Skocz do zawartości

Szukam książki podobnej do...


Rekomendowane odpowiedzi

Psyko proszę Cię. :D

 

W takim razie co polecicie z książek na prezent dla kobiety ? Na poważnie pytam, więc bez jaj.

Kup coś Charlotte Vale Allen.

 

Marqueza nie polecam. Jest tragiczny ; / A przynajmniej nie znam dziewczyny, która nie odłożyłaby jego ksiazki po 40 stronach.

Edytowane przez jakee
Odnośnik do komentarza

Wkrótce będę rozpoczynał i pewnie równie szybko kończył "Ucztę dla Wron". A z racji tego, że z pół roku jeszcze spokojnie minie do premiery kolejnego tomu rozglądam się już za czymś nowym.

Poszukuje czegoś właśnie w stylu Pieśni o ogniu i lodzie, było by nawet miło gdyby to nie była seria fantasy, tylko powiedzmy takie pseudo-historyczna powieść (seria) wojenno-polityczna. Bo mimo, że podchodząc do Gry o tron i reszty jak do książki fantasy, i nawet na takową licząc, przy każdym momencie charakteryzującym ten nurt, myślę sobie, że było by znacznie lepiej bez tego. Jon i Dany to, moim zdaniem, najgorsze i zarazem najmniej prawdziwe postacie z tych ważniejszych.

 

Zna ktoś co by mi mogło podejść? Coś dla fana ASOFAI, co by mogło choć w części się równać z kunsztem i dbałością o szczegóły Martina, i najlepiej żebym na ostatni tom nie musiał jeszcze czekać 10 lat. (Martin gnoju, jak umrzesz przed zakończeniem to Cię zabije!)

 

Najlepiej w realiach średniowiecza, ale niekoniecznie. Mimo narzekań na elementy fantasy u Martina, wcale nie oznacza to, że nie przeczytał bym czegoś z tego gatunku. ;)

 

Trochę zamotałem, ale mam nadzieje, że idzie rozkminić.

Odnośnik do komentarza

Formy bardziej

 

Jeśli szukasz eksperymentatorów formalnych to może George Perec? Niedawno została wznowiona jego najsłynniejsza książką pt. "Życie. Instrukcja obsługi".

 

 

Życie instrukcja obsługi Georges'a Pereca to książka jedyna w swoim rodzaju. Stworzona w duchu OuLiPo, przy użyciu ścisłych matematyczno-szachowych reguł (dla niewtajemniczonych praktycznie niedostrzegalnych) i zarazem skrząca się bogactwem języka w bezliku barwnych opowieści. Wyłaniają się z nich splątane losy mieszkańców pewnej paryskiej kamienicy, po której tajemniczych wnętrzach autor oprowadza czytelnika ruchem skoczka szachowego. Podążając jego śladami, zaglądamy do kolejnych rozdziałów-pomieszczeń, powiązanych ze sobą na wzór układanki o niezwykle gęstej, wieloznacznej symbolice.Skala nowatorstwa i epickiego rozmachu stawia tę powieść w szeregu najwybitniejszych utworów XX wieku, obok takich arcydzieł jak W poszukiwaniu straconego czasu czy Ulisses. Italo Calvino nazwał ją "ostatnim prawdziwym wydarzeniem w historii powieści". Dzięki przestrzennej kompozycji można uznać ją także za jeden z najbardziej spektakularnych przykładów liberatury, czyli literatury integrującej tekst z materialną formą książki. Wyrafinowany język i struktura powieści znalazły odbicie w przekładzie Wawrzyńca Brzozowskiego, opublikowanym przed kilku laty przez Fundację "Literatura Światowa" i nagrodzonym przez miesięcznik "Literatura na Świecie". Odtworzona została także oryginalna (mierzona w stronicach) długość rozdziałów - zgodnie ze sporządzoną przez samego autora listą przymusów formalnych, którymi posługiwał się w trakcie pisania.

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/1047/comp/360261#opis

 

Co ciekawe przed wznowieniem cena "Zycia..." oscylowała w okolicy 400zł na allegro.

Odnośnik do komentarza

Chętnie sprawdzę, a coś jeszcze? Bo ogólnie cierpie ostatnio na niedobór autorów i nie mogę sobię znaleźć nikogo ciekawego.

 

Albo jakas dobra strona o literaturze, hm.

 

Ciezko mi cokolwiek rekomendowac, bo moze okazac sie, ze moj typ zupelnie ci nie podpasuje, jednakze jesli ktos mowi o eksperymentach formalnych to wlasnie to mi przychodzi na mysl. Jest oczywiscie cala masa ksiazek klasykow typu Ulisses ale kto by sobie tym zawracal glowe w dzisiejszych czasach.

 

Mam jeszcze dwa typy to Kwartet Aleksandryjski i Kwintet Awinionski. Oba napisal Lawrence Durrell. W pierwszej zabawa polega na tym, ze jedna historia opowiadziana jest z punktu widzenia trzech osob. Dopiero w czwartej akcja rusza do przodu dzieki opowiesci narratora trzeciosobowego. Za te dzielo Durrell byl "nominowany" do Nobla, ale nagrode dostal Steinbeck. Eksperyment w Kwintecie jest ciut inny. Tam jednym z bohaterow jest pisarz i z czasem postacie, o ktorych pisze "ozywaja" i wspolegzystuja z normalnymi postaciami. Fikcja staje sie rzeczywistoscia by na wyzszym poziomie znow stac sie fikcja.

 

Tutaj interesujaco o Kwintecie. Powszechny jednak to dobre wydawnictwo <ok>

 

http://www.tygodnik.com.pl/numer/276931/jarniewicz.html

 

 

http://portalwiedzy.onet.pl/93021,,,,kwartet_aleksandryjski,haslo.html

 

 

 

Stron o ksiazkach nie znam.

Odnośnik do komentarza

szukam książki - w klimacie

 

dark fantasy, które nie jest podobne nawet w calu do maji lidii cośtam, ona jest gówniania bez obrazy dla fanów.

 

ewentualnie interesują mnie jakieś mroczne powieści, opowiadania w stylu lovercrafta [bardzo mi się podobały, ale... przeczytane już].

 

coś z klimatem. Może być nawet o wampirach [drakule musze znaleźć, wiec tego nei polecajcie bo i tak czytne ;] ]

 

pozdro.

 

 

@walter: brzmi troche jak parodia :D ale ok spróbuję z tym, jutro zajrze do biblioteky

Edytowane przez Ak0nia
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...