Skocz do zawartości

Jak 2:Renegade


Rekomendowane odpowiedzi

Nie widzę w tym kąciku tematu o tej grze,a uważam że warta jest dyskusji.Sprawiłem ten tytuł mojej dziewczynie i co daje się zauważyć,to zupełnie inny klimat niż w pierwszej części,bardziej mroczny,ponury,nie wiem czy mogę powiedzieć że filmowy.Poziom trudności też poszedł w górę,niektóre misje muszę ja przechodzić,bo dla niej jest za trudno,jest wyraźnie ciężej niż w Jak&Daxter,którego przeszła z w sumie bez problemu,sam też to widzę jak gram.Doszła broń,co akurat mi się podoba,teren działań jest spory ale poza misjami nie ma tu za bardzo co robić,przydałoby by się więcej mini-misji,side-questów,popierdółek,ale gramy dość krótko,może później coś będzie.Ogólnie gra jest fajna,ma swój klimat,muzyka jest ok,grafika wystarczająco dobra,jak na razie jest nieźle,jednak z końcową oceną wstrzymam się aż ją przejdziemy.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 37
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Kilka lat temu IGN opublikował liste dziesięciu najtrudniejszych wtedy gier na ps2, Jak II zajął tam siódme miejsce, więc powiedz dziewczynie żeby sie nie martwiła ;)

 

Co do samej gry, podtrzymuję zdanie które wyrobiłem sobie na jej temat po pierwszym przejściu dobrych parę lat temu - to jedna z najbardziej kompletnych, poukładanych i, co najważniejsze, najlepszych gier jakie istnieją. I nikt mi nie wmówi że jest inaczej ;] Nie ma tutaj elementu który by nie miażdżył, może oprócz muzyki, która jest tylko bardzo dobra. Grafika i dizajn są piękne nawet te sześć lat po premierze, a to się rzadko zdarza.

Edytowane przez Snake.
Odnośnik do komentarza

Caly czas bylem przekonany, ze to 3 byla :). Ale jak zobaczylem ten temat, to zwatpilem, bowiem podtytul Renegade strasznie zapada w pamiec i mi sie wydawalo, ze odnosi sie do 3 czesc, a nie do drugiej... teraz mam mentlik w glowie :P. Pustynia byla napewno. Pamietam tez, ze byla misja nad miastem (nie pamietam czy to byl balon czy nie...). Kuzwa, lubialem w to grac, a tak malo mi pozostalo w glowie :/:/

Odnośnik do komentarza

A więc skoro wciąż posiadam te trzy z czterech części (prócz JAK X) postanowiłem zabrać głos w temacie. Heaven City z latającymi pojazdami pojawia się zarówno w drugiej jak i trzeciej części. Natomiast pustynia jest w części trzeciej, w której to są również kołowe pojazdy pustynne. Co ciekawe Jak prawdopodobnie powróci do Heaven City w najnowszej odsłonie na jesień tego roku ( JAK: LOST FRONTIER ). Na Psp oraz PS2 czekam z niecierpliwością, a Wy?

Odnośnik do komentarza

Ja również,fajnie że ta seria będzie kontynuowana bo od ostatniej odsłony minęło już sporo czasu.Wpierw jednak trzeba będzie zaliczyć "dwójkę" i "trójkę".Wracając do Jak 2,słyszałem że w grze znajduje się bug,który może uniemożliwić ukończenie gry.Ma to związek z jakimiś zawodami na Stadium i potem z niemożliwością znalezienia mechanika w jakiejś tam misji,a co za tym idzie zablokowaniem się w grze,wiecie coś o tym,czy można tego uniknąć?

Odnośnik do komentarza

Tak, jest taki błąd. Uniknąć go bardzo łatwo. Po przejściu każdego wyzwania na stadionie, istnieje możliwość poprawienia wyniku (i zdobycia kolejnych orbsów). Nie wolno tego zrobić. Jeśli z listy wybierzesz jedno z wyzwań, to później nie pojawi się mechanik i niemożliwe stanie się rozegranie jednej z misji.

Wyzwania na stadionie (sześć wyścigów i zabawa z deską na punkty) można powtarzać już po przejściu gry.

 

Mini-gierek i side-questów jest sporo. Wszystkie są opcjonalne. Właśnie one sprawiają najwięcej problemów. Niektóre są naprawdę trudne. Choć i tak złoty medal w niektórych wyzwaniach sprawił mi najwięcej problemów.

Moja znienawidzona trójka:

1. Wyścig przez miasto

2. 120 000 punktów na desce

3. misja, w której trzeba działkiem niszczyć krimzon guardów (na Hero)

 

Jak II jest zdecydowanie trudniejszy niż jedynka ;)

Odnośnik do komentarza

Tak, jest taki błąd. Uniknąć go bardzo łatwo. Po przejściu każdego wyzwania na stadionie, istnieje możliwość poprawienia wyniku (i zdobycia kolejnych orbsów). Nie wolno tego zrobić. Jeśli z listy wybierzesz jedno z wyzwań, to później nie pojawi się mechanik i niemożliwe stanie się rozegranie jednej z misji.

Wyzwania na stadionie (sześć wyścigów i zabawa z deską na punkty) można powtarzać już po przejściu gry.

 

W wersji platynowej ten bug chyba nie występuje. U mnie na pewno go nie ma.

Odnośnik do komentarza

Możliwe, nie sprawdzałem.

Od czasu kiedy przeczytałem o tym bugu, to staram się go unikać. Misja z obroną balonu jest jedną z ostatnich w grze. Wolę nie ryzykować ;)

 

Ktoś bawił się w zdobywanie wszystkich precursor orbów? Wystarczy mieć 200, żeby odblokować ostatnie sekrety, ale w samej grze jest ich 286. Szkoda, że nic się za to nie dostaje.

Odnośnik do komentarza

Tiglatpilesar,dzięki za info na temat tego bugu,będzie wiadomo jak go uniknąć.Swoją drogą,jak można tak zawalić kod gry,kupujesz grę za ciężko zarobione pieniądze,grasz wiele godzin,chcesz cieszyć się grą a tu nagle zonk, bo betatesterzy dali ciała.Zdarzyły się pewnie osoby które pewnie nawet nie ukończyły tego tytułu przez ten błąd.Chociaż na current genach takie sytuacje zdarzają się częściej,vide Fable 2,Fallout 3,chyba któryś Tomb Raider.To jawne lecenie w kulki,bo ''wypuści się patcha i po problemie''.Tak nie może być,nie za to się płaci,poza tym nie każdy jeszcze ma dostep do sieci.Wersja platynowa Jak 2 może być wolna od błędu?Mam tą właśnie wersję,ale nie będę ryzykował:)

Odnośnik do komentarza
  • 3 lata później...
Gość GregZPL

Serio podoba Wam się ta gra? Mnie odrzuca. Jeżdżenie po mieście jest okrutnie upierdliwe i kompletnie nic nie daje. Jak musimy gdzieś dojechać na czas jest wręcz dramatycznie. Kompletna randomowość. Sekcje platformowe są ok, ale miejscówki szarobure i nudne. Bardzo, bardzo chciałem grać w tą grę, bo uwielbiam Jak&Daxter (platyna), Daxtera na PSP (100%), ale w Jaka II po prostu nie mogę. Może jednak ktoś podejmie wyzwanie i jakoś mnie zahajpuje na tą grę?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

do mnie to jedna z najlepszych gier ever ale mimo wszystko może się nie podobać bo jest diametralnie inna od jedynki. Trójka to nieudana i wg mnie robiona na szybko kalka dwójki i ją w tym poście ominę. Jedynka to esencja platformerów 3d - taki mix mariana64, crasha, gexa itp - otwarty duży świat, brak jakiś broni itp, tylko my i nasz skill i wielkie śliczne kolorowe krainy. Dwójka zamiast kontynuować ten styl poszła o krok w przód...w bok...zależy jak patrzeć...ND zaszalało i stworzyło najbardziej pomieszany gatunkowo platformer w historii. Mamy tu zwiedzanie miasta w stylu GTA(nawet goni nas policja), są etapy poza miastem odnoszące się do sielankowych etapów z poprzednika, mamy broń, wyścigi na stadionie, hoverboard,baa jest nawet skatepark do niego, pełno mini gier - od salonowych po strzelnice, są nawet zadania poboczne. Prawdziwy misz-masz na długie godziny. Co więcej ND zmieniło klimat na mroczniejszy i tu chyba tkwi problem tego,że dwójka jest trochę kontrowersyjna -dużo w tej części industrialnych klimatów, kanałów, rur i brudu. Ci co zakochali się w klimacie wysp z jedynki tego tutaj na dobrą sprawę nie znajdą.

 

Ja kocham jedynkę i dwójkę i jej klimat mi nie przeszkadza. Baa ten mix gatunków sprawia, że to właśnie Jak2 cenię sobię bardziej ale reszta to rzecz gustu.

Odnośnik do komentarza
Gość GregZPL

Nie mam problemu w tym, że gra jest inna niż jedynka. Jest i tyle.

 

Serio podobało Ci się jeżdżenie po tym pustym (pod względem bonusów) mieście? Dojechanie do questu jest straszliwie upierdliwe, bo uliczki są ciasne, ruch jest duży, więc o wypadek bardzo łatwo. A już przy jakiejś czasówce jest dramat. W GTA albo w RDR mogłeś gdzieś sobie dojechać, jakieś fajne miejsce znaleźć. Tutaj nic takiego nie ma. Te całe jeżdżenie jest bezużyteczne i tylko przedłuża czas gry. Zwłaszcza, że tak to sprytnie zrobili, że gra nas non stop rzuca z jednego końca miasta na drugi. Ten, i tylko ten, element gry kompletnie mnie odrzuca. Jest jakiś sposób, żeby sobie to jeżdżenie umilić/ułatwić/pominąć? Czy jak mi nie pasuje to już nie polubię tej gry i koniec?

Odnośnik do komentarza

Dwójka jest inna...i dlatego jest świetna. Pamiętam pierwsze spotkanie z Crimson Guard'ami kiedy niesamowicie się podjarałem ich zgonami. Później było już tylko lepiej. Na PS2 zrobiłem nawet niemal wszystkie misje poboczne. Jedynie tej ostatniej przy Tomb of Mar nie mogłem nigdy odblokować. A! I misja z 40oma latającymi strażnikami przed tankerem doprowadzała mnie do białej gorączki. Do dziś na PS3 nie mogę pchnąć tego momentu. Mowa oczywiście o poziomie Hero. Na default'cie nie ma problemu.

 

Kwestia gustu i nastawienia, ale u mnie trylogia Jaka&Daxter'a nigdy nie zbiednieje.

Odnośnik do komentarza

"I'm gonna kill Baron Praxis!" i od razu banan wyskakuje na twarzy. ND wg mnie wykazało się nie lada odwagą wrzucić rozgrywkę na nieco inny tor zamiast iść wytartymi przez część pierwszą szlakami. No ale przecież z tego słynie "psie studio", że lubi stawiać sobie nowe wyzwania. Jak 2 jest dla mnie grą świetną ale i wymagającą. K*rwy sypały się często i gęsto ale radość z ukończenia jakiegoś trudnego questu, wyścigu czy czasówki była przeogromna i rekompensowała ubytki włosów na klacie wywołane stresowym rwaniem.

Cały świat był genialnie zbudowany. Żyjące miasto, piękne lokacje, mroczne zakamarki i postacie pełne życia i detali. Świetne dialogi (nie tylko Daxtera) połączone z ciekawą fabułą.

Faktem jest, że wielu zarzucało ND zrobienia z Jaka II shootera zamiast platformera. Broń to była nowość ale i elementy platformowe były obecne no i sam Jak zyskał konkretną moc. Efekty wizualne towarzyszące przemianie w Dark Jaka są świetne i gdy widziałem je po raz pierwszy to szczęka przebiła podłogę. Moc!

Jak II to gra świetna, a trójka po prostu rozwijała ten koncept.

A, no i jeszcze tyłek Ashelin :)

 

300px-Ashelin.jpg

 

Edytowane przez Farmer87
Odnośnik do komentarza

Co do poruszania sie po miescie pojazdem, kluczem do unikniecia kraks jest umiejetna zmiana poziomu lotu (przy ziemi/w powietrzu) - troche wprawy i bez problemu mozna omijac ruch uliczny nawet "motorem", w ostatniej chwili wciskajac przycisk; na dole trzeba uwazac na straznikow, by nie wszczynac awantur bez powodu.

 

Jak 2 za swoich czasow to byla wieksza niespodzianka dla znajacych J&D niz MGS2 w porownaniu z jedynka i chwala ND za to

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
Gość Kasias

Skończyłem jedynkę w HD i chyba wziąbym się za Jak II, ale niektóre komentarze o poziomie trudności wywalonej w kosmos trochę mnie przerażają. To jak to jest: gra od początku do końca jest non-stop bardzo wymagająca, czy poziom trudności jest normalny, a tylko kilka momentów jest wyżyłowanych?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.