Skocz do zawartości

Avatar


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Podoba mi się zajedwabiście , może to bedzie połączenie baśni z SF ? Efekty specjalne w filnach J.Camerona zawsze stały na bardzo wysokim poziomie i teraz jest nie inaczej.

od pierwszych wywiadów Cameron mówi,że to ma być baśń s-f.Ci co widzieli trochę więcej filmu mówią,że to Pocahontas w kosmosie i ogląda to się świetnie.W połączeniu z nową techniką 3d w trójwymiarowych kinach mamy mieć ponoć świadomość,że przenosimy się w świat tej baśni.

 

Jest świetnie ale kontrowersyjnie-wielu oczekiwało niesamowitego, mrocznego, najdroższego w historii widowiska s-f w stylu, do którego przyzwyczaił nas Cameron w Obcym i Terminatorach,a dostajemy najdroższą baśń sf z kosmitami jeszcze bardziej kolorowymi i pociesznymi niż ci z Otchłani na planecie klimatem przypominającą niektóre miejscówki z nowych Gwiezdnych Wojen.

 

Jutro światowy dzień Avatara w wybranych kinach 3d na całym świecie-jestem ciekaw opinii widzów ,którzy jako pierwsi zobaczą urywki Avatara tak jak zamierzył sobie tego reżyser(czyli w 3d).

 

Jeszcze Wam mówię,że ten film zdobędzie oscara nie tylko za efekty specjalne ale i w poważniejszych kategoriach.

Odnośnik do komentarza

No, wszystko ładnie, kolejna opowieść o miłości z wojną w tle i prześlicznymi krajobrazami ( i to w 3d), można się spodziewać kilku epickich bitew (podobnych do tych z Kashyyyk z 3 epizodu SW) i głębszej fabuły, ale jedno mnie wkurza - elfy, które wyglądają jak postacie z filmu pixara z wielkimi oczami, zbyt elastycznymi ruchami ciała jak na człowieka i dziwnie ruszającymi ustami, ale przeboleję to, jesli reszta filmu przycmi ten element.

 

Imaginarium Parnassusa, Avatar... nie mogę doczekać się zimy.*

 

*zakładam, że ten pierwszy tytuł wyląduje u nas z dość dużym poślizgiem.

Edytowane przez Mordechay
Odnośnik do komentarza

wrażenia ludzi po dzisiejszych pokazach w 3d? po prostu jeden wielki zachwyt i trailer w 2d nie oddaje prawie w ogóle tego co ten film ma do zaprezentowania w kwestiach technicznych

 

Kolejny raz potwierdza się to co mówi Cameron-ten film był tworzony tylko i wyłącznie do kin 3d,wersja 2d jest puszczana tylko i wyłącznie dlatego,że kin 3d jest dalej za mało i film nie mógłby na siebie zarobić.

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Efekty to jedyne co moze mnie przyciagnac do tego filmu. Taki se design stworow i fabula z przeslaniem ekologicznym, gdzie zli ludzie najezdzaja dobra i pokojowa rase, niszczac jej planete, a glowny bohater z goscia pelnego nienawisci, przemienia sie w kochajacego niebieskie ludziki dobrego juzia, mnie nie kreci. Wyroslem z Pocahontas.

 

Odnośnik do komentarza
w psx extreme napisali ze beda pokazywac za darmo zwiastun 15 minutowy w imaxach od 21 sierpnia.

Czy ktoś sie już z tym spotkał ?

21 sierpnia był dniem Avatara na całym świecie.Tylko w ten dzień w wybranych finach 3d na świecie można było za darmo zobaczyć 15 minut tego filmu.W Polsce tą przyjemność spotkało tylko jedno kino w Warszawie....

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

James Cameron zatonął wraz z Titanikiem, a jak ktoś ma jeszcze wątpliwości że po kilkunastu latach przerwy ten pan jest w stanie nakręcić coś ciekawego poza kinem dokumentalnym to głęboko się rozczaruje i wystarczy obejrzeć kroniki sary konnor to już totalna padaka tak jak i jego Dark Angel, widać że ten pan chciał coś wskrzesić ale się nie udało.

 

Przynajmniej my Polacy na pewno nie obejrzymy Avatara tak jak one sobie tego życzy. Z samego trailera wnioskuje że to lipa jest, skaczące elfy i kraina dinozaurów na obcej planecie, walka z obcymi nie tego się spodziewałam.

Odnośnik do komentarza
James Cameron zatonął wraz z Titanikiem.....

Taa ale z górą pieniędzy i jednym z najpopularniejszych filmów na świecie. Nawet zacofane murzyny na końcu 3 świata wiedzą co to jest. Ja tam wierze, że film da popalić.Te forum to sami znawcy, krytycy, i nostradamusy. Ta fala krytyki względem wszystkiego mnie już męczy, naprawdę.

Edytowane przez Wiolku
Odnośnik do komentarza
James Cameron zatonął wraz z Titanikiem...

No, fajnie brzmi takie zdanie, ale z prawdą nie ma nic wspolnego.

 

Bardzo dochodowy, znany, a nawet licznie nagradzany film i jestem pewny, że powstałoby z 5 sequeli jakby dało sie pociagnąc historie. Inna sprawa, ż film tak naprawdę podobał się tylko krytykom.

 

 

Odnośnik do komentarza
James Cameron zatonął wraz z Titanikiem.....

Te forum to sami znawcy, krytycy, i nostradamusy.

 

A z drugiej strony napaleńcy i hurraoptymiści ze ślinotokiem, przyspieszonym biciem serca, drgawkami i sraką szczęścia

 

I c(pipi), że fabuła ma być podobno schematyczna, najważniejsze żeby oczy dostały pierdolca podczas seansu i żeby czerpać przyjemność z oglądania, nie rozkminiania przekazu. Według mnie będzie to prosta, lecz chwytająca za serce baśń.Ja tam wierzę w Camerona.

Odnośnik do komentarza
James Cameron zatonął wraz z Titanikiem, a jak ktoś ma jeszcze wątpliwości że po kilkunastu latach przerwy ten pan jest w stanie nakręcić coś ciekawego poza kinem dokumentalnym to głęboko się rozczaruje i wystarczy obejrzeć kroniki sary konnor to już totalna padaka tak jak i jego Dark Angel, widać że ten pan chciał coś wskrzesić ale się nie udało.

Akurat z serialowym Terminatorem Cameron bezpośrednio nie miał totalnie nic wspólnego. Nie napisał, ani nie nakręcił żadnego z odcinków, więc nie wiem po co o tym wspominasz.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza
Akurat z serialowym Terminatorem Cameron bezpośrednio nie miał totalnie nic wspólnego. Nie napisał, ani nie nakręcił żadnego z odcinków, więc nie wiem po co o tym wspominasz.

 

Akurat się mylisz, jest odpowiedzialny za wszystkie 30 odcinków bo to on je wszystkie stworzył. Nawet nie wiesz o jakim człowieku się wypowiadasz i jaki jest jego dorobek. Napisałam o Titaniku abby przypomnieć o jego największej katastrofie po której chciał się schować w TV robiąc serial i dokumenty ale marnie to wyszło, w sarze konor też się nie popisał, widać dobrze że nie zabierał się za Terminatora 4 bo nie był by fajny, a wyszło z tego całkiem niezłe kino, nie wybitne ale niezłe.

 

Wracając do Avatara to Cameron zawodzi wyborem tematu. Wszystko to już widzieliśmy w grach, teraz one są inspiracją dla kina nie odwrotnie gdzie robiło się gry na podstawie filmów.

Odnośnik do komentarza

Julita może się Tobie nie podobać Titanic,może się każdemu z forum nie podobać Titanic ale FAKT jest taki,że Titanic jest najbardziej dochodowym filmem w dziejach( i to z prawie dwukrotną przewagą nad drugim na liście) i ma na koncie 11 oscarów więc proszę przestań za przeproszeniem pieprzyć,że Cameron się skończył na Titanicu i to jego największa katastrofa bo się po prostu kompromitujesz.

 

Kurcze film który zarobił prawie 2 miliardy dolarów,widziała go największa widownia na świecie i ma prawie największy wynik oscarowy w dziejach jest największą porażką Camerona-dawno większej bzdury nie słyszałem w temacie filmowym.

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...