Skocz do zawartości

Przenosny dysk twardy


MichAelis

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące później...

Jeśli chodzi o kompatybilność z Wii to raczej spoko ale PS2 .. no cóż to raczej nie da rady bo za duży jest ten dysk.

 

Osobiście mam problem z dyskiem 320GB na PS2, na co dzień mam podłączony przez usb dysk 160GB z laptopa w kieszeni noname i śmiga spoko, najczęściej gram w rpg więc specjalnego obciążenia na hdd niema. Jeśli chcę pograć w singstary to czy inne gry bazujące na szybkim odczycie to puszczam je z DVD lub przez LAN.

Edytowane przez KiNiO_64
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

dysk od laptopa + obudowa za 5 dych z komputronika, sam używam takiego czegos.

trzeba być niezłym ...... by kupić za 5 dych obudowe.

 

Jeśli chodzi o kompatybilność z Wii to raczej spoko ale PS2 .. no cóż to raczej nie da rady bo za duży jest ten dysk.

 

Osobiście mam problem z dyskiem 320GB na PS2, na co dzień mam podłączony przez usb dysk 160GB z laptopa w kieszeni noname i śmiga spoko, najczęściej gram w rpg więc specjalnego obciążenia na hdd niema. Jeśli chcę pograć w singstary to czy inne gry bazujące na szybkim odczycie to puszczam je z DVD lub przez LAN.

Znajomemu udało się podpiąć 500 do ps2 , sam nie wie jak to zrobił, może od modelu konsoli?

Odnośnik do komentarza

obudowa za 50pln to to samo co zasilacz za 50pln - tykająca bomba. Kontrolery w takich zestawach to niejednokrotnie radosna twórczość jakichś szalonych elektroników - jakiś czas temu spotkałem się z elektroniką, która rozkręcała talerze do maksymalnej prędkości i na takich pracowała. Wyobraź sobie teraz sytuację w której używasz takiej kieszeni 24/7 (bo nie każdy dysk przenośny lezy sobie na półce - wiele osób używa ich przez cala pracę komputera) - dysk się rozgrzewa jak szalony (160gb, który miałem podpięty pod to coś zwyczajnie parzył i to po jakichś 30 minutach pracy)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja sobie nie muszę niczego wyobrażać. Wystarczy, że kupisz sobie przejścióweczkę za 2 zł. sata/ata i podepniesz dysk z laptopa pod PC. Nie zdziw się jak poleci dymek bezpośrednio przy starcie komputera. Debili nie sieją, a ja mam z tym styczność, spokojnie. Pytałem, bo chciałem się dowiedzieć jakie jest jego zdanie, napisał conajmniej niejednoznaczną wypowiedź, poza tym zwróć uwagę na co odpowiadał. Pro tip: spójrz na daty.

 

Lekki ot- wejdzie ktoś w temat odnośnie klawiatur/myszy?

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Musze kupic dysk przenosny o pojemnosci minimum 500GB. Nie ma dla mnie znaczenia czy jest ciezki, gdyz bedzie uzywany tylko do dekodera Sagemcom DSI87 HD. Aha, dysk musi miec wlasne zasilanie, gdyz tuner nie wspolpracuje z dyskami, ktorych maksymalny (nawet chwilowy) pobor pradu z gniazda USB przekracza 500mA. Nie potrzebuje mega szybkiego dysku, byleby tylko nagrywanie dzialalo dobrze.

 

edit: No i im nizsza cena, tym lepiej. :)

Edytowane przez Qvstra
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Od dziś w biedronce można kupić dysk Seagate Expansion 750GB za 230zł. Miał ktoś styczność z modelem? Naczytałem się skrajnych opinii, jakoby któryś dawny model od Seagate przenośny okazał się szrotem w związku z cięciem kosztów i nie wiadomo jak jest teraz.

 

Oczekiwań nie mam wygórowanych. Nie spieszy mi się, więc prędkość transmisji danych nie musi być oszałamiająca, a głównie zależy mi na przechowywaniu części ważniejszych danych, a także przenoszeniu ich między dwoma kompami (herp derp, standard). Bardziej mi zależy, aby nie był to wspomniany szrot, co mi dane wykasuje bezpowrotnie po miesiącu sporadycznego użytkowania. ;p

 

Warto w tym przypadku jeśli chodzi o stosunek jakość-cena?

Odnośnik do komentarza

Możesz dorzucić 50 zł i kupić 1TB, też Seagate http://www.ceneo.pl/17438347#tab=click Ten model ma dobrą opinię na internetach.

Ja szukam znowu czegoś mniejszego i do 200 zł max? Jest sens wybrzydzać czy od razu rzucić się na WD Pass?

E; np: http://www.ceneo.pl/9379456 lub http://www.ceneo.pl/17043024

Edytowane przez _mike
Odnośnik do komentarza
  • 4 lata później...

Zerknij na serię dysków My Passport od WD. Ewentualnie nieco droższą My Passport Ultra, jeśli chcesz mieć możliwość szyfrowania dysku hasłem czy robienia automatycznych backupów z kompa lub z dysku do Dropboksa. Mam już 2 takie urządzonka - jedno zwykłe, drugie Ultra i od lat są nie do zajechania. :)

Edytowane przez Frantik
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...
  • 1 miesiąc później...

@chris85

 

No ja też polecam wszystkim dyski WD, ale ze swoim przenośnym My Passport Ultra chyba miałem pecha - nieco ponad rok użytkowania i już pojawiają się na nim bad sectory. :/ Podpięty niemal non stop do kompa, ale w moim odczuciu nie żyłowałem go jakoś strasznie. Dotychczas miałem dyski, które spokojnie żyły po 8-10 lat codziennego użytku, a tu pierwszy przenośny i już kaplica. :frog: 

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
  • 10 miesięcy później...
  • 3 lata później...
18 minut temu, grzybiarz napisał:

Hdd jest trwalsze. Ssd jest szybsze.

ssd ma określoną żywotność, np mój jeszcze pohula 8 lat według jakiegoś tam programiku do dysków ssd…

No ale HDD nie potrzyma raczej 8 lat.

Po prostu chcę zgrać swoje ulubione filmy stare i gdy najdzie mnie ochota to sobie coś zapuścić. Więc być może warto zapłacić więcej za SSD 

Odnośnik do komentarza

Bezdyskusyjnie SSD.

 

Co do producenta, to nie powinienem się wypowiadać, bo sam od dobrych kilku lat w komputerze wspomagam się jakimś niedrogim PNY, a wiem, że są dużo lepsze marki. Niemniej jednak nawet w tym przypadku dysk fajnie działa. Podłączony jest przez USB non-stop i normalnie z niego nawet gierki odpalam. Nawet gdyby padł za parę lat, czy lada moment, to nie ma dyskusji jeśli chodzi o porównanie prędkości - HDD to przeżytek. Dobry tylko, jeśli nie zależy Ci na prędkości transferu, a budżet masz ograniczony.

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.