Skocz do zawartości

Scribblenauts


ogqozo

Rekomendowane odpowiedzi

To chyba nic dziwnego. Pisma, które dostają okazję do pierwszej recenzji na świecie, zazwyczaj zawyżają ocenę z podniety (widać to również na przykładzie polskiego miesięcznika). Ale jestem ciekaw, ile wystawią największe serwisy, które zazwyczaj nie obchodzą się zbyt dobrze z grami na Nintendo. Nie przypominam sobie, by jakakolwiek gra na DS-a dostała więcej niż 9,5 na Gamespocie czy IGN-ie.

Odnośnik do komentarza

Kilka cytatów z tej recenzji, jeśli ktoś ciekawy (wręcz streszczenie):

 

Widzieliśmy w życiu tylko kilka gier, które potrafiły przyciągnąć uwagę absolutnie każdego, kto je zobaczył. Super Mario Bros, w swoim czasie. Tetris - może. Okaryna? Niee, ona się rozkręcała powoli. Scribblenauts zachwyca każdego, kto je zobaczy. Ta gra to magnes na ludzi. Wszystkiego, co musisz wiedzieć o tej grze, dowiadujesz się w ciągu 2 minut, a twoja uwaga zostaje przyciągnięta na dłuuugo. Gdy dostaliśmy grę, spędziliśmy 4 godziny na samym ekranie tytułowym, sprawdzając różne słowa.

 

Ilość obiektów jest niesamowita. Możesz wpisać pawiana, orangutana, szympansa, małpę, lemura, goryla - otrzymasz naprawdę różne od siebie małpiszony. Wszystkie obiekty mają własną "inteligencję" i "wolę".

 

Są pewne ograniczenia. Można wpisywać tylko fizyczne przedmioty, i to "przyzwoite". Jest ponadto ograniczenie ilości przedmiotów, więc niektóre plany, zakrojone na większą skalę, mogą nie być możliwe.

 

Czy poza samym wpisywaniem słów, jest coś faktycznie do grania? Tak. Zadania z czasem robią się coraz trudniejsze i naprawdę trzeba użyć mózgu, by sobie poradzić. To jest jak Brain Training dla twojej wyobraźni.

 

Każda osoba, która zasiądzie do Scribblenauts, zostawia konsolkę z jakąś szaloną historią do opowiedzenia. Zazwyczaj dotyczy to jakiegoś wymyślnego słowa, które jest w grze, albo zachowania sztucznej inteligencji, którego po prostu nie spodziewałbyś się zobaczyć w grze video.

 

Scribblenauts to potęga, która przekracza granice wieku, "hardkorowości", nawet uprzedzeń wobec platformy. Pracuje z nami jeden gość, który nie pisze do naszego magazynu, ba, jest wojującym przeciwnikiem Nintendo. Właśnie kupił DS-a tylko dla tej gry.

Odnośnik do komentarza

Gierka wyciekła do sieci ;P Właśnie testuje :D Wpisałem dragon pojawił się wielki smok:D pozniej wpisalem sniper i pojawil sie komandos ze snajperka, ktory zaczal mnie bronic:D Szykuje sie GOTY na DS'a.

 

 

Ta gra to istna masakra... ilość możliwości zabija. W szoku byłem jak w jednym levelu trzeba było uratować kota z dachu. Co zrobiłem :D? Wpisałem FIRE, pojawilo sie ognisko, zapaliłem dom i kotek sam zszedł:D

 

Oficjalnie GAME OF THE YEAR NA DS'a.

Odnośnik do komentarza

Bardzo fajnie się bawi tutaj. Na razie zaliczyłem tylko tutorial i pierwszy pakiet zagadek ale jest świetnie. Po zaliczeniu zadania jest jeszcze dla niego advance mode gdzie trzeba zrobić to samo na 3 różne sposoby. Wracam grać. Później pobawię się edytorem leveli(można się nimi dzielić).

Odnośnik do komentarza

10mb ? Ja widziałem torrent który miał 32mb :P Ale w Polsce jeszcze nie widziałem pre-order`a co jest dziwne bo premiera za 4 dni

 

Rom strimowany sam w sobie ma 10 MB. Przechodzę właśnie tutorial, jezu, to już jest, jest, jest! Szybciej o 4 dni niż myślałem, akurat na weekend. Dziś nie idę spać, mam zamiar znaleźć wszystkie 10 000 słów jakie są w tej grze. Szykuje się genialna zabawa :).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.