Skocz do zawartości

N95 made in finland VS n96 made in china


Mati

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie, mam zamiar kupic Nokie n95. Jakos do 750zl max.

Chodzi mi o ten pierwszy zwyklejszy model na karte, nie ta z 8gb pamieci wew.

SLyszalem, ze jest duzo fake'ow z chin, czym one sie roznia i jak je rozpoznac ?

nie chce wtopic 7 stowek na (pipi) made by kitajce ;[

 

Czy np fony z tych aukcji to oryginalki z finlandii ?

http://allegro.pl/item557041309_2wbc_nokia..._wa_zobacz.html

http://allegro.pl/item552224829_nokia_n95_...b_luna_gsm.html

http://allegro.pl/item556528896_nokia_n95_...wa_bateria.html

http://allegro.pl/item556529344_nokia_n95_..._bat_sklep.html

 

 

Dzieki za odpowiedzi ;p

Edytowane przez Mati
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 35
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

NCKII nie widzialem, NOKLE mialem w reku. myslalem, ze sa jeszcze jakies dobrze podrobione n95 przez japoncow ktore ciezko na pierwszy rzut oka rozpoznac, ale skoro to oryginalki to sie zastanowie. :)

 

moze jeszcze jakies opinie na temat tego fonu ? Opinie posiadaczy hm ? :)

Odnośnik do komentarza

mialem taki fon dopoki nie zgubilem na dysce no ale dobra.

 

mi ten model przypasowal,duzy wyswietlacz,dobry aparat (jak na kom) czasem lapal jakies zawiechy myslalem ze tylko z moim komem jest cos nie tak,ale doczytalem ze to normalne w tych modelach. codziennie ladowac musialem,ale to jak ostro smski pisalem.

 

ja polecam,ale wiem tez ze nie kazdy jest z niego zadowolony

Edytowane przez Damian312
Odnośnik do komentarza

Dla mnie telefon to centrum wiedzy, bez niego nie poradzilbym sobie na uczelni ;D

Do tej pory jechalem na 6680 i bylo ekstra, a N95 ma wiekszy i lepszy wyswietlacz, aparacik 5mp, tylko troche ceglowata jest, ale i tak podoba mi sie jej design, a wlasnie jak z bateria ? sms pisze srednio 2-3 na dzien, zazwyczaj lezy i raz na jakis czas zadzownie/odbiore

Edytowane przez Mati
Odnośnik do komentarza

ahhahahah 250 sms to ja pisze w miesiac jak nie w dwa ;D

Jedynie pojdzie ostrzej w ruch podczas kolokwium roznego typu, bo bede robil nim zdjecia wykladow, wrzucal na niego pdf, sciagi w docach i potem przegladal, a tak to zwyklu telefon, no i moze ten gps od czasu do czasu jak mnie rodzice wysle na jakies za(pipi)e :) a tak ogolnie byles zadowolony ? jak ze sliderem ? nie luzowal sie zbytnio ?

Odnośnik do komentarza

bo wlasnie sie nad nim zastanawiam, bo w zasadzie nie mam kasy na wersje 8gb ;/

ale ta mi w zupelnosci starczy, wladuje w niego karte 5 gb i bedzie. Filmow i muzy na nim sluchac nie bede,

od tego mam ipoda, telefon glownie jako telefon + centrum wiedzy (sciag)

Odnośnik do komentarza

hej,ja mam wersję 8gb. od 3 miesięcy i jestem z niego bardzo zadowolony.duży wyświetlacz,aparat 5mp(jakośc zadawalająca),na symbian właśnie dużo pożytecznych programów(słowniki itp.,nawigacja garmin,no jest tego masa),muza super jakości i również film można spokojnie obejrzec.jeszcze gry n-gage.jeśli chodzi o baterie to ja ładuje każdej nocy,ale ja naprawdę intensywnie używam telefonu.np.ostatnio robiłem test:z ładowarki wyjąłem o godz.8,w pracy od 14 do 22 słuchałem ciągłe muzyki,w tym czasie jeszcze 30min.oglądałem film,wysłałem ok.30smsów,tyle samo odbierając,a rozmów miałem 15min. i już po pracy pograłem ok.20min.wracając do domu o 23 miałem 3 /7 kreski baterii. myślę,że to dobry wynik :) ,ale jeśli korzystam z nawigacji to nawet w 2godz. potrafi się wyładowac,no ale ładowarka samochodowa i po problemie.Telefon się podoba,przy tym solidnie wykonany.Tylko właśnie troszkę wolno chodzi,a to się wiąże właśnie z symbianem,(ale teraz już mi to nie przeszkadza).Nie żałuje,że go kupiłem,to przysłowie,że" jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego" w tym przypadku się nie sprawdza.... zadzwonie,wyślę smsa,skorzystam ze słownika,dowiem sie jak dojechac,zrobię zdjęcie,pogram w gierki,posłucham muzyki,obejrze film i schowam to wszystko do kieszeni...... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
jak dotykowy to chyba tylko htc lub szpanerski ajfon ;)

chociaz sklanialbym sie bardziej ku htc, lecz to nie moja kategoria cenowa ;p

 

LG KU990 ma o klasę lepszy dotyk od wszelkich HTC, OMNI i innych. PDF na nim otworzysz a i Worda czy inne chyba też.

Edytowane przez Smiti
Odnośnik do komentarza
jak dotykowy to chyba tylko htc lub szpanerski ajfon ;)

chociaz sklanialbym sie bardziej ku htc, lecz to nie moja kategoria cenowa ;p

 

LG KU990 ma o klasę lepszy dotyk od wszelkich HTC, OMNI i innych.

 

nieprawda, klamiesz.

 

Co do N95 to naprawde polecam. W sumie mam ja jakos od pol roku i jestem bardzo zadowolony. Przy normalnym korzystaniu laduje baterie srednio raz na dwa dni - czasem sie zdarzy ze musze codziennie. Aparat robi naprawde dobre zdjecia, a nawigacja (szczegolnie jak masz wgrana najnowsza wersje np garmina i softu w telefonie) dziala szybko i nie zacina sie - korzystam z niej bardzo czesto. Podrobki poznasz po tym, ze nie maja wifi, gps i aparatu 5mpx.

 

Odnośnik do komentarza
nieprawda, klamiesz.

 

Poczytaj opinię, bawiłem się paroma HTC i LG ma dużo lepszy dotyk. Co do Omni to poczytaj sobie na necie.

 

ale po co mam czytac jak mam wszystkie te telefony na wyciagniecie reki? o, nawet teraz mi na biurku leza ;] pisze o tym co widze, a nie co wyczytam na necie :)

Odnośnik do komentarza

bawilem sie tytn II htc i powiem, ze przypadk mi do gusty duzo bardziej od LG.

Teraz kupuje nokie n95 bo sie na nia napalilem jak szczerbaty na suchary :)

Domyslnie biore, wesrje standardowa ( na karte ) no chyba, ze trafi sie okazja

kupienie wersji 8gb to bez namyslu biore ja :)

jak juz mowilem, ja fona potrzebuje glownie jako zrodlo wiedzy, sciagi ( txt, doc )

wrzucanie zdjec wykladow ( jpg, pdf ) czy szybkie zrobienie zdjecia komus obok na spr

, dobrze to powiekszyc i spisac, mialem stara i juz wysluzona 6680 i naprawde jest idealna.

ale juz mi nie wystarcza :F

Odnośnik do komentarza
Imo w takiej cenie znajdziesz duzo lepsze fony od n95. N95 to klocek, bateria 1 max 2 dni oraz straszie muli. Lepiej znajdz cos z Windowsem Mobile.

 

w sumie czy klocek to nie wiem? ja mam duze rece i pasuje mi idealnie, no ale fakt - dla mniejszej osoby moze byc duza, ze bateria trzyma 1-2 dni, taki urok telefonu ktory ma wch.uj funkcji, a ze muli - fakt, potrafi sie czasem przyciac. Generalnie w tej cenie to albo N95, albo faktycznie cos z WM.

Odnośnik do komentarza

tyko czy znajde cos sensownego w tej cenie z windowsem ?

bo jak mam kupic jakies (pipi) tylko po to, bo ma windowsa to dziekuje, wybieram N95.

W sumie wydaje mi sie, ze n95 bedzie mi spokojnie wystarczac, a chyba znalezc cos o podobnych

parametrach i cenie co n95 + windowsik to bedzie nie ladaj wyczyn..

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.