Skocz do zawartości

Problem z PieCem ...


Iron

Rekomendowane odpowiedzi

No nie wiem, wpisuję "5.1 windows 10" i ludzie jakoś naprawiają te problemy:
http://www.tomshardware.co.uk/forum/id-2741363/windows-audio.html

Wyjmij tą kartę, włącz komp:) usuń wszystkie stery. W menadżerze urządzeń, wyświetl ukryte instalacje i tam też usuń. Wyłącz kompa, podłącz kartę i na nowo zainstaluj stery.

Edytowane przez grzybiarz
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy później...

Fan error na laptopiku lenovo. Wedlug specow z youtubea podjalem 2 czynnosci:

a)rozkrecilem caly lap i przeczyscilem wszystko co sie dalo z kurzu

b)podczas uruchamiania (a raczej proby uruchowmienia) dmuchalem w wywietrznik

 

Na dluzszy okres czasu obydwie metody sie nie spradzaja bo laptop odpala 1 na 100 prob. Czytalem ze moze nie odczytywac napedu dvd, ale to takze rzadko kiedy odpala.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
  • 3 miesiące później...

Pytanie ws. Kasperskiego.

 

 

Wujkowi Kaspersky w najnowszej wersji ciąglę mieli obraz "trwa ładowanie ochrony", ikonka progrmau pojawia się na pasku poczym program się wywala. Można go odpalić z 5 razy i program nie chcę się włączyć. Próbowałem usunąć pliki TEMP i przeinstalowania programu. Coś jeszcze mogę zrobić? Wujek dopiero odnowił licencję i trochę mu hajsu żal żeby avasta instalować.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Pytanie : 

Mam fizycznie dwa dyski twarde. 

Na jednym jest zainstalowany Windows 7 i to jest ten dysk na którym mam wszystko. 

Chce zainstalować na tym drugim winde 8 gdyż napotkałem błąd z Aurora Wrapperem ktory prawdopodobnie może rozwiązac tylko odpalenie tego pod Windowsem 8. 

 

Czy jesli zainstaluje tą Ósemke to bede miał wybór którego windowsa odpalić na starcie kompa czy bede za każdym razem musiał sie bawić bootmenu ?

Czy coś z danych z dysku z Siódemką może uleć zniszczeniu lub skasowaniu ? 

 

EDIT : ok problem rozwiązany ale w sumie pytanie dalej aktualne na wszelki wypadek :D 

Edytowane przez Canaris
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Pytanie.

 

Mam sobie Windowsa 10 i swoje konto MS. Zalogowałem się w MS Store (z poziomu aplikacji w systemie) na innym koncie, żeby pobrać sobie aplikację od zioma. Teraz to drugie konto uparcie wisi w aplikacji i za cholerę się nie chce wywalić. Z systemu usunięte, nic to nie dało. Jakiś pomysł, jak się go pozbyć? Próbowałem czyścić cache Sklepu, ale nic to nie dało.

 

edyta: wywalenie poświadczeń Windows i ponowne usunięcie konta z systemu zadziałało

Edytowane przez Bzduras
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Zrobiła mi się aktualizacja w tym Win10 i zniknął sklepik. Miałem kupione Gears of War Ultimate i nagrane milion godzin w Hill Climb Racing. Czemu to wyparowało i jak znowu to zainstalować? :/

---

Gdyby ktoś miał podobny problem: 
http://www.thewindowsclub.com/windows-store-app-missing-windows-10

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Czemu? Tego nawet i w MS pewnie nie wiedzą. Zauważyłem u siebie i nie tylko, że od czasu Creators Update z każdą kolejną większą aktualizacją Win 10 ze stabilnością tego systemu jest coraz gorzej. Fall Creators Update to już w ogóle ścieżka zdrowia - randomowe zwiechy, przestający działać przycisk Start, czy blokowanie dostępu gier do karty graficznej, pomimo zainstalowania najnowszych sterowników, co skutkuje crashami. Nic nie pomagają formaty i stawianie Windowsa od zera. Pozostają nieoficjalne czary w rejestrze systemowym, CMD i modlenie się, by któryś z tych "fanowskich fixów" rozwiązał problem.

 

Na Twój problem pomóc może coś z tego:
1. Odpal CMD jako admin

2. Wpisz i zatwierdź enterem polecenie:
dism.exe /online /cleanup-image /restorehealth

Niech skanowanie dojdzie końca.

3. Zrestartuj kompa

 

Jeśli nie pomogło, to znowu w CMD odpalonym jako admin:

sfc /scannow

i niech skanuje, próbując automatycznie naprawić co tam ewentualnie znajdzie nie tak

 

Wyczytałem, że u niektórych pomaga też utworzenie nowego konta użytkownika w Windowsie, ale to może w sumie narobić, za przeproszeniem, burdelu w systemie. :lapka: 

 

No nic, próbuj szczęścia i będziemy kombinować. :)

Edytowane przez Frantik
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie wiadomo czy pomoże, ale za to raczej na pewno bardziej nie namiesza, choć z Windowsem nigdy nic nie wiadomo. :)

Generalnie te komendy to takie systemowe odpowiedniki sprawdzania integralności plików gry w Stemie.
Tu sobie możesz doczytać na ten temat:

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/929833/use-the-system-file-checker-tool-to-repair-missing-or-corrupted-system

 

No ale jeśli masz Sklep i resztę systemowych apek, to raczej bez sensu to stosować.

 

Niestety żadnej gry z Windows Store nigdy nie miałem i z doświadczenia nie mogę pomóc.

 

W Googlach znalazłem jeszcze taki sposób stricte odnośnie braku możliwości pobierania contentu z Windows Store po aktualizacjach systemu:

 

1. Poprzez narzędzie "Uruchom" odpal msconfig

2. W zakładce "Ogólne" wybierz "uruchamianie normalne", jeśli jest już domyślnie zaznaczone, to daj na coś innego, a następnie z powrotem na normalne.

3. Kliknij "zastosuj" i po restarcie niby powinno się naprawić - będziesz mógł pobrać Gearsy
 

Najpierw sprawdź jeszcze może, czy nie wiszą Ci jakieś zaległe aktualizacje w Windows Update.

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

podczas startu windowsa ekran robi się czarny - logo ładowania, czarny ekran

klikam rozjaśnianie/przyciemnianie ekranu ekran zapala się i dalej działa normalnie

stery od grafiki aktualne

lenovo ideapad 100 i win7 (problem był przed i po wgraniu windy od nowa)

jakieś pomysły?

 

dla potomnych - problem stwarzały włączone w biosie klawisze funkcyjne 

Edytowane przez maciekww28
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Mam problem z myszką, albo przeglądarką. Nie mogę zaznaczyć tekstu do skopiowania. Tzn niby idzie, ale jakoś się pierdzieli (pół sie zaznacza, albo nie to co chciałem), a w tekście pisanym (jak np. post), jak przytrzymam nieco dłużej, to mi się ten zaznaczony fragment przenosi. Używam Vivaldi, mycha jakiś szajs - ale wcześniej było wszystko ok. Nie mam tu jak sprawdzić na innej myszce, jedynie na Edge odpalam, tam niby lepiej, ale też problem. Czy to jakieś ustawienia myszy, czy wina Vivaldi (oparta na chromie, byłych pracowników opery).

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Witam, chciałem zrobić reset laptopa, ale przy 41% wstrzymalem resetowanie, zainstalował się od nowa win 10 ale po tym komputer się długo włącza i działa jeszcze gorzej jak przed resetowaniem jak to naprawić??

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Podobno pobrał jakiś programik do partycjonowania/klonowania dysku bo kupił ssd i chciał zrobić z tego C:/

A nagle na fejsie „poodznaczal„ wszystkich znajomych na zdjęciu Raybanów za 29$

Staram się mu pomoc, bo wczuwam się w sytuacje i... nie chciałbym stracić wszystkiego, zdjęć np.:/

Moze @Berion wie coś więcej? Niebezpiecznik podaje stronę do odszyfrowania plików, ale ta już nie działa.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.