Skocz do zawartości

Metroid: Other M


LucasFGW

Rekomendowane odpowiedzi

Największym minusem gry jest mało backtrackingu i itemy zaznaczone na mapie. Grając w Prime należałem do tych osób, które chciały mieć pełną skanlistę i spenetrować każdy zakamarek świata. Tutaj nie trzeba się wysilać, większość itemków właściwie znajduje się samemu, a gdy mamy już wszystkie upgrady, wystarczy się zastanowić, który z nich użyć, aby dostać się do znajdźki.

 

Ta seria już przy trzeciej części Prima zrobila się zbyt casualowa, brak bactrackingu to jeszcze można przeboleć ale itemy zaznaczone na mapie to już skandal. W gole są jakjieś sekrety w tej grze? (pomyśleć że dla tej gry zepsułem konsolę, ehh )

Edytowane przez S_600
Odnośnik do komentarza

Największym minusem gry jest mało backtrackingu i itemy zaznaczone na mapie. Grając w Prime należałem do tych osób, które chciały mieć pełną skanlistę i spenetrować każdy zakamarek świata. Tutaj nie trzeba się wysilać, większość itemków właściwie znajduje się samemu, a gdy mamy już wszystkie upgrady, wystarczy się zastanowić, który z nich użyć, aby dostać się do znajdźki.

 

Ta seria już przy trzeciej części Prima zrobila się zbyt casualowa, brak bactrackingu to jeszcze można przeboleć ale itemy zaznaczone na mapie to już skandal. W gole są jakjieś sekrety w tej grze? (pomyśleć że dla tej gry zepsułem konsolę, ehh )

Za (penis) byś niektórych itemów nie znalazł bez filmików na YT. I to nie Corruption jako pierwsze w Metroidzie pokazuje itemy na mapie. Tak słyszałem, nie pamiętam dokładnie która część.

Odnośnik do komentarza

Nawet w Super Metroidzie przecież był X-Ray, który nam prześwietlał ściany w poszukiwaniu itemków. Samo ich zaznaczenie na mapie jeszcze takie straszne nie jest. Gorzej, że w ogóle nie trzeba się zastanawiać jak je zdobyć. Wystarczy się rozejrzeć z FPP, skaner nam powie, że trzeba użyć Missile albo Power Bomb albo czegoś innego, rozwalamy przeszkodę, zgarniamy item, cześć. Zero inwencji.

Główny wątek gry to ca. 8-9 godzin, zebranie itemków zajęło mi kolejne trzy/cztery, choć podejrzewam, że można to zrobić znacznie szybciej jak się już wie, gdzie są wszystkie znajdźki. Może w speedrunach siła i jakieś ukryte zakończenia będzie można zdobyć.

Dobrze, że jest hard mode po przedojeniu normala. Nie ma żadnych missile-packów, e-tanków i takich tam, więc przy boss fightach, których w Other M sporo, schodzimy na dwa strzały. Musimy zatem zapamiętać pattern i unikać każdego ciosu. Walka z szefem Pyrosphere stała się dwa razy zabawniejsza, mimo częstych game overów.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...

skonczylem Other M, wiec na szybko refleksje.

 

przy pierwszym kontakcie, po skonczonych 3 Prime'ach, czegos mi w tej odslonie brakowalo. pare elementow tez wkurzalo. ale nie na tyle zeby nie grac dalej. a im wiecej gralem tym bardziej rozumialem, ze ta gra jest wielkim uklonem w strone Metroidow 2D! a tylko troche inspiracji plynie z serii Prime. od momentu kiedy to zrozumialem, zaczelo mi sie grac zupelnie inaczej. mysle, ze kazdy kto gral przynajmniej w odslony na GBA bedzie wiedzial o co mi chodzi. Zebezianie ukladajacy sie do strzalu sa wrecz identyczni jak Ci ze starej kieszonsolki. oldschool w nowej odslonie - brawa dla Team Ninja. az ze smutkiem mysle o tym, ze slabe wyniki sprzedazy sprawia, ze nie ma co wyczekiwac sequela.

 

zebralem 100%, ale musialem podejsc do szukania kolejny raz, bo niechcacy zaszedlem do ukrytego bossa ;) czas ukonczenia calosci prawie 18h (bez 7 minut). nie wiem jak Wy to robicie w 12h. czesc z power-up'ow, mimo zaznaczenia na mapie i tak wymagala odemnie pokombinowania.

 

wielkie brawa za wszystkie filmy po konczeniu gry. szcze mowiac nie rozumiem czemu w kazdej grze po ukonczeniu nie ma galerii z animacjami. a tu jeszcze niespodzianka, filmy sa polaczone elementami z gry, zeby lepiej sie ogladalo jako calosc - wypas.

 

dla mnie naprawde ciekawa odslona mojej umubionej serii. ale rozumiem takze, ze Ci, ktorzy znaja Samus tylko z Prime moga sie czuc zawiedzeni tym tytulem.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

A Metroid wogóle się kiedyś dobrze sprzedawał, bo jakoś sobie nie przypominam. Metroidy zawsze stały jakoś na uboczu Linka, Mariana i spółki.

Jeśli Team Ninja bedzie chciało zrobić kolejną odsłone, to idę o zakład, że Nintendo da im wolną rękę - więc o sequel'a ja bym był spokojny.

Tylko jedno pytanie jakie mi się nasówa, to kiedy?

Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy później...

Na Wii mam Metroid Trilogy - ukonczylem 1 i 2 i juz od jakiegos czasu rozgladalem sie za Other M.

Ostatnio kupilem ta gre nowa w sklepie za 5euro. ;) Pogralem do pierwszego save'a i przyznaje, ze gra zrobila na mnie bardzo pozytywne wrazenie, powrot do klasycznego, oldschoolowego Metroida - tutaj w 2,5D, ale z ciekawa innowacja w postaci przelaczania sie na widok FPP. Oryginalne podejscie - widzialem, ze gra byla calkiem dobrze oceniana. W sumie pomyslalem, ze gra idealnie nadaje sie na przyklad na 3DS, ale ciesze sie, ze wyszla na Wii.

 

Czytalem, ze gra ma buga, ktory uniemozliwia jej przejscie i trzeba uwazac zeby sie na niego nie trafilo - jesli sie trafi to trzeba zaladowac poprzedniego save'a, a jesli nie mamy to zaczac gre od nowa. Nintendo ostatnio nie pilnuje procesu testowania i jest to juz trzecia gra z takim bledem - poza Metroid Other M bugi uniemozliwiajace ukonczenie sa jeszcze w grach Zelda Twilight Princess i Zelda: Skyward Sword - nieladnie, nieladnie. ;)

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Szczerze mnie to właśnie zastanawia ile w tym prawdy? Zresztą z tego co pamiętam Nintendo przy jakimś updacie systemowym wrzuciło patcha do gry (tak słyszałem). Ja ostatnio zmęczyłem Metroid Other M na 100% (dla mnie najlepszy Metroid) i nie uświadczyłem owego buga, to samo z Zeldą: TP i SS a drugą Zeldę przeszedłem w takiej kolejności że nie powinienem być w stanie ukończyć tytułu a jednak również nic się nie wydarzyło. Dla mnie to chyba kwestia szczęścia i nie wiadomo o jakim % graczy mowa, tym bardziej że Ninny jest bardzo pedantyczne i kto wie może ludzie o tym mówią a odsetek to może ze 100 osób na świecie które to uświadczyło....

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Ja też jakoś takich błędów w grach od Ninny nie uświadczyłem, a jeszcze podobno do tego grona zalicza się Paper Mario na Wii.

Mam wszystkie wymienione gry, z wymienionym (niby) problemem. Przełaziłem je kilkakrotnie, i jakoś nie spotkałem się z takim problemem. Może sam problem jest aż nad to wyolbrzymiony, i teraz urusł do miana legendy.

 

A z przyjemniejszych rzeczy w temacie Metroid'a, to ja czekam na czerwcową premiere (gdzie pre-order składałem w styczniu, - praktycznie nie ma już szans na jego złożenie), tego cudeńka:

 

samusr.jpg

Edytowane przez P-chan
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy później...

Dla mnie ta gra byla jednym z wiekszych pozytywnych zaskoczen i niespodzianek na Wii - mialem okazje zobaczyc ja w 2010 roku na Gamescom jeszcze przed premiera, ale pozniej jakos o niej zapomnialem, ale na szczescie nie na dlugo. Gra moze i prezentuje sie niepozornie, ale jest bardzo rozbudowana i wciagajaca, ma zarowno elementy platformowe jak i strzelane, upgrade ekwipunku, duzo poukrywanych rzeczy do odnalezienia - jak to Metroid.

 

Ukonczenie gry zajelo mi okolo 12 godzin, po rozwaleniu ostatniego bossa mozna zwiedzac caly Bottle Ship w celu zebrania pozostalych tam znajdek, po przejsciu i zebraniu wszystkiego czeka nas jeszcze jeden "maly bonus" - nie bede spoilerowal, ale jest to calkiem fajny dodatek na wlasciwe zakonczenie gry. W sumie ukonczenie gry w 100% zajelo mi 14h15min, wiec calkiem sporo, po calkowitym przejsciu odblokowuje sie hard mode.

Jesli ktos jeszcze nie gral w Metroid Other M to najwyzszy czas sprawdzic ta gre, polecam !

Edytowane przez saptis
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Po części się zgadzam. Sam czekam w każdym Metroidzie na walkę z Ridley'em. A w tej części miłym zaskoczeniem jest powrót m.in.

Nightmare'a

. Ale rozgrywka w Metroidzie M jest mimo wszystko przyjemna i warto zagrać. Potem można np. wciągnąć się w uniwersum i zagrać w Super Metroida.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem jest, to w końcu oficjalna kontynuacja Super Metroida ze SNES'a tak więc jak nie znasz swoistych wrogów Samus, skąd oni pochodzą, dlaczego są zagrożeniem itp. to całkiem sporo motywów ci może umknąć.

W takim razie swoją przygodę z serią na Wii zacznę od trylogii Prime. Faktycznie jak spojrzałem w chronologie serii, Other M jest na samym końcu prawie, więc pewnie czułbym się zagubiony grając w niego, ale nie lubie zaczynać przygody z daną serią od środka.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.