Skocz do zawartości

NBA


Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Mejm napisał:

Widzalem highlighty, przykro sie na to patrzylo. Bullsi przerobieni na steki. W ogole jak to jest mozliwe ze te trojki sa oddawane? Nie wolno bronic przed linia rzutow za 3 czy jak? Przeciez w latach 90 to by Rodman takiego Currego zgwalcil.


GSW tym się różni od większości drużyn, że ma opanowane do perfekcji, bardzo dobre zagrywki na trójki (m.in. quick 21 i floppy) + najlepszego strzelca w historii. Oni trafiają mega dużo po asystach i na dobrym %. Gorzej, że reszta teamów zaczęła to kopiować i w większości robi to nieudolnie. 
 

Co do potencjalnego match up. Curry to pg/sg,  Rodman pf. Byłaby taka różnica szybkości, zwinności, że co jedynie to Denis mógłby zejść za 6 pf, albo go połamać. Btw teraz także są super obrońcy w NBA.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, balon napisał:

To nudne gsw oprócz trójek jest liderem asyst, punktów z kontry, ma najlepszą obronę i jest w top 5 dunków na mecz.

No ja dla statystyk meczy nie ogladam i te liczby GSW nie robia na mnie wrazenia. Oceniam to co widze a widze typa ladujacego ciagle za 3pkt i wybacz ale mi sie taka gra nie podoba.

 

3 godziny temu, Ludwes napisał:

te ciągłe komentarze o tym, jak to kiedyś było lepiej, jak to się kiedyś lepiej grało w koszykówkę i jak to kiedyś byli lepsi obrońcy, którzy nie pozwoliliby jednemu z najlepszych zawodników w historii robić tego, co robi teraz, są tak cholernie głupie, a balon jeszcze próbuje tu dyskutować

 

c'mon

Najlepszy zawodnik w historii czy najlepiej rzucajacy za 3pkt w historii? Nazwy sa wazne.

Odnośnik do komentarza

Curry potrzebuje przynajmniej jednego Finals MVP bo to jest najbardziej widoczna rysa w jego resume. Sam nie wygra ważnego meczu co udowodniły finały GSW vs Toronto. Ja mocno kibicuję żeby ten Klay co wróci był tym samym sprzed kontuzji wtedy gra Warriors jest kompletna, już nie chodzi o jego catch and shoot ale jaki defense wnosi do tego zespołu.

Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, Mejm napisał:

No ja dla statystyk meczy nie ogladam i te liczby GSW nie robia na mnie wrazenia. Oceniam to co widze a widze typa ladujacego ciagle za 3pkt i wybacz ale mi sie taka gra nie podoba.

Przecież te liczby robią najlepszy bilans NBA i wywołują wg chyba każdego znającego się choć w średnim stopniu na koszu jaranko, a nawet ciareczki. Kibice się jarają, komentatorzy spuszczają. Polecam dziś o 2130 LAL - SAS tam napewno oglądniesz kozak basket z super wjazdami RW na kosz. Dobra chyba faktycznie daję się w ciągnąć w jakąś dziwną dyskusję :reggie:

 

Wydaje mi się ziom, że koszykówka NBA to chyba jednak nie dla Ciebie temat i piszę to jaki typ oglądający NBA regularnie od finałów w 93/94. 

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, GearsUp napisał:

Curry potrzebuje przynajmniej jednego Finals MVP bo to jest najbardziej widoczna rysa w jego resume. Sam nie wygra ważnego meczu co udowodniły finały GSW vs Toronto. Ja mocno kibicuję żeby ten Klay co wróci był tym samym sprzed kontuzji wtedy gra Warriors jest kompletna, już nie chodzi o jego catch and shoot ale jaki defense wnosi do tego zespołu.


Wydaje mi się, że on nic już nie musi i to może być jedyna rysa w dziale NBA na forum Pani Domu i na forum FPE. Chyba jeszcze tylko tam są jacyś ludzie, którzy szukają u niego jakiś rys itp. Widać to po jego luzie i podejściu. Jak on się nadal zajebiscie bawi grając w kosza (po nikim nie widzę takiego funu).

 

Nikt sam nie wygrywa. Lebron nie wygrałby nic bez Wade, Davisa, Bosha, Irvinga, Jordan bez Pipa, Gianis bez Mideltona i Jrue itp. itd. Było to doskonale widać, przez pierwszych kilka lat w papę w Cavs, gdzie Lebron odszedł i stworzył big3 aby zdobyć w końcu misia. Z Currym jest taka różnica, że on swój pierwszy tytuł zdobył z dwoma gościami których gsw po nim wybrało w drafcie i to w cale żadne topowe numery. Nie musiał mieć do tego jakiegoś topowego All Stara z All NBA.

 

Co do wypływu  Currego na gsw to pomijam już fakt, że mają najlepszy bilans NBA z jednym All starem. Nie ma NBA mvp finals, bo za czasów Duranta każdy wiedział, że oddał mu prym w ataku kosztem robienia spacingu itp. Jakby się stawiał o liderowanie, to huja by z tego było jak w większości takich duetów (all NBA first Team samce). 
 

Godzinę temu, Mejm napisał:
5 godzin temu, Ludwes napisał:

 

Najlepszy zawodnik w historii czy najlepiej rzucajacy za 3pkt w historii? Nazwy sa wazne.

Bezdyskusyjnie jeden z najlepszych ever i najlepszy strzelec. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, balon napisał:

Polecam dziś o 2130 LAL - SAS tam napewno oglądniesz kozak basket z super wjazdami RW na kosz.

Mam zamiar.

 

Jezu balon wyrocznio basketowa zjadaczu rozumow, zrozum, ze nie kazdego musi jarac, ze GSW ma jakies tam bilansy. Niektorzy, jak ja, moze sa w mniejszosci ale wola styl od punktow. Tak samo jak w pilce kopanej jeden woli tikitake i wjazd z pilka do bramki a drugi bedzie bronil (nomen omen) taktyki autobusu przez 90min z okazyjna laga na napastnika. 

 

No juz 10 raz czytam, ze ogladasz od 30 lat NBA wiec rozumiem, ze po prostu zawsze wezmiesz co daja ale o popularnosci dyscypliny niestety swiadczy tez mainstream a cyferki jasno pokazuja, ze od kilku lat jest zjazd a piki ogladalnosci zawsze sa na poczatku sezonu. I cos jest tego powodem. Zobaczymy jak bedzie teraz. Ale nie sadze zeby dzialaczom zalezalo na hermetyzacji i skupianiu sie na znawcach co to cale zycie to nba ogladaja. 

 

Odnośnik do komentarza

Oglądałem wszystkie finały GSW i w tej serii w z Cavs w 2018 wyraźnie widać było, że chciał iść po MVP zwłaszcza w pierwszych dwóch meczach gdzie w obu miał lepszy bilans od Duranta no ale jednak życie zweryfikowało kto ma większy repertuar zagrań i Durant w 3 meczu wskoczył w beast mode.

 

Największą szansę miał na to w pierwszych finałach gdzie miał najlepsze statystyki ale jednak jury bardziej doceniło Iggego za obronę przeciwko Lebronowi. Wielu do dzisiaj się spiera, że to właśnie było MVP Currego.

 

Nie gadaj, że nikomu na tym nie zależy bo na takim levelu każdemu zawonikowi zależy na osiągnięciach, statuetkach itp a NBA Finals MVP to jest najbardziej elitarna nagroda w całym NBA.

 

 

Oczywiście, że nikt sam nie wygrywa ale ci najwięksi potrafią jednak niektóre mecze przesądzać w pojedynkę, ze wspomnę o tych kilku meczach Duranta w poprzednich play-offsach,

 

 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Mejm napisał:

 

Jezu balon wyrocznio basketowa zjadaczu rozumow, zrozum, ze nie kazdego musi jarac, ze GSW ma jakies tam bilansy. Niektorzy, jak ja, moze sa w mniejszosci ale wola styl od punktow. Tak samo jak w pilce kopanej jeden woli tikitake i wjazd z pilka do bramki a drugi bedzie bronil (nomen omen) taktyki autobusu przez 90min z okazyjna laga na napastnika. 

Ja pierdole, przecież ty jeszcze 3 dni temu pisałeś, że w ogóle meczy nie oglądasz i gdzie można patrzeć, a dziś piszesz coś o stylu drużyny, która gra obecnie najpiękniejszy i najbardziej zespołowy basket w NBA. Idź kurwa włącz NBA Live 99 na Ps2 i niszcz Rodmanem. 
 

Zjazd oglądalności jest przed dużo innych rzeczy, a nie przez twoje mejmizmy. Ludzie są uzależnieni od SM, Netflixy itp. Kiedyś jak wiesz tego nie było. Sport to była główna rozrywka młodych i nie tylko. Zresztą nie ma stałego zjazdu, a są amplitudy, więc nie wiem o czym ty znowu sapiesz.

 

The end. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
38 minut temu, GearsUp napisał:

Oczywiście, że nikt sam nie wygrywa ale ci najwięksi potrafią jednak niektóre mecze przesądzać w pojedynkę, ze wspomnę o tych kilku meczach Duranta w poprzednich play-offsach,

Panie przecież Curry też miał „kilka” takich meczy w PO. 
 

 

38 minut temu, GearsUp napisał:

 

Oglądałem wszystkie finały GSW i w tej serii w z Cavs w 2018 wyraźnie widać było, że chciał iść po MVP zwłaszcza w pierwszych dwóch meczach gdzie w obu miał lepszy bilans od Duranta no ale jednak życie zweryfikowało kto ma większy repertuar zagrań i Durant w 3 meczu wskoczył w beast mode.

 

 

 

No tutaj się nie zgodzę. Curry był po GM 1-2  pierwszy do podwajania, inni mieli w hu miejsca w tym KD. Choć żeby nie było nie odbieram KD jego kosmicznych skilli w ataku. Jednak to jest znamienne dla gry SC, że on jest all time w ruchu. Absorbując obrońców jak szatan, a reszta drużyny ma dużo swobody i mogą podkręcić swoje staty oraz wpływ na grę. Co jest w nim właśnie zajebiste, to że on czy ma piłkę, czy nie, robi mega zagrożenie i grę dla swoje drużyny. 


No ale jednak jakby nie było Curry zdobył misia bez KD, KD jeszcze nie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Deklasacja, najlepszy mecz Warriors w tym sezonie z tych co widziałem, wynik tego nie oddaje ale zagrało im dosłownie wszystko w tym spotkaniu. Te trójki w ostatnich sekundach kwart, Iggy trafiający jakiegoś przedziwnego fading w bok buzzer beatera ponad Durantem. Widać było różnicę klas w zespołowości, jedni poukładani, czuć rytm i płynność każdej akcji a u drugich jakieś indywidualne bicie głową w mur. To zdecydowanie nie są ci sami Nets z tamtych playoffs, może też przez brak Joe Harrisa w tym spotkaniu bo spacingu i wymian piłek po obwodzie praktycznie nie było. Szkoda, liczyłem na bardziej zacięty mecz.

Odnośnik do komentarza

w nowym jorku i okolicach nie może grać nikt, kto nie jest zaszczepiony, więc odpadlyby mu wszystkie domowe mecze, a i kilka wyjazdowych (jak z warriors i knicks na przykład)

 

w pozostałych nie gra, bo prezes nets, czy ktoś taki, powiedział, że dopóki się nie zaszczepi, to nie będzie grać; w sumie to chyba nawet nie może z nimi trenować

 

no typowy debil, ale z nim co roku jest coś nie teges

Edytowane przez Ludwes
Odnośnik do komentarza

Ale się GSW wkurwiło i zmobilizowało. Gwałt na ISO Nets. 32 pkt przewagi w 4kw. Curry dostaje owacje od kibiców z NY. 37 pkt w 29 min (12/19 z gry w tym 9/14 za 3) vs Durant 19pkt w 32 min i 6 na 19 z gry. Obrona jak szatan, mega ilość steali, deflections, do tego perfekcyjne rotowanie.

 

No chyba tym meczem GSW zamknęli mordy ostatnim krytykom, pokazując że obecnie nie ma lepszej drużyny w tej lidze (przed tym meczem Nets byli 9-1 w Last 10).

 

Dobrą info grafikę ESPN dziś zamieściło. 
 

CD63515F-80F6-4E0D-8E5C-A1B09219F73A.jpeg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nawet tutaj pisałem przed sezonem o swojej wierze i sympatii do Warriors, ale teraz już jestem zmęczony tym jak wszyscy się nimi jarają w USA.

 

Wczoraj grali bez Curry'ego ORAZ Draymonda, normalnie takie mecze to był poziom ligi rezerw i łatwo oddana porażka, a oni... kurna wygrali. Nie było też Iguodali czy Portera. Główną opcją był Poole, głównym rozgrywającym Juan Toscano-Anderson, no i poza nimi to chyba tylko Bjelica z graczy, którzy umieją podryblować w ogóle piłkę. Bo Wiggins czy Payton Junior to jak dostaną piłkę to rzucą i tyle. 

 

Payton jest niesamowity, ja wiem że on prawie nic nie umie ofensywnie, ale to jednak szok widzieć tego kolesia w akcji i być świadomym, że przez całą karierę prawie nie grał w NBA, a przecież liga ma 30 ekip i wiele z nich jest bardzo słabych. Oczywiście nie bez powodu, koleś trochę pograł w Wizards i nie wyglądał, jakby się nadawał do NBA. Jednak Warriors to magiczny team do takich historii.

 

 

Zabawne jest to, że w sumie to Warriors wystawili czterech graczy, którym nie dawano dużych szans na NBA, ale obok nich Andrew Wigginsa, który przecież był w liceum hype'owany jako nowy LeBron mdr. No ale Wiggins w tym zespole też się sprawdza jako taki cichy wyrobnik. Nadal gra świetnie w obronie, trochę po cichu bo Draymond zbiera 1000x więcej komplementów w mediach. Kwestia reputacji. Wiggins jest jak dla mnie bardzo ważny i jako obrońca na piłce właściwie lepszy skillowo od Draymonda. A dzisiaj mogliśmy też zobaczyć, że w roli bardziej lidera, pomagającego, podwajającego, też jest teraz całkiem kompetentny. Sumarycznie czyni go to naprawdę świetnym obecnie defensorem w NBA. 

 

 

Dla sprawiedliwości, Pistons są absolutnie beznadziejni. W tej ekipie praktycznie nikt nie umie trafić piłką do kosza. Pod koniec meczu GSW próbowało przeżyć heroiczną obronę Częstochowy, gdy nacierał na nich niejaki Frank Jackson, taki as w rękawie Detroit. Był to mecz na poziomie "meczu o 29. miejsce", ale jednak w tym kontekście to wiele mówi, że go byli w stanie wygrać. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...