Skocz do zawartości

Dead Nation


rkBrain

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest źle, 6 miejsce i dosyć wyraźne tempo pogoni za czołówką. Finowie sie chyba uparli być na podium ale w końcu to ich rodacy stworzyli to dzieło więc nie ma sie co dziwić :)

 

Grą ukończona dwa razy i ciągle chce mi sie grać więc teraz pora na mroczny...ma ktoś jakiś pro tip na ostatni checkpoint cmentarza oraz końcówkę ostatniego levelu?? Zdecydowanie najtrudniejsze dla mnie fragmenty gry a biorąc pod uwagę że namęczyłem się strasznie już na ponurym to pomoc jest mile widziana.

 

Osobiście drażni mnie ograniczanie widoczności przy otrzymanych obrażeniach (w sensie końcówka paska), brak możliwości sprzedaży sprzętu oraz to że liczba zabitych zombiaków po zgonie jest odejmowana (obecnie mam troche ponad 20k).

 

Ma ktoś może jakiś guide na loot??

 

Co do końcówki cmentarza to polecam rzucić maksymalnie dopakowaną minę przed każdym wejściem. Nie zabijesz tych kmiotów w środku, ale już masz zniszczone wszystkie ściany i sporo trupów z głowy. Pozostaje tylko wykończyć tych brzydali ze środka, najlepiej shotgunem z bliska, uprzednio odciągając drobnicę flarami i granatami.

 

Jeśli chodzi o lokację z końca ostatniej planszy to najgorsza jest pierwsza część. Ja wlazłem w takie miejsce, że większość przeciwników zniknęła. Nie wiem jak to się stało, chyba jakiś błąd mi się trafił. Muszę to dokładniej obadać.

 

Na wyższe poziomy trudności z broni polecam (maxować w tej kolejności):

Podstawowy rifle - na początek idealna, późnej dobra na słabszych przeciwników i gdy skończy się amunicja w pozostałych spluwach:)

Shotgun - nieoceniony w każdej sytuacji, dopakowany na maksa zmiata niczym pług śnieżny. Dobry na każdy rodzaj wrogów.

Shocker - genialna broń, polecam strzelać z dość bliska szybkimi kliknięciami. Słabo działa na szybkich chudzielców, przywołujących, noworodki plujące kwasem i przeciwników o dużych gabarytach (wybuchające grubasy, goście z maczetami, i tych skaczących). Gdyby nie ten defekt to byłaby najlepsza.

Flary, Granaty, Miny, Dynamit, Koktajl - wiadomo, ulepszać równocześnie z powyższymi broniami. Miny z maksymalną liczbą eksplozji rządzą:)

Wyrzutnia rakiet - gdy dopakujemy już powyższe można inwestować.

Wyrzutnia ostrzy - to samo co powyżej z tym, że wyrzutnia jest lepsza.

 

Nie polecam:

SMG - na najniższe poziomy trudności pewnie ok, ale na wyższych nadaje się tylko do kładzenia jednostrzałowców (tych bez skóry).

Miotacz ognia - to samo co SMG, dodatkowo samemu można się podpalić. IMO porażka.

Odnośnik do komentarza

Nie jest źle, 6 miejsce i dosyć wyraźne tempo pogoni za czołówką. Finowie sie chyba uparli być na podium ale w końcu to ich rodacy stworzyli to dzieło więc nie ma sie co dziwić :)

 

Grą ukończona dwa razy i ciągle chce mi sie grać więc teraz pora na mroczny...ma ktoś jakiś pro tip na ostatni checkpoint cmentarza oraz końcówkę ostatniego levelu?? Zdecydowanie najtrudniejsze dla mnie fragmenty gry a biorąc pod uwagę że namęczyłem się strasznie już na ponurym to pomoc jest mile widziana.

 

Osobiście drażni mnie ograniczanie widoczności przy otrzymanych obrażeniach (w sensie końcówka paska), brak możliwości sprzedaży sprzętu oraz to że liczba zabitych zombiaków po zgonie jest odejmowana (obecnie mam troche ponad 20k).

 

Ma ktoś może jakiś guide na loot??

 

Proponuję dopakowanego na maksa shotguna, miny, plus w drugiej kolejności flary i granaty. Zdejmujesz pojedyńczo gości w domkach za pomocą shotguna, wcześniej rzucasz flarę żeby odpędzić się od drobnicy. Zdążysz zdjąć 3 zanim zrobi się gorąco, opanowujesz sytuację za pomocą min i granatów. Zdejmujesz na luzaku ostatniego. Poszło na mrocznym za drugim razem.

EDIT: Gra ma średnią ocen poniżej 80%, coś mi tu śmierdzi.

Edytowane przez zwolak6
Odnośnik do komentarza

widze niezłą zajawke tą grą i biorąc pod uwage za moga ja mieć za 37zł(PS+) poważnie zastanawiam się nad kupnem.

Jednak najpierw mam pare pytan. Już wiem że można upgradować bronie ale czy nosimy je wszystkie ze soba naraz podczas gry? I czy gra oferuje nam swoisty new geme plus żeby powtarzać levele i podkrecac wyniki z lepszymi broniami?

Edytowane przez QTF
Odnośnik do komentarza

Ruski nas przegoniły i ciężko idzie nabijanie procentów. W ogóle wiadomo co to daje? Wyścig dla samej idei wyścigu?

 

Co do fabuły - niby standardowo, ale zakończenie mi się bardzo spodobało. Nie spodziewałem się takiego obrotu spraw. Plus

Grywalność zaje.bista. Przeszedłem grę już 3 razy, a kolejne przede mną. Muszę ukończyć na Undead. Choćby chu.j na chu.ju stawał :D Niestety tutaj muszę troszkę ponarzekać. Jak developerzy mogli zapomnieć w grze o ZOMBIE o trybie SURVIVAL? <_< Przecież to pierwsze co by mi przyszło na myśl przy robieniu takiej gry. Mam nadzieję, że DLC w drodze. W ogóle brak mi więcej trybów gry. Sama kampania mi się prędzej czy później znudzi. Powinni się bardziej postarać. No ale póki co gram ile się da, bo gierka wypas.

 

Co do zestawu broni:

Rifle MAX

SMG MAX

Rocket Launcher MAX

Shocker MAX

Flare MAX

Granade MAX

Mine MAX

Dynamite MAX

 

Jak na resztę starczy kasy to w Shotguna polecam pakować.

 

Teraz krótki opisik.

Rifle wiadomo, że na początku jest bardzo potrzebne. Zresztą power shot nawet potem jest świetny.

Bez SMG nie wyobrażam sobie gry. Nie dość, że te chuderlaki szybkie dostają baty w kilka sekund, to i na grubszych zawodników daje radę.

Rocket Launcher wiadomo - na bossów i grupki, które się zebrały wokół flary.

Shocker - najlepsza broń w grze. Końcówka Highway To Hell bez tego byłaby niemożliwa do przejścia. Must have.

Flare - bardzo pomocna przy dużych grupach zombie. Zaje.bista opcja.

Granade wymaksowany jest prawie tak super jak mina. Upgrade jest tani, a efekty spoko.

Mine - kolejny must have. Pakować na maksa!

Dynamite też jest genialny. Jak cieplutko to wystarczy rzucić i uciec na L2. Sukces gwarantowany :D

 

To tyle na razie ode mnie. Idć pomagać Polakom zdetronizować ruskich :)

Odnośnik do komentarza

Wpadł do mnie kumpel, na nockę, by popykac w GT5... Do pierwszego piwka odpaliłem "grę na chwilkę" czyli nieobadane jeszcze przeze mnie DN... Skończyliśmy o 3:00 w nocy, tylko i wyłącznie kierowani tlącymi się resztkami rozumu, podpowiadającymi nam, że cierpienie zadane przez nasze drugie połówki będzie tym większe im mniej snu zaliczymy hehe (starość nie radość...).

 

GT5 nie tknęliśmy...  Chłopaki os SSHD przeszli samych siebie...

 

Smaczki pokroju efektu jaki robi granat rzucony z dachu na parking pełen aut i umarlaków, gdzie seria następujących po sobie, efektownych wybuchów wyrzuca truchła na wysokość kamery, powodują mimowolny opad szczeny...

 

Suma sumarum, DN to ścisłe podium gier z PSN !!!  Kto nie kupi ten dupa ;P

 

 

Odnośnik do komentarza

Skończyłem wczoraj Normal podstawową giwerą. Od razu zabrałem się za Grim . Tu jest trudniej i myślę, że jest to niezłe rozgrzanie się przed wyższymi poziomami. W obwodzie czekają Siren Blood Curse i PES 2011...jednak DN cały czas daje radę. Rozpierniczenie całej gromady wesołych zgnilaków daje masę frajdy.

Odnośnik do komentarza

Cmentarz mną pozamiatał... :o I to w momencie, kiedy wydawało mi się, że jestem dobry w tę gierkę... :P Gram na Grim i ostatnia (chyba) sekcja 7 poziomu daje mi nieźle popalić, chyba olałem jakiegoś ważnego gnata czy coś (mam Rifle'a na MAX, SMG na MAX, Blade'a na MAX oraz wszystkie "rzucajki" na MAX). Jutro się za to znowu wezmę, bo dzisiaj już nie dam rady ;)

 

PS gra jest PROZAJO!!!!!!!!!!!!!111111111!!!!!!!!!1 :woot:

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Mam dla Ciebie złą wiadomość - Blade to najgorsza broń w całej grze, więc zrobiłeś błąd pakując to do maksa. Na finalną sekcję w Graveyard należy przygotować dynamity, granaty, miny, flary, SMG i rakietnice. Reszta wg. własnych upodobań.

 

Wszystko się zgadza tylko zmieniłbym SMG na shotguna, no chyba, że poniżej 'ponurego' się sprawdza.

Odnośnik do komentarza

pisząc blade masz na myśli ten miotacz ostrzy czy coś takiego? Ja póki co pakuje w shotguna i mam już karabin/rifle na max, brat pakuje smg na maks, gramy w coopie, świetna zabawa, akurat można przed snem jedną misję przejść. Jak się gra w coopie jest więcej zombiaków/są twardsze niż jak się gra samemu, sprawdzał ktoś? Poza tym gonimy ruskich, w 2 dni nadrobiliśmy 0,5%.

 

 

PS Gratulacje Assphalt za najlepszego Rekruta

Edytowane przez xbor
Odnośnik do komentarza

nie moge skonczyc cmentarza, ale tam masakra jest xD

Da się i zwykłym rifle + projectile. Zacznij od lewej. Jak tylko rozwalisz ścianę gdzie jest stworek przyzywający te zgnilizny wpadaj do środka i młóć w niego ile wlezie. Następnie flara i przebij się przez hordę kierując się możliwie do góry gdzie dobrze jest rzucić granat. Przy odrobinie szczęścia rozwali obie ściany, a wówczas wbiegnij do jednego z pomieszczeń i załatw kolesia z chwastami w ryju. Znów flara i wybiegnij rzucając za siebie minę. Troszkę się bestii wykruszy. Można zdziebko powałęsać się dookoła lokacji by przerzedzić szeregi przeciwnika po czym należy wrócić i rozwalić kolesia na lewo od bramy. Zostanie jeszcze tylko jeden, ale wtedy zdaje się wysypują się najgorsze kreatury. I wtedy właśnie miny są niezastąpione. Wybierałem jakiś kąt, rzucałem mołotowa/minę i wybierałem ich podstawową bronią. Oszczędzać ciężko, ale dobrze mieć jeszcze jedną minę na ostatnią falę, która przychodzi po załatwieniu ostatniego kolesia wzywającego najłatwiejsze do pozbycia się zombiaki.

 

Na Grim należy już mieć konkretny arsenał niestety.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Poradziłem sobie.

 

Kluczem do sukcesu nie była zmiana ekwipunku, tylko skumanie o co chodzi jakby... :potter:

 

Wcześniej w dzikim szale rzucałem się na "krzykaczy" i wyrzynałem wszystkich 4 w pień, ginąc od razu w tym całym burdelu. Teraz po każdym z osobna, zajmowałem się "falą powitalną" (wiedząc kto i skąd przyjdzie) a następnie przechodziłem do kolejnego rozwrzeszczanego zombie - nie taki diabeł straszny... :thumbsup:

 

Kolejne dwa poziomy ukończyłem bez podobnych ekscesów - została ostatnia misja, ciekawe co mnie tam czeka... ^_^

 

Gra jest genialna w swojej prostocie - wystarczy zapodać kapitalną wyrzynkę zombie, 10 różnorodnych etapów, uniwersalny zestaw broni do nabycia w sklepie, znajdźki w postaci pancerza wpływającego na podstawowe cechy postaci, ranking państw i... mamy HICIOR! :D

 

Nieskrępowana, niezobowiązująca rozgrywka daje naprawdę masę frajdy (przede mną jeszcze co-op). A co najważniejsze, mimo iż robimy w kółko to samo, nie ma tu miejsca na nudę - za każdym razem kiedy siadam do konsoli, odczuwam ogromną radochę z każdego oddane strzału :yes:

 

Kto ma PS3 i nie grał, ten trąba :P

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

polska na 3cim miejscu :D

 

A cmentarz na hardze to jakaś kpina - ostatnia lokacja ogarnieta w mniej wiecej 30 sekund - sposób to - shotgun + miny. bieg w lewo z rzutem miny, shotugenm załatwamy krzykarza, druga mina, drugi krzykacz, kolejna mina, kolejny krzykacz, jeszcze jedna mina i jeszcze jeden krzykacz - po tym pozostały tylko dwa berserki załatwone z shotguna i kilka niedobitków... banał ;/

Odnośnik do komentarza

To teraz trzeba utrzymać podium do pierwszego cyklu :)

 

Wy też przechodzicie levele niekiedy dużo powyżej "wyznaczonego" czasu czy tylko ja z bratem jestem taki zdolny

Za pierwszy podejściem to normalka - szukasz loot'u, powoli przemierzasz poziom, gdzieś tam po drodze się zginie (a czas, z tego co się orientuję, jest sumowany). Teraz gram na Morbid, pierwszy level udało mi się skończyć w wyznaczonym czasie - niestety 97% loot, musiałem blow'nać jakiś samochód... :rolleyes:

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.