Skocz do zawartości

Berserk


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnie epizody są nudne jak flaki z olejem, męczy mnie już Gryfith i Ganishka. Czekam na comeback Gutsa.

Btw: Szykujcie się na Berserka w wersji na PS2 po angielsku - http://transgen.890m.com/forums/index.php?topic=194.0 (link znaleziony na honmaru)

Epizody nie są nudne tylko Miura dosłownie robi sobie jaja z czytelników. Co chwilę przerwy w wydawaniu chapter'ów. W wydaniu tomikowym cała afera z Ganishką będzie do poczytania, ale ja osobiście czekam na powrót psychodelicznych pomysłów z okolic wydarzeń z Inkwizytorem. Aktualne wydarzenia są ciekawe, ale widać, że autorowi zaczyna brakować pomysłów, a cała manga straciła trochę ze swojej świeżości i genialności.

Edytowane przez szaden
Odnośnik do komentarza
Ale mogę wybaczyć te długie przestoje biorąc pod uwagę, że dostaję w zamian graficzne arcydzieło, przy którym większość mang wygląda jak bazgroły 3 latków. ;)

Pod względem graficznym Berserk jest na bardzo wysokim poziomie i może się porównywać co najwyżej z Vagabondem( starsze chaptery). Mógłbym jeszcze przeboleć te kosmicznie długie przerwy w wydawaniu gdyby nie to, że każde wydanie ma tylko 18 stron. Wolałbym epizody tak obszerne jak w FMA, które mają około 40 paru stron. No, ale co poradzić? Zresztą i tak się jaram Berserkiem ^_^

Edytowane przez szaden
Odnośnik do komentarza

Byłem pewny, że nikt już tego nie czyta ;) Ostatni rozdział był świetny. Ciekawa historia Ganishki (choć liczyłem, że rzuci trochę światła na przeszłość Silata czy Rakshasa), no i zwrot akcji na końcu. Tego się nie spodziewałem. Teraz powinien ktoś zginąć. Chciałbym epicką walkę Zodda i SK. Rakshas za mało jeszcze pokazał.

Od trzech lat (może więcej) śledzę mangę, przyzwyczaiłem się już do przerw. Choć faktycznie, ostatnio robił bardzo długie (2 razy po 19 tygodni).

Odnośnik do komentarza

Lepiej nie zapeszać. Niedługo wakacje, a Miura zazwyczaj robi sobie wtedy kilkumiesięczne przerwy.

Liczę, że w następnym rozdziale powrócimy do Gutsa i Schierke jakoś skomentuje to co się stało.

Najbardziej ciekawi mnie wygląd ludzi podczas "wybuchu". Wyglądali jak ich astralne formy.

 

Nareszcie zaczęła się Era Ciemności, przepowiadana od 20 tomów. Może nawet pojawi się reszta God Hand?

Odnośnik do komentarza
Najbardziej ciekawi mnie wygląd ludzi podczas "wybuchu". Wyglądali jak ich astralne formy.

Wydaje mi się, że to jakaś energia się rozchodziła albo coś w tym stylu :P

Nareszcie zaczęła się Era Ciemności, przepowiadana od 20 tomów. Może nawet pojawi się reszta God Hand?

Nie pojawi się bo jak już było kilka razy powiedziane poszczególnych członków God Hand nie odchodzi to co robią inni( swoją drogą bezsensowne jest być wszechpotężnym bogiem ciemności skoro i tak nie ma się nic do roboty :D). Teraz Griff zostanie królem i stworzy swoje imperium, w którym pewnie na początku będzie się wszystkim idealnie żyło, ale później coś się stanie i wyjdzie na to, że Jastrząb oszukał wszystkich. A co do tej "ery ciemności" to nie przypominam sobie żeby w którymś momencie była o tym mowa, z tego co pamiętam to Sonia powiedziała tylko coś w stylu, że " w tym momencie skończy się logika wszechświata". Tak więc wydarzy się coś co zmieni świat i pewnie chodzi tutaj o wspólne egzystowanie ludzi i apostołów.

Odnośnik do komentarza

O Erze Ciemności mówiła Schierke i Farnese (przepowiednia)

 

"When the Sun has died five times, a red lake will appear at the West of the city with a name both new and ancient, and it will be the sign that the fifth angel, the Falcon of Darkness, is born. The Angel shall be both master of the sinful black sheep and king of the blind white ones. He is the one who shall bring an age of darkness upon the world"

Ludzie Farnese szukali czerwonego jeziora, a potem myśleli, że Guts jest Jastrzębiem/Sokołem Ciemności. Chapter z zaginionymi dziećmi.

 

Falcon to oczywiście Griffith. Ponoć tak jest poprawnie, Hawk to błąd w tłumaczeniu. Na co może wskazywać choćby "Millenium Falcon Arc" czy "Chapter of Falconia".

 

Co do członków GH, chodziło mi o to, że jeśli światy faktycznie się połączą, to będą oni mogli bezpośrednio wpływać na otaczającą ludzi rzeczywistość.

Odnośnik do komentarza
Falcon to oczywiście Griffith. Ponoć tak jest poprawnie, Hawk to błąd w tłumaczeniu. Na co może wskazywać choćby "Millenium Falcon Arc" czy "Chapter of Falconia".

Ten błąd wynika z tego, że w języku japońskim sokół i jastrząb są zapisywane przez ten sam znak( "taka"). Prawidłowo powinien być Sokół, ale wydaje mi się, że można to zamieniać z Jastrzębiem, zresztą ja już tak mówię z przyzwyczajenia :P

Co do członków GH, chodziło mi o to, że jeśli światy faktycznie się połączą, to będą oni mogli bezpośrednio wpływać na otaczającą ludzi rzeczywistość.

Może i tak, ale po co? Gdyby zabili wszystkich ludzi to czym mieli by się zajmować? Chociaż to im pewnie obojętne. Wydaje mi się, że jedyne do czego dojdzie to to, że dawna równowaga świata, czyli apostołowie zabijający ludzi zostanie zachwiana. Pytanie brzmi tylko na jak długo? ;)

Edytowane przez szaden
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli światy się połączą, to trolle, ogry, elfy i cała reszta będzie mogła wpływać na świat ludzi.

IMO Falconia Griffitha może być rajem na ziemi, do którego będą napływać ludzie, a poza nią będzie piekło. Do tego, może jakaś krucjata przeciwko magom? (Florę - nauczycielkę Schierke Griffith kazał zabić).

 

Zobaczymy. Miura potrafi zaskakiwać i wszystkie przewidywania fanów ostatecznie mogą okazać się błędne ;)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Muszę napisać post pod postem.

 

Wyszedł nowy epizod - raw. Kolejny bez dialogów, można "czytać" w oryginale ;)

 

 

Światło zmienia cały świat. Widzimy farmerów (prawdopodobnie tych, którzy z daleka przyglądali się Ganishce w epizodzie 297), na których nagle wyskakują jednorożce i hydra.

 

 

Uwielbiam jak Miura pokazuje to samo wydarzenie z różnych perspektyw. Szok i przerażenie na oczach ludzi też jest świetne.

 

Nastepny rozdział za dwa tygodnie. Ma być nieco dłuższy.

Odnośnik do komentarza
Muszę napisać post pod postem.

 

Wyszedł nowy epizod - raw. Kolejny bez dialogów, można "czytać" w oryginale ;)

 

 

Światło zmienia cały świat. Widzimy farmerów (prawdopodobnie tych, którzy z daleka przyglądali się Ganishce w epizodzie 297), na których nagle wyskakują jednorożce i hydra.

 

 

Uwielbiam jak Miura pokazuje to samo wydarzenie z różnych perspektyw. Szok i przerażenie na oczach ludzi też jest świetne.

 

Nastepny rozdział za dwa tygodnie. Ma być nieco dłuższy.

Tu wersja, którą trochę "naprawiłem" specjalnie dla działu /a/ na 4chan.

http://www.mediafire.com/download.php?zfemjgdkuz5

 

Spodziewałem się jakieś nudy, a dostałem Hydry które wcinają jednorożce, jazda na maxa.

Guts będzie miał co wyżynać. :D

Odnośnik do komentarza

Ta tylko ja mam nadzieję, że razem z tymi

hydrami nie pojawi się coraz więcej typowo fantastycznych potworów.

Siła Berserka zawsze tkwiła w ukazaniu świata w którym głównym złem są ludzie( no przecież Apostołowie nimi kiedyś byli), a jeżeli teraz nagle zmieni się to w tępą wyrzynkę smoków, chimer i tym podobnego tałatajstwa to w moich oczach Berserk straci bardzo dużo. No, ale tymczasowo niczego nie przesądzam i czekam na kolejny chapter jednej z moich ulubionych mang :)

Odnośnik do komentarza

Nie licz na to szaden. Pojawi się pewnie sporo fantastycznych stworów. Trolle (pewnie zobaczymy je znowu) i kelpie już były. Teraz doszła

hydra i harpie.

 

Guts nie musi nawet tego wszystkiego zabijać. Poza tym, wydaje mi się, że i tak będzie ich zbyt dużo. Stwory astralne traktuję trochę jak zwierzęta.

Jednorożce są gdzieś na dole łańcucha pokarmowego. Ludzie pewnie też.

 

 

Pytaniem najważniejszym jest według mnie cel Griffitha. Co on teraz zrobi? Jakie będzie jego królestwo? Być może to apostołowie będą walczyć z bestiami astralnymi. Mam nadzieję, że w następnym rozdziale się dowiemy.

Odnośnik do komentarza

Będę szczery, w tydzień łyknąłem wszystkie tomy i manga mnie po prostu rozje.bała. Postacie (żadna nie jest olana i ma swoje 5 minut), watki, zwroty akcji - genialne. Co mnie jednak najbardziej zniszczyło to watek religijny wpleciony w intrygę - noż ku.rwa mać - apokalipsa, apostołwie, prorocze sny, mesjasz, Watykan, świetne ukazanie fanatyzmu chrześcijańskiego za czasów średniowiecza - Miura mnie tym kupuje. Gość tak umiejętnie i wiarygodnie nakreśla 'boskość' Griffitha, że chyba sam się zacznę do niego modlić.

 

Dorosła, mocna, dosadna pozycja - najlepsza manga jaką kiedykolwiek czytałem :D .

 

Znacie coś może na zbliżonym do Berserka poziomie? :D

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Będę szczery, w tydzień łyknąłem wszystkie tomy i manga mnie po prostu rozje.bała. Postacie (żadna nie jest olana i ma swoje 5 minut), watki, zwroty akcji - genialne. Co mnie jednak najbardziej zniszczyło to watek religijny wpleciony w intrygę - noż ku.rwa mać - apokalipsa, apostołwie, prorocze sny, mesjasz, Watykan, świetne ukazanie fanatyzmu chrześcijańskiego za czasów średniowiecza - Miura mnie tym kupuje. Gość tak umiejętnie i wiarygodnie nakreśla 'boskość' Griffitha, że chyba sam się zacznę do niego modlić.

 

Dorosła, mocna, dosadna pozycja - najlepsza manga jaką kiedykolwiek czytałem :D .

 

Znacie coś może na zbliżonym do Berserka poziomie? :D

Możesz spróbować mang Tsutomu Nihei jak Blame! i Biomega, fabuła jest tam dosyć niezła, ale to zgoła inna manga niż Berserk. Z dobrych serii warto wymienić Shigurui (samurajska jatka w sugestywnym klimacie) oraz Vinland Saga (manga trochę historyczna). Pewnie jest więcej mang wartych uwagi, ale czytam chwilowo tylko te, chociaż mam zamiar zabrać się też za Vagabond ze względu na świetną kreskę, jak z fabułą tam jest nie wiem.

 

Drugiej tak kopiącej zad mangi raczej nie znajdziesz, historia Gutsa i Griffitha to zwyczajnie najlepsza manga ever. ;)

 

bb6274_Berserk.jpg

Edytowane przez Zarathustra
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Rozdział 306 "Fantazja", tak jak poprzednie wręcz przepełniony dialogami, ale w sumie to co można było zaobserwować na obrazkach mówi wszystko. God Hand przybywa masowo na ludzki padołek i aż mnie zżera ciekawość co teraz?

Jedyny problem to trzymiesięczna przerwa do następnego rozdziału, no kurde Miura naprawdę wykituje zanim to ukończy... <_<

Odnośnik do komentarza

Kreska Miury jest świetna. Cały ten rozdział najchętniej rozwiesiłbym sobie na ścianach w pokoju.

 

Poza mózgiem Voida podobały mi się właściwie wszystkie strony. Elf śpiący na liściu był uroczy, a koboldy(?) sprzątające dom nie wyglądały na specjalnie okrutne. Tak jak myślałem, neutralne stwory też się pojawiły. Jeśli chodzi o niebezpieczne stworzenia, to smok skasował konkurencję.

Ubik w obrazie Boscha zaskoczył mnie. Surrealizm w wydaniu Miury.

 

 

 

Ludzie pragnęli Fantazji i ją dostali. Choć wydaje mi się, że teraz tego żałują ;)

Ciekawi mnie w co się zmienia Ganishka. Wygląda jak drzewo, miałem skojarzenia z Yggdrasilem.

 

 

Przerwa wakacyjna Miury mnie nie dziwi. Zawsze ją miał. Lepsza pewna data niż enigmatyczne "do następnego razu".

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...