Skocz do zawartości

Dlaczego kupiłeś PS2?


Alteran

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ALIEN_ALIEN

Ja kupiłem w 2001 roku i pamiętam że kosztowało mnie to 2500 pln (skandaliczna cena) ale warto było bo konsola bawiła mnie cały czas. W między czasie pojawił się też Xbox i Dreamcast ale Ps2 najwięcej prądu zeżarł mi :turned: I tak konsola trwała aż się nie pojawiło Ps3 60 gb .

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Czemu PS2? Bo na PS2 są świetne tytuły (nawet lepsze od PS3) i przede wszystkim mogę sobie pograć w gry z PSX na PS2 (PS3 też to ma, ale nie ma na PS2). 

 

PS2 jest dobre, ma mnóstwo gier i wygodny joypad, prosta obsługa i wiele godzin przyjemności przy czarnulce.  :thumbsup:

 

Kupiłem ją w październiku 2008 i to był bardzo słuszny wybór...zamiast czekać na obniżkę PS3 (eee tam!).

 

Jestem przy szóstej generacji konsol i tego się trzymam! Nawet za 15 lat!!! ;)

 

Nie potrzeba mi PS3, bo wolę dawniejsze polimery, czyli dawniejsze gry i sprzęt (jest bardziej sprawdzony)...

 

Ale lubię PS3 i jestem za Sony...i Nintendo...

Edytowane przez sonicwariat1994
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ja kupiłem w Styczniu tego roku gdyż przespałem całą szósta (szósta dobrze mówię?) generacje konsol <_<. Od sprzedaży PSone w 2002 roku przesiadłem się na PC i tak zostało do Lipca 2008 kiedy kupiłem PS3. Byłem wtedy mały i miałem ogromne ciśnienie na pieca bo dużo osób miało a ja nie no i ta grafika :) Teraz nadrabiam te prawie 10 lat zaległości i żałuje, że tak wiele wspaniałych gier mnie ominęło, co prawda część wychodziła na PC ale o exclusivach na PS2 człowiek nie miał zielonego pojęcia.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Ja kupiłem PS2 już po raz czwarty tym razem najnowszy model 90004, sam nie wiem dlaczego kupiłem :D , czarnulkę miałem już 3razy ograłem (prawie) każdy dobry tytuł, ale jednak nie mogłem się powstrzymać gdy znalazłem okazję na allegro w dodatku z GTA:SA :wub:, PS2 jest nie śmiertelne i ta magiczna moc :potter:

 

Przy takiej wspaniałej bibliotece gier w każdym gatunku na pewno znajdę jeszcze kilkanaście dobrych szpili do ogrania!, PS3 pójdzie chwilowo (znowu) w odstawkę ;)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 10 miesięcy później...
  • 1 rok później...
  • 7 miesięcy później...
  • 2 tygodnie później...

Ominęła mnie cała generacja gier na Playstation 2, kiedy kumple grali na nie miałem PSdwójki. Były inne zainteresowania ale w końcu kupiłem gdzieś w 2013 roku dla wipeout, ridge racer, tekken tag, residenta 4, tomb raiderów, ace combat.

 

 

Konsole nadal mam i stoii obok ps3 i ps4

Edytowane przez ussr
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy później...

Zakupiłem PS2, ponieważ było w 2003 roku za 1295zł (do dziś mam rachunek :D), a akurat miałem osiemnastkę. Pamiętam ten dylemat, brać z wrc2 extreme, czy the getaway. Wybrałem rajdy, ponieważ parę miesięcy wcześniej kupiłem GTA Vice City, które ogrywałem u kumpla jeszcze przed swoją czarnulką. Piękne czasy... :good2:

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Swego czasu posiadałem Dreamcasta. Super konsola, a przeskok jaki był między psx a DC to jakaś masakra! Pamiętam jak pewnego dnia poszedłem do kolegi, który posiadał PS2 wersję przerobioną podłączoną do TV 14" kablem, który akurat nie dawał koloru :) Wszystkie gry jakie pokazywał były czarno-białe.

Jednak jak zapodał Gran Turismo 3 szczenka mi opadła, Boże jak ta gra wtedy wyglądała! Mimo, że była tylko w odcieniach białego i czarnego. Tak realistycznie prezentujących się wyścigów i w ogóle jakiejkolwiek gry w życiu nie widziałem. Od tamtego momentu kombinowałem jak sprzedać DC'ka i usupłać kasę na PS2. A nie było to sprawą łatwą z racji tego, że Dreamcast upadł i tracił na wartości jak szalony a PS2 kosztowało ponad 2 klocki. W końcu jak udało mi się kupić upragnioną czarnulkę .Posiadałem już wcześniej zakupioną oryginalną wersję Gran Turismo 3 z ultimy. Ale było grane :banderas: Najwięcej czasu na PS2 spędziłem właśnie z tą częścią ścigałki od Polyphony. A replaye mogłem oglądać godzinami, piękna gra swego czasu.

Edytowane przez REZOK
Odnośnik do komentarza

Racja, dlatego powróciłem i kupiłem Ps2. DC pamiętam jedynie z reklam na Gamenetwork:), ale byłem pod wrażeniem Crazy Taxi, Shenmue, Sonic, Ecco itd., jednak, keidy zobaczyłem pędzący w Gran Turismo samochód po rozgrzanym asfalcie, od którego odbija się słońce, kiedy zobaczyłem mokrą nocną nawierzchnię, a także kiedy zobaczyłem deszcz w MGS2, albo pioruny w Jak and Daxter, to.. miałem ciarki na plecha, które tak miło wspominam, że do dzisiaj grając w te gry mam miłe odczucia:)

Odnośnik do komentarza

Kupiłem PS2 stosunkowo późno bo gdzieś w 2007 roku. Akurat jakaś kasa wpadła, a że wcześniej głównie PC i Snes to był to mój debiut wśród "next genów". Do tego na PT zakupy w najlepsze hity (God of War, Ico, Silent Hill, Black) i jak mnie wciągnęło tak zostałem konsolowcem (#chwilaprawdy). Z tych lat zdecydowanie najmilej wspominam PS2, bezkompromisowa zabawa, klimat i brak day-one-patch. Zostawiłem sobie najlepsze hity i wracam raz na jakiś czas :)

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...

Siema koledzy:) chciałem zapytać czy jest sens kupować dzis ps2. Kiedyś miałem za dzieciaka psx na którym ogrywalem w zasadzie tekkena i moze jakieś demowki. Byłem dzieciak i poprostu nie byłem wstanie załatwić sobie nic wiecej ;p po tej konsoli wiele lat byłem zagorzałym pctowcem i ta generacja mnie ominęła. Jednak po latach kupiłem x360 i tak stałem sie 100% konsolowcem. Obecnie gram na ps4 gdzie trójki niestety nie posiadałem ale chwała za tak zwane odgrzewane kotlety w postaci remasterow, które u pozwalają mi nadrobić zaległości w najwiekszych hitach. Wlasnie pykam w gow 3 i poprostu mam ogromna ochotę przejść 2 poprzednie czesci, które były wlasnie na ps2. Dodam ze miałem psp i na tej konsoli przeszedłem także 2 czesci gowa które bardzo mi sie spodobały. Mam teraz okazje kupić ps2 myśle ze nie w zbyt dużej cenie. Koleś ma ponad 20 gier ale pozwolił wybrać 12 zeby zmieścić sie w danej cenie i powiem szczerze ze wybrałem 7 i to tak po 3 grach reszta na sile. Ów 3 gry to wlasnie dwie czesci goda oraz vice city, jedyna cześć po trójce której nie przeszedłem, pomijając wersje przenosne. Reszta to fnr3 którego następna cześć uwiodła mnie na xie, gta sa, tekken5 i most wanted. Pisze ze reszta na sile bo nie chodzi mi o to ze gry uważam za słabe ale albo je kiedyś przeszedłem albo tj. Z tekkenen ograłem sie kiedyś w te gry i chyba nastąpił przesyt. Teraz pytanie czy jest dużo gier które bedą warte uwagi? Wiem ze pełno jest gier japońskich które niestety do mnie nie przemawiają. Choć w sillenta ostatnio cos mnie korci pograć po genialnym P.T. I shadow of colosus. Niestety widziałem ze gry sporo kosztują na aukcjach. Fajnie byłoby tez przejść mafie, ale co potem?:P czy konsola nie będziecie za bardzo sie kurzyć po krótkim czasie

 

Ps. I jak gry bedą wyglądały na tv fullhd? Wypali oczy z brzydoty?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez kacprzak1991
Odnośnik do komentarza

Ja kupiłem PS2 chyba rok temu, bo miałem pierw PSXa, potem długo nic i PS3, a jednak... 2014 i kupienie PS2, było złym pomysłem. Niby jest pełno gier, a tu jeszcze na PC mam pełno gier do ukończenia i jeszcze kupiłem 3DSa. Zaraz znajdą się ludzie, którzy napiszą "kupuj ps2, masz pelno zaleglosci", ale dzis sporo tych gier się zestarzało. Np. taki Manhunt ma skopane sterowanie i jest dla mnie niegrywalny. Co do wyświetlania gierek na LCDeku, to również kiepsko, ale da się grać, chociaż krawędzie dają po oczach. Wydaje mi się, że odpuść sobie kupno teraz 15-letniego sprzętu - Sony niedługo rucuhomi na PS4 możliwość grania w klasyki z PS2. Na PSS zakupisz odpowiednie tytuły (bo oczywiście nie dadzą emulatora i możliwość odpalania sowich gier, tylko jeszcze raz trza zapłacić).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.