Skocz do zawartości

NBA


Rekomendowane odpowiedzi

Internet od wczoraj wrze. Szalę przeważyła... gwiazda Kpopu. Warriors mają współpracę z pewnym zespołem, który na Twitterze promuje Warriors. W przypadku Wigginsa, jeden tweet od gwiazdora Kpopu miał ogromny wpływ na liczbę głosów.

 

Warriors' Andrew Wiggins gets a big boost from a K-pop star (sfgate.com)

 

 

Oczywiście, to tylko przeważyło szalę. Wiggins i tak był dość blisko tego miejsca, a z tą pomocą przekroczył granicę. Już bardziej mnie uderza to, że Klay Thompson był czwarty w głosowaniu fanów, a akurat wśród obrońców to na Zachodzie masa gwiazd.

 

No żadna z Wigginsa "gwiazda", koleś jest w GSW głównie zadaniowcem, a jako lider ofensywy jest nadal cienki. Świetny defensor, ale poza Warriors też jest kilku świetnych defensorów, nikogo to nie obchodzi.

 

Ale też niewielu było dużo lepszych kandydatów. W Minnesotcie jest kilku liderów teraz, a zespół jest średni i mało popularny. Gobert to nadal głównie zapora defensywna, nigdy największą gwiazdą się za to nie zostawało, niby powinien być All-Starem bo jest jednym z najważniejszych graczy w lidze, ale fakt... patrząc tylko na wyczyny z piłką, Gobert jest tylko niezłym centrem.

Wystarczy zobaczyć, że na liście niedaleko był nawet Carmelo Anthony, heh.

 

 

Odnośnik do komentarza

Witamy w świecie NBA i głosowania do all star. Od kilku lat i tak jest lepiej bo głosy fanów to tylko 50% wagi.

Klay jak ustabilizuje formę to za rok ma szansę wrócić. 
Dobra zostawcie w spokoju już tego Wigginsa. To jakie rezerwy? 
 

Wg mnie pewniacy to: 

- Booker

- CP3

- Green

- Lavine

- Harden

- Mitchel 

- Gobert

- Butler 

 

Fajnie jakby docenili jeszcze Freda, Garlanda, Allena.

 

Kto jeszcze?

Może Ball? Gra mega efektownie (idealnie do all Star), bdb staty, drużyna dobry bilans.

Odnośnik do komentarza

Chyba na ten moment nie ma co zgadywać. Na Zachodzie na pewno będą wybrani ci gracze, nie ma chyba innych kandydatów. Dzisiaj Inside the NBA dwie osoby w ostatnie miejsce podały Townsa, a dwie... Jarena Jacksona Jra. I w sumie, czemu nie? JJJ nie rzuca punktów na tyle sposobów co Towns, ale okazał się bardzo dobrą pierwszą opcją w okresie, gdy Morant nie grał. To, co najlepsze zobaczyliśmy ze strony Grizzlies, zazwyczaj zawierało JJJ-a. 

 

 

Na Wschodzie o dziwo więcej kandydatów. Garland w tym momencie to już chyba pewniak, jednak koleś zbyt wymiata a Cavs zaraz mogą mieć nawet pierwszy najlepszy bilans w konferencji. O dziwo w tym programie część z nich... zagłosowała na Tylera Herro, zamiast na Butlera. To chyba lekka przesada...

 

VanVleet jest w stawce, ale Raptors ile razy wyglądają, jakby się mieli rozkręcić, to znowu przegrywają kilka spotkań. Podobnie Boston, dlatego może Tatum nie jest pewniakiem.

 

Te głosy wybierają oficjalnie trenerzy, a w praktyce pewnie ktoś tam w klubie, komu się chce w to bawić. Raczej największe gwiazdy i gracze rzucający więcej punktów są zawsze faworytami, dlatego spodziewam się, że na luzie wybrany będzie Harden, Tatum, Butler, i... VanVleet, i ktoś z Charlotte albo Herro.

Odnośnik do komentarza

A jeszcze Tatum. To mamy „pewniaków”:

 

- Booker

- CP3

- Green

- Lavine

- Harden

- Mitchel 

- Gobert

- Butler 

- Garland

- Tatum

 

Kto jeszcze? Fred? JJJ? Jalen Brown? Ciekawe kogo KD wybierze na S5 za niego. Podejrzewam, że Butlera, ew Tatuma.

 

edytka:

Dziś podczas meczu gsw nets  Jeff Van Gundy zaproponował, że do all star game  powinni głosować kibice, zawodnicy, ludzie mediów, analitycy i sędziowie (po 20%), a do S5 tylko zawodnicy z czołowych drużyn konferencji.

Wg mnie pomysł za skomplikowany, ale sędziów mogli by zaprosić. 

Odnośnik do komentarza

NBA TV prawdopodnie dało wyciek Lamelo w All Star game, więc braknie miejsca dla Garlanda lub Freda. Osobiście uważam, ze z Hornets bardziej zasługuję Bridges.

 

 

Jako kibic Grizzlies mam nadzieję na JJJ w ASG, gość ostatnio w końcu wygląda jak przyszły DPOY, mamy 3 bilans w całym NBA mając najcięższy terminarz dotychczas.

No i też pan Adam Silver proszę o Bane w konkursie trójek.

Odnośnik do komentarza

Bridg fajny postęp, solidny czołg, fajne cyfry. Wyczuwam walkę o MIP.
No ale to jak Lamelo napędza atak i kontry Hornets to o ja ciebie panie Boże.

No i cyferki też konkret, a co istotne w dość nieduże minuty.

 

Co do trójek to bym widział m.in. Bane, Currego (broni tytuł), Klaya, Millsa, Cam Johnsona, Lonzo.

 

Wsady to od lat patola i same młodziaki lub/i mocne rezerwy. Kozacko jakby taki Ja wziął udział, ale wątpię, to już nie te czasy gdzie największe kozaki walczą w tym konkursie.

Odnośnik do komentarza

Lubie Was poczytac panowie. O NBA wiecie 10x wiecej niz dziesieciu mnie. 
Od lat nie ogladam juz All Star bo jedyny dreszczyk tego weekendu to konkurs „za trzy”. Mecze bez historii nastepuja jeden po drugim juz od lat. W sumie interesuje mnie tylko jak Ja sobie poradzi bo mu kibicuje i nie chce, zeby go slawa zjadla jak co niektorych grajkow. 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Yap napisał:

Lubie Was poczytac panowie. O NBA wiecie 10x wiecej niz dziesieciu mnie. 
Od lat nie ogladam juz All Star bo jedyny dreszczyk tego weekendu to konkurs „za trzy”. Mecze bez historii nastepuja jeden po drugim juz od lat. W sumie interesuje mnie tylko jak Ja sobie poradzi bo mu kibicuje i nie chce, zeby go slawa zjadla jak co niektorych grajkow. 

No dla mnie tez trójki to nr 1 (bo na poważnie i gwiazdy), potem konkurs sprawnościowy. Mecz to bardziej jako sentyment, chociaż od 2-3 lat coś drgnęło i finałowe minuty są naprawdę zacięte. 
Aaaa jeszcze rookie game, ale to jest gorsze niż główny mecz.
 

 

Co do Ja to gość jest skromny poza pakietem,  szczególnie patrząc przez pryzmat tego jak kozacko gra i jaki ma elektryzujący styl.

Oj jakby AI3 miał chociaż cześć jego pokory i pracowitości…

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Yap napisał:

 W sumie interesuje mnie tylko jak Ja sobie poradzi bo mu kibicuje i nie chce, zeby go slawa zjadla jak co niektorych grajkow. 

No mam nadzieje, że tak będzie, na razie kupił dom w przedmieściach Memphis a nie w LA więc to już dobry znak.

Na razie zanosi się, że Front Office robi niesamowitą robotę, tank zaczeli w 2018 po wymianie Gasola, najpierw z 4 wzięli Jarena, rok później Ja i już grali Play In w bańce.

Dzisiaj odwalili to, chłopaki robią tyle wsadów w miesiąc co przez 4 lata w czasie ery grit and grind xd

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Widzimy wyniki na poprzedniej stronie, Miles Bridges był czwarty w głosowaniu graczy, myślę, że wobec tego jest faworytem. Trudno mówić tutaj o wpisywaniu go za reputację, jak Klaya czy Kyrie'ego (chociaż i tak najlepsi są gracze którzy mają kompletnie wyje'bane i głosowali np. na Bena Simmonsa albo Graysona Allena, a było takich wielu). Na pewno został dostrzeżony w lidze, mimo że gra w Charlotte i nie miał hype'u takiego jak LaMelo.

 

Ostatecznie pewnie obaj się i tak pojawią, i oni i Jarrett Allen, bo jakoś trudno mi uwierzyć, że nie będzie w tym roku przynamniej kilku nieobecności z powodu kontuzji, zmęczenia i korony.

 

 

 

 

Wczoraj Nuggets rozpierniczyli Bucks wczesnym wieczorem i prawie zrównali się bilansem. Niesamowite, biorąc pod uwagę, że większość kluczowych zawodników Bucks wróciła, a to Nuggets są w lepszej formie. Pisałem niedawno, że Jokić to niesamowity przypadek, bo MVP zrobił postępy, ale nie ma szans na nagrodę. Przy tej serii wygranych Nuggets, Jokić jak najbardziej pojawił się w rankingach MVP, nawet na ich szczycie. Jego gra jest rewelacyjna, koleś po prostu zmiażdżył Giannisa, wiem że Giannis zdobył też wiele punktów, ale Jokić ma skilla robić takie rzeczy, które może nie błyszczą w boxscore, ale widać że rozkłada rywali. Ponadto jest naprawdę niedoceniony w tym sezonie jako dobry defensor i kapitalny zgarniacz zbiórek.

 

Każdy jest w stanie grać dobrze z Jokiciem. Taki Aaron Gordon, Denver się kapnęło, że nie da rady go grać w niskich ustawieniach, bo będą masakrowani w obronie. W rezultacie... Gordon gra tylko wtedy, gdy na boisku jest Jokić, inaczej nie gra. Ale w ofensywie jest ostatnio naprawdę solidny i dużo daje Denver. I tak w sumie z całą ekipą, są ogromnie zależni od Jokicia, ale póki Serb jest zdrowy, robią się coraz lepsi.

Odnośnik do komentarza

Dzisiejszy mecz gsw:banderas:

 

Bez Currego, Greena, Klaya, Wigginsa, Iggyego, Otto, Bjelicy, (Wiesemana to już nawet nie wspominam XD), wygrywają na wjeździe z solidnymi Spurs. 

Moody 20 pkt, Kumminga 19 :problem:

 

Suns za to dalej cisną pełnym składem o każdy win. Dziś oni jak i gsw grali dzień po dniu. Gsw totalne rezerwy, ci max skład. CP3 (+ Bridges) jednym z kilku graczy co nie opuścili w tym sezonie meczu. Mimo, że bardzo go cenię to jestem mocno przekonany, że do PO będzie fest zajechany jak tak dalej pójdzie lub co gorsza (tfu) połamie się jak to ma w zwyczaju w 2 części sezonu. Dla mnie deko bez sensu te forsowanie, szczególnie w meczach dzień po dniu…

 

60A07789-E816-4FF5-87DC-D6EC0DD9D6EB.jpeg

Odnośnik do komentarza

Ja lubię:

 

https://www.youtube.com/c/bballbreakdown - gościu dobre filmiki skleja

 

https://www.youtube.com/c/UndisputedOnFS1 - Skip i Shannon 

 

https://www.youtube.com/c/colincowherd - Cowherda czasami posłucham jak ma fajnego gościa

 

https://www.youtube.com/channel/UCaYD_DIzARK4XKqwfB-MQ0Q/videos - typowy kanał beka z Lebrona :D

 

https://www.youtube.com/channel/UClKGg3xBO0560dcak4SYnAw - tu oglądam highlighty

 

 

Edytowane przez GearsUp
Odnośnik do komentarza

Nie nam czasu na takie tematy. Za to dużo meczy oglàdam + rozmowy z ziomkami grającymi aktywnie w basket i trenerami. To moje najbliższe otoczenie. Np . jeden z moich bliskich kumpli, z którym zaczynałem trenować i grać w jednym składzie,  to były król strzelców PLK, a obecnie powoli zbliża się do końca kariery, ale dalej jest hot (mvp grudnia w 1 lidze) - taka mała zagadka:)

Odnośnik do komentarza

@krupek
Taaa KD4triiii
 

Tak, Kuba nie jest z koszykarskiego miasta pod kątem seniorów. U nas trenowanie kończy się na juniorach i huj zostajesz bez klubu.  Nie miał też znajomosci i rodziny w pzkosz (jak np Koszarek czy Skibniewski, którzy od małego byli przepychani gdzie się dało, a byli za kadeta czy juniora słabi max. Ogrywaliśmy ich w lidze kadetów). 
Kuba trafił stosunkowo późno do ekstraklasy, bo w wieku 25 lat, a dwa lata później został królem strzelców ekstraklasy. Co ciekawe to był chyba pierwszy Polak od 20 lat, który został królem strzelców PLK…

Co do klubów to różnie. Grał w Zastalu, Śląsku Wrocław (grał nawet 2 mecze w reprezentacji ale opuścił zgrupowanie kadry z powodów osobistych), więc mocne marki, grał w średnich jak Jezioro (grał chyba z nimi w PO) czy w teamach bijących się o utrzymanie.

 

KD ma ostry i cięty język, często przez to dostawał po uszach od trenerów, bo np wkurwial się że wystawiają przedpłaconych murzynów bez formy, którzy muszą grać bo przecież prezes im tyle płaci… Ogólnie książkę można napisać o tych krzywych akcjach np. dużo graczy z plk głównie Polacy nie oglądają NBA bo nie chce im się pracy do domu przynosić… tam większość to bez pasji gra, czego nie można powiedzieć o Kubie, typ ma pomarańczowe serce, zresztą jak cała nasza ekipa (granie live, Street, NBA, NBA 2K XD)

 

Tutaj fotka (z video) z naszego archiwum prywatnego. Jedna z ostatnich Imprez , na której zawsze musi być basket XD 

 

KD dostaje w japę 1 na 1 XD 

 

BDCD1B99-B381-4CE2-8CFD-C4A09C86FCB1.jpeg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Spurs byliby prawie solidni, gdyby nie przegrywali tak dużej większości wyrównanych końcówek mdr. Trudno brać na poważnie ekipę, która opiera się na potędze Jakoba Poeltla, a potem traci 20-punktowe prowadzenie dając się rozpieprzyć w czwartej kwarcie ekipie dyrygowanej przez Mosesa Moody'ego, Chrisa Chiozzę, Damiona Lee i Quinndary'ego Weatherspoona mdr. Przecież to nawet nie jest ławka Warriors tylko klub kokosa lol. Spurs muszą to robić specjalnie w ramach tankowania, no bo jak.

 

 

W sumie podobnie uważam o Bostonie, jakby oni wygrywali wyrównane końcówki, to mogliby być nawet na pierwszym miejscu na Wschodzie.

 

Ogólnie szkoda tego zresztą, bo chciałbym, żeby Nets wypadli z playoffów mdr. Mam dość czytania od półtora roku że reszta ekip nie jest "na poważnie" bo Nets mają "supergwiazdy" i tylko "supergwiazdy" mogą wygrywać w playoffach. "Jak Nets będą zdrowi to nikt z nimi nie ma szans" itd. Jest taki typ fana NBA, który od półtora roku ciągle pisze jakby tylko Nets-Lakers mogło być w finale NBA, więc cieszyłbym japę jakby obie ekipy odpadły, ale pewnie się nie zdarzy. Zresztą Nets chyba sami w to wierzą, bo się czasem dziwią że ktoś z nimi walczy i że jak się nie postarają to przegrywają mecze. 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, ogqozo napisał:

Mam dość czytania od półtora roku że reszta ekip nie jest "na poważnie" bo Nets mają "supergwiazdy" i tylko "supergwiazdy" mogą wygrywać w playoffach.

Tak piszą gamonie. Nawet nie ma co brać tego na poważnie. Wystarczy jedna super gwiazda, co np w tamtym roku pokazało Bucks.

Odnośnik do komentarza

No i co? No i doopa. Rezerwowi wybrani, w sumie bez zaskoczeń. Jedyny duży minus to Kate Midelton. Chyba aby docenić ich za mistrza i Gianisek się dobrze czuł (on nie przepada za takimi eventami). Dla mnie powinien być zamiast niego Lamelo.

Na zachodzie ktoś wejdzie za Greena bo ten jeszcze min. miesiąc out. Trochę słabo zaczyna to wyglądać. Dysk/plecy to straszne goowno.

Plus taki, że pięknie rozkwita Kumminga. To będzie piękny grajek, jestem fanem:banderas: 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...