Skocz do zawartości

Problem z PieCem ...


Iron

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli to nie żaden Tracer to powinno wystarczyć.

Wierzysz w to? :turned:

Jeszcze nie spotkałem się z czymś poza Feel III u osób, które nie siedzą w komputerach - standardem jest wspomniany a do tego jakieś markowe Huntery czy ColorsIt.

 

 

@sznurek

Wyłącz automatyczny restart po awarii, ustaw niewielki zrzut pamięci i włącz raportowanie (blue screen, nie dr watson); gdy nastepnym razem coś będzie nie tak wyskoczy okno z błędem, który zapiszesz i wtedy łatwiej będzie zidentyfikować problem. Prócz tego co podał Fisiu wina może leżeć również po stronie sypiącego się hdd, w momencie gdy ntfs.sys pada często wyskakują krytyczne wyjątki. Dla spokoju ducha uruchom sobie Crystal Disc Info i sprawdź stan zdrowia dysku.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

taki beton mi sie włączył ostatnio - podczas mojej nieaktywności po 5 minutach wyłącza mi się ekran w lapie - w ustawieniach nieaktywności mam ustawione żeby się nie wyłączał w ogóle, wygaszacz ekranu tez wyłączyłem na sprawdzenie i w dalszym ciągu ekran mi się wyłącza. Strasznie irytuje jak oglądam filmy.

 

any hint ?

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu mam problem z piecem. Mianowicie jak przeglądam neta i przewijam stronke czy to w dół czy w góre, tracę na chwile obraz, gaśnie na ułamek sekundy i po chwili jest ponownie. Nieraz moge przeglądać 2h i nic się nie dzieje, a nieraz to i z częstotliwością 4 razy na 10 sekund. Zawsze jest to powiązane z przesunięciem stronki czy to rolką czy suwakiem. Kilka razy stało się to podczas przewijania folderu, ale w 99% przypadków podczas serfowania po necie. Ktoś wie co może być tego przyczyną ?

Odnośnik do komentarza

Mam naprawdę poważny problem z tym swoim nowym laptopem, chyba za dużo nakombinowałem.

 

Odpaliłem sobie program Samsung Recovery Solution 4 i wybrałem pełne przywrócenie systemu z nadzieją, że będę miał sytuację jak przy włączaniu komputera pierwszy raz, okazało się że jest zgoła inaczej... po ponownym uruchomieniu systemu dostaje komunikat "stop: 0xc000000e" (chyba coś z MBR) a samo narzędzie recovery nie uruchamia się (nie moze znaleźć pliku "X:\winclon\manager.exe"...

 

Zna ktoś wyjście z tej patowej sytuacji? Jak ja nie cierpię tych partycji recovery, normalnie bym nie miał żadnego problemu tylko bym sformatował dysk i włożył płytkę z systemem, teraz nie mogę bo zamiast płytek dają partycję recovery i program który zamiast naprawiać dobija ;/.

 

Dodam, że komputer mam czysty a program odpaliłem z czystej ciekawości, bez jakiejś konkretnej potrzeby.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Najprościej było by gdybyś wykombinował od kogoś płytę z czystym systemem i zainstalował ów system przy użyciu twojego oryginalnego OEM-owego klucza! przy okazji pozbędziesz się całego tego pre-loadowanego gówna które dodają producenci laptopów... u mnie na laptopie clevo było tego jakieś 1,3GB a na lenovo ok 3GB bezużytecznego demo-gówna...

 

Będziesz musiał tylko sterowniki i najważniejszy soft dociągnąć z neta ale to nie problem przecież.

Odnośnik do komentarza

Zapomniałem napisać, że problem już rozwiązany :). Za pomocą LiveCD Ubuntu 9.10 sformatowałem sobie dysk (walić tą partycję recovery), potem ściągnąłem czysty obraz Win7 Home Premium, zainstalowałem na komputerze i normalnie aktywowałem telefonicznie kluczem spod lapka :).

 

Świetne rozwiązanie biorąc pod uwagę, że nie mam już nainstalowanego niepotrzebnego mi syfu :). Sterowniki pościągałem i poinstalowałem, wszystko działa lepiej jak na początku. Teraz muszę tylko obrazy Nortonem Ghostem porobić i będzie lepiej niż z tymi partycjami recovery.

 

Ale dzięki za pomoc ;).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam mega problem. Otóż czasem włącza mi się na ekranie power saving mode, gdy poruszam myszką nic się nie dzieje i muszę resetować pc. Do tego czasem gierki przycinają (nie wszystkie np. taka fifa 10 nigdy) na parę sekund a potem gra toczy się dalej jakby nigdy nic. To nie wina wymagań sprzętowych, bo te zazwyczaj spełniam z grubą nadwyżką. Da radę jakoś to wszystko naprawić bez grzebania w bebechach? Mam core 2 duzo 3,2 ghz i geforce 7600gt.

Odnośnik do komentarza

Jest jakiś błąd Dhcp mniej więcej chyba wtedy kiedy się włącza ten power saving mode podejrzewam, że to o to chodzi co z tym fantem?

 

EDIT: A nie doczytałem, że to coś z netem. Także pozatem nie ma błędów. Jakieś inne opcje? Może to wina samego monitora? Zainstalowałem nowy sterownik karty graficznej i narazie odpukać gierki nie przycinają, ale nie sprawdzałem jeszcze nic zbytnio wymagającego. Możliwe, że te jazdy były winą samego stera do grafiki?

Edytowane przez majkelek
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Mam za.(pipi)iaszczy problem z kompem. Linux odmówił posłuszeństwa ;( Nawet nie chce bydle wystartować. Pojawia się czarny ekran z jakimiś napisami i, że niby ctr+d ma coś pomóc, a tu lipa. Nie moze znaleźć jakiegoś pliku systemowego. Potem coś tam z \home error? Da się naprawić?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 6 miesięcy później...

Panowie, mam problem.

Ni stąd, ni zowąd, mój laptop nie odtwarza dźwięku. Nagle z dnia na dzień, nie da się odtworzyć żadnego pliku z muzą, posłuchać radia, oglądać filmików na necie itp. Komp albo łapie zwieche, albo po prostu nic nie odtwarza. Jak w panelu próbuję przetestować głośniki, bądź dźwięki windows, pojawia się komunikat że nie może odtworzyć tego dźwięku? O co kaman?

laptop lenovo, system vista.

pomocy!

 

znalazłem takie coś, google pzretlumaczyło i już myślałem że problem rozwiązany, ale niestety, pliku takiego nie znalazłem.

no i jeszcze jedno - kodeki i sterowniki intalowałem itd. dalej beret.

Edytowane przez puppets
Odnośnik do komentarza

Nie wiedziałem, gdzie dać ten problem, więc wrzucam go tu.

Otóż, straszne rzeczy, nie działa mi Half Life 2. Odpalam instalację, po dłuuuuugim momencie system (Vista) pyta o pozwolenie na uruchomienie programu, później sprawdza konfigurację komputera, dochodzi do 100% i...nic. Koniec. Żadnego postępu. Miał ktoś z was tak? Gra odpalona w trybie zgodności z XP. Może chodzi o system? Na 7 u kumpla śmiga bez problemów.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...