Skocz do zawartości

Najlepsze strategie?


Gość Albert Wesker

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Albert Wesker

Chętnie zagrałbym w jakąś dobrą grę strategiczną, na konsoli raczej ciężko w tym temacie, a i sterowanie padem nie bardzo mi odpowiada. Kompa mam takiego sobie (laptop, 2gb ramu, dwurdzeniowy procesor i zintegrowana karta graficzna Radeon HD2400). Ostatnia komputerowa strategia w jaką grałem to Starcraft :) Lubię wszelkie klimaty, może byc i fantasy i IIWŚ i przyszłośc. Może byc RTS, może byc turówka. Coś polecacie ciekawego? A, tylko single player

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 49
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Gość mate5

Age of Empires III - czasy kolonialne, must have IMO.

 

Company of Heroes - Sam nie grałem, ale podobno świetne.

 

Heroes III lub V - turówka, tylko nie bierz IV bo się zrazisz.

 

e: no i oczywiście Warcraft III

Edytowane przez mate5
Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Panzer General kojarzy mi się z totalnym hardcorem, a gra musi byc przystępna. Tak samo Total War. Company of Heroes ma kosmiczne oceny, chyba sprawdzę najpierw to. Heroesy 3 mam ograne już :) Warcrafta też napewno spróbuję.

Kiedyś bardzo podobał mi się Warhammer Dark Omen. Są jakieś kontynuacje tej gry?

Odnośnik do komentarza
Gość Maiden

Rzut izomentryczny, trzy strony:

 

Alianci

Niemcy

Ruscy

 

Gra turowa, za zabite jednostki zyskujesz punkty doświadczenia dzięki którym twoje jednostki skuteczniej walczysz. Grasz bitwie po bitwie. Za zajmowane miejscowości, wygrane kampanie dostajesz pkt "prestiżu" dzięki którym możesz kupować nowy sprzęt, lub wymieniać posiadany na nowszy.

 

Walczysz na lądzie, w powietrzu, z rzadka na morzu. Tak jak w życiu, czołgiem przejedziesz się po piechocie, pod warunkiem, że nie siedzi ona w mieście lub lesie. Bardzo prosto się gra, a gra wciąga nie licho.

 

http://www.youtube.com/watch?v=YCuV-fBFtUs...feature=related tu masz pierwszą misję Niemców.

In the April 2000 issue of the magazine PC Gamer, it was voted the 44th best computer game of all time. (The highest rating in the General series.)

 

Edytowane przez Maiden
Odnośnik do komentarza

Z bardziej przystępnych:

 

Company of Heroes - za(pipi)isty RTS WWII

company-of-heroes-tank-fun.jpg

 

Warhammer DoW - to co wyżej tylko w świecie kosmicznych Marines

4d53fedfd6af35524cfd18dd841d0dca.jpg.jpg

 

Cywilizacja IV - jak się wkręcisz to grasz i grasz i grasz...

screenshot4.jpg

 

SimCity4 - budujesz metropolię od podstaw i patrzysz jak rośnie na Twoich oczach. Nawalałem w to kilka miesięcy.

Simcity4Screenshot6.jpg

 

Blitzkrieg 1 - rts z rzutu izometrycznego. Trochę już leciwy ale potrafi wciągnąć.

bk2.jpg

 

Blitzkrieg 2 - rts ale już w 3d. Trochę gorszy od CoH ale też ciekawy.

skan1-640.jpg

 

 

To tyle co mi na razie do głowy przychodzi.

 

[wszystkie screeny z gier ;)]

Odnośnik do komentarza

Skoro lubisz fantasy moze spodobac ci sie Majesty. To leciwy RTS z plasterkiem RPG . Rekrutowane jednostki maja rozne klasy oraz zdobywaja doswiadczenie i nowe poziomy umiejetnosci. Musisz im tez budowac takie udogodnienia jak kuznie, ktore wynajduja i sprzedaja coraz wyzszej jakosci bronie, karczme, zeby mogli zebrac sily, sklep z magicznymi napojami etc. Haczyk? Nie masz bezposredniej kontroli nad bohaterami. Mozesz na nich wplywac wyznaczajac nagrody za odkrywanie mapy i zabijanie potworow, ale glownie robia co chca. Kluczem do sukcesu jest odpowiednia rozbudowa miasta, zeby bohaterowie mieli mozliwosci wygodnego rozwoju, miasto bylo latwe do obrony i przynosilo zyski, oraz odpowiedni dobor jednostek. Ich zachowanie nie jest losowe ale rozne klasy maja rozne charaktery. Zlodzieje zrobia wszystko za odpowiednia cene (przy odpowiedniej cenie wrodzy zlodzieje moga zaatakowac swoja wlasna gildie), paladyni pchaja sie do walki bez wiekszego pomyslunku, nekromantki przywoluja armie szkieletow i tak dalej.

 

Odnośnik do komentarza

seria total war też nie jest jakaś hardcorowa. zresztą zależy co kto przez torozumie, bo w pewnych kręgach seria europa universalis też jest hardcorowa bo są same mapy, a mi sie podobała. możliwość zmiany historii średniowecznej europy.

ze starszych jeszcze to starcraft i heros of m&m 3 są godne polecenia. SC szczególnie na multi.

Odnośnik do komentarza

Dobra, lecimy, number ten of Hall of Fame:

 

Widzę, że nikt nie polecił najlepszej, turowej (w zasadzie hybrydowej) strategii na szczeblu taktycznym, czyli Combat Mission. Przez wielu uznawanej za jedną z lepszych gier w historii elektronicznej rozrywki. Pierwszy wyszedł Beyond Overlord, który zmiótł konkurencję, później doszły Barbarossa To Berlin i Afrika Korps, które usiadły na tronie i rządzą niepodzielnie do dzisiaj. Ja polecam zainteresować się dwoma ostatnimi, gdyż pierwsza nie dorównuje poziomem skomplikowania.

Wszelaki Companies of Herołes, Komanda end Konkuery... LOOOL, ciekawe która z tych wymienionych gier i wielu innych współczesnych RTSów, oddaje rzeczywiste rozmiary pola walki, morale pododdziałów, rzeczywisty zasięg dział czołgów, to znaczy czy można ustrzelić cel odległy o nawet 2000 metrów? W Combat Mission jest to możliwe ponieważ mapy są ogromne, a zasięg nie jest ograniczony do tego ci widzimy na ekranie. Aha, zapomniałem dodać, w żadnym innym RTSie do zwycięstwa nie potrzeba sprytu, zmysłu taktycznego, kombinowania, zaskoczenia, przyciskania ogniem. Spróbuj, a przekonasz się, że mówię prawdę. Liczy się tylko skill. :closedeyes: Aha, ta gra jest przystępna dla każdego z uwagi na jej poziom trudności, mimo że nie batalie z komputerem są do opanowania dosyć szybko, to jednak na początku może przestraszyć jej skomplikowanie.

 

Polecam jeszcze Blitzkrieg, przez sentyment. Chociaż więcej czołgów znajdziesz w Combat Mission.

Odnośnik do komentarza

Dlaczego miałby być jedynym godnym uwagi? Company of Heroes zapewnia świetną rozrywkę, musisz potrafić spojrzeć na różne gry pod różnym kątem. Nie patrz na wszystkie gry jednego gatunku z tym samym podejściem, bo daleko nie zajdziesz. Nie próbuj zgrywać, że tylko gry hardkorowo realistyczne są godne uwagi. To rozrywka, nie prawdziwe życie, na pewno sam od czasu do czasu chętnie byś zagrał w coś lżejszego.

 

Z mojej strony oczywiście wspomniany CoH (w oba dodatki nie grałem, więc nie mogę się wypowiedzieć, ale podstawka jest genialna, a w XK około 20zł kosztuje), do tego dodałbym też World in Conflict (najlepsza atomówka ever), jeśli mogą być "hirołsopodobne", to świetny jest King's Bounty: Legenda. Zerknij też może na Empire Earth, niezła zabawa na skirmishu, jak siedziesz od epoki kamienia łupanego do neo age. Ogólnie jest tego trochę, Warcraft3 jest niezły, ale zniechęciła mnie gra po battlenecie, gdzie dostawałem ostre wciry od pros'ów.

Edytowane przez Linek
Odnośnik do komentarza
, do tego dodałbym też World in Conflict (najlepsza atomówka ever)

 

Wydębię od Ciebie szerszy opis, ewentualnie dobry link?

 

grałem w bete na multi, ogólnie bardzo fajna zespołowa gra strategiczna (!). jak to np w fpsach mamy snajpera, medyka i zwykłego karabiniera i ważna jest wspólpraca i synchronizacja, tak tutaj mamy śmigłowce, czołgi, piechotę i artylerie. nie warto brać po jednej jednostce każdeog typu tylko jak już np tylko piechote i nimi działać, ktoś czołgami a ktoś wsparcie artyleryjskie i śmigłowce. przejmuje sie punkty kontrlne bodajze piechotą, a atomówka jest chyba za uzbieranie iluśtam pktów u danego gracza, były jeszcze inne specjalne bronie za punkty (chyba za fragi).

Odnośnik do komentarza

Podpisuje się pod kolegą powyżej WIC to była miazga - zarówno pod signle jak i multi !

Tylko radze ingorować Polskie wydanie - Polonizacje, to cios poniżej krocza dla tej gry.

Generalnie sens gry jest taki że gramy konkretnymi siłami, nie każdą jednostką jak samoloty, czogłi itp tylko np piechotą (i tutaj zaczyna się zabawa w kamień, papier i nożyce - a naszym zadaniem wykorzystać słabe i silne strony jednostki).

Można też grać wsparciem i wysyłać logistyczne bądź altylerie aż po atomówkę (destrukcja otoczenia i poezja tego co widzimy na ekranie nie do opisania).

Generalnie gra jest szybka (chyba że czekamy na dowóz jednostek XD), a kamera btw można na upartego przyrównać ciut do serii Total War :).

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.