Skocz do zawartości

Jak 2:Renegade


Rekomendowane odpowiedzi

Od przedwczoraj ponownie zacząłem Jaka 2, po prawie 11 latach od premiery, zobaczymy jak mi teraz pójdzie, bo wtedy pamiętam że nie cierpiałem sekcji wyścigowych (Jestem w nie cienki) i tego momentu z działem i 40 Crimson Guardami. Spory szacun dla NG za odwagę, mogli równie dobrze walnąć sequel w tym samym stylu, a i tak byłoby dobrze, zamiast tego, zmienili zupełnie klimat i wyżyłowali poziom trudności (Pamiętam ranking, w którym ponad połowa osób przyznała, że nie ukończyło Jaka 2, ranking był chyba w Neo +) Zmiana jest porównywalna z Dune 1 i Dune 2. A "Zabije Praxisa" powinno być przynajmniej w pierwszej 20 każdej listy największych zaskoczeń gier video.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 37
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Myślę, że gdyby poprzestali na patentach i klimacie z jedynki, to by takiego hitu sprzedażowego nie zrobili. Ot, wówczas modne zaczynało być wrzucanie do platformówki elementów strzelania (możliwe, że moda po Ratchecie), mroczniejszy design też się lepiej sprzedawał. Decyzja całkiem wyrachowana mimo wszystko :). Zauważ, że przy Jak 3 już było lekkie odcinanie kuponów. 

Odnośnik do komentarza

Skończyłem jedynkę w HD i chyba wziąbym się za Jak II, ale niektóre komentarze o poziomie trudności wywalonej w kosmos trochę mnie przerażają. To jak to jest: gra od początku do końca jest non-stop bardzo wymagająca, czy poziom trudności jest normalny, a tylko kilka momentów jest wyżyłowanych?

Gra jet prosta jeśli wiesz co robisz, a potrafi być bardzo wynagradzająca. Jeśli chodzi o trudne momenty to wyróżniłbym trzy: turret i 40tu latających rozbójników, artefakt w dokach i etap po nim no i może ostatni boss, bo czasem potrafi napsuć krwi. Na poziomie normal spokojnie daje się radę. Na Hero powyższe fragmenty to masakra, a już pierwszy z nich to na pewno.

Odnośnik do komentarza

Ogrywałem kolekcję HD. Jedynkę przelazłem kiedyś na ps2, ale też sobie ukończyłem na ps3. Renegade mnie zgniotło momentami poziomem trudności (im starszy jestem tym coraz gorzej mi idzie w gierkach). Te etapy na modłę DDR z klepaniem przycisków doprowadzały mnie do szewskiej pasji. Kilka poziomów wymagało zapamiętania ich na pamięć i grania jak automat. W porównaniu z resztą wyścigi były bardzo proste.

 

Najgorsze jednak, że coś mi się z dyskiem w konsoli zwaliło, a ja nie ustawiłem dla tej gry wysyłania zapisów do internetowej chmurki. Miałem jakieś 87% przejścia gry i teraz musiałbym grać od nowa, a mając w pamięci te hardkory nie mogę się przemóc...

Odnośnik do komentarza

Myślę, że gdyby poprzestali na patentach i klimacie z jedynki, to by takiego hitu sprzedażowego nie zrobili. Ot, wówczas modne zaczynało być wrzucanie do platformówki elementów strzelania (możliwe, że moda po Ratchecie), mroczniejszy design też się lepiej sprzedawał. Decyzja całkiem wyrachowana mimo wszystko :). Zauważ, że przy Jak 3 już było lekkie odcinanie kuponów. 

 

No ale Jak 1 lepiej się sprzedał od Jak 2 więc OCB ?

Odnośnik do komentarza

No ja nie mówiłem, co ostatecznie się sprzedało lepiej (jakieś dane ?), tylko co było motywacją do zmian klimatu.  Na sprzedaż dość innych czynników wpłynęło, zakładam, że mogłaby być gorsza.

Gdyby ktoś "na górze" wyciągnął wnioski, że sprzedaż dwójki była mniejsza przez te zmiany, to byśmy w trójce mieli powrót do korzeni. 

Odnośnik do komentarza

No ja nie mówiłem, co ostatecznie się sprzedało lepiej (jakieś dane ?), tylko co było motywacją do zmian klimatu.  Na sprzedaż dość innych czynników wpłynęło, zakładam, że mogłaby być gorsza.

Gdyby ktoś "na górze" wyciągnął wnioski, że sprzedaż dwójki była mniejsza przez te zmiany, to byśmy w trójce mieli powrót do korzeni. 

 

http://www.vgchartz.com/gamedb/?name=jak   wiadomo że VG nie jest doskonałe ale jak podają, że prawię mln więcej jedynki to na  bank tak było (może nie tyle ale bankowo więcej).

 

A skąd masz dane, że się lepiej sprzedał ? ND wróciło dalej do poważniejszych klimatów (jak 3)  dlatego, że widać, że mieli chęć na bardziej "dorosłe" gry. Przypominać chyba nie muszę ich kolejnych gier i jak ewoluowały w "poważnym" kierunku.

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy później...

witam. niedawno skończyłem Jak'a 2 w wersji hd. wczesniej "jedynkę" w następnej kolejności 3 :) przegryzam w międzyczasie trylogią uncharted tak więc cały czas w szponach niegrzecznych psów :) co do klimatu w 2, zupełnie inny, bardziej "dorosły", gadający Jak, poważniejsze tematy w fabule. nie znaczy ze gorszy od pierwowzoru. mi przypasiło. troche takie gta :) z jazdą po mieście i zwijaniem bryk innym kierowcom:) jesli chodzi o trudność to troszkę sie popociłem w paru momentach ale bez przesady. mam do zebrania jeszcze orby do platyny. mysle ze z czasem wpadnie, bede w miedzyczasie zasiadał do pobocznych misji. btw jakie inne platformowki pelocacie na ps3, mogą byc wersje hd jak np sly. gdyby tak spyro wrocił z formie z czasów szaraka :) ech...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zbieranie Orbów to istna męczarnia, kilka ostatnich musiałem zdobyć oszustwem znanym z YT, bo doprowadzały mnie do szewskiej pasji. No i to pierwsza gra w której nie wytrzymałem i pad poleciał o ścianę (bogu dzięki nic mu się nie stało), a konkretnie ta w której trzeba uciec z pułapki na pomostach a przeciwników ciągle przybywa. Wtedy też dowiedziałem się ileż to ja przekleństw znam.

Co do platformówek to bierz Ratchet'a jeśli jeszcze nie grałeś, jeśli lubisz prędkość to polecam ci jakiegoś Sonica, np. Generations.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

ratchet raczej nie dla mnie, kiedyś ugryzłem na ps2 i jakoś mi nie zasmakował. może teraz bedzie lepiej :) zastanawiam się na trylogią prince of persia w hd, swego czasu zagrywałem sie w sands of time.

wracając do jak'a to ten pomost niebyl taki najgorszy :) palec na spuscie i szybko do wyjścia :)

jednak za pierwszym razem się nie udało, chwilę to zajęło :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.