Skocz do zawartości

Świat Dysku


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka lat temu zaczytywalem sie Pratchettem, ale po pochlonieciu slusznej porcji jego prozy, jakos mi sie przejadlo. Ale mam znow ochote na te cudne humoristic fantasy... w poniedzialek odwiedze Empik po jakas knige Terrego i przygotuje hajs na nastepna, bo jak mniemam znowu mnie Discworld zassa... a z chorobą tego swietnego wyrobnika, to straszna chu.jnia...

Odnośnik do komentarza

"Jak informuje wydawnictwo Prószyński i S-ka, kolejny tom Świata Dysku trafi do nas juz 21 lutego. Tytuł brzmiał będzie "Straż Nocna" [org. Night Watch], przekład przygotował Piotr W. Cholewa."

 

sn.jpg

Komendant Sam Vimes ze Straży Miejskiej Ankh-Morpork miał wszystko. Ale teraz wrócił do swojej własnej, twardej i ostrej przeszłości, pozbawiony nawet ubrania, które miał na sobie, gdy uderzyła błyskawica.

 

Życie w przeszłości jest trudne. Śmierć w przeszłości jest niezwykle łatwa. Musi jednak przeżyć, by wykonać swoją robotę. Ma wyśledzić mordercę, nauczyć swoje młodsze ja, jak być dobrym gliną, i zmienić rezultat krwawej rewolucji. Jest też pewien problem: jeśli wygra, straci żonę, straci dziecko, straci przyszłość.

 

Dyskowa "Opowieść o jednym mieście", z pełnym zespołem ulicznych urwisów, dam negocjowalnego afektu, rebeliantów, tajnej policji i innych dzieci rewolucji.

 

Prawda! Sprawiedliwość! Wolność!

I Jajko Na Twardo!

żródło: http://discworld.pl/

Odnośnik do komentarza
Gość kat_robert
sn.jpg
Komendant Sam Vimes ze Straży Miejskiej Ankh-Morpork miał wszystko. Ale teraz wrócił do swojej własnej, twardej i ostrej przeszłości, pozbawiony nawet ubrania, które miał na sobie, gdy uderzyła błyskawica.

21 mam urlop i bede czail sie pod empikiem za dziesiec dziesiata

 

ps, dopiero teraz skumalem do czego nawiazuje ten fragment

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dobra wracam do Pratchetta. I tak, czytałem:

 

Blask Fantastycznie

Eryk

Piramidy

Morta

Czarodzicielstwo

Kosiarza

Zbrojnych

Równoumagicznienie

Pomniejsze Bóstwa

 

i może coś tam jeszcze, w każdym bądź razie nie pamiętam... Co jest warte przeczytania w pierwszej kolejności z tego czego nie tknąłem i czy inne książki tego wspaniałego wyrobnika łączą się fabularnie jak np Czarodzicielstwo i Eryk?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Łączą się w takim sensie że np. w jednej Straż Miejska to 3 Funkcjonariuszy , a kilka[naście;) ] książek później to już dobrze działająca firma mająca 3 posterunki i stawiająca blokady na koła itp. XD

 

Możesz czytać w różnej kolejności ale lepiej po prostu od najstarszej do najnowszej ;)

Odnośnik do komentarza

Zacząłem czytać "Kolor Magii" bo wiele osób polecało. Początkowo sceptycznie nastawiony byłem (taka czysta fantastyka mnie wkurza), ale rzeczywiście- styl pisania i humor rozwalają. Spoiler: momentem przełomowym dla mnie był ten w którym Rincewind zastanawiał się czy aby nie kupić konia i nie uciec z pieniądzmi zostawiając Dwukwiata na pastwę losu. Dochodzi do wniosku że byłoby to straszne skur.wysyństwo po czym... następny akapit opowiada jak został złapany przez strażników z zawrotną prędkością przejeżdżając przez bramę na nowokupionym koniu :).

 

Mam zatem pytanie:

która książka z serii jest najśmieszniejsza? ;]

Odnośnik do komentarza
Gość kat_robert
Mam zatem pytanie:

która książka z serii jest najśmieszniejsza? ;]

 

ciezko powiedziec

ludzie maja rozne poczucie humoru to raz

dwa, jedna ksiazka mowi o gazecie inna o filmach, a jeszcze inna  o muzyce rockowej, wiec wiadomo, ze to ktora dla Ciebie bedzie ciekawsza (smieszniejsza) zalezy rowniez od tego czy ogladasz duzo filmow sluchasz muzyki czy np chcesz w przyszlosci zostac dziennikarzem

 

ja polecalbym tak jak stona cztac w miare mozliwosci od poczatku do konca

Odnośnik do komentarza
Mam zatem pytanie:

która książka z serii jest najśmieszniejsza? ;]

 

ciezko powiedziec

ludzie maja rozne poczucie humoru to raz

dwa, jedna ksiazka mowi o gazecie inna o filmach, a jeszcze inna  o muzyce rockowej, wiec wiadomo, ze to ktora dla Ciebie bedzie ciekawsza (smieszniejsza) zalezy rowniez od tego czy ogladasz duzo filmow sluchasz muzyki czy np chcesz w przyszlosci zostac dziennikarzem

 

ja polecalbym tak jak stona cztac w miare mozliwosci od poczatku do konca

 

Potwierdzam zdecydowanie.

 

Szczególnie, że musiał sie w nich humor spodobać, że powstały dalsze części.

Odnośnik do komentarza
pamiec mnie zawodzi, czy to patrycjusz (Vetinari) wprowadzil gildie zlodziei i skrytobojcow?

 

Tak, gildie to pomysł Vetinariego aby przestępczość była "dobrze zorganizowana" hehehe (znaczy sie pod kontrolą itp. ^_^)

 

HA! I tu się mylisz. Proponuje poczytać Straż Nocną. Jest tam dokładnie opisane obalenie ostaniego[?] króla i dojście do władzy pana Havelock'a [ przynajmniej tak mi się wydaje, książki jeszcze nie skończyłem] Skoro Vetinari uczył się w Gildii Skrytobójców to nie mógł ich wprowadzić <_< Z tego co na razie przeczytałem wynika tylko że Havelock zaaprobował Gildie Szwaczek [ you know what I mean :lol: ] ale tego też jeszcze do końca nie wiem , bo jeszcze nie doszedłem do tego momentu.

Odnośnik do komentarza
Gość kat_robert
pamiec mnie zawodzi, czy to patrycjusz (Vetinari) wprowadzil gildie zlodziei i skrytobojcow?

 

Tak, gildie to pomysł Vetinariego aby przestępczość była "dobrze zorganizowana" hehehe (znaczy sie pod kontrolą itp. ^_^ )

 

HA! I tu się mylisz. Proponuje poczytać Straż Nocną. Jest tam dokładnie opisane obalenie ostaniego[?] króla i dojście do władzy pana Havelock'a [ przynajmniej tak mi się wydaje, książki jeszcze nie skończyłem] Skoro Vetinari uczył się w Gildii Skrytobójców to nie mógł ich wprowadzić <_< Z tego co na razie przeczytałem wynika tylko że Havelock zaaprobował Gildie Szwaczek [ you know what I mean :lol: ] ale tego też jeszcze do końca nie wiem , bo jeszcze nie doszedłem do tego momentu.

 

no wlasnie

 

wczoraj napisalem bardzo dluga recenzje strazy nocnej gdzie sie do tego odnosilem, ale awaria forum sprawila, ze post poszedl sie kochac

te gildie to blad autora a Ty, Stono niedokladnie czytasz, gdyż:

a) z wczesniejszych ksiazek mozna sie dowiedziec, ze ostatniego krola wykonczyl przodek Vimesa

b) w SN jest wyraznie zaznaczone, ze chca obalic patrycjusza, a nie krola,

 

ps. ksiazke kupilem kolo 15 i prosto z empiku udalem sie do dziewczyny gdzie na lekture mialem ok pol godziny, gdy Ona sie kapala, w domu bylem po 21 a czytac skonczylem w pol do czwartej

Odnośnik do komentarza
pamiec mnie zawodzi, czy to patrycjusz (Vetinari) wprowadzil gildie zlodziei i skrytobojcow?

 

Tak, gildie to pomysł Vetinariego aby przestępczość była "dobrze zorganizowana" hehehe (znaczy sie pod kontrolą itp. ^_^)

 

HA! I tu się mylisz. Proponuje poczytać Straż Nocną. Jest tam dokładnie opisane obalenie ostaniego[?] króla i dojście do władzy pana Havelock'a [ przynajmniej tak mi się wydaje, książki jeszcze nie skończyłem] Skoro Vetinari uczył się w Gildii Skrytobójców to nie mógł ich wprowadzić <_< Z tego co na razie przeczytałem wynika tylko że Havelock zaaprobował Gildie Szwaczek [ you know what I mean :lol: ] ale tego też jeszcze do końca nie wiem , bo jeszcze nie doszedłem do tego momentu.

 

"Jak jednak udowdniono tylko 10% szwaczek w dzielnicy portowej posiadało igłę."

 

xD

Edytowane przez mord00k
Odnośnik do komentarza
pamiec mnie zawodzi, czy to patrycjusz (Vetinari) wprowadzil gildie zlodziei i skrytobojcow?

 

Tak, gildie to pomysł Vetinariego aby przestępczość była "dobrze zorganizowana" hehehe (znaczy sie pod kontrolą itp. ^_^ )

 

HA! I tu się mylisz. Proponuje poczytać Straż Nocną. Jest tam dokładnie opisane obalenie ostaniego[?] króla i dojście do władzy pana Havelock'a [ przynajmniej tak mi się wydaje, książki jeszcze nie skończyłem] Skoro Vetinari uczył się w Gildii Skrytobójców to nie mógł ich wprowadzić 8) Z tego co na razie przeczytałem wynika tylko że Havelock zaaprobował Gildie Szwaczek [ you know what I mean :) ] ale tego też jeszcze do końca nie wiem , bo jeszcze nie doszedłem do tego momentu.

 

no wlasnie

 

wczoraj napisalem bardzo dluga recenzje strazy nocnej gdzie sie do tego odnosilem, ale awaria forum sprawila, ze post poszedl sie kochac

te gildie to blad autora a Ty, Stono niedokladnie czytasz, gdyż:

a) z wczesniejszych ksiazek mozna sie dowiedziec, ze ostatniego krola wykonczyl przodek Vimesa

b) w SN jest wyraznie zaznaczone, ze chca obalic patrycjusza, a nie krola,

 

ps. ksiazke kupilem kolo 15 i prosto z empiku udalem sie do dziewczyny gdzie na lekture mialem ok pol godziny, gdy Ona sie kapala, w domu bylem po 21 a czytac skonczylem w pol do czwartej

 

Wiem wiem ,zmęczony byłem <_<

 

Fakt ,że przodek Vimes'a to zrobił, wyleciało mi to ze łba. Veti "zabije" swego poprzednika. Pisałem posta po dniu w pracy i takie głupoty mi wyszły :)

 

PS> Kurde no , akcje z młodym Nobbym RULZ!!

 

 

"Jeden wróg państwa stał teraz przed majorem. Gabitass nie wrócił z pustymi rękami.

-Złapałem to, jak się za mną skradało - wyjaśnił. I zwrócił się do jeńca: - Byliśmy za barykadą , co mały?

-To umie mówić? - Zdziwił się major, obserwując stworka [ rotfl, w tramwaju to czytałem , myślałem że się posmarkam ze śmiechu]

...

[Nobby mówi że wcale nie jest za mały żeby być żołnierzem, w końcu kiedy się zdejmuje buty zmarłym wojakom oni i tak leżą :lol: ]

-Chcesz powiedzieć, że zamierzasz wstąpić do wojska, żeby szabrować na polach bitew? - Major był zaszokowany.

-Raz, kiedy stary Sconner był trzeźwy dwa dni z rzędu, zrobił mi takich małych żołnierzyków - opowiadał Nobby. - Mieli takie małe butki, które dało się...

-Zamknij się - rzucił major.

-... zdejmować, i takie malutkie ,maluteńkie ząbki, które można...

"

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

..Sprawdź sobie na wiki kiedy były one wydane w oryginale.. Wtedy Twoje wątpliwości powinny zniknąć ;)

..muszę skończyć "Pomniejsze Bóstwa" i śmigam do empiku po to :) Thx za info!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.