Skocz do zawartości

Top Speed


Rekomendowane odpowiedzi

210 km/h w Audi A5, jako pasażer oczywiście.

 

Kurcze. Tak patrze, że sam nie dopisałem że te 240 to jako pasażer (nie miałem wtedy prawka) :blush:

Osobiście jechałem 190 passatem VR6 i około 200-210 mercedesem 400SE, niestety skończyła mi się droga i nie mogłem sprawdzić czy poleci tyle ile podaje producent (224km/h) :/

Odnośnik do komentarza

ojca GTI 8V 210km/h

 

swoim KR na razie 180 (musze opony zalozyc z wiekszym indeksem, ale mysle ze do 230-235 dobije)

 

w sumie to jak pisal Cerb wazniejsze jest przyspieszenie, V-Max ok 220 i super, nie mam za wielu okazji do jazdy po A4, a w okolicy do 200 to czasami mam okazje przegonic auto.

Odnośnik do komentarza

110 km/h na trasie Kluczbork - Opole. Chevrolet Aveo w barwach Ferrari poddany tuningowi wizualnemu w postaci naklejki z sentencjami świętego Krzysztofa oraz figurki Matki Boskiej na desce. Byłoby więcej, ale tabliczka z L-ką na dachu zakłócała bezbłędną aerodynamikę kierowanego przeze mnie pojazdu. Od tego czasu częściej myślę o śmierci i przemijaniu.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Jako kierowca, pare dni temu na A4 kolo Sosnowca - 155 km/h, Volvo S40 (dziadka xD), wiecej nie moglem, bo cos zaczelo trzeszczec w przednim zawieszeniu oraz zza gorki wylonila sie ciezarowka.

 

Jako pasazer, jakies 195 km/h (A4 za Opolem), Renault Megane II 1,5 dCi, sytuacja podobna jak powyzej.

Odnośnik do komentarza
Gość Oran

150 km/h swoją alfa 145 - 1.4 boxer xD

 

Ale to było na krótkim odcinku obwodnicy mojej wsi i jej okolic [edit: czytaj w nawiasie - droga się kończyła ;)], myśle, że 170 bez problemów pójdzie, a pomiar jest chyba dokladny bo ze skrzyni w końcu, a te to już z dokładnością tak do 5 km/h myśle, że spokojnie działają. :)

 

ps. A może się myle?

 

ps2. Apropo prędkości - jak włoże większe felgi da mi to pare km/h ? (odpowiednio większa opona również) Bo nie ogarniam tego tematu za bardzo jakoś O_o

Edytowane przez Oran
Odnośnik do komentarza

musisz jechac na rozmiarach felg i opon jakie podaje producent do danego modelu;

 

 

 

jezeli zalozysz wieksze kola to licznik bedzie zanizal wyniki,

 

a jak mniejsze to analogicznie wyniki beda zawyzone na liczniku,

 

 

 

jak chcesz zalozyc wieksze felgi to musisz zalozyc nizszy profil opony, zeby rozmiar kola sie nie zmienial, wtedy predkosciomierz nie bedzie przeklamywal, a czy to cos da to raczej nie, im nizszy profil to na naszych drogach wieksze ryzyko uszkodzenia felgi i mniejsze mozliwosci parkingowe (krawezniki),

 

jezeli chcesz zalozyc szersze opony to wlasciwosci trakcyjne sie polepsza ale spalanie wzrosnie, ciezej sie kreci przy np. parkowaniu (ja nie mam wspomagania :D, jak ktos ma to jego to nie dotyczy) i jak przesadzisz z szerokoscia opony to osiagi tez spadna bo tarcie bedzie wieksze niz na zalecanych;

 

 

 

nie mowie ze nie mozna dac sobie ladnych felg, mozna ale jak ktos przesadza to musi jezdzic zygzakiem po naszych drogach...

 

zeby nie bylo OT: dzisiaj pare razy 180-190, czyli tyle na ile pozwala mi indeks opon,

Edytowane przez Alec
Odnośnik do komentarza
Gość Oran

Ale jak prędkościomierz podaje prędkość ze skrzyni (czyli bazując chyba na obrotach?) to wielkość kół ma nadal znaczenie? W starych autach to chyba jak w motorze jest linka gdzieś przy układzie napędowym/zawieszeniu/kołach/GDZIEŚ TAM no :D i wtedy to ma wpływa na wyświetlanie prędkości bezapelacyjnie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.