Skocz do zawartości

Którą grę wybrać? ver. NDS


raven_raven

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanie dla starszych użytkowników, bo wiem, że młodzież wiedzieć nie będzie ;). Znacie jakieś tytuły gier erotycznych (hentaie też mogą być) na DS, tylko najlepiej po angielsku? Z góry dziękuje:)

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...

Wszystkie trzy wspomniane remake'i to gry, których nie wypada nie znać - nie wiem, czy nie określiłbym ich jako trzy najważniejsze jRPG-i w historii, w każdym razie na pewno są w Top 10. Jeśli musisz wybrać jedną, to mam jedną podpowiedź: Chrono Trigger to najlepsza gra wszech czasów.

 

Nie grałem w Blue Dragona, słyszałem o nim nie najlepsze opinie, więc sobie odpuściłem.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedź. Chodzi mi raczej o to, którą grę wziąć jako pierwszą, bo jako fan jRPG nie odmówię sobie sprawdzenia wszystkich trzech ;) Zasugeruję się Twoim hintem i zakupię najpierw CT (swojego czasu przegapiłem ten tytuł). Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto sprawdził BDP w akcji, zbyt rozbieżne recenzje aby się nimi sugerować.

 

P.S. pytanie premia DQMJ vs Pokemon?

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Zalezy od gustow tak naprawde i czy masz dostep do Wi-Fi.Ja niedawno zaczalem Pokemon Platinum i to jest naprawde wspaniala gra.W porownaniu do starszych wersji duzo poprawili,fabula tez juz jest znosna jak na serie pokemon i ogolnie warto.

 

O DQJM sie nei wypowiem bo nie gralem jeszcze,ale zamierzam w przyszlosci.

 

Jak nigdy nie grales w Chrono Trigger to lec do sklepu i sie nie zastanawiaj.

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

No właśnie, osobiście uwielbiam uniwersum DQ - unikalny humor mi bardzo odpowiada a do Poków jakoś nigdy mnie nie ciągnęło choć nie kwestionuje ich fenomenu. Kurczę jest w czym wybierać :)

 

Jak nigdy nie grales w Chrono Trigger to lec do sklepu i sie nie zastanawiaj.

Byłem - zamknięte ;)

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Joker jest dobrą grą, ale ma niestety kilka poważnych wad:

1) Liniowość - cały czas idziemy do przodu zgodnie z fabułą, a liczbę subquestów można policzyć na palcach jednej ręki.

2) Mało terenu - po przejściu gry zdałem sobie sprawę z tego, jak mało terenu jest w tej grze. Wcześniej tego nie czułem, ale po ostatnim bossie nie wiedziałem gdzie iść, bo byłem wszędzie.

3) Online - przez WFC można tylko startować w "turniejach" i grać przeciw ghostom stworzonym na wzór teamów zapisanych ludzi. Do tego praktycznie wszyscy tam cheatują, więc nie jest trudno znaleźć w teamie przeciwnika bardzo trudne do zdobycia potwory.

4) Co robić po przejściu gry? Tylko łapać potwory i je levelować/breedować, ewentualnie grać online. Przy braku dużego terenu (punkt nr 2) jest to duży minus.

5) Statystyki potworów - przy niskiej generacji w breedowaniu widać różnicę między rangami i poszczególnymi potworami, jednak prawda jest taka, że jeśli będzie się długo levelowało i breedowało nawet stworki z niskich rang, to mogą one być lepsze niż te z A czy S. Gra jest zrobiona bowiem w ten sposób, że każdy potwór posiada limit statystyk i stworki z początku gry mogą przy dużym nakładzie pracy okazać się silniejsze od tych z końcówki. Co ciekawe,

ostatni boss ma jedną z najniższych wartości maksymalnego HP, bodajże 780, gdzie najwyższa możliwa wartość to 999 (oczywiście gdy walczymy przeciw niemu ma znacznie więcej energi

.

 

Niemniej ja się przy Jokerze bawiłem bardzo dobrze i gra mnie wciągnęła :) Może dlatego, że kiedyś masę czasu spędziłem przy pierwszym DQM.

Edytowane przez Di
Odnośnik do komentarza

Oryginalny czy "importowany"? Bo jeśli chodzi o te pierwsze, to naprawdę trudno znaleźć coś na miarę WEWY. Knights in the Nightmare i Devil Survivor mnie niestety dość zawiodły, podobnie jak różne fajnale, dragony i many. Nie mówię, że to złe gry, ale trudno powiedzieć, czy która z nich jest jakaś wybitna. Czekam na Sands of Destruction, Soma Bringera, no i na GOLDEN SUNA, mam nadzieję, że te gry będą naprawdę warte uwagi.

Odnośnik do komentarza

Zelda to nie RPG, ale moim zdaniem to jest gra na poziomie WEWY. Wiele osób ją krytykuje i ja też kiedyś to robiłem, jednak ostatnio włączyłem ją drugi raz i zmieniłem zdanie. Bez wątpienia jest to fantastyczna pozycja. Uważam, że interfejs w Klepsydrze jest najlepszym sposobem sterowania w historii gier. Tak samo jak WEWY ma najlepsze sterowanie wśród gier RPG. Obie gry są właśnie TYM, o czym każdy marzył w chwili ogłoszenia konsoli z ekranem dotykowym. No, przynajmniej ja. Było by wspaniale, gdyby raz na pół roku wychodziła jedna tak dobra gra na DS-a. Nie mówię, że jest źle z grami, ale te dwie pozycje po prostu pokazują, jak wiele można zrobić na DS-ie.

Odnośnik do komentarza

Witajcie,

poszukuje aplikacji uczaca, albo udoskanalajaca jezyk francuski. Gra moze byc po angielsku, albo po francusku.

Poki co znalazlem "My french coach", ale nie moglem znalesc zadnej ciekawej recenzji o tej aplikacje? Co o niej sadzicie? A moze znacie jakies inne, lepsze?

 

EDIT:

Poszukuje jeszcze Mahjonga. Jest kilka produkcji, ale poszukuje najlepej. Wazne by nie bylo zadnych udziwnien. Zwykly, prosty Mahjong dla mojego taty.

 

Dziekuje ;)

 

 

EDIT 2: juz cos znalazlem.

Edytowane przez PiaER
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.