Skocz do zawartości

Scribblenauts


ogqozo

Rekomendowane odpowiedzi

Pora wreszcie założyć temat o tej grze, bo szykuje się jeden z większych przebojów tej konsolki. Scribblenauts wywołało prawdziwą sensację na E3, z dnia na dzień coraz większą.

 

441468343.jpg

 

O czym jest gra, to pewnie wiecie. Wpisujesz coś, i to coś się pojawia, chyba że wpiszesz "penis" albo jakąś nazwę własną. Jest na planszy gwiazdka i kwestia twojej wyobraźni, jak ją zdobędziesz. Może teraz trochę argumentów potwierdzających, że to działa:

 

- Najlepsza gra E3 2009 według IGN-u - przed Uncharted 2, Mass Effect 2, Alanem Wake'iem... no, przed wszystkim. Cytat: "Jeśli dziwi was, że gra na DS-a zdobywa tytuł Najlepszej, to znaczy że jeszcze nie graliście w Scribblenauts. (...) Kiedy przesądziło się jej zwycięstwo? Gdzieś między wpisaniem "Bóg" i "Cthulhu" i obserwowaniem ich walki, a wpisaniem "Keyboard Cat" i pojawieniem się cholernego kota grającego na keyboardzie. Cokolwiek tu wpiszesz, to się pojawi".

 

- Nick Suttner z 1UP: "Gra targów, zdecydowanie. Rozwaliła mnie.".

 

- Casey Malone z Harmonix (Rock Band): "To jedyna gra, w którą chce się nam tu grać".

 

- Joystiq: "Coraz więcej dziennikarzy Joystiqa opuszcza E3 z jednym, tym samym tytułem stanowiącym ich Grę Targów."

 

I jeszcze cytat z NeoGAF-u, autorstwa użytkownika Feep:

 

"Grałem we wszystko. Byłem na zamkniętych pokazach God of War 3, Heavy Rain, Alana Wake'a. (...) Postanowiłem sprawdzić Scribblenauts. (...) Najlepsza gra na E3? Bez żadnych wątpliwości. Ktokolwiek mówi inaczej, nie grał w Scribblenauts. Najlepsza gra wszech czasów? Jezu, nie wiem, być może. To gra, która stawia wyzwanie twojej WYOBRAŹNI. Żadna gra nigdy tego nie robiła".

 

thumb_post217.png

 

Może starczy. Widzicie, jak to wygląda. Premiera jesienią. Proszę, wpisujcie swoje opinie na temat tej pozycji. Czy jesteście tak samo podekscytowani? A może nie czaicie tej podjary?

Odnośnik do komentarza

Ja się staram nie ekscytować tą grą za bardzo, żeby się nie zawieść jak dane mi będzie w nią zagrać ;) Niemniej jestem bardzo ciekawy tego, jak to wszystko wyjdzie w praniu. Mam nadzieję, że poza kosmiczną - na co się zapowiada - liczbą słów, po wpisaniu których coś się pojawi na ekranie dostaniemy też pokaźną liczbę leveli. W końcu w pierwszej kolejności to ma być gra, a dopiero w drugiej symulator wyobraźni :)

 

EDIT:

 

Whoah... cofam to co napisałem wyżej... :slinotok:

Edytowane przez Di
Odnośnik do komentarza

Gra zapowiada się niesamowicie, aż trudno uwierzyć że to tak wszystko dobrze działa... Tylko powiem tak - nie uwierzę dopóki nie będę miał okazji zagrać, bo naprawdę ciężko sobie teraz wyobrazić, na jakie słowa gra rzeczywiście będzie reagowała, no i jak będą prezentowały się kolejne levele. Na filmiku może to robić świetne wrażenie, ale jeśli w czasie gry rzeczywiście będę czuł taką swobodę rozgrywki, którą będzie mi ograniczała właściwie tylko wyobraźnia, to ja to kupuję :D .

Odnośnik do komentarza

Gamespot uznał Scribblenauts za najlepszą grę na E3... żeby tylko. Zachwytom nie było końca, polecam zobaczyć wideo na ich stronie, każdy redaktor mówi o grze jak o ósmym cudzie. Wspominają m.in. o tym, jak bawiąc się słowami zabili meduzę, przyzywając lustro, albo wrzucili toster do wody i zabili rekina. Niesamowita sprawa, te wszystkie rzeczy naprawdę tam są i działają. Ja to chcę.

Odnośnik do komentarza

Jak ktoś się nie orientuje, to obowiązkowa jest lektura testu, jaki przeprowadził Joystiq:

 

http://www.joystiq.com/2009/06/05/scribble...-flying-colors/

 

Scribblenauts wyczarowało takie rzeczy jak: molecule, narwahl, lutefisk, stanchion i joystick. Natomiast poległo na słowie "plumbob", którego obecność obiecano w wersji finalnej.

 

Uprzedzając pytanie: nie wiem, co to jest "plumbob".

Odnośnik do komentarza

Ja po prostu nie wierzę, że coś takiego istnieje O_O. I to na DS'ie? Jak w 256 MB można zmieścić tysiące przedmiotów i jeszcze interakcje między nimi? Przecież to są grube miliardy kombinacji... Oby tylko leveli nie zabrakło, bo co po takim pomyśle, jak całość zakończy się na 100 levelach?

 

Ja chce na maxa wykręcone tysiące leveli, gdzie trzeba być naprawdę chorym, by dostać się do gwiazdki.

 

Zapowiada się prze-wspaniale.

Odnośnik do komentarza
Ja po prostu nie wierzę, że coś takiego istnieje O_O. I to na DS'ie? Jak w 256 MB można zmieścić tysiące przedmiotów i jeszcze interakcje między nimi? Przecież to są grube miliardy kombinacji...

To jest podkreślane przez sporo osób, które w to grały - że takie coś im się wydawało niemożliwe do zrobienia, zwłaszcza przez jakieś tam małe studio 5th Cell. A jednak.

 

Oby tylko leveli nie zabrakło, bo co po takim pomyśle, jak całość zakończy się na 100 levelach? Ja chce na maxa wykręcone tysiące leveli, gdzie trzeba być naprawdę chorym, by dostać się do gwiazdki.

Poziomów mają być "setki", ale jak to sobie pomnożysz przez ilość możliwych rozwiązań, to ci życia nie starczy, żeby wszystko zobaczyć.

Odnośnik do komentarza

Dokładna jest jeszcze do ustalenia. Wczesna jesień w Stanach, późna jesień w Europie. Sądząc po tym, bo było na E3, raczej zostanie to dotrzymane.

 

Tutaj:

 

http://tinycartridge.com/post/124092286/a-...t-scribblenauts

 

Kilka zdań o wizycie w studiu 5th Cell. Kolesie wyglądają tak:

 

3584850160_66049f03e3.jpg

Odnośnik do komentarza

Trzeci z największych portali o grach na świecie, GameSpy, również uznał Scribblenauts za najlepszą grę na E3. Nigdy wcześniej nie zdarzyło się, by któreś większe medium wybrało na Grę Targów pozycję na kieszonsolkę, a co dopiero tak jednogłośnie. Zapowiada się coś bardzo ważnego, czego jeszcze nie widzeliśmy, co może zmienić kierunek, w którym podążają gry video. Zachwyt krytyków to co prawda nie to samo, co popularność w sklepach, ale mam coraz mocniejsze wrażenie, że to będzie system-seller.

Odnośnik do komentarza

http://ds.ign.com/articles/995/995471p1.html

Preview na IGN, w którym są przedstawione sytuacje związane choćby w umieszczeniem w grze takich obiektów jak czarna dziura czy bomba atomowa. Co ciekawe po cofnięciu się w czasie można sobie pozwiedzać całkiem spory kawałek lądu (pola, łąki, zamek, wioska etc.). Ciekawy jestem czy można będzie spowodować paradoks czasowy cofając się do narodzin naszego herosa... hm.

Odnośnik do komentarza

Dobry artykuł opisujący grę:

 

http://www.wired.com/gamelife/2009/06/scribblenauts/

 

- W grze będzie "ponad 10 tys. słów" - tak piszą w zapowiedziach. Sam oglądałem wywiad ze Slaczką i mówił, że "dziesiątki tysięcy", więc sam już nie wiem. W każdym razie - wiele.

 

- Łącznie będzie 220 plansz - podzielonych na "Puzzle" (musisz wykonać jakieś zadanie, w nagrodę dostajesz gwiazdkę) i "Action" (masz gwiazdkę na planszy i musisz jakoś się do niej dostać). By zebrać maksymalną ilość punktów i wszystkie złote gwiazdki, musisz każde zadanie wykonać na trzy różne sposoby.

 

- Trzy pandy jeżdżące na monocyklu? Można zrobić.

 

- "Bóg zawsze wygrywa".

 

- Nazwy własne odpadają, nawet te popularne w jezyku potocznym (Popsicle, Band-Aid, Kleenex itp.). Gdy je wpiszemy, gra podpowie, co możemy wpisać zamiast nich (np. "lód na patyku" albo "chusteczka").

 

- Nie ma seksu, alkoholu, papierosów. Są narzędzia przemocy, ale nie ma przemocy - strzelisz w kogoś, to ten zniknie w kłębie dymu.

 

- Wersja północnoamerykańska będzie miała języki takie jak angielski, hiszpański, francuski, portugalski, w tym dialekty kanadyjskie i latynoskie.

 

- Wpiszesz "szczęście" albo "smutek" - nic się nie stanie. Twórcy mówią, że biorą pod uwagę tylko rzeczy, w sensie: przedmioty, ale nie wykluczają, że w przyszłości będą rozwijać pomysł na Scribblenauts.

Odnośnik do komentarza

Nie, miałem fajny pomysł jak przejść grę .....

 

Sam do gry podchodzę chłodno bo ..... Nosz kurdę to DS !

Fakt faktem przyszłość to wyznacznik łamania reguł i ograniczeń ale zawsze jakieś pojawią (gdyby ta gra pojawiła się na jakiejkolwiek innej platformie, mogłaby być updatowana o nowe słowa np a tak ?).

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Podobno gra dostała od ESRB rangę 10+. Czemu nie od lat 3? "Mogą się zdarzyć różne kapryśne historie: można skakać rowerem nad niemowlakiem (...) można przyczepić do niemowlaka kawałki mięsa, aby zwabić lwy (...) Jeśli gracz zechce, może wpisać "wymiot" i spowodować, że na ekranie pojawi się beżowa gruda".

 

Wygląda na to, że data premiery w USA jest już dość pewna - 15 września. Pre-ordery w sieci można spokojnie znaleźć za 35 dolców (albo 40 kanadyjskich dolców), tak że nic tylko zamawiać.

Odnośnik do komentarza
Gość ragus
"Words that are not in the game:

 

PERPETUALITY (not an object)

INTERNET

SANDBOARD

DELTOID

SHOVELWARE (on Nintendo? Are you mad? lol)

ANTIMACASSAR

MISANTHROPE

PLUMBOB (not in dictionary)

GLITCH

ANTIDISESTABLISHMENTARIANISM (not an object)

COULROPHOBE

BOOBS (not an object)

JEDI (trademarked)

ONM (not in dictionary)

MEANING OF LIFE (not an object)

DS (trademarked)

HAMMER OF THOR (not in dictionary)

DANCING BANANA (not in dictionary)

USB STICK

RAPTOR JESUS (not in dictionary, potentially blasphemous)

SHOOP DA WOOP (not in dictionary)

JOYSTIQ

ANNUAL

LEG WOUND

RUPEE

RUDOLPH

 

Words that are in the game:

 

SIBERIAN HUSKY

WALLPAPER

ACTOR

DESERT

GOGGLES

BANDANA

FINGERLESS GLOVES

SKI LIFT

FLANNEL

VACUUM

PEPPER (both the condiment and the vegetable)

COUCH

BANDICOOT

FLAG

HOSE

NAPPY (you can put it on him)

WATCH

TATTOO (makes a sheet of stick-on tattoos)

MUSHROOM

BOMBARD (makes a cannon)

SEISMOMETER

LOBSTER

MAGIC EGG (same as a normal egg)

EMO

DEATH

LIMBS

STARITE (but it's a fake one)

MAGIC

EVERYTHING

UNIVERSE

C4 (input CFOUR)

MELON

JUDGE

JEWEL CASE (but makes a Jewellery Box)

SD CARD (but makes a playing card)

CANVAS

SOLAR SYSTEM (but makes a star)

GALAXY

PISTOL

LED

RICKROLL (makes Rick Astley appear)

PEANUT

CHEERLEADER

LASER SWORD (but makes a normal sword)

GUITAR

GLASSES

AISLE

TREBUCHET

I CAN HAZ CHEEZBURGER (makes a cheeseburger)

PENGUIN

KETCHUP

STAPLER

DICTIONARY

SCRIBBLENAUTS (makes the orginal character design)

5TH CELL (makes the developer's logo)

LOLWUT (makes his head huge)

MORON (makes a dunce)

CHIMPANZEE

PENCIL

PAINT

BERET

SHOTGUN

CHAINSAW

TENNIS RACQUET

COMPUTER

GAS

SYNTHESIZER

CHEESE

REMOTE

CREDIT CARD -

SCISSORS

TWEEZERS

LAWNMOWER

FISHING ROD

INLINE SKATES

WASHING MACHINE

CARAMEL

STARFRUIT

PENNY FARTHING

TOAD

TSUNAMI

ABYSS

SPY (makes a Ninja)

LOLLIPOP

MONEY

TOAST

CAMERA

BABOON

ZOETROPE"

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję, że to jest jeden procent wszystkich słów, jakie będą obecne w grze.

 

Nie mogę się doczekać tej gry, rewolucja się szykuje. Razem z LittleBigPlanet na PSP może się okazać, że nie potrzebujemy więcej gier w podróży, bo w nich mamy wszystko, co mozemy sobie wymyślić. Może wyolbrzymiam, ale zobaczcie, w jakim wspaniałym kierunku to zmierza!

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.