Skocz do zawartości

The Hobbit


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.imdb.com/title/tt0903624/

 

Del Toro robi Hobbita, wiadomo to juz od jakiegos czasu. Osobiscie ciesze sie, ze to nie Jackson, ktorego LotR jest bardzo nierowny, ogolnie nudzil mnie. Toro nada pewnie przygodom niziolko swoj mroczny klimat. Czekam, bo ksiazka jako lekkie czytadelko-klasyk fantasy jest swietna.

 

Wywiad z rezyserem:

 

http://movies.ign.com/dor/objects/492768/t...bit_042008.html

 

Nic tylko czekac na jakies soczyste trailery.

 

 

Odnośnik do komentarza

klimat z "followship of the ring" jacksona przez większość czasu + mocniejsze fragmenty z pająkami czy gollumem/goblinami i będe zadowolony. mckallen ponownie w roli gandalfa? ta koncepcje z drugą częścią opowiadającą okołohobbitowe dzieje śródziemia został porzucony?

Edytowane przez tk
Odnośnik do komentarza

LotR mi nie odpowiadal. Dobor niektorych aktorow (Smith jako Elrond), po design orkow i innego scierwa. Licze, ze del Toro pchnie Hobbita na swoje tory, krecac go w mrocznej tonacji (krwawa bitwa 5 armii na koncu!).

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

Co ty gadasz... Design Orków, Goblinów, Nazguli czy Balroga u Jacksona bije na głowę wszystkie "potworzaki" z branzy filmowej.

 

Czy uważasz, że LOTR Jacksona nie był dość brutalny i mocny? Tak zrozumiałem z twojej wypowiedzi... Bo jeśli tak, to najwyraźniej trzeba sobie przypomnieć trylogię.

Odnośnik do komentarza

Jackson przedstawił orków tak jak ich sobie wyobrażałem, czyli jako obleśne, plugawe, czarne stwory.Nazgule były genialne, choć szkoda, że ich twarzy nie pokazali :P

 

Czy uważasz, że LOTR Jacksona nie był dość brutalny i mocny? Tak zrozumiałem z twojej wypowiedzi... Bo jeśli tak, to najwyraźniej trzeba sobie przypomnieć trylogię.

 

Brutalny może był, ale nie mocny.Psyko chciałby więcej mięsa i krwi :F

 

A co do Elronda to się zgodzę.Nie miał tak pedalskiej urody jaką elfy mają w moim wyobrażeniu.

 

Odnośnik do komentarza

Nie wyobrażam sibie lepszej kreacji Elronda niz ta którą stworzył Weaving - czuć, że jest starym, doświadczonym, a jednoczesnie silnym i niezwykle madrym władcą elfów, dokładnie tak jak to pokazała ksiązka

 

 

ja rozumiem, że nie wszystkim wszystko moze sie podobac, spoko, ale LotR to moim zdaniem niedoscigniony ideał w ekranizacjach ksiązek i tyle

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

Ale nie zaburzyło ciągu historii.

 

Trzeba pamiętać, że jest on postacią jednak drugoplanową (w historii Pierścienia, nie Śródziemia) i pojawił się tylko w pierwszym tomie, i tylko na kilkunastu stronach.

 

Co nie oznacza, że nie chciałbym go zobaczyć. Tylko, że wtedy film trwałby 3,5 godziny, a nie wyobrażam sobie, żeby coś z niego wyciąć.

Odnośnik do komentarza
a bombadil to się nie pojawił w jakiejść rozrzerzonej wersji w wydaniu z pierdyliard cd?

No właśnie coś miało być, ale ostatecznie chyba nic z tego nie wyszło. Na rozszerzonej wersji trylogii Bombadil nie występuje. Chyba że jest jeszcze rozszerzona wersja rozszerzonej wersji. W każdym razie ja się nie spotkałem, ani nawet nie słyszałem by ktoś się spotkał.

 

Hobbit jak dla mnie jest nieco zbyt "dziecinny" i osoba Del Toro ze swoim nieco mrocznym klimatem może być tutaj ratunkiem.

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue
Hobbit jak dla mnie jest nieco zbyt "dziecinny"

 

Nie... Wydarzenia opisane w książce nie są dziecinne. To narracja jest dziecinna, wystarczy zmienić jej ton a pojedynki z goblinami, pająkami i "Bitwa Pięciu Armii" będą krwiste, mocne i klimatyczne.

Odnośnik do komentarza

Czyli identycznie jak w 'Czerwonym kapturku'. Pożeranie starych kobiet, patrosznie zwierząt itp. ,ale naracja czyni z tego bajke dla dzieci ;)

 

Hobbit w klimatach Labiryntu Fauna z rozmachem LOTR. Byłoby niezle.

 

 

Kazdy kto widział Hellboya 2 w rezyserii Del Toro może spac spokojnie i nie martwic sie o Hobbita. Efekty i image stworow w tym filmie porazają. Są prawdziwe kukły, a nie komputerowe dziadostwo.

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość maciek88

Hobbita lubię bardzo więc chętnie zobaczę z czystej ciekawości, ale nie napalam się. Po czytaniu Tolkiena jego dzieła przeniesione na ekran wydają się ubogie, nie przykuwają uwagi. W moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy później...
Gość Lacan

kto oglądał dodatki do fotr'a to wie, że koncepcja bombadila została na samym początku odrzucona ( wiec w ogóle jej nie nakręcono). I chyba słusznie bo to spowolniło by film już prędzej bym się czepiał tego że Arwena ratuje Froda :P Moim skromnym zdaniem ekranizacja Lotr'a nie jest aż taka idealna jak niektórzy piszą <_<

Edytowane przez Lacan
Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.