Skocz do zawartości

Dlaczego kupiłeś PSP?


Alteran

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

PSP to konsola niemalże dla mnie idealna. Wprawdzie tuż po premierze byłem na maksa sceptyczny (Handheld za ponad 1000zł ? WTF! XD ) ale gdy cena osiągnęła ludzki pułap 700zł zbliżony do konkurencyjnego DS Lite zacząłem się poważnie zastanawiać nad zakupem. W punktach co mnie przekonało do zakupu PSP w lutym 2007 roku:

 

- miałem PSX i PS2 a PSP to przenośna wersja wszystkiego co w dwóch powyższych było najlepsze dzięki emu psx i konwersjom/sequelom z czarnulki

- dla konkretnych tytułów: Densha de GO! (jestem maniakiem, kiedyś dla ddg2 kupiłem Dreamcasta ;) ), Tekken, Metal Gear Solid PO, zapowiedziany Crisis Core i wiele innych ;) Sony trafiło w mój gust idealnie robiąc np. GTA: Vice City Stories (VC na PS2 był pierwszym trójwymiarowym GTA jaki kupiłem a klimat lat 80 nie pozwalał mi się oderwać i skończyłem ją z 10 razy) czy konwersje Prince of Persia :)

- mocne "bebechy" umożliwiające emulację GBA na fullspeed ;)

- multimedia - internet, filmy, muzyka

- konsola idealna dla studenta na podróż czy nudne wykłady :D

- oprawa AV gier. Wprawdzie na 1 miejscu stawiam grywalność ale szczerze po wielu latach grania moja tolerancja na niechlujność się zmniejsza ;) Różnie z tym na PSP bywa ale zdarzają się perełki

- konsola na wskroś japońska - masa tytułów przesiąkniętych KKW :)

- reklamy :D - japońskie reklamy PSP które oglądałem namiętnie na Youtubie i udzielił mi się klimat

 

Po 1,5 roku ciśnięcia na PSP nie żałuję ani złotówki wydanej na ten sprzęt. Wprawdzie nie gram na niej bardzo dużo ale spełnia swoje zadanie znakomicie aczkolwiek spowodowało również chrapkę na dopełnienie w postaci DSa :P

Edytowane przez Antares
Odnośnik do komentarza

No to ja też się pochwalę, bo mój biały, allegrowy PSP właśnie do mnie jedzie (a przynajmniej mam taką nadzieję).

Konsol w życiu miałem sporo, ale ostatnią, czyli wycackanego na maksa GameCube'a spieniężyłem wczoraj, tym samym podzielił on los Pegaza, PSX, Playa2(niedawny zgon), i poprzedniego GameCube'a, który postanowił złamać powszechną opinię o niezawodniości N i się zepsuł...

 

Po wyzbyciu się wszelkich pozostałości po erze current i past gen, i znudzeniu laptopem, na którym jedynymi godnymi uwagi grami były Gothic'i, fable i stare przygodówki, trzeba się było porozglądać za nowa zabawką- z miejsca odrzuciłem wszelkie konsole stacjonarne- pewnie że mam na nie smaka, ale na razie są za drogie, nie mam HDTV, ani pięniędzy na niego, no i co najważniejsze stacjonarki trochę nie pasują do studenckiego życia, jakie chcąc, niechcąc prowadzę...

Kieszonsolka wydała mi się wyborem idealnym- z racji nudnych wykładów, jeszcze nudniejszej roboty, częstych podróży i zmian miejsca(wiadomo- jak kaska się skończy to na rodzinny obiadek wracam do mamusi) itd

 

NDS średnio mnie kręci- mam już dość Mariana, na Zeldach wydanych po Okarynie(może z wyj, MM) się zawiodłem, więc po selekcji, na DSie jest około 5 tytułów które mnie interesuja (TWEWY, seria Pheonix Wright, Finale). PSP uwiódł mnie kilkoma tytułami, na które w wersji Portable mam chrapkę- (PES, SH, Fight Night,), paroma grami świeżymi typu LocoRoco, Luminki, no i chyba przede wszystkim emulacją PSX-a, bo w jego czasach byłem bajtlem, który wolał "scelać" :lol: do kosmitów, terrorystów, no ewentualnie zbierać Crashem jabłka, czy kopać piłkę, więc na odkurzenie czeka masa wartościowych tytułów, głównie RPG...

Rozpisałem się, ale już nie bardzo wiem co zrobić z łapskami, jak wna chacie nie mam żadnej konsoli, więc przylepiłem się do klawiatury :D

Edytowane przez Tołdi
Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy później...

ja kupiłem FAT dla gran turismo i wiecie żałuje <_<

SLIM kupiłem nie wiem czemu, chyba dlatego że byłem w US i akurat premiera było, tanio było i jakos tak wyszło nie żałuje zakupu SLIM tak jak żałowałem zakupu FAT

 

psp:GO chce kupić ale nie za 1000 zł :mellow: a po co mi to już tłumaczyć chyba nie muszę ^_^

Odnośnik do komentarza
Gość ChOomik

PSP kilkakrotnie kupowałem dla konkretnych tytułów, których mimo wszystko często brakowało a także z powodu możliwości odpalenia jakiegoś filmu w dowolnej chwili, w dowolnym momencie. Jednak co jak co, ale mimo tych wszystkich możliwości konsolka mnie do siebie nie przekonała, dlatego sprzedałem ją tyle razy ile ją kupiłem- trzy razy. Jednak jeśli motorstorm naprawdę pozamiata, to będę zmuszony kupić ją po raz czwarty ;)

Odnośnik do komentarza

Najważniejszym powodem było to, że siedzę w robocie 24h (ochrona) i od 17.00 nie mam za bardzo nic do roboty a, że jestem maniakalnym graczem zdecydowałem się na handhelda i za prawie pół pierwszej wypłaty zakupiłem sprzęt. Pozytym jestem fanbojem SONY i dlatego wziąłem PSP a nie DS'a:)

Odnośnik do komentarza

...jeszcze czekam na konsolkę... wrrr...

A dlaczego kupiłem?

Przede wszystkim:

1. ze względu na mobilność,

2. jako odtwarzacz do filmów (przesiadłem się z HTC Wizarda, więc rozdzielczość nie jest dla mnie problemem),

3. bo chcę grać w każdej wolnej chwili, a chwil tych mam bardzo mało,

4. bo ma całkiem pokaźną bibliotekę gier (łącznie z psone), a i zapowiedzi są obiecujące,

5. bo jest naprawdę bardzo dobrze wspierana przez społeczność (homebrew, emulacja i inne).

Odnośnik do komentarza

mialem dwie, obydwie kupilem z tego samego powodu - żeby mieć co robić na wykładach. Pierwszą na licencjacie, drugą na magistrze.

 

Ale już mi sie nie chce grać w gierki, nudzą mnei szybko. Ostatnio tylko SH mnie utrzymał do końca, no i Rock band daje radę. jutro sprawdzę SF Logan's Shadow, mam nadzieje ze jest tak dobry jak Dark Mirror.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Kupiłem, ponieważ chciałem poczuć coś innego. Ostatnio na przenośnych konsolkach grałem ok. 10 lat temu, i był to GB. Teraz widać jaki skok zrobiły małe, poręczne, i z pozoru "małe" konsole. Poza tym kilka tytułów, które mam okazje wypróbować, m.in. gry z PS2, PS3 i innych konsol via emulatory. Konsolka kombajn i tyle powiem, poza tym nie ma to jak siąść w robocie i pyknąć sobie w jakąś gierkę jak np. Lumines ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.