Skocz do zawartości

Którą grę wybrać? ver. NDS


raven_raven

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepsze gry na DS-a to Elite Beat Agents, Rhythm Heaven, The World Ends With You, Advance Wars i Zeldy. Wszystkie te gry są na ocenę 9+/10, że tak powiem. Myślę, że boskie są też Metroid Prime Hunters, Kirby, Tetris, Wario Ware, Meteos, Puzzle Quest i trzecia część Mario & Luigi (druga też jest świetna, ale jeśli masz pieniądze tylko na jedną, to koniecznie Bowser's Inside Story).

Odnośnik do komentarza

A gdzie Mariany w postaci:

- New Super Mario Bros (klasyk),

- Mario Kart DS,

- Super Princess Peach (dla odmiany Piczka rusza na ratunek Mario - nie tylko dla małych dziewczynek ;))

 

Dodałbym także parę innych pierwszoligowych tytułów:

- M&M Clash of Heroes (must-have),

- Castlevania Dawn of Sorrow / Order of Ecclesia / Portrait of Ruin,

- seria Professor Layton,

- GTA Chintown Wars,

- Dragon Quest (szczególnie polecam część V - fabularna perełka)

 

Świetnych tytułów na DS'a jest mnóstwo, każdemu świeżakowi proponuję sprawdzić którykolwiek z The Top xx NDS Games (poznacie ocenę oraz gameplay - bo takie gry jak EBA czy Wario Ware Touched nie każdemu muszą podejść, nie wspominając o mega crapie w postaci Nintendogs'ów, którego oceny oscylują na granicy ~9...).

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Jako, że w temacie gier na dwuekranową konsolkę Nintendo jestem cholernie zielony (dopiero zaczynam przygodę z DS'em), to prosiłbym o szybkie przedstawienie kilku najbardziej wartych uwagi tytułów na początek. Na tapecie mam na razie KH:358/2 Days oraz serię Ace Attorney.

 

Jak wspomniales,Ace attorney,obowiazkowy.

 

Oprocz tego epickie The World Ends With You,Hotel Dusk room 215,Zelda,Shim Megami tensei:devil survivor,Mario and Luigi: partners in time i bowsers inside story,mario kart,might and magic:clash of heroes,pokemon platinum;p

 

To tylko moje opinie i gry ktore akurat najbardziej mi sie spodobaly

Odnośnik do komentarza

Bo ja wiem czy taka nieznosna - Otu Tatakae Ouendan podobalo sie wszystkim, ktorym je pokazywalem (z czego tylko jedna osoba byla fanem japonskiej kultury, a reszta osob zwykle nabijala sie z japonskiej muzyki sluchanej przez niego - a mimo to Osu! im sie podobalo), wiec az tak hermetyczne to nie jest.

Jedynie kilka piosenek w Osu! mi sie nie podobalo, wiekszosc jest jednak ekstra (tyle, ze w EBA tez nie wszystko mi sie podobalo - chociazby beznadziejne na maxa Jamiriquai...).

 

Sam rowniez jestem swiezakiem z tamacie DSa - koncze wlasnie DQ V (zostala mi walka z ostatnim bossem... - wie ktos skad mozna wziasc Elfin Elixiry? Many mi brakuje i nie wiem jak mam przejsc tego bossa) oraz Phoenixa Wrighta (zostala mi ostatnia sprawa) i sie tak zastanawiam za co sie teraz wiasc.

Szczerze mowiac na kolejnego Phoenixa nie mam juz zbytnio ochoty - musze troche odpoczac od tego. Co byscie polecili? Widzialem juz wasze propozycje dla Kazuo - w tym rzecz, ze tyle tego jest ze az nie wiadomo za co sie najpierw zabrac. Najlepszy bylby jakis konkret - w co wy byscie zagrali na moim miejscu :P.

 

Btw - DS to chyba najlepsza konsolka ever :D

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

Sam rowniez jestem swiezakiem z tamacie DSa - koncze wlasnie DQ V (zostala mi walka z ostatnim bossem... - wie ktos skad mozna wziasc Elfin Elixiry? Many mi brakuje i nie wiem jak mam przejsc tego bossa)

Właśnie gram ponownie w DQV po baaardzo długiej przerwie, niedługo kopsnę jakieś wskazówki (jestem w sumie na początku gry - kraina wróżek... xd)

Odnośnik do komentarza

Dzięki za propozycje chłopaki. Nie ukrywam, że wszelakie Mario, Kirby czy inne Zeldy w przypadku NDS'a mają dla mnie znaczenie marginalne, dlatego w pierwszej kolejności wolałbym się skupić na tych nieco poważniejszych, bardziej "ekskluzywnych" gierkach pokroju Hotel Dusk czy wspominany już Ace Attorney.

 

Dzisiaj zacząłem wspomniane przez Was The World Ends With You i...k*rwa, zwyczajnie brak mi słów, tak mnie ten tytuł wciągnął. Ten klimat, ci bohaterowie, ta MUZYKA, no i Tetsuya Nomura - szał.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za propozycje chłopaki. Nie ukrywam, że wszelakie Mario, Kirby czy inne Zeldy w przypadku NDS'a mają dla mnie znaczenie marginalne, dlatego w pierwszej kolejności wolałbym się skupić na tych nieco poważniejszych, bardziej "ekskluzywnych" gierkach pokroju Hotel Dusk czy wspominany już Ace Attorney.

 

Dzisiaj zacząłem wspomniane przez Was The World Ends With You i...k*rwa, zwyczajnie brak mi słów, tak mnie ten tytuł wciągnął. Ten klimat, ci bohaterowie, ta MUZYKA, no i Tetsuya Nomura - szał.

 

Mam to samo,mariany mnie srednio interesuja ale mimo wszystko pogralem bo jednak to dobre pozycje i mimo uprzedzen warto sprobowac. Zelda jest fajna jak ma sie ochote na troche przygody i zagadek.

 

Co do TWEWY,obserwowalem Twoje posty w dziale Anime Kazuo i czulem ze Ci sie spodoba,ja sie zakochalem w tej grze i im dalej sie brnie tym jest coraz lepiej. Poprostu kawal za(pipi)istego jrpg'a z dusza.

 

Jak juz to skonczysz mozesz sprobowac Shin Megami Tensei:Devil Survivor,mi sie osobiscie bardzo spodobalo. Might and Magic tez bardzo fajne,Hotel Dusk to powazna pozycja dla starszych graczy,ktora klimatem i fabula potrafi ladnie wciagnac.

 

Narazie ci wystarczy z tym grania na miech,zglos sie po wiecej jak skonczysz ;D

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam.Zakupiłem niedawno DSi - czekam obecnie na wysyłkę.Do czasu dostarczenia przesyłki chciałbym zaopatrzyć się w choćby 1 grę.Co możecie polecić na start?Nie ukrywam, że jednym z priorytetów jest dla mnie nieprzeciętne wykorzystanie stylus'a - w końcu dotykowy ekran do czegoś zobowiązuje.

Interesują mnie gry RPG, logiczne, przygodowe - Pokemon'y na razie mi niepotrzebne, a Mario póki co odpada (na platformówki przyjdzie czas później):).

Myślałem o takich tytułach jak:

  • Final Fantasy III
  • Golden Sun: Dark Dawn
  • Dragon Quest VI: Realms of Revelations
  • Zelda: Phantom Hourglass
  • Super Scribblenauts
  • Picross 3D
  • Professor Layton

Jeżeli macie jakieś inne propozycje - jestem na nie otwarty.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Ja bym wziął na start The World Ends With You. Świetny jrpg od Square Enix z nieprzeciętną fabułą i w 100% wykorzystujący dotykowy ekranik + miły soundtrack. Z tych co podałeś to fajnie się sprawdza Phantom Hourglass a Picross 3D to sam miód. Golden Sun mnie rozczarował - za łatwy, miałka fabułka. Final Fantasy to tylko remake. Bardzo dobry ale to już było. Professor Layton - genialna sprawa, super klimat i zagadki. Jak decydujesz się na jedną to w 100% polecam TWEWY lub Zeldę lub Picrossa żeby zobaczyć możliwości DSa. Chociaż grą wszech czasów pozostaje dla mnie Mario Kart DS :D

Edytowane przez tomsecret1993
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja bym wziął na start The World Ends With You. Świetny jrpg od Square Enix z nieprzeciętną fabułą i w 100% wykorzystujący dotykowy ekranik + miły soundtrack. Z tych co podałeś to fajnie się sprawdza Phantom Hourglass a Picross 3D to sam miód. Golden Sun mnie rozczarował - za łatwy, miałka fabułka. Final Fantasy to tylko remake. Bardzo dobry ale to już było. Professor Layton - genialna sprawa, super klimat i zagadki. Jak decydujesz się na jedną to w 100% polecam TWEWY lub Zeldę lub Picrossa żeby zobaczyć możliwości DSa. Chociaż grą wszech czasów pozostaje dla mnie Mario Kart DS :D

Dzięki wielkie za pomoc.Póki co zdecydowałem się na Zeldę i Ace Attorney.Niesamowita konsola - PSP wymięka.Właśnie takich gier potrzebowałem:thumbsup:.Jeszcze raz dzięki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...