Skocz do zawartości

Polskie Góry


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

Chce sie wybrac w gory, mialem zawsze wyje,bane ale rok temu bylem w myslenicach na biegu z przeszkodami i zupelnie zmienilem zdanie.

Chce zobaczyc jakies gorskie strumyki, stawy naturalne i chce troche powlazic.

Na standard domkow mam w sumie wyje,bane choc milo by bylo nie sr.ac w lesie. A no i jakas biedronka musi byc.

Gdzie mam sie udac bo jestem kompletnie zielony. Karpacz? 

Choc to chyba mocno popularny kierunek. A fajnie by bylo jakby nie bylo duzo ludzi. Bo nie lubie ludzi. Niedzwiedzie ok

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

@kanabis

 

Co prawda posta pisałeś dawno, ale temat chyba nadal aktualny, tym bardziej, że wrzesień i październik to nadal dobry czas na góry (idealne temperatury, mało burz), tyle, że dni krótsze (co dla mnie jest problemem, bo nie znoszę wcześnie rano wychodzić na szlaki). Rejony, które w miarę znam i mogę coś o nich powiedzieć to Pieniny, Beskid Sądecki, Bieszczady no i Podhale. Mogę parę słów więcej napisać o tych okolicach jeśli chociaż wstępnie byś określił, co Cię interesuje (w kontekście dojazdu chociażby, bo takie Bieszczady to już trochę dalsza wycieczka). 


Moimi "faworytami" są Pieniny, bo nie jest to jakaś ostra komercha (choć kierunek popularny), infrastruktura i ceny są ok, widoki piękne (chociażby z uwagi na bliskość Tatr, które można podziwiać w całej okazałości") a szlaki raczej nie jakoś bardzo wymagające. Konkretne rejony, które lubię i polecam, to oczywiście Szczawnica i Krościenko, ale jeśli chodzi o noclegi, to warto szukać w pobliskich wioskach i przemieszczać się w razie czego autobusami/rowerem. Do zaliczenia obowiązkowo Trzy Korony, Wąwóz Homole (rewelacja jeśli chodzi o widoczki i szeroko pojętą "naturę"), podobno świetna jest trasa rowerowa na Słowację do Czerwonego Klasztoru, fajną atrakcją jest też spływ Dunajcem (choć to chyba nie jest rodzaj rekreacji, który Cię interesuje, no i drogo). Generalnie, jak wspomniałem, gdy planuję wyjazd w góry i potrzebuję noclegu, to nie robię jakiegoś niesamowitego researchu, tylko przeglądam opcje w dobrych cenach w okolicy jakiejś konkretnej, większej miejscowości, która jest "hubem". Na przykładzie wspomnianej Szczawnicy, która jest raczej zawalona (uzdrowisko) i droga, ale ładna i warto tam połazić: noclegu szukasz w Krościenku, Tylmanowej, Szlachtowej, Jaworkach itd. 

 

Ostatnio jaram się mocno Bieszczadami i trzeci rok z rzędu udaje mi się tam posiedzieć chociaż parę dni, również mocno polecam. Polska strona jest stosunkowo "niewielka" i jeden-dwa dłuższe wyjazdy (przy dobrej kondycji) spokojnie wystarczą, żeby pozaliczać najważniejsze atrakcje i szczyty. Klimat jest wyjątkowy (choć podobno to i tak zupełnie co innego, niż -naście lat temu) i uczucie faktycznego zerwania z cywilizacją jest tam chyba największe. 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

jakieś fajne noclegi w ciekawym miejscu i w dobrej cenie ktoś może polecić? Obszar Zakopane 150km na wschód lub zachód. Chcę tylko wyskoczyć od 2 stycznia na 2 góra 3 noce. Nigdy nie byłem w górach zimą, może i nart bym spróbował. Jakieś ciekawe widoczki i koniecznie miejscówki z dobrym żarciem. Patrzyłem jakieś SPA, ale jak mam za 2 noce wyje.bać 2.5k to wypie.rdalam na tydzień do Egiptu i cześć czapka. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Wojtas1986 napisał:

Travelist.pl załóż odpowiednie filtry i spa **** z żarciem grubo poniżej 1k urwiesz.

 

No za 1 osobę to tak. Dobra miejscówka, spoko standard i jedzenie to trzeba zimą w górach te min 250-300 zł za noc od osoby liczyć (z dwoma posiłkami)..

 

Ja z powodu odległości bardziej mógłbym polecić miejscówki Karpacz/Szklarska. W „rejonach - do 150 km” od Zakopanego w górach byłem tylko w Czarnym Potoku i mogę z czystym sumieniem polecić. https://www.hotelczarnypotok.pl/kontakt/dane-kontaktowe

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Rozi napisał:

Wisłę polecam i Willę Sepia SPA.

Dobra mordo, stałeś się organizatorem mojej wycieczki, za wszystko odpowiadasz. Wczoraj mi rezerwację odwołali pod zakopcem i miałem już w ciemno jechać. Tu droga taka sama, lepsze warunki i cena lepsza. W dodatku jak skontaktowałem się z obiektem to miła pani powiedziała, że nie potrzebnie rezerwowałem przez booking bo bezpośrednio u nich jest taniej, ale mam odwołać rezerwację na miejscu i przyklepiemy nową.

 

dawaj jakieś atrakcje poza muzeum Króla Adama Małysza. Przede wszystkim dobre żarcie, Cena nie gra roli. 

Odnośnik do komentarza

Z atrakcji polecam muzeum sportowe właśnie, skocznię narciarską, Ochorowiczówkę: https://ochorowiczowka.pl/ (mega klimat), kolejki linowe, Dolinę Białej Wisełki. My głównie spacerowaliśmy po deptaku i odpoczywaliśmy. A jeśli chodzi o żarcie, to Kącik Zbójnicki, T-Bone Wine Bar & Steak House i burgerka tamże, oraz pub Nowa Sofa, można zjeść dobrą pizzuchę. No i oczywiście grillowane oscypki z żurawiną na deptaku.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

W jakie miejsce najlepiej uderzyć, jeśli chciałbym się wybrać w Bieszczady? Trochę tam jest tych wiosek i nie wiem, gdzie najlepiej szukać bazy noclegowej.

Druga sprawa, chciałbym też zaliczyć Tatry, ale noclegu szukam gdzieś bardziej po stronie za Gubałówką. Chciałbym, żeby było wiejsko, z widokiem na Tatry. Jak patrzę na mapę to coś w okolicach miejscowości Ząb. Ktoś odwiedzał te rejony?

Odnośnik do komentarza

Jesli chodzi o bieszczady to bylem tutaj

http://maciejowka.bieszczadypolska.pl/index.php

Agroturystyka "Maciejówka" Przysłup 13, 38-607 Przysłup, Polska +48 606 905 725 https://maps.app.goo.gl/bspMC9C4QaJVJTfSA

Ale to juz pare lat temu. Raczej nie narzekalem. Przyjemne miejsce ale auto sie przyda. Czy to zeby podjechac na połoniny czy tarnice czy na kolejkę bieszczadzką. Pstragi w poblizu też dobre smazyli. Gdzies przy glownej drodze byly stawy i kuchnia wojskowa. Tam bylismy pare razy bo smacznie.

Chyba to to

Bar Na Stawach 38-607 Krzywe, Polska +48 603 730 003 https://maps.app.goo.gl/XVGYGrs3bThL7xyF8

Edytowane przez Jontek80
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...