Skocz do zawartości

Dragon Quest IV remake


Soban

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno wyszła wersja w zrozumiałym większości języku.Jest to jeden z 3 remaków Dargon Questów jakie zapowiedziało Square(IV,V,VI).Gra przeszła lifting graficzny.Całość utrzymana jest w pseudo 3D.System rozgrywki jest mocno oldshoolowy co dla niektórych może być zaletą.IV jest również dość wymagająca co jednak nie dziwi ponieważ cała seria Dragon Quest odznacza się wysokim poziomem trudności.

 

Zapraszam do dyskutowania na temat tego tytułu.Sam napiszę coś więcej po dłuższym obcowaniu z gierką.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 13
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Po kilku minutach z grą:

 

Nie podobają mi się te gwiazdki przed dialogami. Nie podoba mi się styl graficzny. Nie podoba mi się grafika tej gry. Nie podoba mi się, że to taki rimejk jak z koziej dupy trąba, FF IV to jest prawdziwy rimejk.

 

Nie podoba mi się.

Odnośnik do komentarza

http://www.mobygames.com/game/playstation/...eShotId,122325/

 

http://www.gamekyo.com/Webmasters/Images/6...0948_10_big.jpg

 

Wygląda jakby inaczej, no ale... nawet nie wiedziałem o tym wydaniu o na PSX-a. A poza tym, to z Dragon Questa lubiłem tylko V i VI. To są genialne rzeczy! A do "czwórki" się nigdy nie przekonałem.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Gram od poniedziałku i dziś rozpocząłem piąty rozdział. Świetna gra, znacznie lepsza od NES'owych 'Fajnali'. DQIV -- jak na swój wiek -- oferuje naprawdę rozbudowany świat który do tej pory miałem okazję poznać dopiero gdzieś w ok. połowie, co było dla mnie niemałym zaskoczeniem, bo na tym etapie gry spodziewałem się raczej czegoś zupełnie odwrotnego. Pojedynki są dość szybkie, walczy się przyjemnie, dungeony są bardzo dobrze zaprojektowane. Zaskoczyło mnie za to, że na razie poziom trudności jest strasznie niski.

 

Anyłej, czekam na więcej.

 

PS. Proponuję aby ten temat przechrzcić i ogólnie uczynić z niego miejsce dyskusji o Zenithia Trilogy/Tenkuu no Shiro.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Zaopatrzylem sie w ta gierke,akurat wyjechalem w gory wiec poznymi wieczorami mialem zajecie,pelen optymizmu po swietnych czesciach VII i VIII usiadlem do gry i...gra mnie rozczarowala.Nie wiem,gra dostaje dobre noty,duzo osob sie nia zachwyca ze wciaga,a mnie ta gra strasznie nudzi.Mam co prawda dopiero chapter 3 ale nie widze tam zadnej fabuly,poza wykonywaniem kilku prostackich czynnosci i to jeszcze bez zadnych powazniejszych rozmow,to jest typu OH URATUJ MNIE,YES/NO,OH THANK YOU,HERE IS KEY DO EVIL DUNGEON OF DEVIL GO KILL HIM...I tak sie koncza dialogi,nie czuje klimatu,postaci,ich charakterow itd,a przez to nie ma mnie co w gre wciagnac,bo lurkowanie po dungeonach i wpadanie do coraz to innych wiosek i zero jakiegos przywiazania do bohaterow mnie poprostu odrzucaja od tej gry...

 

A moze potem jest lepiej?jesli ktos dluzej gral to prosze o opinie,bo nie iem czy warto to kontynuowac.

Odnośnik do komentarza
Gość GaScAn

Mam ze 20 godzin na liczniku. Ta gra to totalny oldschool, fabuła praktycznie żadna. Trzeba mieć coś z garem żeby w to grać. W sumie gram bo jest to mój pierwszy kontakt z Dragon Questem. Jedyny pozytywny moment to chapter sklepikarza Tornenko - gość daje radę.

Odnośnik do komentarza
Mam ze 20 godzin na liczniku. Ta gra to totalny oldschool, fabuła praktycznie żadna. Trzeba mieć coś z garem żeby w to grać. W sumie gram bo jest to mój pierwszy kontakt z Dragon Questem. Jedyny pozytywny moment to chapter sklepikarza Tornenko - gość daje radę.

 

Czyli masz coś z garem?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.