Skocz do zawartości

Final Fantasy XIV


Marchi

Rekomendowane odpowiedzi

MMO na konsole to imo nieporozumienie(za mało klawiszy).Pewnie wyjdzie badziew jak część XI.Square coś nieudanie eksperymentuje z grami online.Jakby bylo za darmo to może by coś z tego wyszło,ale płacenie abonamentu za coś co według mnie nie ma świetlanej przyszłości mija się z celem.Milionów subskrybentów to temu projektowi nie wróżę.Skończy pewnie jak większość mmo na pc.

Edytowane przez Master JIN
Odnośnik do komentarza

Ta gra nie zdobędzie rynku. Po wuj wydawać na konsole grę rpg online; bez klawiatury i w ogóle ;/ Przecież to nie wypali i na 100 % zaraz potem będzie premiera na PC. Nie rozumiem logiki SE. Nie mogli tego od biedy nazwać Final Fantasy Online, tylko FF XIV ? Jeśli FF XIII okaże się niewypałem SE straci już całkowicie kredyt zaufania u graczy ;]

Edytowane przez Guts
Odnośnik do komentarza
Przecież to nie wypali i na 100 % zaraz potem będzie premiera na PC.

Przecież wiadomo, że będzie też na PC, ale z konsol będzie ekskluzywnie na PS3.

 

Ta gra nie zdobędzie rynku. Po wuj wydawać na konsole grę rpg online; bez klawiatury i w ogóle ;/

FF XI na PS2 i X0 sprzedało się nieźle i ludzie jakoś radzili sobie z obsługą gry.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

FFXI był liczącym się MMORPG, ale wtedy jeszcze nie było WoW-a. Jak właściwie Japończycy grają w online'owe RPG (nie licząc tramwajowych gier typu Monster Hunter)? Przemycają lapy do pracy?

Konsolowe RPG online już parę razy wypaliły. Przynajmniej Phantasy Star Online i FFXI trudno nazwać całkowitymi porażkami. Przypuszczam, że Square chce na konsolach dokonać tego, czego Blizzard dokonał WoW-em na PC. Ma to niejaki sens.

Odnośnik do komentarza

Nie jestem wielbicielem MMO, ale gdy zapowiedzieli nowego finala, to nie złe mnie zdziwko złapało. Jednak wątpię, że zagram, za to ciekaw jestem jak będzie wyglądała sprawa z abonamentem (jeśli taki będzie). Znając życie będzie podział na darmowe/biedniejsze konto i bogatsze/premium, a opłata poprzez paypal, obym się jednak mylił.

Odnośnik do komentarza

Jeśli nowy FF to mmo to jak dla mnie ten tytuł już wyskakuje z listy gier, którymi się interesuję. Kiedyś grałem w te odmóżdzacze i nie mam zamiaru do nich wracać...

Choć z drugiej strony można się było tego spodziewać, w końcu FFXI jest już stary i pewnie od dawna zastanawiali się nad następcą ;)

Odnośnik do komentarza

Eh, cytowanie wszystkich by zabrało za dużo czasu, więc:

 

1. FFXI czyli pierwszy online ze stajni Square przez pierwsze pół roku był tylko i wyłącznie na PS2. Chyba nawet FFXI "sprzedało" PS2 z twardym dyskiem.

2. Gra na samym padzie w FFXI jest możliwa jak ktoś się uprze i nie chce gadać z innymi :P No ale ile to kosztuje zwykła klawiaturka usb?

3. Podziału na abonament raczej nie będzie, w tej chwili w FFXI wszyscy płaca tyle samo za bazowe konto (12.99$) i +1$ za każdą dodatkową postać. Cena ta nie zmieniła sie od początku czyli od jakiś 6 lat.

4. FFXI nadal całkiem dobrze sobie radzi mimo WoWa- jest jednak między tymi grami pewna różnica. nie chcę tutaj flamować więc napisze tylko, że WoW jest bardziej mainstreamowy i casual-friendly a w FFXI osiągnięcie czegoś naprawdę znaczącego i wyróżniającego spośród tysięcy innych graczy zajmuje rok, może nawet i więcej czasu. WoW zjada inne mmorpgi na śniadanie przystępnością- byle jaki "hamburger" siądzie sobie na godzinkę czy dwie do WoWa raz na weekend i po odejściu widzi konkretny postęp u swojej postaci. To cieszy i to się sprzedaje- lepiej niż inne mmorpgi.

5. Gry online raczej "odmóżdzaczem" ciężko nazwać, właśnie dzięki interakcji z innymi graczami myślisz bardziej intensywnie. No ale co kto lubi, jedni wolą offline a inni online w uniwersum które kochają, prawda?

Edytowane przez Pablo
Odnośnik do komentarza

Klimat FF +

MMO -

 

Od maleńkości mam słabości do serii FF dlatego nie skreślam tej pozycji ale do puki nie zobaczę gameplayu i nie zagram w FFXIII to XIV jest dla mnie odcinaniem kuponów, sam trailer trochę przypomina mi FF tactics ... ah to były piękne czasy ciekawe czy kiedyś jeszcze wrócą ...

 

Odnośnik do komentarza

Może i ja cos doddam od siebie. FF11 uważam za jedna z najlepszych gier ever. Spedziłęm z nia równo 3 lata. Po tym czasie jednak musiałem opuscić ten wspaniały świat z powodu nauki i pracy. Czesto mam ochote wrócic do ffa spotkać sie ze starymi znajomymi i pograć jednak to jest jak z papierosami wiem że jak już raz wejde to znów na długo znikne. Tak czy owak FF14 sprawdze napewno , a gadanie że jest WoW a kiedyś nie było jest mylne. W FF11 grali ludzie dorośli jako że gra była cholernie trudna a zrobioenie czegokolwiem wymagało planowania. W WoWa nie grałęm długo , kilka dni miałem za darmo potestowałem i to nie było to samo. Te gry są skierowane do zupełni różnych odbiorców. Trailer FF14 pokazuje te same rasy (poza taru ale nie wierze że go nie będzie) które były w 11 wiec jestem prawie pewien że będzie to rozwinięcie tematu. Ciesze się bardzo z tego że ta gra wyjdzie na PS3. Na kompie by mi pewnie nie poszła a nie mam ochoty wyrzucać forsy żeby złozyć komputer do grania. Do tego służy mi konsola.

Odnośnik do komentarza

a kto powiedzial, ze sony cos zaplacilo?

 

 

Hashimoto would like to clarify some confusion regarding the exclusivity.

 

Through a translator, he says that some folks interpreted that it was an exclusive, the announcement would be coming to the PS3 and PC.

 

"We are considering all options at this time, including Microsoft hardware."

Odnośnik do komentarza
Dobra podtytul mozna juz zmienic, gra wychodzi rowniez na PC... a wersja X360 wcale nie jest zanegowana. Prawdopodobnie tylko time exclusive

 

Wiedziałem że się skusisz na taką dywagację(nie mówię że to źle, ale po prostu wiedziałem:).

Wszyscy stawiają na FFXIV krzyżyk jednak każdy fan uniwersum nie lubiący MMORPG dostanie coś tradycyjnego w postaci Versusa więc wilk syty i owca cała. Oddałbym nerkę za stworzenie czegoś podobnego do Monster Huntera z tym że w świecie FF.

 

PS: Jeżeli opłaty będą rozsądne wcale nie wykluczam wykupienia abonamentu lub kart zdrapek.

 

@Zeratul: Na miejscu fanów konsoli Microsoftu bym się nie cieszył z ewentualnego portu FFXIV. Opłata za XLive plus abonament = dla portfela masakra.

Edytowane przez collins
Odnośnik do komentarza

Nie widze problemu z oplacaniem XBL i miesiecznego abonamentu MMO,dlaczego odrazu masakra?Za xbl placisz 100zl za rok i masz spokoj wiec nie wiem co za masakre probujesz nam tu wcisnac.

 

Dla mnie prawie pewne ze FF XIV (jezu ciekawe kiedy dobijemy do XX?) zagosci rowniez na konsoli Microsoftu,MMO to dochodowy interes tylko wtedy gdy jest duza baza graczy.Robienie z gry exclusive za bardzo by ograniczylo zyski wiec pewnie tak jak w przypadku FF 11,nowy MMO od SE pojawi sie po czasie na xboxie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.