Skocz do zawartości

Poker


Mathiu

Rekomendowane odpowiedzi

No ostatnio z kumplami mocno się rozhulaliśmy na lajwie. Gramy 2-3 razy w tyg., często w całkiem różnym gronie (zawsze jest minimum 6-7 osób). Ze sobą gramy zwykłą grę stolikową - każdy wrzuca dyszkę, dostaje za to stacka i jak zdecydujemy wspólnie, że kończymy grę (średnio 4-5 godz.), to rozliczamy żetony.

Z kolei ostatnio zapoznaliśmy się z ekipą, która gra co tydzień w pubie miniturniej - 10-12 osób (1 lub 2 stoliki). Pierwsze 3 miejsca premiowane kasą.

Generalnie kasa nie jest duża - największa wygrana jednego gracza to 16 zł na czysto przy grze stolikowej, no i przy turnieju ofkoz więcej - 90 zł. Ale w sumie gramy dla rozrywki - 10 zł to nie majątek, a z drugiej strony zawsze to 10 zł i ludzie nie szaleją z all-inami jak w darmowych grach.

Ostatnio nawet udało nam się zagrać z doktorem prowadzącym ćwiczenia u nas na uczelni ;) Zagrał 2 godzinki, ugrał 5 zł i poszedł - że niby musi być wcześnie w domu, bo go żona zabije ;)

Po necie praktycznie nie mam czasu grać ;)

 

O ile jeszcze w tych stolikowych grach rzadko wychodzę na minus (przeważnie 2,50-5 zł do przodu), tak w jedynym turnieju, w którym brałem udział odpadłem jako drugi :/ Ale w sumie to był peszek - gość all-in na preflopie, ja sprawdziłem z AKo. On pokazał A5s, więc ratował go kolor lub 5tki. Na flopie jedna 5tka, na turnie druga i pozamiatane.

 

Teraz dorwałem 3 tomy "Harrington on Hold'em", więc się szkolę. Świetna książka - polecam. W porównaniu do poradników na stronach pokerowych to po prostu encyklopedia wiedzy. Najbardziej wkur.wiające jest jak gra się wg porad, mając już jakieś doświadczenie, a gość sprawdza, czy nawet podbija na preflopie z 46o, potem kontynuuje sprawdzanie, aż dochodzi mu wygrywająca karta na riverze, choć na flopie miał marne szanse.

 

Gdyby ktoś ze Śląska był chętny, to zapraszamy :) Nowe twarze zawsze mile widziane.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 437
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Ani nie próbuj ! Znam Waszkę G, a on mieszka niedaleko Ciebie :D

 

Ja właśnie jestem w trakcie odrabiania downswinga i wyrabiania bonusa na Pokerstars. Jeśli ktoś się w to bawi i dysponuje 600$, to polecam wyrobić BONUS. Of course jeżeli już ktoś tam wcześniej już wpłacał. Normalnie jest chyba 100% do 50$, więc stosunkowo mało.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Tylko... wiecie, granie na kasę poza kasynami jest w naszym pięknym kraju "legalne inaczej". (Mam nadzieję, że żadnen mendry mod nie zamknie zaraz tematu). Ja czekam od zeszłej środy na Harrington vol. I. Poszła z Wrocka (25km) i jakoś nie ma. Dzisiaj idę na pocztę "z ryjem".

 

Trylogia jest genialna , właśnie skończyłem całość i czuję się bardzo mocny :). Chłopaki na pokerstars już trzęsą porami. Ani Gus ani Phil mnie nie powstrzymają teraz bo nie mają przede mną żadnych sekretów :D

 

Też kupowałem u tych z Wrocka, ale jak mi nie wysłali przez 2 tygodnie bo to , bo tamto to się wpieniłem i zmieniłem dostawcę. Daj znać jak Ci z nimi poszło.

Odnośnik do komentarza

Nie grywam cashowek wcale, tzn jak jestem trzeźwy :).. Próbowałem grać, ale to się marnie dla mnie kończyło. Dopóki nie przeczytam jakiejś dobrej lektury o cash tables to nawet tam nie zajrzę. Taki mam styl - nie pcham się tam by sponsorować komuś wakacje ;)

 

Ponieważ mam za sobą Harringtona turniejowego to tam czuje się zdecydowanie lepiej i niech na tym na razie pozostanie.

 

Oczywiście nigdy nie mówię nigdy ....

Edytowane przez Black medusa
Odnośnik do komentarza

No, fajowo się na taki turnieju gra. Żetony, stoliki, atmosferka i w ogóle. Przeje.bałem po 2h dostają w łape 99. Podbiłem sobie o pincet, typ mnie sprawdził i na flopie dostał króla do pary. Więc podejrzewam że mi zajrzał w karty lub też miał po prostu farta;] Oprócz króla na stola sam śmietnik był. Za tydzień się odkuję, już mają być nagrody pinienżne hehe. Przynajmniej koszulkę UNIBET wygrałem, HEHE.

Odnośnik do komentarza

No po Polsku to ona (ta ksionrzka) nie brzmi rewelacyjnie zgadzam się.

 

Co do leżenia na serwerach to powiem tak : sam ściągnąłem (ukradłem) drugi i trzeci tom. Wydrukowałem i przeczytałem. W mojej wersji w 2gim tomie brakuje 1dnej strony pod koniec jak Daniel Negrenau rozgrywa fajną rękę, za to w trzecim tomie jest o jeden rozdział za dużo (znaczy 2 takie same) czyli mamy to na zero :)...

 

Harringtona zaczynam czytać 2gi raz od nowa - tym razem od końca a i tak zamawiam całość i kilka innych dzieł w oryginale bo nie życzę sobie by za tak świetną lekturę 2krotny obrączkowicz nie otrzymał ode mnie ani grosza :)..

 

Może lepiej będzie dla niego jak pojadę do Las Vegas i w Bobby's roomie w Bellagio wyzwę go na solo a później po całonocnej grze przejmę 1/256 jego majątku ?? No ok niech zatem sam Dan wybierze bo nie wiem co mam robić ;)

Odnośnik do komentarza
A po angielsku to się czytać nie umie? Wszystkie 3 tomy leżą i pachną na serwerach.

 

Aż mnie się przykro zrobiło, żeś mnie za takiego prostaka wziął, że kupiłem spolszczoną wersję. Wolę obcować ze słowami mistrza w oryginale jakby co. A gdzie na serwerach leżą ? W sumie nie planuję drukować setek stron, bo kasa za wszystkie moje pokerowe pomoce idzie z wygranych, więc "inwestycje" ;) ale obczaić mogę.

Odnośnik do komentarza
A po angielsku to się czytać nie umie? Wszystkie 3 tomy leżą i pachną na serwerach.

 

Aż mnie się przykro zrobiło, żeś mnie za takiego prostaka wziął, że kupiłem spolszczoną wersję. Wolę obcować ze słowami mistrza w oryginale jakby co. A gdzie na serwerach leżą ? W sumie nie planuję drukować setek stron, bo kasa za wszystkie moje pokerowe pomoce idzie z wygranych, więc "inwestycje" ;) ale obczaić mogę.

 

Google.pl, nie jest ciężko znaleźć, a nie chcę zarzucać linkami na forum.

 

Wczoraj nawiązałem kontakt z gościem, który zaczynał od zera, a teraz regularnie trzepie kasę.

www.pokerstrategy.com, rejestrujemy się, czytamy parę stron o graniu strategią shortstacka, zdajemy quiz sprawdzający wiedzę z przeczytanych artykułów (5 podejść, w przypadku niepowodzenia godzina czekania - wszystkie odpowiedzi można znaleźć w necie w jednym pliku ;) ), rejestrujemy się na jednym z pokerroomów, na którym jeszcze nie mamy konta, przysłamy skan dowodu, dostajemy bonus $50+$100 i gramy metodą shortstacka dopóki nie wskakujemy na wyższe limity, odblokowują nam się co raz lepsze artykuły, które pozwalają nam wygrywać jeszcze więcej i jeszcze szybciej oraz filmiki pokazujące dane strategie w praniu. SSS(Short Stack Strategy) jest tak skonstruowana, że w dłuższym okresie czasu zawsze się wygrywa (wszystko to prawdopodobieństwo i teoria gier).

 

Ja aktualnie czekam na te $50 i zacznę kosić grubą mamonę :D

Odnośnik do komentarza
PS: Nie wiem czy znacie pokerstrategy... Jeśli nie to polecam ;) 50$ na start gratisowo i wystarczy ugrać punkty, żeby dostać kolejne $$$ i sobie bez problemu wypłacić. Dobra metoda na początek zabawy. Strategie są ładnie opisane w licznych artykułach i się wiele można nauczyć, bo ich jakość jest wysoka ;)

 

Jeśli się tam będziecie rejestrowali, to napiszcie mi napiszcie do mnie na PM i zarejestrujcie się z mojego linka. Byłbym wdzięczny :) W zamian za to pomogę rozwiązać quiz, dzięki któremu się otrzymuje 50$.

:potter:

 

 

PS: Dlaczego nie zostałeś moim poleconym?

:(

Odnośnik do komentarza
PS: Nie wiem czy znacie pokerstrategy... Jeśli nie to polecam ;) 50$ na start gratisowo i wystarczy ugrać punkty, żeby dostać kolejne $$ i sobie bez problemu wypłacić. Dobra metoda na początek zabawy. Strategie są ładnie opisane w licznych artykułach i się wiele można nauczyć, bo ich jakość jest wysoka ;)

 

Jeśli się tam będziecie rejestrowali, to napiszcie mi napiszcie do mnie na PM i zarejestrujcie się z mojego linka. Byłbym wdzięczny :) W zamian za to pomogę rozwiązać quiz, dzięki któremu się otrzymuje 50$.

:potter:

 

 

PS: Dlaczego nie zostałeś moim poleconym?

:(

Kumpla, który mi to pokazał i objaśnił zareferowałem ;) Ale jakby ktoś chciał mnie zareferować to służę nickiem - Mathiu1 :P

 

Generalnie dzisiaj ze 2 godziny sprawdzałem jak to działa na wirtualnej kasie (czekałem na przelew tych $50, które przyszły po niecałym dniu od wysłania skanu dowodu) i... to działa :D Przez 2 godziny, grając ciągle na 4 stołach ugrałem 20% bankrolla wirtualnego. Zobaczymy jak się to sprawdzi na rzeczywistej kasie, bo wiadomo, że to inna gadka.

Odnośnik do komentarza

Na NL10 jest straszna ch.ujnia jeśli chodzi o zarobki, bo zbieranie po 2$ za każdego all-ina to nie jest satysfakcjonujący wynik, ale już na NL25 (5$) i NL50 (10$) to całkiem niezły dochód. Ja się zatrzymałem na NL25, bo taka kasa mi w sumie odpowiada i sobie wypłacam co jakiś czas hajs. Aktualnie mam 205$. Może przy 300$ spróbuję wejść na NL50... po raz piąty, ale wątpię, że w końcu go podbiję.

 

PS: Pamiętaj Mathiu, że SSS działa dobrze tylko i wyłącznie przy grze w 100% zgodnie ze strategią. Każde Twoje mixowanie gry działa na Twoją niekorzyść. Wiem to z autopsji ;)

Odnośnik do komentarza
PS: Pamiętaj Mathiu, że SSS działa dobrze tylko i wyłącznie przy grze w 100% zgodnie ze strategią. Każde Twoje mixowanie gry działa na Twoją niekorzyść. Wiem to z autopsji ;)

Yup. W sumie zdążyłem zauważyć przez te 2 godziny. Często musiałem pasować KJs na buttonie, czy AQs na wczesnej pozycji, a potem okazywało się, że i tak bym przeje.bał ;)

Ale grając na 4, 5, 6 stołach nie ma mowy o nudzie, nawet grając tak wąski zakres rąk jak w SSS.

 

A na żywca głupio wtopiłem wczoraj z kumplami cały stack. Do grania z nimi muszę chyba przeczytać BSS ;)

Odnośnik do komentarza

Też się ostatnio na pokerstrategy zarejestrowałem Naprawdę dużo cennych informacji można tam znaleźć, szczególnie jak ktoś jest początkujący tak jak ja. Tylko jedna rzecz mnie zastanawia, jaką oni mają korzyść z tego, że nauczą kogoś grać w pokera i jeszcze 50$ dają za free, bo chyba charytatywnie tego nie robią :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.