Skocz do zawartości

Jak & Daxter vs Ratchet & Clank.


Jak vs Ratchet.  

71 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Która seria jest lepsza?

    • Jak & Daxter
      38
    • Ratchet & Clank
      33


Rekomendowane odpowiedzi

Od zawsze byłem fanem serii Jak & Daxter, wszystkie 3 części przeszedłem przynajmniej na 90%. ;) Czekam teraz na "Lost frontier" i mam nadzieje że skoro ta gra powstaje równolegle na PSP i PS2 to na starszej konsoli będzie miała odpowiednią jakość a nie będzie tylko portem z PSP. Ale nie o tym mowa.

Chciałbym spróbować konkurencyjnej serii, czyli Ratchet'a. Jakie są różnice pomiędzy seriami? Aż tak wielkie jak było w przypadku Crash'a i Spyro? I od jakiej części najlepiej zacząć? Mam PS3 (wersja ze wsteczną kompatybilnością), lecz nie mam telewizora HD, zatem myślałem o nadrobieniu zaległości z PS2 (tym bardziej że ceny zachęcają). Oczywiście chciałbym otrzymać grę jak najbardziej platformową, Jak II był dla mnie właśnie dobrym kompromisem pomiędzy elementami czysto platformówki, strzelania i prowadzenia pojazdów.

Obecnie wydane gry z serii Ratchet & Clank (nie biorę pod uwagę PSP):

-Ratchet & Clank 2002 PS2

-Ratchet & Clank 2: Locked & Loaded 2003 PS2

-Ratchet & Clank 3 2004 PS2

-Ratchet: Gladiator 2005 PS2

-Ratchet & Clank: Tools of Destruction 2007 PS3

-Ratchet & Clank: Size Matters 2008 PS2 (nierobione przez Isomniac)

-Ratchet & Clank: Quest for Booty 2008 PS3

-Secret Agent Clank 2009 PS2 (nierobione przez Isomniac)

-Ratchet & Clank: A Crack in Time 2009 PS3

 

Seria Jak & Daxter + moje oceny (liczę tylko gry z PS2 i nie wyścigi):

-Jak and Daxter: The Precursor Legacy 2001 ocena: 9+/10

-Jak II 2003 ocena: 10-/10

-Jak 3 2004 ocena: 9-/10

-Jak and Daxter: The Lost Frontier 2009 (nie robione przez Naughty Dog)

 

Szukałem takiego tematu w tym dziale i nie znalazłem.

Edytowane przez Majsterson
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 15
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zdecydowanie najlepszy klimat przygody ma R&C1. W dodatku jest poczatkiem sagi i zawiazuja sie w niej pewne watki i patenty, do ktorych potem odnosza sie pozostale epizody. Jest w niej tez najwiecej elementow platformowych, a tego wlasnie jak widze szukasz. Kolejne czesci z PS2 - 2, 3 i Gladiator - stopniowo odchodza od skakania w strone akcji (ta ostatnia to po prostu strzelanina, jak dla mnie najslabsza czesc z glownego trzonu serii - niby Jak 3 tez rozni sie od J&D, ale zachowuje ciekawe patenty i fabule, z kolei w Gladiatorze nie zdejmujesz palca ze spustu - fabula jest tylko pretekstem, nawet jej nie pamietam). Gry z PS3, a wlasciwie gra i dodatek do niej, sa troche "powrotem do korzeni" i feelingu "jedynki"; ale nie da sie jednak tego poczuc bez znajomosci poprzednich czesci.

Podsumowujac, najlepiej przygode z seria zaczac od R&C1, a nastepnie kolejno przechodzic do nastepnych epizodow wg daty wydania. Aha, zarowno Size Matters, jak i Secret Agent Clank sa wyraznie slabsze od pozostalych gier, nie tylko pod wzgledem grafiki, ale tez gameplayu, mozesz je sobie nawet podarowac.

Odnośnik do komentarza

Wszystko co miałem zamiar napisać, słowo w słowo napisał za mnie Szeni. Dodam tylko od siebie, że najlepsza część Ratcheta to dla mnie zdecydowanie dwójka - najdłuższa, najbardziej wymagająca (chociaż cała seria jest w sumie dość prosta), z najlepszą fabułą i pomysłami. Całkowicie za to odradzam Gladiatora. Ta gra nie ma prawie nic wspólnego z serią, a jeśli chcę sobie fajnie postrzelać, zapuszczam CoD'a ;]

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Podpisuję się pod tym co napisali koledzy.

W moim odczuciu trójka była słaba. Niektóre misje wrzucone były na siłę tylko po to by wydłużyć czas gry. Moi przedmówcy o Gladiatorze już sie wypowiadali, więc go pominę. Szkoda na niego czasu i miejsca.

 

W R&C począwszy od 1ki, na Gladiatorze kończąc (nie wiem jak wygląda sytuacja z Size Matters) na europejskiej konsoli PS3 ze wsteczną kompatybilnością nie da się grać!!! Chcąc wrócić do pierwszego Ratcheta zmuszony byłem okurzyć swoją PS2.

 

Moje top 3 serii R&C

1. R&C

2. R&C ToD

3. R&C 2 (Locked & Loaded / Going Commando / Totalline A Type)

 

dwójka - najdłuższa

Święta racja.

Edytowane przez Chicken
Odnośnik do komentarza
W R&C począwszy od 1ki, na Gladiatorze kończąc (nie wiem jak wygląda sytuacja z Size Matters) na europejskiej konsoli PS3 ze wsteczną kompatybilnością nie da się grać!!! Chcąc wrócić do pierwszego Ratcheta zmuszony byłem okurzyć swoją PS2.

Możesz opisać dokładnie problem? Mam właśnie taką konsolę o jakiej wspomniałeś, a swoje PS2 sprzedałem.

Odnośnik do komentarza

Ja nie miałem styczności z żadną z gier, ale mam pytanie - czy te gry mają jakąś fabułę na poziomie? Tzn. nie jest to poziom Crasha, który był zdecydowanie dla dzieci i młodzieży w wieku gimnazjalnym? Czy fabuła wkręca i motywuje do skakania i kolekcjonowania? Jak humor? Na czym on polega? Śmieszne dialogi czy głupawe scenki? Dzięki z góry za odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie obydwie serie cenię sobie po części głównie za fabułę :) Jeśli chodzi o Ratcheta, to w każdej części jest w sumie podobnie, fabuła nie jest jakoś przesadnie skomplikowana, ale jest przyjemna w odbiorze i stanowi dobre tło dla rozgrywki - historia jest logiczna i fajnie poprowadzona. Jeśli chodzi o Jaka, to tutaj historia odgrywa według mnie większe znaczenie. Błyszczy zwłaszcza dwójka, ze świetną fabułą, ciekawymi postaciami, zwrotami akcji, paradoksami czasowymi i całą tą filmowością ;] Trzecia część też jest ciekawa, ale już ni wciąga tak jak dwójka. O J&D się nie wypowiem.

 

Humor w obydwu seriach jest dość podobny (z tą różnicą, że w Jaku jest nakręcany praktycznie tylko przez Daxtera), czyli bardzo dobry (no, zależy co to lubi) i opierający się głównie na dialogach i zapadających w pamięć tekstach.

Odnośnik do komentarza
W R&C począwszy od 1ki, na Gladiatorze kończąc (nie wiem jak wygląda sytuacja z Size Matters) na europejskiej konsoli PS3 ze wsteczną kompatybilnością nie da się grać!!! Chcąc wrócić do pierwszego Ratcheta zmuszony byłem okurzyć swoją PS2.

Możesz opisać dokładnie problem? Mam właśnie taką konsolę o jakiej wspomniałeś, a swoje PS2 sprzedałem.

Slow motion. Kur***y idzie dostac.

Odnośnik do komentarza
W R&C począwszy od 1ki, na Gladiatorze kończąc (nie wiem jak wygląda sytuacja z Size Matters) na europejskiej konsoli PS3 ze wsteczną kompatybilnością nie da się grać!!! Chcąc wrócić do pierwszego Ratcheta zmuszony byłem okurzyć swoją PS2.

Możesz opisać dokładnie problem? Mam właśnie taką konsolę o jakiej wspomniałeś, a swoje PS2 sprzedałem.

Slow motion. Kur***y idzie dostac.

Slow motion? Nie znam pojęcia, ale jak się domyślam to znaczy że się "gubią" klatki animacji tak?

Często to występuje, cały czas, czy rzadko?

Odnośnik do komentarza
W R&C począwszy od 1ki, na Gladiatorze kończąc (nie wiem jak wygląda sytuacja z Size Matters) na europejskiej konsoli PS3 ze wsteczną kompatybilnością nie da się grać!!! Chcąc wrócić do pierwszego Ratcheta zmuszony byłem okurzyć swoją PS2.

Możesz opisać dokładnie problem? Mam właśnie taką konsolę o jakiej wspomniałeś, a swoje PS2 sprzedałem.

Slow motion. Kur***y idzie dostac.

Slow motion? Nie znam pojęcia, ale jak się domyślam to znaczy że się "gubią" klatki animacji tak?

Często to występuje, cały czas, czy rzadko?

Gra chodzila w zwolnionym tempie. Czy gubila klatki animacji, tego nie pamietam.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Ja ograłem i serie Jak i Ratchet and clank sa to platformery stojące na wysokim poziomie obydwie serie są warte uwagi mi bardziej podchodzi seria od Insomniac games

a przedewszystkim cieszy fakt że seria poradziła sobie przy przejściu na obecna generacje konsol czego nie można powiedzieć o Spyro i Crashu przy starcie tych serii na ps2

zobaczymy co zrobi Naughty Dog z nową odsłoną na ps3 jeśli takowa powstanie a myśle że tak.

Edytowane przez klonik
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...