Skocz do zawartości

Dzień dobry, prawo jazdy i dowód rejestracyjny prosze


Hubi.

Rekomendowane odpowiedzi

OMG, jaki beton. Z kim wy chcecie gadać? Nowi po szkołach są tak już zryci, że to nie czasy z końca lat 90. 

Stary jak dostaję nowego do radiowozu sam osrany, bo "nie wie" kto to jest. Faktycznie się "uczyć" czy sprawdzać. Do tego dochodzą podsłuchy w radiowozach- kolega z mandatu zjechał do 100zl do ręki. Skończyło się w sądzie i finalnie ponad 2k grzywny.

 

Dzisiaj się trzyma 50/100 w dowodzie rejestracyjnym. 

Opcje są dwie i proste:

-wyciągnie/każe wyjąc kasę i pójdzie sprawdzać do radiowozu

-pójdzie do radiowozu, wróci odda dokumenty i będzie życzyć szerokiej drogi- ofcoz dowód bez papierka :D

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W Uwaga Pirat z kolei zawsze było słynne, "a można bez punktów?".

 

Prawdziwi policjanci i tak są spoko, najgorzej jest z radarami automatycznymi. We Francji ostatnio była afera, bo ustawili przenośny radar skalibrowany na 70 przy ograniczeniu 90. Zanim media podniosły raban, złapani na przepisowej jeździe musieli zapłacić mandat, a potem dopiero mogli zgłosić reklamację. Dopiero po nagłośnieniu sprawy, wszystkie niesłuszne mandaty z automatu anulowano.

Edytowane przez Mustang
Odnośnik do komentarza

No niestety nie dał się namówić na nic. Powiedział, że jest nagrane i nie będzie ryzykował. Z reszta na pewno zrobił to z premedytacją bo zaczął pomiar jak tylko minąłem tablicę. Gdyby nie chciał mi zabrać prawka to poczekałby te 100m gdzie miałem już poniżej 100 i wystawił mandat ale nie dostali nowe BMW to muszą się teraz wykazać, że łapią "przestępców".

 

Nagrali mnie na czerwonym X. Teren zabudowany Szczecina (pipi)a. Środek osiedla....

 

SgD06v2.jpg

 

 

Myślę też, że fakt iż poruszałem się starym E36 z naklejką BMW Klub Szczecin na tylnej szybie nie pomógł w negocjacjach :)

 

 

Edytowane przez WisnieR
Odnośnik do komentarza
W dniu 25.02.2018 o 23:00, iluck85 napisał:

Stary jak dostaję nowego do radiowozu sam osrany, bo "nie wie" kto to jest. Faktycznie się "uczyć" czy sprawdzać. Do tego dochodzą podsłuchy w radiowozach- kolega z mandatu zjechał do 100zl do ręki. Skończyło się w sądzie i finalnie ponad 2k grzywny.

 

Mnie stary uczył, że jak rozmawiać z policjantem to zawsze tylko z jednym i nie w radiowozie. Ale tak, prawda, coraz ciężej z łapówkami. To dobrze, gdyby tylko jeszcze za tym szło prawo i chęć dbania faktycznie o bezpieczeństwo, a nie upier,dalanie za gówna by wypełnić target ew. zarobić.

Odnośnik do komentarza
W dniu 25.02.2018 o 14:45, milan napisał:

Ja gdybym stracił prawko na 3 miechy to bym dalej  jeździł, zbyt rzadko zatrzymuje mnie policja, nie mówiąc o zatrzymaniu  z powodu wykroczenia.

Ostatnio  z policjantem przez szybę rozmawiałem chyba 3 lata temu.

A kara za brak prawka to chyba nie jest taka wysoka.

Zawsze w sumie można zapakować dzieciecy fotelik, dyktafon owinąc w spiocha, przy zatrzymaniu włączyc utwór "krzyk po  postrzeleniu", i modlic sie by policjant zamiast dac spokoj nie postanowil obejrzec dziecka.

 

Ale Wiesz, że jadąc bez prawka i powodując kolizję, to ubezpieczyciel może Ci odmówić wypłaty OC, bądź wypłaci, ale wystąpi sądownie do Ciebie o zwrot kasy? Jak dla mnie, to gra nie warta ryzyka.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Shagohad napisał:

 

Ale Wiesz, że jadąc bez prawka i powodując kolizję, to ubezpieczyciel może Ci odmówić wypłaty OC, bądź wypłaci, ale wystąpi sądownie do Ciebie o zwrot kasy? Jak dla mnie, to gra nie warta ryzyka.

Tyle co się nasłuchałem o tym OC to głowa mała , tak samo córka mechanika zabrała moje auto z warsztatu i rozbiła je . Miałem nie dostać nic od ubezpieczyciela bo moje auto było nie ubezpieczone , otrzymałem cały zwrot bez żadnego problemu. Czasem prawo jazdy nawet zostawiam w drugim aucie bo nie chce mi się jechać na parking wyciągać , w ciągu ostatnich 4-5 lat jazdy autem ani razu nikt nie sprawdził dokumentów a jak już mnie zatrzymywano to pytano gdzie jadę i po co ( w Hiszpani dość często się to zdarzało) . W holandii ostatnio o 5 rano jak wracałem z pracy jechała za mną policja , specjalnie wykręcili autem by jechać za mną i po paru minutach jak zjechałem na osiedle pojechali dalej , biorąc pod uwagę że było pusto a moje auto jest na polskich blachach byłem pewny że będzie kontrola no ale i wtedy jej nie było. Chyba w Polsce tylko policjanci są tak powykręcani że zatrzymują auta bez żadnych podejrzeń czy wykroczeń.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, milan napisał:

Warta nie warta, stłuczek nie miewam,  a jeździłbym bardzo ostrożnie.

Poza tym jest opcja z wymianą kierowcy jak  co ;]

Ale jak teraz myślę sobie, to patrząc na dobrą komunikację lokalną, ale i  krajową, to bym sobie poradził i  bez samochodu.

Jak się robi 2k km rocznie to może przejdzie. I to tylko dom->sklep->szkoła->dom. Dla mnie np urtata prawka na 3 miechu ->spory problem.

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Jak złapią to 3 miesiące przedłużą do 6 miesięcy, a jak złapią jeszcze raz to traci się uprawnienia.

 

A jazda gdy utraciliśmy prawo jazdy to już nie wykroczenie, a przestępstwo, także papiery zasr,ane.

Odnośnik do komentarza

Mi ostatnio zabrali prawko na 3 miesiące. Dwukrotnie przekroczyłem 50 km/h w terenie zabudowanym. Dwukrotnie zawoziłem projekt na ostatnią chwile. Na co dzień nie jeżdżę samochodem, więc jedyną tego konsekwencją jest to że ubyło mi obowiązków w pracy, nie muszę  już zajmować kwestiami doręczania i transportu. Całkiem spoko 

Edytowane przez asax
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...