Skocz do zawartości

Sieć Wi-Fi w domu


m3n3lli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Chcę zrobić u siebie w domu sieć bezprzewodową aby móc z kolegami grać sobie na Multi w różne gierki :)

Nie zależy mi na udostępnianiu internetu ani nic takiego. To ma być zwykła, prywatna sieć do potyczek. W domu są 4 osoby (3 laptopy + 1 PC, wszystko na WIN XP). Powstaje teraz pytanie: co jest mi potrzebne aby taką sieć zrobić i jak ją skonfigurować aby wszystko ładnie działało ??

 

Wiem, że na pewno potrzebuję Routera Wi-Fi ale nie wiem jak go podłączyć i skonfigurować z PC-tem (bo docelowo do niego byłby podłączony) i czy będę mógł wtedy na PC-cie grać ?? Chciałbym aby router był Access Pointem a reszta komputerów by się tylko podłączała do niego.

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 2
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wszystko czego potrzebujesz to Router bezprzewodowy, każdy jest Acces Pointem :-), w zestawie z routerem masz kabel ethernetowy którym podłączasz pc-ta, jak kupisz linksys-a z serii wrt54g to całą konfiguracją zajmie sie dostarczony z nim program! jeśli nie to musisz połączyć się z routerem za pomocą kabla, w przeglądarce wpisać adres 192.168.1.1 i login/hasło admin (takie samo hasło i login) tam w odpowiedniej zakładce (w zależności od producenta, pisz co kupiłeś to napisze dokładniej) ustawiasz nazwę sieci (ssid), kanał na którym ma pracować (najlepiej jeden z ostatnich lub pierwszych, masz wtedy mniejszą szansę na zakłócenia od mikrofalówki) i zabezpieczenia, najlepiej wap2 personal...

 

no i jeszcze wybierz tryb w jakim sieć ma pracować najlepiej ieee 802.11g

Edytowane przez KiNiO_64
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...