Skocz do zawartości

Final Fantasy XIV


Marchi

Rekomendowane odpowiedzi

Asmongold w FF zrobil zamieszanie i dobrze bo Community potrzebuje zmiany wkurwia mnie to poklepywanie sie po plecach i marnowanie mojego czasu chujowoscia graczy... 

 

Przyklad wchodze na FARM Party e9s Rozpisane straty na walke jem zarcie zeby miec te 13k DPSu Tankiem pierwsze 3 mechaniki umieraja 3 osoby Healer nie resuje xD... Dobra kazdy sie moze pomylic drugi pull bossa pierwsze 3 mechaniki zabijaja tylko 1 osobe leci res kolejne 3 mechaniki umieraja 2 osoby wipe...

 

Grzecznie wychodze bo zmarnowalem jedzenie i 20 minut zycia na cos co zabilem 5x i moge robic z zamknietymi oczami praktycznie... Ludzie co graja w WoWa moze beda podchodzic lepiej do raidow i faktycznie uczyc sie walk a nie liczyc na to ze wejda do Savage Raidu i bedzie Hard Carry dla itemka. 

 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 21.05.2021 o 02:15, wet_willy napisał:

Jak masz normalny gear i umiesz uzywac cooldownow to w dungeonach Healer nawet jednego Heala nie musi Hard Castowac... Wiadomo Extreme i Savage to inna sprawa ale tam raczej panuje zasada "You can't heal stupid" 

 

Dark Knight w Wall to Wall Pullach ma co 15 sekund The Blackest Night i co minute leczace go do pelna Abyssal Drain. 

 

Warrior to w ogole maszyna bo leczy sie za 25% zadawanego damage co 15 sekund poprzez Nascent Flash plus ma 2 bardzo silne OGCD Heale Thrill of Battle i Equilibrium.

 

Gunbreaker ma mase malych cooldownow ktore zazwyczaj odpalasz jako 2 aktywne skille i swoj Regen z Aurora.

 

W zadnym momencie to robiac powyzsze klasy nie traca DPSu 

 

Paladyn w lekkiej dupie bo chcac sie leczyc poswiecasz damage ale z drugiej strony mniej damage zbierasz dzieki tarczy wiec Clemecy uzywa sie tylko jak Healer byl warzywem, umarl i trzeba dobic juz tego Bossa. 

Chce grać tankiem w tym ffie, jaka klasę polecasz na teraz i Ew dodatek?:)

Odnośnik do komentarza

Na poczatku masz dostep tylko do Gladiatora i Marudera ktorzy moga zostac Paladynem albo Warriorem. Dark Knight dopiero dostepny jak wejdziesz do Ishgard wiec potrzebujesz Heavensward czyli pierwszy dodatek i musisz miec L50 a ma Gunbreakera musisz miec Shadowbringers i chyba L60. 

 

Jak jestes nowy to polecam Gladiatora albo Marudera

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
On 1/24/2022 at 12:26 AM, wet_willy said:

Gra ma kontentu na lata wiec ciezko tu sie rozpisywac. Imho najwazniejsze podejscie to podchodzic do tego jak do dobrego zwyklego FF z Multi Dungeonami i Raidami ^^

jak do zwykłego FF? hmm ciekawe. Myślałem ze tempo wydarzeń jest ciut szybsze w MMORPG Final Fantasy niż w zwykłych czesciach serii.

Odnośnik do komentarza

Tempo jest calkiem spoko, tylko podstawka troche przydlugawa, szczegolnie pod koniec. Story jest dobre, pelno fajnych postaci(Y'Shtola, wspaniala muzyka. gdyby nie dungeony i inni gracze latajacy dookola to bys sie nie kapnal ze to MMORPG. A, no i system walki na poczatku strasznie mozolny jest ale teraz to sie czasami poce jak robie trudniejsze dungeony lub triale.

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Odpaliłem sobie ostatnio casualowo FFXIV, zrobiłem elfkę (kobieta trochę pomogła, ale teraz żałuję i wolałbym jakąś inną postać, ta rasa ma jakieś dysproporcje i działa to na mnie strasznie wkurzająco) łuczniczkę. Robię questy, właśnie miałem jakiś większy cinematic ze złolami, do tego porobiłem questy na drwala i snycerza... No fajnie, ale do czasu tego przerywnika, czyli chyba z 8h grania, nie było nic, co by mnie chciało przy tej grze zatrzymać. Wręcz jest dość generyczna. Słyszałem, że podstawka jest słaba i dopiero od 1 dodatku robi się ciekawie, ale może mi ktoś powiedzieć, kiedy w podstawce zaczyna się dziać coś więcej niż bieganie za głupotami? I czy gra ktoś jeszcze? Jestem na Twintanii jakby co.

Odnośnik do komentarza

Kurde, to ja mam 29 postaci, a MSQ ciągle na jakiś 20-21 -_- Strasznie dużo expa się za to dostaje, chyba podkręcili rate'y bo kumpel mówi, że kiedyś się aż tak nie levelowało. A warto dodać, że nie zrobiłem praktycznie żadnego questa pobocznego prócz tych fioletowych. W takim wypadku mam już łucznika na 29, botanika na 25 i carpentera na 20 xD

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...