Skocz do zawartości

Pure


yasiekk

Rekomendowane odpowiedzi

Takie gry lubię, nic o niej jeszcze do niedawna nie wiedziałem, dowiaduje się na miech przed wyjściem, myślę sobie: może być z tego solidna produkcja, a tu sie pojawia gra która kompletnie mną zawładnęła ^^ Po prostu cudowna, ten wygląd tras, ta grafika, to otoczenie, ta muzyka (Pendulum, hell yeah!). W moim osobistym rankingu drugie najlepsze wyścigi w które grałem na klocku (za PGR4). Moja ocena: 9/10, jak sqrvysyn :P

 

P.S. Ta gra jest idealnym przykładem, że może wyjść świetna gra, o której nie informuje się bez przerwy podczas produkcji, niema jakiegoś sztucznego hype'u. Bardzo miła niespodzianka wśród tych wszystkich wielce zapowiadanych produkcji, które potem rozczarowują recenzentów i graczy opierających sie na ich opinni :)

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Szukam tej gry w Poznaniu - za namiar na jakiś sklep lub osobę będę wdzięczny :)

 

To jedyne co znalazłem: http://www.allegro.pl/item448990171_brothe...p_playzone.html

A sprawdzałeś w MM i Empiku? Tam raczej powinna być...

 

A tak w ogóle, to dziś właśnie ukończyłem grę :D

 

plusy:

 

- FUN

- grafika - są takie smaczki jak błoto na koszulce czy też ślady na trasie po oponach :)

- grywalność

- tworzenie quada od podstaw - naprawdę super sprawa, wraz z postępami w grze zdobywamy nowe części, dzięki którym wzrastają "umiejętności" naszej maszyny, którą później możemy odpowiednio dopakować i przed każdym wyścigiem możemy sobie zmienić quada na jakiegoś innego z naszego garażu, można też zmieniać postać, jest bodajże 6 do wyboru (tak, są też laseczki) i jedna do odblokowania, ale każda ma po 2-3 style (w sensie, że zmienia ubiór), które też możemy wybrać

- tricki - jest ich sporo i można niezłe combosy trzaskać w trybie freestyle :D

 

minusy:

 

- brak split screena - taka gra aż się o to prosi...

- dosyć krótka - 10 mistrzostw jest do odjechania

- momentami denerwująca ścieżka dźwiękowa

- czasami wkrada się monotonia

 

Przyznam szczerze, że wcześniej się w ogóle nie interesowałem tą grą, a tu proszę takie zaskoczenie in plus - jak na razie faworyt na grę roku w tej kategorii (nawiasem mówiąc największym rozczarowaniem w tym roku jak do tej pory jest Mercenaries 2).

Ocena: 8+/10.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Co za gra!

Dla mnie cudo. Przypomniały mi się czasy z grą Freekstyle na PS2. Zresztą wtedy była "moda" na gry o sportach extremalnych.

Dave Mirra, Matt Hoffman, T.J. Lavin, Aggressive Inline, MTV Pure Ride, SSX, Tony Hawk, Grind Session, Street Sk8er, Thrasher: Skate and Destroy...

 

Wracając do Pure.

Niesamowita dynamika, uczucie prawdziwej walki na trasie (sporo przeciwników), kosmiczne ewolucje i podniebne loty. Luźne podejście do tematu wyścigów quadów podeszło mi jak za młodu :twisted: Graficznie gra spełnia moje wszystkie wymagania, loadingi w miarę krótkie i do tego biorąc opcję Restart Race nie trzeba czekać, aż plansza wczyta się ponownie tylko śmigam od razu. Tryb kariery się nie nudzi, gdyż jest dość urozmaicony (Race, Sprint, Freestyle). Radocha z budowy od podstaw własnego quada i odkrywanie nowych części. Muzycznie gra także trafia w moje gusta. Kilka kawałków drum'n'bass'owych (Pendulum, TeeBee), parę elektronicznych, sporo gitar (choć tutaj emo-punk mogli by sobie darować).

Klasycznie kilka postaci do wyboru (laski, skośnooki, emo-ciotka, kapelmistrz itd.) i ciuszki dla nich.

 

Grę odpaliłem "na chwilkę" i minęły ze 2-3 godziny. Jeszcze masa grania przede mną, ale stwierdzić mogę jedno.

Fani sportów extremalnych i dziadki borowe które pocinały kiedyś w ww. gry poczują się jak w domu.

 

W multi jeszcze nie grałem, ale jak obadamy to dam znać.

Fajne jest to, że kilku moich friendów także kupiło/planuje nabycie tego szpila. Nie ma to jak wesoła gromadka.

 

Średnia 86% na GameRankings mówi sama za siebie.

Po kij nam Motorstorm, zapomnijcie o Baja, teraz czas na Pure.

 

PS. Dawno tak żywiołowo nie reagowałem na żadną grę. Z racji wieku i doświadczenia wiem co seplenię (kroplówka przykręcona, więc jestem świadom). Stara się martwi, żebym na balkoniku trików nie zaczął wywijać. Triple Faceplant to Broken Arm combo :twisted:

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie do tych co grali w pelna wersje :)

 

Otoz: piszecie ze gra ma wiele wspolnego z SSX. Czy w Pure sa zawody na punkty ??. To znaczy zeby zaliczyc level trzeba zdobyc okreslona liczbe punktow za wykonywane tricki, czy tylko wyscigi ??. Jesli tak, to sie nawet nie bede zastanawial nad kupnem Pure :P. Zawody na punkty to cos, za co pokochalem SSX :). SSX na X360 to jedyna gra o ktorej marze codzien odkad kupilem cudenko Microsoftu :D

Odnośnik do komentarza

Kroolik dobry post. Podoba mi się Twoj entuzjazm.

Co prawda to prawda, ta gra ma staroszkolne podejście do tematu sportów extremalnych. Też bardzo przypadło mi to do gustu.

A najlepsze jest to, że wszystko podane jest w fantastycznej oprawie.

Jedyny ból, to brak split-screena, co jest zaprzeczeniem staroszkolnych nasiadówek na jednej konsoli.

Ale coż, takie czasy, teraz wszyscy grają na Live.

 

 

Otoz: piszecie ze gra ma wiele wspolnego z SSX. Czy w Pure sa zawody na punkty ??

 

Tak, konkurencja nazywa się Freestyle.

Edytowane przez Kasandra
Odnośnik do komentarza
Mam pytanie do tych co grali w pelna wersje :)

 

Otoz: piszecie ze gra ma wiele wspolnego z SSX. Czy w Pure sa zawody na punkty ??. To znaczy zeby zaliczyc level trzeba zdobyc okreslona liczbe punktow za wykonywane tricki, czy tylko wyscigi ??. Jesli tak, to sie nawet nie bede zastanawial nad kupnem Pure :P. Zawody na punkty to cos, za co pokochalem SSX :). SSX na X360 to jedyna gra o ktorej marze codzien odkad kupilem cudenko Microsoftu :D

Są trzy rodzaje zawodów (chyba, bo na początku gry jestem).

Race - długie wyścigi (trick'i robi się dla boosta)

Sprint - dużo okrążeń na krótkich trasach (czasem nawet nie ma gdzie trick'ów sadzić)

Freestyle - kto więcej punktów ten wygrywa (esencja sportów ekstremalnych - ograniczeniem jest spadający poziom paliwa)

Odnośnik do komentarza
Bardzo mi się podobało zdanie HIV'a w recenzji w PSX, że ta gra wali Cię od razu z kapcia w ryj. Odpaliłem demko - grafa cudo, gameplay niesamowity i do tego odpowiednia muzyka. Pełna wersja kupiona, czekam na przesyłkę :).

 

Mialem takie same wrazenia po wlaczeniu dema :). Ogolnie zgadzam sie w 100% z HIV'em. Tylko wywalim bym z wad ta "odtworczosc" :). Bo wlasnie to sprawia ze ta gra jest swietna.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...