Skocz do zawartości

Samoróbka Wifi


sznurek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, noszę się z zakupem routera, bo chcę podłączyć sobie Wii do internetu. Jednak teraz pojawiła się w mojej głowie inna opcja. Kiedyś miałem internet radiowy,. Teraz mam neostradę. Posiadam jednak dalej kartę od tego radiowego internetu i dalej antenę na dachu. I teraz moje pytanie jest takie czy z tym zestawem mogę sam sobie zrobić wifi na chacie? Wydaje mi się, że ta antena to tylko odbiornik sygnału, ale przecież jakieś informacje też musi wysłać, bo przesyłałem już różne pliki wtedy przez neta. Kiedyś kuzyn na laptopie próbował się podłączyc do tamtego radiowego internetu bo miał wifi, ale sygnał był strasznie słaby, tak że net chyba niedziałał.

 

Da radę coś z tego zrobić? Obecnie karta jest odinstalowana, a antena odłączona. Są jakieś programy, które mi z tym pomogą?

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

  • 3 tygodnie później...

Dobra a powiedzcie czy jeżeli znajomy ma w laptopie wifi to czy mogę zrobić tak:

robie sieć lan, mój komp i jego podpinam kalbem, udostępniam internet i mam w ten sposób wifi? nie chodiz by to było cały czas, a tylko przez pewien okres - chce podłaczyć Wii do sieci i oprogramowanie zaktualizować i może zobaczyć jak wyglądają u nich usługi sieciowe.

Odnośnik do komentarza

sznurek napisz najpierw jaką to kartę sieciową bezprzewodową posiadasz (firma/model) bo jeśli to jakiś Ralink/Realtek/Atheros to możesz zrobić z niej AP-ka (punkt dostępowy), co do anteny to musisz kupić sobie inną dookólną bo na dachu to raczej masz kierunkową (panel/yagi/hellical) potem albo:

1. bridge-ujesz sieci kablową z bezprzewodową

2. udostępniasz połączenie innym komputerom

Ale to już będzie zależeć od tego jak ci to połączymy... napisz jaka to karta, bo bez tego ani rusz!

Odnośnik do komentarza

Scorp1on

 

Do wii trzeba kupic specjalnaprzejściówkę za 100zł jakoś, pogieło ich to chciałem sobie router kupić z wifi, ale cos mnie wsklep w chu.ja zrobił i mi teraz kasę odesłali. Z drugiej strony myślę to zrobić tylko na chwilę i na próbę więc niechce wydawać kasy na coś co nie jest mi potrzebne. Dodatkowo nikt ze znajomych nie posiada Wii i o nikim mi nie wiadomo by mial wifi na chacie :( Taka lipa troszkę.

 

stona

 

Lapka, nie mam ale ma znajomy i chyba kiedyś będę musiał go nakręcić na to, aby tak właśnie zrobić.

 

KiNiO_64

 

Tobie chodzi o ten motyw z anteną, tak? Karta to pewnie Realtek. Póki co nie chcę nic dokupować, a jak już to zdecyduje się jednak na router, by nie kombinować, a zrobić normalnie tak jak powinno to być.

 

Dzięki wszystkim za podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
sznurek ale jak sieciówkę już masz to antenkę dookulną kupisz na allegro za 20-30zł z wysyłką, to takie wyjście tymczasowe ale zawsze... no i zawsze możesz sobie rozszerzyć swój pakiet o neo któregoś z sąsiadów :-)

 

hmm, ceiakwi mnie to co napisałeś. 20-30 zł to co innego jak za router ok 200zł. Możesz podać jakiegoś linka do allegro co mam kupic? Moja karta to "Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet NIC", wyjście na antene było okrągłe wkręcane. Wystarcyz tą antene podłaćzyc i juz będe miał wifi an chacie? coś jeszcze trzeba kombinować i czy napewno to zadziała?

Odnośnik do komentarza

ok, będę wdzięczny :)

 

gość co nam internet radiowy kiedyś zakładał przywiózł tą kartę i antenę na dach. ja się aż tak na tym nie znam. ogólnie to mam też zwykła kartę sieciową taką na zwykły kabel. w sumie to być moze mi się cos porąbało i to jest właśnie ta karta "zwykła", bo mam też na kompie takie o to coś: WAN\ATM\ADSL miniport. Może to to?

Odnośnik do komentarza

Zrob foto karty, ktora me wejscie na antene, wez ja do reki, spisz numery z chipow lub naklejek bo tak to mozna gdybac czy to realtek czy czesc do odkurzacza.

 

Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet NIC to zwykla sieciowka zintegrowana lub wpieta w slot. WAN\ATM\ADSL tworzy sie po instalacji sterownika do modemu. Jest to sztuczny, driverowy wewnetrzny interfejs.

Odnośnik do komentarza

No właśnie nie wiem co o tym myśleć bo kumpel z serwisu NTT twierdzi że oni kilka ładnych lat temu mieli takie gówna i wciskali ludziom wg. niego to combo ethernet + wifi b nie wiem co o tym myśleć nie mam na razie czasu :-( A poza chińskimi dostawcami nie widziałem osobiście czegoś takiego na rynku... zonk bo oni łączyli via rhino+broodcom asta b/g na jednym pcb pod kontrolą mostka via vt5xx, ciekawi mnie jak jest zrobiony ten realtek jeśli to kombo oczywiście?

 

ps. Yacek u mnie radiówka (teleAir) budowała sieci w prostszy sposób, bez modemów itd, rozdawali sieciówki ralinka o mocy co najmniej 100mw + antena kierunkowa panel/yagi/w dziwnych przypadkach helikal, anteny na standardowym łączu (tu powinienem zabłysnąć ale za chiny ludowe nie pamiętam nazwy:)), antenka na most/nadajnik i szło, podejrzewam że sznurek miał podobnie... tylko co to za czort ta karta?

Edytowane przez KiNiO_64
Odnośnik do komentarza

w sumie to nie wiem czy będę teraz kompa rozkręcać. jest on trochezbunkrowany, a na samą myśl o przesuwaniu mebli, rozkręcaniu pudła i uzyskaniu od brata aparatu cyfrowego robi mi się nie dobrze...

 

chyba spróbuje to z tym laptopem - i teraz jest pytanie - jeżeli ma on odbiornik wifi to czy automatycznie może być i nadajnikiem tego sygnału?

 

ogólnie to kupiłem w sklepie camino router za 170 zł, mieli mi przysłać kuriwerem a potem dzwonią, że towar jest niedostępny, że będize 1 sierpnia, potem gnoje cholerne dzwonią, że musze dopłacić jak go chce. nosz kur.wa. poinformowałem miłego pana przez telefon, że wg przepisów KC mają mi przesłać router po starej cenie bo taki kupiłem i za taki zapłaciłem, jednak odpuściłem bo kasa mi się kończyła, a w sumie potrzebuje go tylko by podłaczyć wii do neta, a za rok dwa moze i ps3, póki co chyba nie warto tego kupować i pobawie się, ewentualnie musze znaleźć kogoś kto ma wifi.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.