtaS

ShtaS
  • Użytkownicy
  • 2105 postów

Napisano 10 May 2008 - 12:41

W jakiej cenie można dostać, bez żadnych promocji, "laptop" Apple? Byleby działa stabilnie (tak, jak to opisywał C1REX - działanie dwa tygodnie non stop bez zwolnień), ekran nie musi być duży - 12'' ~13" styknie spokojnie.

Użytkownik ShtaS edytował ten post 10 May 2008 - 12:42

• 0

#49 Gość_Maiden_*

Gość_Maiden_*
  • Goście

Napisano 10 May 2008 - 17:59

Zacznę od tego, że wcale nie musisz kupować nowych laptowów - Sam 2 razy kupowałem już używane i jestem zachwycony. Ten sprzęt, w przeciwieństwie do innych PC starzeje się duuuuuuuuużo wolniej.

12 - 13 styknie spokojnie?

W takim razie, na początek poleciłbym Ci PowerBooka G4 867 mhz lub 1.0 Ghz - 12 calowe modele. (Nie przerażaj się prędkością - Sam z pierwszego korzystałem przez ostatni rok, i zapewniam Cię że do mocniejszy Ci potrzebny nie będzie - Chyba, że chcesz grać w gry).

Takiego laptopika kupisz spokojnie za nawet 1000 - 1100 zł a będziesz zachwycony. Jest też SUPER poręczny, dużo poręcznijszy od MacBooka. Możesz się też zastanowić na PowerBookiem G4 17' 1.67 Ghz (Sam teraz takiego używam) - Ten da Ci świetnej jakości wyświetlacz, i różne przydatne bajery, jak wspomniana przezemnie klawiatura.

Jednak generalnie ja bym celował w PowerBooka 12 calowego. Najlpeszy do nauki w nowym środowisku, podadto, obeserwując to co się dzieje na allegro jego cena bardzo wolno spada. Jeżeli nie będziesz zadowolony z systemu, sprzętu to go sprzedarz bez problemu. Przez fanów apple'a jest postrzegany jako najbardziej udany i poręczny model - nawet bardziej od Macbook air.

Cudo ;*
  • 0

#50 plecak

plecak
  • Użytkownicy
  • 69 postów
  • SkądLublin

Napisano 01 June 2008 - 17:11

mi się podobają modele z aluminiową obudową
  • 0

#51 Psyko

Psyko
  • Użytkownicy
  • 8178 postów

Napisano 07 July 2008 - 19:34

Zamierzam niedlugo zmienic notebooka na nowego. W gre wchodzi Vaio i wlasnie Mac. Mam wiec o jabluszko kilka pytan.

1. Czy jako czlowiek, ktory uczyl sie pracy na pc przy windzie nie bede mial problemow z obsluga MacOsa? Czy system jest stabilny? Slyszalem ze nie ma czegos takiego jak formatowanie partycji systemowej, czy sypanie sie.
2. Ma glownie sluzyc do filmow/seriali, muzyki i surfowania po necie. Odpowiedni sprzet do tego?
3 Jak jest z programami/kodekami - sa torrenty, komunikatory, foobar chodzi pod Macem, nie ma problemow z odtwarzaniem divix, xvid i innych + czy odtwarza filmy na dvd niezaleznie od ich regionow (oryginalne filmy)?
4. Jakosc matrycy? Nasycone barwy, odpowiednia jasnosc. Moge na to liczyc?
5. Macki maja wbudowane nagrywarki dvd?
6. Ile gwarancji w polsce?

Na te pytania chcialbym odpowiedzi. Vaio ma zalete taka ze za 4k zlotych mam mocny sprzet z blu rayem i hdmi.... ale ta winda. W chwili obecnej sklaniam sie ku Macintoshowi. I ile kosztowalby model odpowiedni dla mnie, w gre wchodza tylko nowki.
  • 0

#52 mord00k

mord00k
  • Użytkownicy
  • 642 postów

Napisano 07 July 2008 - 20:17

1. Jak najbardziej nie, system jest prościutki.
2. Tak, jak najbardziej powtarzając się.
3. Tak, tak, foobar nie wiem, nie ma problemów - tak odtwarza.
4. Bardzo dobra imo.
5. Tak.
6. Bodajże 2 lata jak na każdy sprzęt elektroniczny.

Jeśli nie masz zamiaru grać to bierz Maca.
  • 0

#53 ghost.

ghost.

I might be wrong

• Senior Member
  • 1561 postów

Napisano 07 July 2008 - 20:45

Chciałem nadmienic tylko dwie rzeczy - foobar'a nie ma niestety na mac'a (przynajmniej nie było jak ostatni raz sprawdzałem i było napisane, że foo jest programem przewidzianym w developingu tylko pod winde). Druga sprawa to matryce - od premiery macbook'a air, apple zaczyna sukcesywnie wymieniać w macbookach matryce LCD na matryce LED'owe, które są jaśniejsze, mają lepszy kontrast i nasycenie barw, oraz są bardziej energooszczedne. No i chyba juz montują (na pewno w macbook'ach pro) te nowe touchpady, które podobno zaje.biste są (na youtube mozna obejrzeć prezentacje macbook'a air, i tam sporo uwagi poswiecono temu nowemu touchpadowi)

Aha, no i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby mieć na macbooku (na pro na pewno) zainstalowanego zarówno windowsa jak i leoparda (przynajmniej tak wynika z tego, czego dowiedziałem sie od mojego kumpla, świeżo upieczonego usera maców). Ja na swojego jeszcze musze poczekać, ale na pewno bedzie smile.gif
  • 0

#54 Psyko

Psyko
  • Użytkownicy
  • 8178 postów

Napisano 07 July 2008 - 21:14

Dobra jak to jest z cena takiego cudenka i jakim model mi polecacie. Cos szerzej o systemach prosze, bo enigmatyczne "leopard" niewiele mi mowi.
  • 0

#55 mord00k

mord00k
  • Użytkownicy
  • 642 postów

Napisano 07 July 2008 - 21:20

Najlepiej któryś z serii MacBook Pro.
  • 0

#56 ghost.

ghost.

I might be wrong

• Senior Member
  • 1561 postów

Napisano 07 July 2008 - 22:01

ten enigmatyczny Leopard to własnie nazwa systemu ;] szukaj na google Leopard lub MacOS, najwiecej sie dowiesz w ten sposób
  • 0

#57 Psyko

Psyko
  • Użytkownicy
  • 8178 postów

Napisano 07 July 2008 - 22:20

Marduk piszesz McBook Pro. Zielony w Macach jestem. Zaproponuj cos. Wazne zeby mial 15'4 monitor i nagrywarke dvd. Wazne by nie mial matowej matrycy!

Użytkownik Psyko edytował ten post 07 July 2008 - 22:22

• 0

#58 mord00k

mord00k
  • Użytkownicy
  • 642 postów

Napisano 07 July 2008 - 22:29

https://sklep.ispot.....7.0.1.10.5.1.1

Jak masz brać to bierz bo spora przecena jest.
  • 0

#59 Psyko

Psyko
  • Użytkownicy
  • 8178 postów

Napisano 07 July 2008 - 22:43

Drogie zabawki, chyba zrezygnuje... mam tylko 4 kola. Coz Vaio.

Edit:

A ten http://www.swiatkomp...tebooki-laptopy. Dobry jest, 13 cali to nie za malo,da rade obejrzec film, jak proc radzi sobie z filmami hd? W zasadzie te 13 cali bedzie tylko do pracy, bo jak film bede chial obejrzec to podlaczalbym tego maca do lcidika, szkoda tylko ze hdmi nie ma. Moge miec go za 3500, oplacalna sprawa? No i chyba przesiadka z 15' na 13 nie bedzie taka bolesna.

I najwazniejsze: jest serwis door 2 door, jak dziala (sprawnie)? Co z pekajacymi obodowami, czytalem ze to dosc czesta przypadlosc, no i ktos na jakims forum napisal, ze te gb ramu i karta video w tym MacBooku nie wystarczaja do komfortowej pracy na nim. Jak to jest?

Użytkownik Psyko edytował ten post 08 July 2008 - 21:59

• 0

#60 Psyko

Psyko
  • Użytkownicy
  • 8178 postów

Napisano 09 July 2008 - 09:29

anyone?
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1