Skocz do zawartości

japko


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

odwiedziłem dzisiaj ispot i teraz intensywnie myślę nad Makiem mini. macie ktoś takiego szkraba, jak to się sprawdza? bo dla mnie robiłby za taki typowy komp domowy (internet/mp3/pierdoły typu zdjęcia-filmiki), żadnych cudacznych programów i gier. no i dvd player (x360 wieczorami zagłusza filmy, hehehe), bo za monitor służył by hdtv. podzielcie się waszymi przeżyciami, tymi dobrymi jak i gorszymi..

Edytowane przez hooki
Odnośnik do komentarza
Gość Maiden

Do wyżej wymienionych w zupełności Ci wystarcy. Aż nadto. Spokojnie bedziesz mógł się też pobawić w obrobkę zdjęć i filmów. Jeżeli zechesz ofkz.

 

Nie pograsz jednak w nowsze gry. Bez problemu postawisz też jednak Windę. Możes upoluj na A używanego iMaca 17'calowego. (Ze starej, białej serii?). Będziesz miał lepszą grafikę, no i... monitor ;) A cena będzie b. podobna.

Odnośnik do komentarza

z tym że monitora nie potrzebuje ani lepszej grafiki. do nowszych gier mam konsole (na pc tylko emulacja kilku staroci których nie ma na XBLA), windowsa raczej na pewno nie bede instalował bo wiem jak śmiga i co potrafi moacowy system. gdyby nie praca na mac'ach w mojej byłej szkole nawet bym się za nimi nie oglądał (stare imac'i 700mghz, 256ram - niezawieszalne i niezniszczalne).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Takie pytanka mi sie dzisiaj urodzily w związku z nieurchonnie nadchodzącą przesiadką :)

 

1. Czy ktoś z Was odpalał Mac'a z podłączonym rzutnikiem multimedialnym, takim jak są np w salach wykładowych czy seminaryjnych? Są one robione konkretnie pod winde czy bez problemu poradzą sobie z mac'ami? Nie mówie o sprzetach, które mają kilkanascie lat, tylko raczej o jakichś nowszych, porządnych rzutnikach...

 

2. Support flac. Czytałem, że natywnie iTunes nie obsługuje .flac, ale za to ma bezstratny format .alac. Spoko, póki jestem na windzie to poprzerabiam sobie wszystko co mam we flac'u na .alac. Ale co poźniej? Jak sciaga się pliki .flac na Mac'u, jest jakis sposób na ich przekodowanie na .alac? Czy moze iTunes ma wbudowany konwerter albo encoder chociaż, żeby zakodować np wave'y do .alac, albo najlepiej żeby przerobić .flac do .alac? Albo moze w ogole jest jakiś zmyslny sposób na odpalenie .flac w iTunes? Z tagami oczywiscie

 

3. Znalezienie adresu MAC karty sieciowej w Macbook'u stanowi jakikolwiek problem? Są jakiekolwiek problemy z podłączaniem netu do Macbook'ów przez karte sieciową (standardowe złącze RJ-45) A jak to jest z Neostradą?

 

4. To prawda, że nadchodząca wersja GG, bodaj 8.0, ma być możliwa do odpalenia na linuchu i na MacOS własnie?

Odnośnik do komentarza

1) Bezproblemowo - Obojętnie czy mają VGA in czy HDMI in. Np. mój jest podpięty przez VGA do TV LCD Full HD i radzi sobie świetnie.

 

2) Nie wiem o czym ty w ogóle piszesz :) Sugerowałbym napisanie nowego tematu na forum myapple.pl

 

3) Sam korzystam z NEO. A jak jest? Podpinasz Ethernet i... śmiga :) Nic nie musisz instalować, sterowników, cudów na kiju.

 

4) Tak, zresztą gdy udostępniali betę do testu wyciekła instalka wersji 8.0. Ale i tak wszyscy na Macach korzystają, i zapewne będą korzystali z Adium :)

Odnośnik do komentarza

Pytanie do obeznanych - gdzie podział się model MacBooka za 2999? Wchodzę na stronę iSpota a tam podobna (o ile nie ta sama konfiguracja) za 3600.

 

Na Allegro pojawiło się kilkanaście sztuk śmiesznych jak na maki cenach - od 3300 do 4000 za nowe egzemplarze. Znakomita oferta ale coś tu brzydko pachnie - obecnie najbardziej pożądana maszyna ze stajni Apple za takie pieniądze?

Odnośnik do komentarza

Witam Państwa.

 

Od Olszesky von Olszman das Olschmitz

 

siema chce kupic makbuka i mam pare pytan:

1. czy jest jakis program do sciagania pojedynczych piosenek, cos jak emule?

2. ogladam czesto mecze przez neta za pomoca sopcasta i tvu. jest jakas alternatywa na maca zeby sobie np. lige mistrzow ogladac?

3. czy football managera trzeba miec wersje na maca czy kazda da sie odpalic?

4. czy jest jakis program do kolejkowania linkow z rapidshare? cos jak universal share downloader, ze wklejam 7 linkow i sciaga mi je po kolei w nocy.

5. jaki jest najlepszy komunikator? jest kadu?

6. czy bede za czyms tesknil przesiadajac sie na mb z peceta?

Edytowane przez LegionPolski
Odnośnik do komentarza
Pytanie do obeznanych - gdzie podział się model MacBooka za 2999? Wchodzę na stronę iSpota a tam podobna (o ile nie ta sama konfiguracja) za 3600.

 

Na Allegro pojawiło się kilkanaście sztuk śmiesznych jak na maki cenach - od 3300 do 4000 za nowe egzemplarze. Znakomita oferta ale coś tu brzydko pachnie - obecnie najbardziej pożądana maszyna ze stajni Apple za takie pieniądze?

 

A nie sa to czasem wersje z US ?

Odnośnik do komentarza
Pytanie do obeznanych - gdzie podział się model MacBooka za 2999? Wchodzę na stronę iSpota a tam podobna (o ile nie ta sama konfiguracja) za 3600.

 

Na Allegro pojawiło się kilkanaście sztuk śmiesznych jak na maki cenach - od 3300 do 4000 za nowe egzemplarze. Znakomita oferta ale coś tu brzydko pachnie - obecnie najbardziej pożądana maszyna ze stajni Apple za takie pieniądze?

 

notebooki.pl, sa fajne modele za bodajze 2900 i 3300. sklep moge polecic, kupowalem tam i jestem zadowolony.

 

Witam Państwa.

 

Od Olszesky von Olszman das Olschmitz

 

siema chce kupic makbuka i mam pare pytan:

1. czy jest jakis program do sciagania pojedynczych piosenek, cos jak emule?

2. ogladam czesto mecze przez neta za pomoca sopcasta i tvu. jest jakas alternatywa na maca zeby sobie np. lige mistrzow ogladac?

3. czy football managera trzeba miec wersje na maca czy kazda da sie odpalic?

4. czy jest jakis program do kolejkowania linkow z rapidshare? cos jak universal share downloader, ze wklejam 7 linkow i sciaga mi je po kolei w nocy.

5. jaki jest najlepszy komunikator? jest kadu?

6. czy bede za czyms tesknil przesiadajac sie na mb z peceta?

 

1. jest aMule (jak sie sprawuje nie wiem, nie uzywam)

2. nie wiem, ale powinien byc jakis odpowiednik.

3. FM smiga na macu i pc.

4. nie mam pojecia.

5. najlepszy zdecydowanie adium.

6. za wirusami i zwiechami.

Odnośnik do komentarza

Olszesky: Tak, ale musisz kupić przejściówkę. Bodaj mini DVI - VGA?

 

Co do komunikatora. Adium rulez, łączy w sobie gg, msn i wiele innych. A "officjalne" GG będzie od wersji 8.0.

 

Co do sopcasta - niestety nie działa, czy jest odpowiednik nie wiem. Ale zawsze możesz sobie zrobić 10 gigową partycję na Windowsa :)

Odnośnik do komentarza

Czy jesli mam na Macu wgranego windowsa i sciagne sobie jakis plik, to czy moge go odpalic, gdy przelacze sie na Leoparda? Wiem, ze sporo programow z Windowsa nie dziala na Macu i trzeba szukac zamiennikow, czy wersji dedykowanych dla Maca, ale przykladowo pobiore sobie na jednym z systemow jakis film, zdjecie, czy piosenke - czy na drugim z nich bede mogl to odtworzyc?

Wiem, ze na Macach nie ma wirusow, jednak co jesli zlapie wirusa na Windowsie, ktory zaatakuje mi caly dysk?

 

 

Odnośnik do komentarza
Wiem, ze na Macach nie ma wirusow, jednak co jesli złapie wirusa na Windowsie, ktory zaatakuje mi caly dysk?

 

O ile wirus nie będzie zdolny kasować innych partycji, to się Macowi (czy jakiemukolwiek innemu systemowi) nic nie stanie.

Windows domyślnie nie obsługuje innych, niż windowsowe partycje. Inne systemy obsługują windowsowe partycje.

 

Jeśli jednak winda nie jest nam potrzebna do pracy, to można szybko się od niej odzwyczaić. Osobiście nie używam Windowsa.

 

Mac ma zdecydowanie więcej plusów, niż minusów względem Windowsa.

Odnośnik do komentarza

ok ;]

 

1. sciaganie plikow:

powiedzmy ze odpalam torrenta i chce zeby sie sciagal przez noc. jak zamkne klape to sie uspi i sciaganie sie przerwie nie? to co mam zrobic, po prostu zostawic otwarty i "monitor" sie wylaczy ale transfer bedzie trwal nadal?

 

2. jaki jest najlepszy odtwarzacz do filmow?

 

3. jest jakas alternatywa dla itunes?

 

4. jak w adium wylaczyc te powiadomienia, ze ktos jest dostepny itd. no i czy po zakonczeniu pracy z adium, aktualny status jest widoczny?

 

 

narazie tyle. sorry jesli niektore pytania sa glupie, ale nigdy wczesniej nie mialem laptopa, ani do czynienia z makiem.

Odnośnik do komentarza

1. Generalnie nie chcesz, by jakikolwiek laptop chodził włączony przy zamkniętej klapie zbyt długo. Temperatura może uszkodzić ekran.

Prawie każdy laptop się usypa przy zamknięciu klapy.

 

Zostaw klapę przytwartą IMHO.

 

2. PMY Player i mplayer. Ten pierwszy bazuje na drugim.

 

3. VLC, ale iTunes nie jest taki zły, jak to niektórzy twierdzą IMHO.

 

4. Nie wiem, nie używam.

Odnośnik do komentarza

dzieki ;]

 

ale wracajac do sciagania plikow ;p

 

 

powiedzmy, ze sciagam duzy plik torrent, taki np. kilkunasto gigabajtowy.

 

1. czy macbook moze byc wlaczony przez kilka dni? nie ma z tym problemu ze nie moze za dlugo dzialac czy cos?

 

2. czy w ustawieniach oszczednosci (czy jakos tak) ustawic zeby usypial tylko monitor, a komputera nie? czy jak zostawie maka wlaczonego to po jakims czasie on sie uspi i sciaganie sie przerwie?

 

bo widzialem, ze moge tam zrobic uspij monitor i uspij komputer, nie wiem czy to zmieniac czy zostawic jak jest i normalnie bedzie cala noc sciagal plik...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...