Skocz do zawartości

Problem z przejściówką PS2 na USB do PC-ta


sir_ryszard

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od tego, że mam Windowsa XP, a w nim Service Packa 1. Zakupiłem z Allegro ten oto konwerter kontrolera: http://www.allegro.pl/item694079134_adapte..._z_psx_ps2.html Towar jest świeżutki i zaraz po rozpakowaniu podłączyłem pada od PS2 i to wszystko do USB w komputerze. Zaraz po włożeniu tego do komputera pojawił mi się kreator wyszukiwania nowego sprzętu: http://www.fotoload.pl/index.php?id=749be3...06e38f95aa67707 Mimo wszystko kontynuowałem proces i zainstalowałem sterowniki: d33dfc6c2f9bf64029376cea4a8f7fba9683_min.jpg (niefortunnie, bo jeszcze 2 razy, ale nieważne). Później jakaś dziwna konfiguracja, co wiele przejściówek nie oferuje konfiguracji, ponieważ wszystko wykrywa automatycznie i nie trzeba nic kalibrować. Tutaj w opisie niestety pisze coś takiego: "Prosta instalacja - dołączone sterowniki dla systemów Windows 95/98/Me/2000/XP". Oto ta kalibracja: ae89b0377fef3e9a8fb069fcdc3952b01282_min.jpg Przebiegła dziwnie, kółka mogłem zataczać, ale prawo lewo i góra dół już nie szło. Gdy chcę usunąć sterowniki tego, to pojawia mi się coś takiego: 64d3d8c981ab1fdb031ee5149ac551ae2374_min.jpg W żaden sposób nie mogę tego usunąć, a przynajmniej nie wiem jak, za to po zainstalowaniu niby wszystko działa ok, ale jak widzicie na PIERWSZYM obrazku coś może zakłócić działanie programu. Tutaj macie niby to, co "mówi" że działa: ea3287b945082b37c80f17a593c5512512459_min.jpg i 5db52d57f853d9ff1c359e8c60498d625317_min.jpg i to też działa poprawnie: 90e88fe3b1f50cc019faa3dfa4392a8d17540_min.jpg Co prawda nie sprawdzałem jeszcze dokładnie pada na jakichś "normalnych" grach tylko na internetowej gierce online i krzyżak działa dobrze, przyciski również, ale jak włączę zaraz analoga, to piłkarze mi biegają w lewo i prawo. Jak wyłączę zaraz stają i wszystko wraca do normy. Dla odmiany, gdy podłączyłem drugiego pada, analog sprawował się bez zarzutu (lekkie "ciągnięcie" piłkarzy było, ale to już wina mojego pada, bo trzeba go walnąć aby się uspokoiło). :f Było nie było, czy ktoś ma jakieś pomysły? Może ciulową przejściówkę kupiłem? Patrzę na inne i w ogóle nie mają opisów, więc skąd mam wiedzieć, czy nie kupiłbym czegoś, co również trzeba instalować np. http://www.allegro.pl/item707755699_przejs..._multiplay.html i http://www.allegro.pl/item696329543_przejs...r_bstok_ss.html i http://www.allegro.pl/item707333624_przejs..._bialystok.html (tutaj również jakieś sterowniki). Może to nie wina przejściówki, muszę posprawdzać to na sensowniejszych grach, co nie ukrywam, że załączony tutaj obrazek z komunikatem mnie niepokoi.

Edytowane przez sir_ryszard
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 10
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Gość Oran

Tak jak na piemce Ci napisałem - service pack 2 i powinno śmigać, a najlepiej sp 3 bo ja mam i działa (wydaje mi się, że na sp2 też śmigało ale głowy sobie uciąć nie dam, że odbywało się to BEZ STERÓW, tak jak tu).

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich.

 

Mam dosyć spory problem. Otóż niedawno kupiłem przejściówkę dzięki, której mogę podłączyć pad DualShock2 do PC-ta. Wystąpił jednak spory problem. Zainstalowałem sterowniki do przejściówki i gdy podłączyłem pada to wykryło go jako TwinUSB Gamepad. Gdy wchodzę do konfiguracji urządzenia w panelu sterowania to wszystkie przyciski i gałki analogowe działają i wskazuje mi kiedy coś naciskam. Niestety nie wykrywają mi pada żadne gry...

Uruchamiałem Prince of Persia: Sands of Time (PC), które ma w opcjach konfig Gamepada ale nie działają wtedy żadne przyciski na nim. Sytuacja jest nieco inna w emulatorze NEO-GEO: mogę przypisać przyciski na padzie do gry, ale gdy uruchamiam jakąś to problem jest ten sam - pad nie działa.

W emulatorze NES-a (FCEUltra) mogę grać na padzie ale nie mogę go skonfigurować i poprzypisywać mu przycisków w grze (są predesygnowane i gdy wchodzę do okna konfiguracji i klika na odpowiedni przycisk myszką aby go przypisać to pad nie działa).

Mój OS to Win XP Proffesional (ver. 2002) z SP3. Mam podłączone dodatkowo klawiaturę i mysz na USB.

 

Dziękuję z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Napisz jak, może komuś się przyda. Poza tym może to podsunie pomysł na rozwiązanie problemu Ryska :D

 

W bardzo prosty sposób :)

Zauważyłem, że po prostu Prince of Persia: Sands of Time (PC) NIE OBSŁUGUJE DualShocka 2. Dopiero Warrior Within jest w stanie obsłużyć taki pad. Zaś w innym programie do którego chciałem go użyć okazało się, że nie przestawiłem w opcjach Player Controls z Keyboard na Joypad :D

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Zauważyłem, że po prostu Prince of Persia: Sands of Time (PC) NIE OBSŁUGUJE DualShocka 2.

NIEPRAWDA, bo obsługuje praktycznie każdego pada, tylko trzeba go skonfigurować w menu "klawiatura i mysz" (menu "gamepad" jest właściwie bezużyteczne). W następnych grach z serii to naprawiono (chociaż Warrior Within ma inne robale, obecne tez w wersji na Klocka).

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Twin to najtańsze tego typu urządzenie i nie można się po nim zbyt wiele spodziewać, mnie działa super i nigdy nie miałem z nim problemów a pod Linuxem Mandriva 2010 preview działał mi bez dodatkowych sterowników i w dodatku z WIBRACJAMI!!! to jest coś czego się nie spodziewałem :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Odświeżam. Zastanawiam się nad kupnem przejściówki. Powiedzcie mi proszę czy jest jakaś różnica między chińskim szitem za 14zł, a urządzeniem marki SPEEDLINK za 35zł. Czy działają wibracje, analogowe przyciski itd. pod windows 7 x64. Trzeba jakieś sterowniki dodatkowe czy śmiga po podpięciu.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Odświeżam. Zastanawiam się nad kupnem przejściówki. Powiedzcie mi proszę czy jest jakaś różnica między chińskim szitem za 14zł, a urządzeniem marki SPEEDLINK za 35zł. Czy działają wibracje, analogowe przyciski itd. pod windows 7 x64. Trzeba jakieś sterowniki dodatkowe czy śmiga po podpięciu.

 

bierz co chcesz. ja mam chiński szit i chodzi

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.