Skocz do zawartości

Kompresja/obróbka video


lmz

Rekomendowane odpowiedzi

1)

Znacie jakieś dobre forum poświęcone tej tematyce? Szukałem trochę i znalazłem jakieś poradniki sprzed kilku lat, albo pojedyncze tematy na różnych forach.

 

2)

Możecie polecić jakieś dobre programy do kompresji (mile widziane rozbudowane opcje), do cięcia, wrzucania swojej ścieżki dźwiękowej itp.

 

Znam już takie progsy jak VirtualDub + VDMod, Super, AutoGK, NeroVision.

 

Dość często zgrywam materiał z TV tunerem w formacie mpg i prawdę mówiąc zawsze mam jakiś problem przy kompresji do avi czy czegoś innego, a to dźwięk jest opóźniony, innym razem góra i dół filmu są ucięte i takie tam.

 

Liczę na waszą pomoc, bo prawdę mówiąc szkoda mi czasu na prywatne internetowe śledztwo w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Szukam programu do obróbki filmów, który będzie działał w rozdzielczości 1024x600 (mam MSI-a). Sprawdzałem zarówno Ulead Video Studio, na którym do tej pory pracowałem, jak i Vegas Studio, ale nie chcą się włączyć z powodu tak niskiej rozdzielczości. Adobe Premiere 6.5 działa, ale nie przepadam za nim. Czy któryś ze starszych UVS-ów będzie działał? Jeśli nie, to co polecacie?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
Szukam programu do obróbki filmów, który będzie działał w rozdzielczości 1024x600 (mam MSI-a). Sprawdzałem zarówno Ulead Video Studio, na którym do tej pory pracowałem, jak i Vegas Studio, ale nie chcą się włączyć z powodu tak niskiej rozdzielczości. Adobe Premiere 6.5 działa, ale nie przepadam za nim. Czy któryś ze starszych UVS-ów będzie działał? Jeśli nie, to co polecacie?

ja w pracy korzystam z Avida, Final Cuta i Edius'a Pro - dwa pierwsze to full pro - do profesjonalnej obrobki filmowej badz telewizyjnej - ostatni(mimo nazwy) to semi pro - nadaje sie zarowno do amatorskich produkcji i jest w miare latwy w obsludze - tak wiec polecam Ediusa 2.5/3/3.5/4/4.6 albo 5

 

 

 

 

Dość często zgrywam materiał z TV tunerem w formacie mpg i prawdę mówiąc zawsze mam jakiś problem przy kompresji do avi czy czegoś innego, a to dźwięk jest opóźniony, innym razem góra i dół filmu są ucięte i takie tam.

rozumiem, ze przed edycja konwertujesz mpeg do avi? trzeba pamietac o tym ze format mpeg nie jest formatem edycyjnym - bardzo szybko rendering materialu z mpeg do avi zrobi ci kazdy z program ktore wymienilem wyzej

 

 

Znam już takie progsy jak VirtualDub + VDMod, Super, AutoGK, NeroVision.

to amatorskie programiki nadajace sie do obrobki filmu z wakacji

Odnośnik do komentarza

@ Ryo-San

Dobra, to szukam poleconych programików. Właśnie o coś takiego bardziej profesjonalnego mi chodzi.

 

Tak, konwertuję do avi, potem edytuję.

 

Programy których używałem rzeczywiście starają się na siłę zrobić wszystko same, przez co jak się ich nie przypilnuje to wychodzą kwiatki o których pisałem.

Trochę tym się bawię i zaczynam powoli ogarniać temat, potrafię już tymi programami co wymieniłem uzyskać zadowalający efekt, jednak z miłą chęcią przesiądę się na coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

To dość proste. Sprawdź jakie kodeki i kontenery obsługuje twój odtwarzacz DVD. Najprawdopodobniej tymi kodekami będą: MPEG2 i/lub DivX. Co do kontenerów to musisz sprawdzić w instrukcji/na stronie producenta. Jak znasz to wszystko to nic tylko wykonać konwersję.

 

AVI, MP4, MKV itp. to tylko kontenery (opakowania), które mogą przechowywać różny "ładunek". Jeżeli twój odtwarzacz nie obsługuje to tego co jest w środku to zmiana opakowania nic nie zmieni.

Edytowane przez Thomas_PL
Odnośnik do komentarza

Szukam programu dzieki ktoremu bede mogl zrobic cos ala efekty specialne tzn, krecie cos w grze (wlasna mapka, jakies tam tlo np. rozowe czy zielone aby oznaczalo przezroczystoc - chce np. bron ruszajaca sie gdy nasz koles chodzi czy tez rzut granata w RTCW), zas w innej grze np. COD krece filmik bez hudu jak chodze po mapce sobie. Nastepnie chce polaczyc bron z RTCW do tego movie z COD'a. Czym to zrobic? :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Mam pytanie czy mozecie zarekomendowac program do obrobki filmu wideo. Kamerzysta z naszego wesela pokpil totalnie sprawe i niestety film wyglada poprostu jakby wrzucony prosto z kamery na plyte. Chcialbym sprobowac cos z tego zrobic (mam caly material) zeby film mial "rece i nogi". Oprocz standartowo zrobienia rozdzialow do wyboru, chcialbym pobawic sie w mozliwosc dodania efektow, powycinania i mieszania scen etc.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Witam. Mam nadzieję, że ktoś obeznany w temacie mi pomoże. Chodzi mi o zmniejszenie pliku mkv. z rozmiaru 5.7 gb do formatu dvd. Nie jest to fllm sensu stricte, więc nie ma napisów, ścieżek dźwiękowych itp. Szukam jakiegoś prostego w obsłudze programu, najlepiej freeware, który pozwoli na takie rzeczy. Przydałoby się też(a nawet jest wskazane), aby pokazywał przewidywaną wielkość pliku po operacji i ewentualnie czas jej trwania. Nie mam zamiaru filmu ciąć i wrzucać na dwie płyty (co jest często proponowane przez internautów - szukałem na wielu stronach). Oczywiście liczę się też ze stratą jakości, ale myślę, że nie będzie zbyt drastyczna w efekcie końcowym gdyż plik wyjściowy wygląda tak:

 

Nazwa pliku: E:\F1 2011\Formula1.2011.Round01.Australia.Race.SpeedHD.mkv

Rozmiar pliku: 1482545922 bajtów

Rozmiar obrazu: 1280x720

Liczba wszystkich strumieni: 2

 

============= Strumień: 1 ===============

Major type: Video

Sub type: H.264/MPEG-4 AVC

FourCC: avc1 (H.264/MPEG-4)

Bit planes: 24

Dimensions: 1280x720

AvgTimePerFrame: 166833

FPS: 59,94

 

============= Strumień: 2 ===============

Major type: Audio

Sub type: DOLBY_AC3

Channels: 6

Audio tag: 0x0000 (Microsoft Unknown Wave Format)

Frequence: 48000 Hz

 

Możliwe, ze w przyszłości będą też pliki wideo w innych formatach, więc program mógłby obsługiwać więcej niż tylko mkv., gdyż nie chciałbym do każdego typu instalować innego programu. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.