Skocz do zawartości

Którą grę wybrać? ver. NDS


raven_raven

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny temat, którego mi tu brakuje. Czemu ten dział jest taki opuszczony O_o...

Chyba nic tłumaczyc nie trzeba. No może jedno - kwestia programatorów. Proszę bez kłótni, wiadomo, że to jest problem, ale czy ktoś go używa, czy nie, jego sprawa, my tu sobie gadamy, a czy ktoś kupi/ściągnie daną grę to jego sprawa, ok?

 

Więc na początek:

Co sądzicie o FFIII? Słyszałem różne opinie, jedni uważają, że przereklamowane, drudzy, że wspaniałe. Warta grzechu? Nie nudne?

Są jakieś przydługawe dungeony czy jest naprawdę ciekawie?

Odnośnik do komentarza

Ja mogę odpowiedzieć, gdyż grałem w Jokera bardzo długo :) Jeśli lubisz zbieranie i levelowanie to wart. O multi zapomnij, gdyż gra po necie sprowadza się do randomowej walki przeciw ghostom drużyn, w których stworki mają wyśrubowane do maksimum wszystkie statystyki. Pokonanie ich jest możliwe (wiem, bo grałem tak trochę i niejednokrotnie udawało mi się takie teamy pokonać, ale wymagało to najpierw rozplanowania skilli, a potem kilkudniowego levelowania i breedowania), ale nie czerpie się z tego żadnej przyjemności.

Po przejściu gry (na co potrzeba ok. 30h, a niemal w całości chodzi tu o chodzenie i levelowanie) zostaje tylko zbieranie potworków i może 1 secret (kilka rozmów i walka ;]). Części z nich nie zdobędziesz (chyba czterech), a żeby zdobyć niektóre potwory (przede wszystkim rangi X) trzeba poświęcić kilkanaście innych.

Na Twoim miejscu sprawdziłbym jednak najpierw Dragon Warrior Monster 1 lub 2 na emulatorze, bo rozgrywka niewiele się zmieniła od czasu pierwszej części.

 

Jaką ocenę dostała ta gra w PE? (ja bym jej dał 8 ze względu na fatalny online)

Odnośnik do komentarza

Scenki są (na silniku gry), ale wszystko jest do bólu liniowe. Fabuła polega na wygraniu zawodów (no i coś tam jeszcze jest o potworku, którego znajdujemy na początku). W częściach na GBC lokacje były przynajmniej losowe, a tu nic. Monotonia to dobre słowo opisujące rozgrywkę w Jokerze.

Odnośnik do komentarza

Z wyścigów grałem w NFS Pro Street i Burnouta.

 

Burnout... taki sobie. Niby Burnout, ale grafika słaba, zerowe poczucie pędu... no słabo. Za to NFS Pro Street nawet niezły. Jakaś muzyka, grafa spoko, bardzo ładne modele samochodów, które nawet się niszczą, bardzo dobry model jazdy. Chyba najlepsze wyścigi na DS'a, ale... powiedzmy sobie szczerze, na DS'ie słabo się w ścigałki gra.

Odnośnik do komentarza

W Fifę nie grałem, ale Pro Evo jest po prostu beznadziejne. Nie dość że gra wygląda koszmarnie (animacja postaci to dno, jest chyba gorzej niż w Sega Worldwide Soccer na Saturna), to na dodatek można biegać tylko po podstawowych skosach (po 45 stopni). Pro Evo lubię (gram ze znajomymi od ponad 3 lat na PS2/PC), ale odsłony na DS-a nie zamierzam już więcej ruszać. ISS z PSX-a deklasuje PES-a na DS-a.

Zostaje chyba tylko czekać na anglojęzyczną Inazumę, no ale to nie jest typowo sportowa gra ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

FIFA 08 na DS'a jest naprawdę ciekawa. Jak na tę kieszonsolkę, gra jest wspaniała.

 

A jaki tenis i golf byście polecili? Tenis może być i realistyczny i naprawdę arcade (jak Hot Shots Tennis z PS2 (czy jakoś tak)), za to Golf taki typowo arcade, jakiś z Mario by był super ;). I koniecznie tylko na DS'a.

Odnośnik do komentarza

W Zeldę na DSa nie grałam (chociaż jej poprzedniczki z GBA wspominam całkiem miło, jednak bez rewelacji), ale obie pozostałe gry mam i polecam. NSBM to świetna platformówka - dla mnie kwintesencja tego typu gier ze stajni Nintendo. Z kolei Mario Kart to równie dobra wyścigówka, klasa sama w sobie i do tego ma duże możliwości gry multiplayer. Ja bym wybrała jedną z nich - w zależności od tego, który typ gier bardziej lubisz.

 

Chociaż obie gry praktycznie nie korzystają z ekranu dotykowego, więc jeżeli szukasz tytułu, który kładzie większy nacisk na użycie touch screena i stylusa, to trzeba się rozejrzeć za czymś innym. Polecam też przejrzenie tematu Top 5 na DSa, znajdziesz tam sporo dobrych tytułów, czasem z krótkimi opisami.

Odnośnik do komentarza

Polecam The World Ends With You. Bez dwoch zdan, jest to jedna z najlepszych gier na DSa. Wspanialy soundtrack, oryginalny design, ciekawa fabula, niepowtarzalny klimat i dynamiczne, widowiskowe walki sprawiaja, ze nie mozna przejsc obok tej gry obojetnie. W grze prawie caly czas bedziesz uzywal touch screena, a podczas walk musisz na biezaco sledzic akcje na obu ekranikach jednoczesnie (sterujesz 2 postaciami na raz - jedna na gornym ekranie, druga na dolnym).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.