Skocz do zawartości

Resident Evil 4


czesio83

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące później...

Heh, RE4 to najbardziej intensywny tytuł z jakim miałem zetknięcie. Absolutna modyfikacja wizerunku serii przekształcająca niemalże wszystko. Doskonały gameplay, świetne dodatkowe tryby "The Mercenaries", "Assingment Ada" czy "Separate Ways" (w zależności od platformy, na GC tego nie ma). OTE idealnie wyważone, pojawiające się w najmniej spodziewanych momentach. Ogólnie jedna z najlepszych części serii, właściwie najlepsza (jedynie RE2 ma u mnie pierwszeństwo w ogólnej klasyfikacji poszczególych odsłon ze względu na idealnie zrealizowany klimat namacalnego zagrożenia). RE4 to jedna z najlepszych gier, w jakie grałem, absolutny killer.

Odnośnik do komentarza

4 Residenta też bardzo mi się podobała, chociaż dla mnie Boginią zostanie zawsze staro-szkolna jedynka przy której sikałem po nogawkach. Czego mi zabrakło w 4 to konkretnych elementów straszących (jedynie spękałem jak pod koniec gry jakiś gość wybiegł płonący z jakiegoś pomieszczenia i rzucił się na mnie), ciekawszej fabuły, i bardziej nastrojowej muzyki (jakoś ta w starszych częściach mi się bardziej podobała). Ale mimo to Resident 4 to super tytuł. Dla mnie 9/10.

Odnośnik do komentarza

RE4 swój klimat posiada, nie jest może on utrzymany w tej samej konwencji co poprzednie odsłony, ale to wynika właśnie ze zmiany stylu tej serii poprzez "czwórkę". Gra stawia bardziej na rozwój tempa akcji, ale lokacje takie jak zamek, czy laboratoria, lub nawet Pueblo nocą są konkretne. RE4 to część, która ma na celu przystosowanie fanów oraz zwolenników serii do jej nowej natury przejawiającej się właśnie w tej części.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

A ja na nowo kupiłem sobie re4:) Nie umiałem wytrzymać za wiele bez tej gry. Obcykałem wszystkie największe obecnie hity na ps3 i z ręką na sercu muszę przyznać, że tylko mgs4 podoba mi się równie bardzo co re4. Ale jednak z sentymentu do re4 to jednak ta pozycja jest moim ulubionym tytułem. Teraz znowu wyląduje w czytniku mojego gacka i na nowo będę pocinał na maksa. Niczym za starych dobruch czasów. Nadal pewnie będę się podniecał grafą, bo ta pozycja w oprawie sd wygląda bajecznie. Wszystko mi sie w tej pozycji podobało. Klimat miejscówek w żadnej innej grze tak mi się nie przypodobał. Tutaj każda lokacja to istny majstersztyk i sam fakt, że tekstury i rozdziałka juz nie ta co w obecnych pozycjach. Mnie to rybka po prostu dla mnie ładniejszej gry na rynku nadal nie ma i nawet nie wiem czy to kiedyś sie zmieni.

Odnośnik do komentarza
A ja na nowo kupiłem sobie re4:) Nie umiałem wytrzymać za wiele bez tej gry. Obcykałem wszystkie największe obecnie hity na ps3 i z ręką na sercu muszę przyznać, że tylko mgs4 podoba mi się równie bardzo co re4. Ale jednak z sentymentu do re4 to jednak ta pozycja jest moim ulubionym tytułem. Teraz znowu wyląduje w czytniku mojego gacka i na nowo będę pocinał na maksa. Niczym za starych dobruch czasów. Nadal pewnie będę się podniecał grafą, bo ta pozycja w oprawie sd wygląda bajecznie. Wszystko mi sie w tej pozycji podobało. Klimat miejscówek w żadnej innej grze tak mi się nie przypodobał. Tutaj każda lokacja to istny majstersztyk i sam fakt, że tekstury i rozdziałka juz nie ta co w obecnych pozycjach. Mnie to rybka po prostu dla mnie ładniejszej gry na rynku nadal nie ma i nawet nie wiem czy to kiedyś sie zmieni.

 

zmieni sie ;) w raz z nadejsciem r5 :) na ps2 wycisnalem wszystkie soki 8) dzis odpalilem wersje na pc , resident ma ciagle swoj unikalny klimacik ^_^

przejde ja jeszcze raz aby odblokowac swietny tryb mercenaries :D

Odnośnik do komentarza

Pamiętam jak zakupiłem Residenta 4 kilka miechów po premierze. Zamówiłem przed samym weekendem w czwartek, bo w poniedziałek miałem egzamin, więc myślałem, że dopiero w poniedziałek po egzaminie pogram. Oczywiście zrobiłem to specjalnie aby nie ciągnęło mnie do konsoli, tylko żebym przysiedział przy książkach. I dupa wyszła, bo listonosz się postarał i dostarczył grę w sobotę wieczorem. Jak ja się miotałem między książkami a konsolą. Motywowałem się Residentem do nauki. Opracowałem system który polegał na tym, że im prędzej nauczyłem się określonej części materiału, tym szybciej mogłem siąść do konsolki na godzinkę rozkosznego ciorania :) Ciężko było, ale dałem radę :) Egzamin zaliczyłem :) Innym razem pamiętam jak ściemniałem mojej byłej, że mnie głowa boli i robiłem skwaszoną minę, tylko po to abym nie musiał z nią siedzieć i mógł pójść popykać w Residenciora :)))))

Odnośnik do komentarza

A u mnie poczta sie nie sprawdza i jeszcze do mnie paczka z re4 nie doszła. Pamiętam jak kupowałem re4 te ponad trzy lata temu. Ledwo zapłaciłem listonoszowi i z wielkim trudem sie podpisałem hłehłe. W domu jeszcze mamuśka marudziła mi, ze nie uwinie sie z obiadem i abym pomógł jej i obrał ziemniaki. Zgodziłem się, ale jak zobaczyła nóź w moich trząsąych się łapach to powiedziała abym poszedł sobie pograć, bo z tych emocji jeszcze sobie żyły poprzecinam. Na żadną inną grę tak nie czekałem, żadna inna granie był dla mnie tak wielkim zaskoczeniem i z żadnym tytułem nie spedzilem tyle czasu. Po prostu re4 to gra mojego życia. Z nią jako jedyną pozycja mogę iść do raju na całą wieczność gdybym miał wybierać tylko jedną grę.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie osobiście najlepszy Resident to 1 część. 4 jest oczywiście super, ale fabuła zawiodła i za mało motywów straszących jak dla mnie. Mimo to gierka na 9.5/10 Pamiętam jak chodziłem oglądać trailery do kawiarenki bo w domu netu nie miałem. Stanowisko po mnie trzeba było wycierać szmatą z mojej śliny :)))

Odnośnik do komentarza

Też jeszcze wtedy nie miałem neta;D I chodziłem do kawiarenki oglądać filmiki i ściągać sobie zdjecia. Które później na okrągło oglądałem w domu. Wtedy to były czasy. W numerze gdzie była recka mgs tts, była też zapowiedz re4. Nawet nie powiem ile razy czytałem tą zapowiedz i przeglądałem te zdjęcia. Teraz przy tej stronie nawet jeszcze piasek jest, bo i nad morzem opalając sie czytałem tą zapowiedz;D

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
  • 4 miesiące później...

Ajć ostatnio odrodziła mi się ochota do grania na gacławie. Odpiąłem go od swojego tv Full HD i podpiąłem do starego, dobrego SD. Jednak na LCD te gry ze starszych konsol wyglądają co najwyżej średnio, w SD jest o wiele lepiej. Podłączyłem też GC pod odpowiedni zestaw głośników(dźwięk wymiata). No i po raz drugi odkupiłem RE4. Miałem tą pozycję też na ps2, mam ją na PC. W tej ostatniej wersji nawet po patchach do podciągnięcia grafiki i wymiany tekstur na lepsze i tak wygląda gożej niż wersja z GameCube'a. A zresztą granie na kompie to mordenka. Pad od gamecube jest dla mnie najwygodnieszy na świecie. Resident Evil 4 zawsze dawał mi wiele radości, aż dziwnie się czyję jak pomyślę, że to 5 lat już mija jak grałem w ten tytuł po raz pierwszy. Na ps3 zaliczyłem masę genialnych gier, ale nie zapomnę nigdy o najlepszej jak dla mnie konsoli Nintendo.

Odnośnik do komentarza

Popieram, aczkolwiek jakbyś posiadał Wii mógłbyś pograć w ten cudowny tytuł z najlepszym możliwym sterowaniem, w minimalnie podwyższonej rozdziałce(480p da się wymusić) i ze wszystkimi możliwymi zawartymi dodatkami. Dla mnie RE4 Wii edition to zdecydowanie najlepsza odsłona tej gry i najlepsza część z serii RE ever :)

Odnośnik do komentarza

W tym graniu na gacku chodzi też o klimat. Często jest tak, że jak już zagram w dany tytuł na jakąś konsolę i choć by był multiplatformowy, to i tak już utożsamiam go z tą jedną konsolą. Tak mam z RE4, nie umiałem w to już grać na padzie od ps2, a przecie w takie Uncharted 2 mocno się zagrywam i ds3 mi leży idalnie.

Odnośnik do komentarza

Co prawda gram w RE4 po raz drugi na Wii (pierwszy raz zaliczylem na PS2 kilka lat temu), ale w koncu to tez konsola "N" :). Kurcze, ta gra nic sie nie zestarzala, po prostu cud-miod. RE5 moze czyscic buty czworce, w porownaniu z nia jest po prostu nedzny.

Naprawde, RE4 to scisla czolowka gier poprzedniej generacji. Wracam grac :).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.