Skocz do zawartości

Jaki arcade stick warto kupic?


Gizi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Jestem nowy w temacie arcade stick'ów, wiec mam drobne pytanko, jakiego pierwszego stick'a polecacie. Zastrzegam, że nie mam zamiaru inwestować w byle bubel, który rozleci się po kilku miesiącach, jak nie dniach. I gdzie najlepiej w miare tanio można znaleść taki sprzęt.

Interesuje mnie jak na razie arcade stick do PS3/PC...

Odnośnik do komentarza

Mam zmodowanego MadCatza SF4 Fighsticka (tego tanszego) z galką Seimitsu LS-32 i buttonami Sanwy (6 szt. + 2 zaślepki).

 

Ew. na oryginalnych częściach mogę pchnać ale sie psują bardzo szybko przyciski podobno (nie wiem bo od razu zmieniłem).

 

Daj znać na priv czy jesteś zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
  • 4 lata później...
  • 2 lata później...
  • 4 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

@wet_willy

No to jeden z najstarszych w EU i często polecany, ale przez pandemię mają problemy z dostępnością rzeczy niestety (JLF-a chyba nie mają na stanie, przynajmniej kiedy ostatnio raz sprawdzałem). W sumie w EU głównie trzy sklepy są polecane, arcade.de, arcadeworld.uk i ten co wspomniałem wyżej.

Cenowo jest raczej podobnie wszędzie, ja ostatecznie pewnie zrobię zamówienie tutaj (pora na wymianę paru rzeczy w sticku), więc później mogę dać znać:
https://www.smallcab.net/

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Pytanko. Hori wydało na przestrzeni lat kilka Fighting Stick Mini. Była wersja do PS3/PS4, ostatnio też do Switcha. Obie da się podłączyć do PC.

 

Interesuje mnie, czy po podłączeniu tych sticków do PC gry będą wyświetlały jakieś randomowe przyciski, czy np. odpowiednie dla danej platformy? Tj. znaczki pada Sony przy wersji dla Playstation, ABXY w wersji Switcha, czy zupełnie inne przypadkowe oznaczenia?

 

Obecnie najłatwiej dostępna jest wersja do Switcha, ale nie lubię oznaczeń przycisków tej konsoli, dlatego wolę wiedzieć czego się spodziewać przed zakupem. Wiem, że wiele też zależy od gry, ale na Steam po podłączeniu pada PS4 w większości gier mam odpowiednie przyciski dla pada. Ciekawi mnie zatem, czy tak samo będzie ze stickiem.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Suavek napisał:

Pytanko. Hori wydało na przestrzeni lat kilka Fighting Stick Mini. Była wersja do PS3/PS4, ostatnio też do Switcha. Obie da się podłączyć do PC.

 

Interesuje mnie, czy po podłączeniu tych sticków do PC gry będą wyświetlały jakieś randomowe przyciski, czy np. odpowiednie dla danej platformy? Tj. znaczki pada Sony przy wersji dla Playstation, ABXY w wersji Switcha, czy zupełnie inne przypadkowe oznaczenia?

 

Obecnie najłatwiej dostępna jest wersja do Switcha, ale nie lubię oznaczeń przycisków tej konsoli, dlatego wolę wiedzieć czego się spodziewać przed zakupem. Wiem, że wiele też zależy od gry, ale na Steam po podłączeniu pada PS4 w większości gier mam odpowiednie przyciski dla pada. Ciekawi mnie zatem, czy tak samo będzie ze stickiem.

Podłączałem u siebie sticki różnych marek i customowego hitboxa, wszystkie wyświetlały przyciski z xboxa

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...