Skocz do zawartości

Tekken vs Soul Calibur


Di

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 36
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

  • 1 miesiąc później...

Moim skromnym zdaniem gracza niehardcorowego Tekken jest ciut lepiej zrobiony (balans postaci, bugi) niz SC. Moze dlatego, ze scena jest wieksza, wiecej ludzi gra, wieksza kasa...

 

Takze feeling jest moim zdaniem lepszy. Klimat SC jest miejscami zenujacy, infantylny, postacie i odglosy walki, oprawa jakby skierowana do 12-latkow.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
Tekken śmierdzi moczem starego Heihechiego.

 

Najgłupsze w tej grze są juglle dla retardów trwające po 10 sekund lotu w powietrzu.

Mogliby zmienić trochę grawitację i pozwolić np na posadzenie 2 do max 3 elektryków, ale za odpowiednio większy damage i z odpowiednio utrudnionym timingiem.

Namcocki powinny tez wymyślic jakieś wyjście na zgadywankę mid/low.

 

Nie podoba mi sie ewolucja serii w stronę pomnażania ekipy w nieskończoność, zamiast skupiania się na max 20 zawodnikach.

 

W ogóle wiele rzeczy mi się nie podoba w Tekkenie, jest jednak jedna niezaprzeczalna zaleta: zawsze jest z kim grac w Tekkena, zawsze.

Scena w Tekkena w PL jest największa i żadne popiskiwania Caliburowcow, 2D-chłopcow i 3 graczy VF (cała scena) tego nie zmienią.

 

Juggle czym dłuższe tym cięższe, złap przeciwnika elektrykiem po 5 punch'ach to to zrozumiesz, a jak jeszcze wsadzisz na początku 2x ewgf to zmienisz zdanie na temat długosci juggli, czym dłuższe tym cieższe, pozatym nie klepiesz cały czas tych samych ale zawsze odpowiednie do danej sytuacji(odległość od sciany,dobrane pod wielkość przeciwnika,dobrane endery pod typ preferowanego przez przeciwnika wstawania,czyod konta pod jakim trafiłeś,od konta w jakim jest przeciwnik w powietrzu itp.)Pozatym czym więcej komend wydajesz tym łatwiej coś spierdzielić więc trzeba więcej je trenować

 

A co do zgadywanek mid/low to sie ostro mylisz bo z większości da sie uciec ale trzeba wiedzieć jak-zapomniałeś że mamy Sidestepy??a może poprostu nie wiedziałeś o tym ze naprawde dobzi gracze wiedzą gdzie robić ssl-lewo a gdzie ssp-prawo

gdzie stosować e-ss ElectricSidestep(wiesz wogóle co to??) gdzie mikroSidestepy a do tego za(pipi)iście sie liczy timing, nieraz pozornie przekozacka seria czy wymianka jest tak naprawde dziecinnie łatwa do uniknięcia ale ty o tym nie wiesz...choć myslisz se wiesz...hahaha

czytaj ze zrozumieniem ;)

 

koles napisal ze w tekkena graja "miliony" a w vf nikt nie gra, to zazartowalem ze te miliony to chyba nie polakow xD

 

wnioskuje ze chodzilo mu o jap/kor z tymi milionami, a z tego co mi wiadomo to virtua w japoni cieszy sie ogromna popularnoscia od VF1 xD, to nie wiem skad ten ziomek informacje wyciaga

 

a co do ilosci osob grajacych w tekkena w pl to sie nie wypowiem bo nie liczylem ich dokladnie z liczydlem w reku, ale domyslam sie ze ich liczba wypada blado na tle ludzi grajacych w chociazby takie Halo, CS, COD

 

nie bylem na turnieju tekkena od czasow tekkena3 ;) ale domyslam sie ze sposrod tych wszystkich "tekkenowcow" naprawde dobrych graczy nie ma zbyt wielu ;)

 

i nie nabijaj sie ze "sceny" VF, bo na brak graczy z EU nie ma co narzekac, jest sporo ludzi o niebanalnych umiejetnosciach , ktorymi spokojnie mozna miec polaczenie na 3kreski

 

a w tekkena tez gram/gralem ;) ale nie ma sensu grac w gorsza gre jak jest vf5

naprawde dobrych graczy jest u nas więcej niż w innych krajach UE i tylko z 3-4 narodowości sie z nami równać mogą-Ang,Ita,Fra,...

 

...

Naprawdę, twój post doskonale komponuje się z tym całym gównem.

 

A co się tyczy mojej skromnej osoby. Ile można się masturbować przed monitorem :lol: ?! Nie daję czasem rady i wchodzę tutaj pośmiać się z debili. Może jak mnie zbanują (co mam głęboko w mojej parszywej (pipi)e) to przeniosę się na onet 8)

 

Dodam coś jeszcze. Tak, podbudowuję tym swoje ego. Bo mieszkam z mamą, bo nie mam pracy, bo się nie uczę. Ja nawet nie gram w te gry na konsole bo to rozrywka dla goryli ^_^ Ale pospamować jest zawsze zdrowo. Wiesz dlaczego? Bo takie pierdoły jak ty dają się sprowokować tak prymitywnymi zaczepkami. I to mi sprawia chyba największą radochę :P

Jesli twoim hobby jest zasmiecanie forum i pokazywanie jaki masz BAJZEL we łbie to niezle;)

Już widze 30letnie dziecko Emo siedzące przy kompie naumyslnie denerwujące innych na internecie w ten sposób mszczące sie za skrywane w głębi siebie emocje-za to ze musiał zjeść owsianke mamy a była słona, że kolega go w pracy dotyka,że jego szefowa go bije a dziewczyna ma wąsy....phathetic!!!

Odnośnik do komentarza
...

Naprawdę, twój post doskonale komponuje się z tym całym gównem.

 

A co się tyczy mojej skromnej osoby. Ile można się masturbować przed monitorem :lol: ?! Nie daję czasem rady i wchodzę tutaj pośmiać się z debili. Może jak mnie zbanują (co mam głęboko w mojej parszywej (pipi)e) to przeniosę się na onet 8)

 

Dodam coś jeszcze. Tak, podbudowuję tym swoje ego. Bo mieszkam z mamą, bo nie mam pracy, bo się nie uczę. Ja nawet nie gram w te gry na konsole bo to rozrywka dla goryli ^_^ Ale pospamować jest zawsze zdrowo. Wiesz dlaczego? Bo takie pierdoły jak ty dają się sprowokować tak prymitywnymi zaczepkami. I to mi sprawia chyba największą radochę :P

Jesli twoim hobby jest zasmiecanie forum i pokazywanie jaki masz BAJZEL we łbie to niezle;)

Już widze 30letnie dziecko Emo siedzące przy kompie naumyslnie denerwujące innych na internecie w ten sposób mszczące sie za skrywane w głębi siebie emocje-za to ze musiał zjeść owsianke mamy a była słona, że kolega go w pracy dotyka,że jego szefowa go bije a dziewczyna ma wąsy....phathetic!!!

Trafiłeś w sedno! Sam nie podsumowałbym tego lepiej :lol:

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...

Jak dla mnie porównywanie obu gier mija się z celem, gdyż nawet ze sobą bezpośrednio nie konkurują tj. Tekken jest najlepszą grą w klasie bitek bez, a Soul Calibur z bronią. Skusiłbym się do konfrontowania DOA i Tekken'a raczej, gdyż siedzą sobie na tym samym segmencie... Ta pierwsza ma kilka elementów rozgrywki zrealizowanych lepiej i z większym polotem (zarówno jak i w pierwszą, jak i drugą, bardzo dużo przycinałem), i wydaje mi się, że gdyby w DOA były głupie, karykaturalne postacie oraz wybuchy przy każdym ciosie, to byłaby tak samo popularna jak Tekken, ghe ghe.

 

Jeżeli już ktoś ma dylemat, co kupić: Tekkena czy Soul Calibur... Ja kupiłbym Tekkena. Soul Calibur jest fajne, ale imho gameplay szybko się nudzi.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.