Skocz do zawartości

Samochód marzeń


molly

Rekomendowane odpowiedzi

25 minutes ago, LeifErikson said:

Robi wrażenie tym cyberpunkowym dizajnem, zwłaszcza na żywo, bo to auto na zdjęciach wygląda jak zwykły kompaktowy hatchback, ale tak naprawdę jest DUŻE. Polecam się przejechać do salonu Hyundaia zobaczyć w realu. :D Widziałem już też na ulicy jego technologicznego brata, czyli KIA EV6 - zupełnie inny styl, ale też jest efekt wow. 

KIA EV6 widziałem już na ulicy, ale IONIQ jeszcze nie. No robi wrażenie ten retrofuturyzm. Z filmików trochę Golf, ale tak jak mówisz podobno jest rozmiarów SUV.

Odnośnik do komentarza

Co do tego designu we współczesnych samochodach to zauważyłem jedną śmieszną rzecz (na przykładzie nowego Sportage czy Tucsona) - jedyne co ulega jakiejś wyraźnej wizualnej zmianie na zewnątrz to pas przedni. Bryła samochodu, proporcje itp są zasadniczo takie same - upraszczając, wizualnie nowy Sportage to stary Sportage z innymi światłami. :D Citroeny tu są też dobrym przykładem - wprowadzili z 7-8 lat temu te dzielone reflektory (Cactus chyba miał to jako pierwszy, później C3, C5 Aircross itd) i wiele osób mówi "ojej, jakie dziwne, ojej, jakie brzydkie" - a to jest nadal zwykły hatchback/suv, tylko światła ma inne niż konkurencja. :D

 

Gdzieś czytałem, że to takie psychologiczne zjawisko - skłonność ludzkiego mózgu do szukania twarzy w przedmiotach - reflektory są jak oczy i jeśli auto nie ma normalnych lamp z przodu, to trudno te "oczy" zidentyfikować i przez to może się wydawać, że nowy Sportage, Tucson czy Citroeny są jakieś dziwne. :D

 

Aha, przypomniało mi się - to Złomnik mówił w kontekście wyglądu Pontiaca Azteca. Swoją drogą, polecam jego kanał na YT, o ile jeszcze ktoś nie zna - masa świetnych fur z lat 90-tych, między innymi.

 

Edytowane przez LeifErikson
Odnośnik do komentarza

Ioniq 5 jest zajebisty, muszę wybrać się w końcu do Hyundaia obok roboty i obejrzeć na żywo wnętrze, plus w końcu przejechać się jakimś elektrykiem. Chciałbym żeby zrobili takiego samego, tylko o numer mniejszego, serio hatchbacka o wymiarach i30.

 

Co do tematu, to ostatnio się zastanawiałem i prawdopodobnie w garażu marzeń anno 22 postawiłbym Taycana na daily, Range Rovera na trasy, śnieg i offroad, plus jakieś spalinowe superauto w wersji cabrio. Do tego klasyczny Mustang jako ozdoba kolekcji. 

Odnośnik do komentarza

Gdybym miał jakieś nadmiarowe kilkaset tysięcy pln na zakup auta zabawki, to poszedłbym oczywiście w grubego klasycznego JDM'a.

 

Prawdopodobnie była by to Supra mk4 z 2jz na pokładzie

▷ Toyota Supra MK4 - El Coche Clásico【El Coche Clásico】

Do tego Honda s2000 w wersji poliftowej AP2, model na rynek Europejski. Temat z gatunku "czysta fantazja", bo auto na dzień dzisiejszy praktycznie już nie do kupienia (mowa o nie ulepie oczywiście), budżetu mogło by nie wystarczyć.

Honda S2000 UK-spec (AP2) 2003–09 photos (2048x1536)


A jeśli miało by to być nowsze auto, to oczywiście tylko jeden wybór - GT-R w pakiecie Nismo.

 

Nissan GT-R Nismo (MY15) – review, price, specs and 0-60 time | evo

I można umierać.

Edytowane przez smoo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Mustang napisał:

plus w końcu przejechać się jakimś elektrykiem

 

Polecam Traficara w tym celu. Sam już zrobiłem kilkaset km ich elektrykami (Renault Zoe i... Dacia Spring). :D Wrażenia są świetne za pierwszym razem - przyspieszenie w zakresie 0-50 km/h robi mega wrażenie, nawet w takim słabiutkim Springu jest nieźle i startując spod świateł mało która spalinówka dotrzymuje kroku. W Zoe to już w ogóle, rakieta. :D Swietna jest opcja silnej rekuperacji energii, która w efekcie sprawia że operujesz tylko pedałem gazu, bo jak puścisz to samochód dość intensywnie zwalnia. No i ta cisza. 

 

Ale tak na przyszłość jakoś ta elektryczna motoryzacja mnie nie grzeje... Przyspieszenia są fajne, ale jarałem się tym przez parę godzin, a później już miałem dość, bo się można porzygać. :D Na przykladzie tych dwóch aut widać, że skończy się różnorodność wrażeń związana z różnymi rodzajami silników spalinowych, ich dźwiękiem, wibracjami, sposobem rozwijania mocy - to wszystko stanowi jak dla mnie o fajnych odczuciach z jazdy spalinówkami. A przy elektrykach ta jazda będzie właściwie taka sama, auta będą się różnić oczywiście karoserią i wnętrzem, ale same wrażenia z jazdy będą dla każdego auta bardzo zbliżone. No i jest to zjawisko lekkiej schizy związanej z zasięgiem i tak naprawdę jadąc w trasę rzędu 100-150 km częściej spoglądałem na licznik zasięgu niż na prędkościomierz. :D 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Nie znalazłem lepszego tematu to dam tutaj - pierwszy raz na żywo i na wyciągnięcie ręki. Jakosc detali i carbonow na Pagani to absurdalne dzieło sztuki, za to Chiron w zalewie kolorowych kilkudziesięciu Lambo i Ferrari taki zwykły sie wydaje, jakby chcial powiedzieć na chuj wam te spojlery, jak ja pojadę 450? W bonusie Huracan Twin Turbo :reggie: Niesamowite wrażenie w jednym miejscu setka najlepszych aut swiata, szkoda ze przez pogode zabraklo Ferrari Monza SP2 i Koenigsegga

IMG_20220604_150829.jpg

IMG_20220604_150913.jpg

IMG_20220604_150927.jpg

IMG_20220604_150626.jpg

IMG_20220604_151048.jpg

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

jakosc drog dramat to samo w zeszlym roku w Radomiu bylo trzeba sie spocic zeby czegos nie urwac.Kolega z Bugatti dzisiaj kapcia zlapal :(Opona pare groszy kosztuje..Wogole na torach przestali wpuszczac auta powyzej 100db polowa ekipy na lezakach zamiast jezdzic na silesii dzisiaj

Edytowane przez Pawel24
Odnośnik do komentarza

niestety zdazaja sie takie ciezkie przypadki nie szanowania przez ludzi nie swoich aut.....W tamtym roku koledze na aventadorze w Krakowie polozyla sie parka na masce i zrobili sobie zdjecie.W  tym roku juz jednemu wczoraj ukradli dekielki z felg w Katowicach przed hotelem.W przyszlym roku bedzie juz ochrona i nie bedzie takiego dostepu do aut ..We Wroclawiu gosciu z dzieckiem wybiegl nam przed auta podczas jazdy na parking zeby zona mogla zrobic zdjecie...

Edytowane przez Pawel24
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.