Skocz do zawartości

Polskie morze


Rekomendowane odpowiedzi

Ja akurat wole góry ale może dlatego że mieszkam blisko morza , jeżeli chodzi o wybrzeże to polecam międzywodzie(w ostatnim czasie bardzo sie rozbudowuje, pensjonaty wyrastają jak grzyby po deszczu)dziwnów, pobierowo - chciaż to ostatnie jest troche już za bardzo przeładowane , tak jak międzyzdroje - nie chciałbym jechać na wakacje na ktore czekałem caly rok w miejsce gdzie jest zatrzęsienie ludzi i na plaży nawet mucha sie nie wetknie bo ludzie leża jeden obok drugiego - ale to zależy od upodobań jadac z rodziną wolałbym spokojniejsze miejsce- jadąc z kumplami - tam właśnie gdzie jest dużo ludzi. Dlatego polecam m.in. międzywodzie,jest to mała miejscowość, jest tam też dużo ludzi - ale to nie to co międzyzdroje,pobierowo,mielno

 

Swoją drogą zastanawiam sie co by było gdybysmy po wojnie nie dostali pomorza od niemców, i na tak duży kraj byłby tylko zaledwie króciutki odcinek wybrzeża koło trójmiasta, ceny za ziemie i budynki były by horrendalne, a ludzi ogromny natłok nie wiem jak by sie tam pomieścili ,chyba nie starczylo by miejsc dla wszystkich chętnych.Wedlug mnie posiadanie calego pomorza jest ogromnym plusem tego podzialu granic( i chyba jedynym)

Edytowane przez ghost.
Odnośnik do komentarza

Kiedy rezerwować? hahahaha, w marcu. Żeś się obudził zdrowo, gratuluję!

 

Co w Łebie? masa fajnych dupek i zaje.bista druga plaża po zachodniej stronie kanału. Trzeba trochę zachodu, żeby tam dojśc do centrum, dlatego jest tak mało ludzi po tej stronie. Dlatego tak mi to odpowiada, a co do plaży? dosłownie tropikalna. Ja będę w łebie od 30 czerwca do połowy lipca.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Wróciłem z Łeby. Jak zwykle masa ludzi, brak chamstwa i wyjątkowo ciepła woda w tym roku. 2 tygodnie wydawania kasy na 2x droższe produkty spożywcze, niż w normalnych sklepach. Idzie zwariować, ale wypocząłem, wypluskałem się i w miarę opaliłem. Jak już mówiłem nic nie zastąpi spacerku z piwem i fajkiem wzdłuż plaży wieczorową porą :)

 

0300232707.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Ostatnio tak się złożyło, że dwa weekendy pod rząd spędziłem w Krynicy Morskiej (18-20.07.2008 i 26-27.07.2008).

Pierwszy weekend przyniósł zmienną pogodę (ale i tak było dużo przejaśnień) a drugi już tylko słoneczko i ani jednej chmurki. Ludzi jak zwykle o tej porze było dużo, ceny dwa (albo i trochę więcej) razy wyższe niż normalnie. Taki wyjazd na weekend - dobra rzecz.

Wypocząłem, opaliłem się (nie za mocno), łyknąłem zdrowego powietrza i wypluskałem w falach Bałtyku. Woda nie za ciepła, ale kąpiel w morzu przyjemna.

 

 

 

W dniach 26-27 lipca podróż do Krynicy Morskiej była tragedią. W jedną stronę (około 270 km) tłukliśmy się przez 5 godzin, ale i tak nic nie przebiło powrotu. Drogę do domu pokonaliśmy w 7 godzin :D . Tak to jest jak dużo ludzi przebywa w jednym miejscu Polski i spora część z nich zapragnie wracać o tej samej porze.

 

 

Co by jednak nie narzekać, warto przyjechać do Krynicy Morskiej.

 

hpim0861bb4.jpg

 

 

Pierwszego weekendu woda była spokojna jak w jeziorze

http://img254.imageshack.us/img254/1360/hpim0852nq5.jpg

 

Drugi weekend i fale takie jak na morze przystało

http://img529.imageshack.us/img529/9504/hpim0925dn5.jpg

 

Paweł, pozwolilem sobie wyedytowac posta i tylko wkleic linki do dwoch duzych ostatnich zdjec, bo sa ogromne i troche rozwalaly troche konstrukcje strony, a poza tym regulamin forum zabrania wrzucania w ten sposob obrazow wiekszych niz 800x600 - ghost

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...

Ferie zimowe przeważnie spędza się w górach. ; p Poza sezonem w żadnym nadmorskim mieście nie uświadczysz atrakcji.

W Mielnie gdzie w czasie sezonu, discoparty jest co 20 m, to teraz jest może otwarta jedna. Byłam we wrześniu i październiku w Ustce, nigdy nie widziałam tak wyludnionej plaży. ;p

 

Chociaż w sumie, jakby zebrać dobrą ekipę, to miejsce jest nieważne. : )

Edytowane przez Lain
Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Zastanawiam się nad wyjazdem do Mielna, ewentualnie może polecicie coś innego? Myślałam też o Władysławowie, Międzyzdrojach ( ale tam pewnie drogo). Ogólnie szukam fajnej miejscowości, takiej gdzie będzie można gdzieś wyjść ( dyskoteka), coś zobaczyć, a nie tylko leżeć na plaży. Łebę już znam, od kilku lat jeżdżę tam co roku, więc teraz przyszła pora na coś innego.

Odnośnik do komentarza

Tori, pjenć! ;]

 

 

Ja za 8 dni jadę do Mrzeżyna - niedaleko Kołobrzegu i może na 2 dni do Mielna. ;] Znaleźliśmy domki w Mrzeżynie - 150 m od plaży - 4 osobowe za 8 dyszek /doba (kuchnia, łazienka w domku) ;o Dla mnie śmieszna cena. Więc pewnie zostaniemy tam z 10 dni. ;]

A na początku lipca byłam w Jarosławcu - jeśli ktoś lubi małe miejscowości, gdzie nie ma spędu napalonych 14stek (haj Mielno), to polecam. Teraz usypali zaje/bistą plażyczkę, obok plaży jest jedna przytupaja gdzie grają dobrą muzykę, często jakieś koncerty organizowane, falochrony - więc spokojnie można sobie popływać jak w jeziorze ;] , rejsy morskie i Tawerna gdzie podają PRZEPYSZNE obiady. :wub:

Odnośnik do komentarza

Bylem ostatnio nad morzem naszym, pierwszy raz (target: Wladek). Nic ciekawego tam nie ma, na plaze to nie wyglada, duzo dzieciarni na ulicach, zmienna pogoda (byl taki dzien ze przez caly czas kampilismy w namiocioe bo lalo). Wyjazd byl pod namiot + morze. Pojechalem tam sobie odpoczac od codzinnosci i zaliczam go na plus, jednak walory zwiedzania, itp to nie dla mnie. Morze to ono jest tylko z nazwy bo wyglada na duzo wieksze jezioro w sensie relaksacyjnym. Calosc transport+nocleg na palu namiotowym wynioslo mnie z ponad 200zl, + 150 na jedzenie, picie,itp za 7 dni.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Nom, dzisiaj wróciłam z Mrzeżyna. ;) Na początku jak wysiadłam z auta, spojrzałam na kumpli i mówię do nich 'ale zadu/pie'. Po 3ech dniach zmieniłam zdanie i doceniłam spokojną okolicę. ;) Znaleźliśmy dobrą smażalnię w samym centrum, obok fajny pub. Polecam szukać domków/campingów/pokoi zaraz przy pierwszym zejściu - najlepiej na ulicy Wypoczynkowej albo Spokojnej. ;) Z okna pokoju miałam widok na morze. :) Cena za pokoje zaraz przy plaży nie przekraczają 150 zł. Opłaty klimatyczne przy zapłacie za pokoje - 1,50 zł za osobę dorosłą z tego co dobrze pamiętam. ;)

Akurat jak byliśmy w namiocie Żywca było 10lecie kabaretu Ani mru mru. Małych atrakcji nie brakowało. ;)

Przy zejściu na plaże przy porcie woda była zimniutka, ale wystarczyło pójść jakieś 300 m i z wody się wychodzić nie chciało. Czasami nie było gdzie palca wetknąć. ;) Do kołobrzegu tak jak pisałam, rzut beretem. Jak dla mnie bardzo pozytywnie. :) No i automat tekkena 5 :wub:

Odnośnik do komentarza

Jesli o mnie chodzi, to zawsze uderzamy do miejscowosci o nazwie Karwieńskie Błoto Pierwsze, wiem, niezbyt zachecajaca, ale:

-co prawda jest jakis kilometr do plazy w linii prostej, ale mala przechadzka przez calodniowym byczeniem sie na plazy nikomu jeszcze nie zaszkodzila

-domek u znajomych kosztuje jakies 20-25zl/dobe na osobe, wiec trudno o tansze miejsce, chyba ze pole namiotowe, chociaz nie orientuje sie w cenach takowych

-chyba najlepsze (tzn najszerze i czyste!) plaze na naszym wybrzezu, w najszerszym miejscu plaza ma z 200m szerokosci, wiec miejsca zawsze bedzie pod dostatkiem dla kazdego, na plazy ostatnio wybudowano rozne domki z barami, tancbudami itd.

-blisko do Wladyslawowa (jakies 8km, mozna w poltorej godzinki dojsc plaza), Jastrzebiej Gory, Trojmiasta (okolo 60km, wiec dojechac na jednodniowa wycieczke nie ma problemu), podobnie na Hel.

-cisza i spokoj, bo nie jest tuz przy plazy jak w pobliskiej Karwii, gdzie mozna sie nabawic klaustrofobii w tym tlumie ludzi

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...