Skocz do zawartości

Poradnik Extreme #12


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Orson

Pomarudzę troszkę na temat zawartości- wg. mnie w poradniku opisywane winny być jedynie chiciory. Gry z oceną 9 i 10. Po co popierdółkowate Lego Indiana Jones, czy przeciętna Yakuza???? Komu będzie się chciało rozpracowywać te gry na 100%?

 

 

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 105
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Szczecin

- 2 Empiki - nie ma,

- 3 "salony" kolportera - nie ma

- chyba z 10 kiosków - nie ma

- 2 markety - nie ma

 

no to masz pecha, bo ja sobie poszedłem 200m od domu do kiosku i kupiłem jeden jedyny egzemplarz, natomiast w empikach, kolporterach i innych salonach prasowych bez śladu

 

 

poradnik jak poradnik, przyda się jak nie dziś czy jutro, to kiedyś tam, natomiast z racji tego, że obecnie męczę, czasem intensywnie fallouta3, to odniosę się do opisu tegoż w poradniku

 

otóż, opis jest zrobiony bardzo po łebkach, ale rozumiem, że przyczynami tego stanu rzeczy mogą być ograniczone miejsce na zawarcie informacji oraz mało czasu na ogarnięcie gry

największe zonki to: questy poboczne opisane na jeden wariant, gdy nie rzadko możliwe są dwa albo i trzy oraz mapka pustkowi wraz z niezaznaczonymi na mapie lokacjami, które na mapie widnieją dwie, natomiast w grze jest ich co najmniej kilka

ale wszystkie te niedociągnięcia można poprawić w kąciku rpg

Odnośnik do komentarza

W Wałbrzyskim empiku były i dosyć sporo ich wyłożyli :) Kupiłam 4 grudnia. Poradnik udany choć FF 7 crisis core zdążyłam już przejść na wszystkie sposoby :( . Przyda się jak już zakupię gry które w nim zamieściliście. Świetny pomysł z yakuzą 1 i 2(kluczyki) Udany artukuł na temat zakupu TV/nagłośnienia. Co do pierwszego to akurat nie mam z tym problemu bo na codzień zajmuję się produkcją TV LCD LG i sporo juz przez 2 lata widziałam (nie polecam LG3000/2000 - bieda). Reszty szczerze mówiąc jeszcze nie czytałam. Dopiero po 19 grudnia odsapnę od roboty i zajmę się czytaniem:)

 

Dzięki za kolejny udany numer!

 

ORSON: popierdókowata YAKUZA? <rotfl> tobie się nie przyda ten opis a komuś innemu może nie odpowidać np NINJA GAIDEN 2. Głupie gadanie. Jak dla mnie poradnik nie jest do rozpracowywania samych hitów a do opisów gier trudnych/secretsów itp.

Edytowane przez MoniqaPS2PSP
Odnośnik do komentarza

U mnie taka wiocha (15tys.), a aż 3 poradniki wyłapałem, a byłem tylko w 2 kioskach. Kupiłem 3 grudnia, więc dalej nie szukałem bo możliwe że jeszcze gdzieś są. Jeden siedzi jeszcze na wystawie, więc jak ktoś chce to przyjeżdżać i brać ;P.

 

Na dostępność waszych produktów raczej nigdy nie narzekam, ale kiedyś bardzo zdenerwował mnie brak numeru 132(nawet tydzień po premierze więc odpuściłem).

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza

cytat Kroolik

Szczecin

- 2 Empiki - nie ma,

- 3 "salony" kolportera - nie ma

- chyba z 10 kiosków - nie ma

- 2 markety - nie ma

 

albo mały nakład, albo nie dotarły, albo się wysprzedały, albo mieszkam tak daleko od centrum polski że nawet gazety docierają z opóźnieniem

 

nadal łudzę się że gdzieś dostanę. w najgorszym razie zamówię w sklepie PE

No własnie panowie,większy nakład!Ja też przerzuciłem Empik i InMedio,DUŻE oddziały,w szczecińskim CH Galaxy i nic.Przecież nie o to chodzi żebym jeżdził po całym mieście bo a nuż może gdzieś znajdę...Nikt nie ma na to czasu i ochoty.

Edytowane przez Alien00
Odnośnik do komentarza
Jako ze jeszcze mi pozostaly wtyki z mojej bylej pracy wiec ;)

Empiki

Szczecin DTC 12 szt

Szczecin Wojska Polskiego 16 szt

i top 3

Wwa junior 76 szt

Krakow Rynek 44 szt

Poznan stary browar 43 szt

Dzięki MichAelis,jutro tam poszukam.Fenix,szczerze mówiąc to nie pytałem się,po prostu jeśli w jednym miejscu nie ma,w drugim nie ma,to odechciało mi się już szukać.

Odnośnik do komentarza

W Bydgoszczy szukałem w zeszłym tygodniu i też nie ma, ale to pewnie ze względu na wielkość miasta ;) Wiocha w porównaniu ze Szczecinem lub Poznaniem ;) Będę musiał szukać w Tokyo u Kena może tam będzie ;)

 

A tak na serio to zamówiłem już w sklepie PSX Extreme i czekam na paczkę bo ile można szukać i się wkurzać ;)

 

Tak poza tym można wiedzieć jaki nakład został przygotowany tego poradnika [ na kioski "Ruchu oporu" Kolporterów Empików itp. a nie do sklepu pe ;) ] w stosunku do miesięcznego extrema ???

Edytowane przez Lesiu_adi
Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy to przez profil moich studiów czy przez coś innego ale uważam że teksty Pana Dawida Traczykowskiego w opisach starych Tomb Riderów to trochę żenada. Na wstępie tylko dodam że przebiłem się przez opis tylko pierwszego Tomb Raidera (żal mi czasu na coś co jest poprostu słabe) i też do niego się odniose. A dokładnie chodzi mi o te teksty że kto by za darmo poszedł do teatru, albo o pokazaniu mieszkańcom wiochy kina. Panie Dawidzie PE to nie jest Fakt czy Super Express czyli tabloidy skierowane dla tępych mass. Tak samo artykuł w PE nie może być tym co artykuł o grach w takim tele tygodniu. PE to pismo fachowe skierowane do ludzi mających pojęcie o grach co nie znaczy że jak ktoś gra w gry jest ignorantem, którego nie interesują inne dziedziny sztuki czy życia. Jest taka zasada że jak piszesz dla inteligentnego odbiorcy to pisz inteligentnie a jak dla debila to zniż się w pisaniu do jego poziomu aby, on mógł wszystko zrozumieć. Ja poczułem się właśnie jak ten debil, któremu ktoś próbuje wytłumaczyć do czego służą grabki w piaskownicy. (BTW teatr uwielbiam choć chodze rzadko:)

 

 

Z innych spraw to zawiodły mnie opisy starych Silent Hillów Komoda. No bo po co to?? Jak ktoś w nie wszystkie grał to nie trzeba mu czegoś takiego, a jak ktoś jest w trakcie poznawania serii to przeczytanie tego zepsuje mu całą grę(Spoilery zdradzające zakończenia itd. Trzeba bylo albo pisac tak zeby zachecic nowych graczy do serii albo opisac jakies ukryte smaczki i tylko liznąć glownej fabuly. Sam opis fajnie napisany, szata graficzna bardzo klimatyczna no i fajna tez ta ramka o arcade itd.

 

Oczywiscie wszystko to to moja opinia :)

 

 

I tak żeby nie dramatyzować to szacun za opis do Yakuzy 2 . Wlaśnie gram w to cudo i opis jest mega przydatny bo łatwo w tej grze pewne rzeczy poprostu pominąć :)

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza
Nie wiem czy to przez profil moich studiów czy przez coś innego ale uważam że teksty Pana Dawida Traczykowskiego w opisach starych Tomb Riderów to trochę żenada. Na wstępie tylko dodam że przebiłem się przez opis tylko pierwszego Tomb Raidera (żal mi czasu na coś co jest poprostu słabe) i też do niego się odniose. A dokładnie chodzi mi o te teksty że kto by za darmo poszedł do teatru, albo o pokazaniu mieszkańcom wiochy kina. Panie Dawidzie PE to nie jest Fakt czy Super Express czyli tabloidy skierowane dla tępych mass. Tak samo artykuł w PE nie może być tym co artykuł o grach w takim tele tygodniu. PE to pismo fachowe skierowane do ludzi mających pojęcie o grach co nie znaczy że jak ktoś gra w gry jest ignorantem, którego nie interesują inne dziedziny sztuki czy życia. Jest taka zasada że jak piszesz dla inteligentnego odbiorcy to pisz inteligentnie a jak dla debila to zniż się w pisaniu do jego poziomu aby, on mógł wszystko zrozumieć. Ja poczułem się właśnie jak ten debil, któremu ktoś próbuje wytłumaczyć do czego służą grabki w piaskownicy. (BTW teatr uwielbiam choć chodze rzadko:)

 

Ten fragment tekstu, o ktorym piszesz, jest po pierwsze skierowany rowniez do mlodszych czytelnikow, ktorzy swoja przygode z grami zaczeli od np. PS2, przez co gry z taka grafika, jak pierwszy TR, moga ich odrzucac po pierwszym spojrzeniu. Wydaje mi sie, ze im tez trzeba pewne rzeczy wytlumaczyc. Po drugie, kawalek o wiosce jest nie dla podkreslenia naprawde ogromnego sukcesu tej gry nie tylko w swiatku graczy, ale i kulturze popularnej. Tak czy inaczej, jest to twoja opinia, ktora szanuje i wezme pod uwage przy okazji tworzenia kolejnych tekstow. Zachecam Cie tez do przeczytania reszty tekstu, nie znajdziesz tam juz zadnych podobnych rzeczy, a moze i natkniesz sie na cos interesujacego.

 

Tak sie sklada, ze ja tez konczylem dziennikarstwo (bo chyba te studia miales na mysli, piszac o swoich) i chyba obaj dobrze wiemy, ze teksty do wymienionych przez Ciebie tabloidow wygladaja jeszcze inaczej:).

Odnośnik do komentarza
Nie wiem czy to przez profil moich studiów czy przez coś innego ale uważam że teksty Pana Dawida Traczykowskiego w opisach starych Tomb Riderów to trochę żenada. Na wstępie tylko dodam że przebiłem się przez opis tylko pierwszego Tomb Raidera (żal mi czasu na coś co jest poprostu słabe) i też do niego się odniose. A dokładnie chodzi mi o te teksty że kto by za darmo poszedł do teatru, albo o pokazaniu mieszkańcom wiochy kina. Panie Dawidzie PE to nie jest Fakt czy Super Express czyli tabloidy skierowane dla tępych mass. Tak samo artykuł w PE nie może być tym co artykuł o grach w takim tele tygodniu. PE to pismo fachowe skierowane do ludzi mających pojęcie o grach co nie znaczy że jak ktoś gra w gry jest ignorantem, którego nie interesują inne dziedziny sztuki czy życia. Jest taka zasada że jak piszesz dla inteligentnego odbiorcy to pisz inteligentnie a jak dla debila to zniż się w pisaniu do jego poziomu aby, on mógł wszystko zrozumieć. Ja poczułem się właśnie jak ten debil, któremu ktoś próbuje wytłumaczyć do czego służą grabki w piaskownicy. (BTW teatr uwielbiam choć chodze rzadko:)

 

Ten fragment tekstu, o ktorym piszesz, jest po pierwsze skierowany rowniez do mlodszych czytelnikow, ktorzy swoja przygode z grami zaczeli od np. PS2, przez co gry z taka grafika, jak pierwszy TR, moga ich odrzucac po pierwszym spojrzeniu. Wydaje mi sie, ze im tez trzeba pewne rzeczy wytlumaczyc. Po drugie, kawalek o wiosce jest nie dla podkreslenia naprawde ogromnego sukcesu tej gry nie tylko w swiatku graczy, ale i kulturze popularnej. Tak czy inaczej, jest to twoja opinia, ktora szanuje i wezme pod uwage przy okazji tworzenia kolejnych tekstow. Zachecam Cie tez do przeczytania reszty tekstu, nie znajdziesz tam juz zadnych podobnych rzeczy, a moze i natkniesz sie na cos interesujacego.

 

Tak sie sklada, ze ja tez konczylem dziennikarstwo (bo chyba te studia miales na mysli, piszac o swoich) i chyba obaj dobrze wiemy, ze teksty do wymienionych przez Ciebie tabloidow wygladaja jeszcze inaczej:).

 

Hehe no te studia :) Ja rozumiem ze do mlodszych. Jeszcze pare lat temu np tez tak bylo ze robilo sie wszystko zeby nie isc ze szkołą do teatru, ale poglądy i zainteresowania z wiekiem się zmieniają ( po za grami:) W sumie powinienem wziąć pod uwagę ze poradnik może nawet w większości kupuja mlodsi gracze ktorzy nie radzą sobie sobie z przejsciem czegos no i to dobre miejsce zeby ich czyms nowym zainteresowac( w tym przypadku stare Tomb Raidery). Wiec jak dla mnie sam zamysl dobry tylko forma mi nie spasila...ale tak jak powiedziales to moja opinia i moze tylko ja to tak odebralem:)

 

P.S. To wszystko przez kulture jezyka na ktorej rozbrajamy jeden artykul przez 1,5 h na czynniki pierwsze.Teraz juz nawet spokojnie gazety nie moge na kibelku poczytac, bo na wszystko staram się zwracać uwagę :)

Odnośnik do komentarza
Z innych spraw to zawiodły mnie opisy starych Silent Hillów Komoda. No bo po co to?? Jak ktoś w nie wszystkie grał to nie trzeba mu czegoś takiego, a jak ktoś jest w trakcie poznawania serii to przeczytanie tego zepsuje mu całą grę(Spoilery zdradzające zakończenia itd. Trzeba bylo albo pisac tak zeby zachecic nowych graczy do serii albo opisac jakies ukryte smaczki i tylko liznąć glownej fabuly. Sam opis fajnie napisany, szata graficzna bardzo klimatyczna no i fajna tez ta ramka o arcade itd.

 

Założenia działu "w imadle" są właśnie takie, że wyciskają z danej serii wszystkie soki przedstawiając pełny ich scenariusz oraz wszystkie zmiany jakie zachodziły w mechanice na przestrzeni lat. Jako, że Silent Hill w mechanice zmian wielu się nie doczekał, tak opisywałem głównie fabułę. Poprzednie i kolejne imadła wyglądały i będą wyglądać w ten sposób. To nie próba zachęcenia Graczy tylko możliwie szczegółowe zebranie do kupy i opisanie całej sagi danej gry.

Odnośnik do komentarza

No chyba ze tak. Tzn mi akurat czytalo sie to spoko bo pierwsza i druga czesc przeszedlem a 3 i 4 mam w tylku i nawet takie cos mi sie przydalo tylko po to zeby poznac fabule:) Po prostu rozkminialem ze jak ktos nie gral w te gry to bedzie mial zonka ale skoro to z zalozenia ma byc podsumowanie to rozumiem.

Odnośnik do komentarza

SZCZECIN

obleciałem:

 

Empik Galaxy ("niema, nie wiem czy było")

Salon RUCHU MM ("a co to?")

Kolporter Galaxy ("Nie, Nie, Nie")

Dziesiątki kiosków pokazywały najczęściej nowy numer PE ("innego nie ma")

 

W większości punktów dominowały odpowiedzi "nie było" lub "może będzie"

 

dziś idę jeszcze do Empiku na Woj. Polskiego i Br. Portowej

jak kuźwa nie będzie to utwierdzę się w tym, że moje miasto jest zadoopiem, a poradniki są do kupienia tylko przez stronę www

z dystrybucją kioskową to pewnie ściema, bo chcecie rozreklamować sklep PE :P

Odnośnik do komentarza
No chyba ze tak. Tzn mi akurat czytalo sie to spoko bo pierwsza i druga czesc przeszedlem a 3 i 4 mam w tylku i nawet takie cos mi sie przydalo tylko po to zeby poznac fabule:) Po prostu rozkminialem ze jak ktos nie gral w te gry to bedzie mial zonka ale skoro to z zalozenia ma byc podsumowanie to rozumiem.

 

Nie to, żebym się specjalnie czepiał, ale jeśli skończyłeś dziennikarstwo i masz opanowaną stroną leksykalną oraz gramatyczno-ortograficzną języka polskiego, pisząc takie posty jak wyżej wymieniony, podcinasz gałąź, na której siedzisz...

 

Abstrahując - Komodo ma za Imadło - duże piwo, Dawid - małe (ale z wysoką pianką:)

Odnośnik do komentarza
No chyba ze tak. Tzn mi akurat czytalo sie to spoko bo pierwsza i druga czesc przeszedlem a 3 i 4 mam w tylku i nawet takie cos mi sie przydalo tylko po to zeby poznac fabule:) Po prostu rozkminialem ze jak ktos nie gral w te gry to bedzie mial zonka ale skoro to z zalozenia ma byc podsumowanie to rozumiem.

 

Nie to, żebym się specjalnie czepiał, ale jeśli skończyłeś dziennikarstwo i masz opanowaną stroną leksykalną oraz gramatyczno-ortograficzną języka polskiego, pisząc takie posty jak wyżej wymieniony, podcinasz gałąź, na której siedzisz...

 

Abstrahując - Komodo ma za Imadło - duże piwo, Dawid - małe (ale z wysoką pianką:)

 

Nie sądze. To forum nie jest redakcją gazety a ja nie jestem jej dziennikarzem ;) Po za tym kto powiedział że student pierwszego roku musi mieć wszystko opanowane- to raz, dwa nawet najlepsi pisząc artykuł popełniałby mase błędów gdyby nie słownik( z którego nie mam zamiaru korzystać pisząc posty na forum), a po trzecie nie oceniałem w żadnym moim poście strony leksykalnej a tym bardziej gramatyczno-ortograficzne a raczej merytoryczną. A wogóle to jak ja kocham jak na tym forum ludzie wciskają innym coś czego nie ma..gdzie ja napisałem że ukończyłem dziennikarstwo?? Aha następnym razem specjalnie dla Ciebie napisze jakiegoś ładnego posta.

 

hah no i wbiłem sobie gwóżdż do trumny..

Odnośnik do komentarza

Ja z kolei trochę się zdenerwowałem tym poradnikiem, chodzi konkretnie o opis Yakuzy 2. Brak opisu wątku fabularnego... ja wiem, że on jest dość łatwy, nie potrzebuje za duzo wyjaśnień etc. ale sorry... na okładce wyraźnie jest napisane Yakuza 1&2, tak? Ja szczerze mówiąc kupiłem poradnik tylko dla tej gry... a tu taki zonk. Jeśli macie opisywać grę to róbcie to "od a do z", fachowo, ze wszystkimi smaczkami etc. No bo w innym wypadku po co to kupować?

Odnośnik do komentarza
Ja z kolei trochę się zdenerwowałem tym poradnikiem, chodzi konkretnie o opis Yakuzy 2. Brak opisu wątku fabularnego... ja wiem, że on jest dość łatwy, nie potrzebuje za duzo wyjaśnień etc. ale sorry... na okładce wyraźnie jest napisane Yakuza 1&2, tak? Ja szczerze mówiąc kupiłem poradnik tylko dla tej gry... a tu taki zonk. Jeśli macie opisywać grę to róbcie to "od a do z", fachowo, ze wszystkimi smaczkami etc. No bo w innym wypadku po co to kupować?

Niektorzy chyba nie rozumieja, ze magazyn nie jest z gumy i na kazdy opis jest ograniczona liczba stron. Majac do dyspozycji tyle miejsca mozna albo opisac dokladnie wszystkie misje poboczne itd., tak jak to zrobilem, albo zmarnowac 2 strony na opis przejscia glownego watku, ktory jest banalny i zawsze cel jest pokazany na mapie, i opisac tylko czesc bonusow. Odpowiedz, co jest lepszym wyjsciem, wydaje mi sie oczywista. Jak masz jakis problem z watkiem glownym, to masz podanego maila, mozesz sie skontaktowac i zapytac. Tobie akurat zalezalo na Yakuzie 2, ale inny czytelnik moze nie byc tym zainteresowany i jeszcze wiecej stron na zupelnie nieprzydatny mu opis zupelnie by go zdenerwowalo. Dobor tytulow i objetosci opisow jest taka, zeby jak najwiecej czytelnikow bylo usatysfakcjonowanych.

 

A poza tym, co z tego, ,ze na okladce jest napisane Yakuza 1 & 2? Czy jest tam napisane opis watku fabularnego, czy cos w tym stylu? Zawsze mozna sprawdzic pismo przed jego zakupem. Naprawde, pomyslcie czasami, zanim cos napiszecie...

Odnośnik do komentarza

Dawid: W sprawie mapy odczucia moje są nieadekwantne do wkładu włożonego w trud jej tworzenia. Chcę przez to powiedzieć, że miło iż takowa jest, ale jedynie jako kosmetyka do artykułu.

 

Druga sprawa, że laska bez makijażu nie wygląda tak samo dobrze jak z nim, jeżeli wiesz co mam na myśli ;)

 

Izon: Temat możemy zakończyć w tym miejscu, nie chce mi się prowadzić wojenki z dzieckiem Neostrady na forum. Pozdrawiam

 

PS: Na PMki zapraszam chłopaków z PE lub laseczki. Ciebie Izon żadna kategoria nie obejmuje...

Edytowane przez snajper
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.