Skocz do zawartości

Persona 5


Gość hnky

Rekomendowane odpowiedzi

EABvgBf.jpg

 

Poszło z gruzem.

Teraz mam ochotę odświeżyć sobie wcześniejsze części. Jedynkę i jedną część dwójki (bo dwójka miała dwie części) zaliczyłem kilkanaście lat temu na psxie, a na półeczce czekają remake na PSP, których nigdy nie odpalałem, więc chyba za to się wezmę. Ewentualnie 3 FES na PS2 albo 4 Golden na Vitę. GOTY, mam nadzieję że szóstka pojawi się szybciej, bo między czwórką a piątką minęło ile? 9 lat? P5 = zayebiste dungeony, masa rzeczy do robienia, syndrom 'jeszcze jednego dnia'. Naprawdę poza Yakuzami nic mnie przez ostatnie lata tak nie wciągnęło, żebym marnował 100h przed konsolą.

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Jak ktoś się nie brzydzi tej całej otoczki fantasy, cosplayów, fanów fantastyki, 'łeeeee' po zaliczeniu questa to może tak. Mi niestety wiedźmin kojarzy się z nerdowskimi dzieciakami, laropwcami, kucami i wszystkim tym czym gardzę, więc zdecydowanie nie jestem grupą docelową. Po prostu odrzuca mnie ten klimat i (pipi)zka wokół tego uniwersum - podobnie gardzę marvelem i spustami nad ich produkcjami - te materiały trafiają do określonej grupy docelowej (m.in. budzący uśmiech politowania 30-parolatkowie, którzy zbierają figurki superbohaterów i inne zabaweczki), a ja do niej nie należę.

 

Dni-Fantastyki-fot.-Andrzej-Przybylski-5

ru-0-r-700,400-q-80-n-5287d7cdfabac8413f

z22164353V,28-lipca-2017--Kostomloty-kol

 

Z tego samego powodu nie jestem w stanie grać w większość jRPG, które teraz są przesycone lolitkami - gardzę nastoletnimi fanami mangi i anime, a oni są targetem.

 

Persona 5 natomiast mi siadła. Była wyważona, fakt, momentami pojawiała się suchota z chińskiej bajki rodem, ale ogólnie GOTY 10 na 10.

Sorry ale jesteś równie żałosny :yao:

 

 

Przedstawiam Wam moją graciarnię NTSC-J. Jest też oczywiście trochę gier w PAL/NTSC-U, znajdzie się trochę tytułów z przypadku, ale większość rzeczy z jakiegoś powodu znalazła swoje miejsce na półkach. Jeśli wpada jakiś tytuł, którego nie mam, a nie do końca mnie interesuje, to leci do kartonu (pachinko, dating simy, sportówki - staram się nie trzymać takich rzeczy na półkach, bo tylko przeszkadzają).

 

Na początek temat PS1. Może kiedyś obfocę inne sprzęty.

 

PAL x NTSC-U

44IoDGt.jpg

T0Fuqgd.jpg

kDO6FwE.jpg

 

NTSC-J

bOYcvSv.jpg

zodVQFd.jpg

hozYA0P.jpg

Lekki nieporządek:

qOTkiSm.jpg

A tu giereczki, które czekają na skatalogowanie i posortowanie:

VKIeZms.jpg

 

Jako bonus - tak wygląda jedna ze ścian w moim retro-roomie.

CiaVqxe.jpg

Do retro-roomu poleciała większość starych gier/sprzętów zaś w salonie królują current geny. Niestety wiele rzeczy zmuszony jestem trzymać w kartonach, bo po prostu nie mam już miejsca na regałach, żeby to sensownie zagospodarować. Cóż, lata lecą, to i trzeba będzie pomyśleć o większym lokum w którym zbuduję 'pokój zabaw' z prawdziwego zdarzenia - marzę o pomieszczeniu ~30m2 z regałami ułożonymi jak w bibliotece, do tego stanowiska z PVMkami/trinitronami, konsole za szybką (żeby się nie kurzyły), osobny regał na literaturę grową i archiwalne numery retrogamera... Marzenia są potrzebne :).

 

 

Odnośnik do komentarza

Czy mi się wydaje czy kompletnie nie opłaca się po naruszeniu wrogów wybierać opcję daj hajs/item?

Hajsu chyba dostaje się mniej niz za zwykłe zabicie, a itemy (pipi) warte np. leczace 20hp .

Wszystkie świecidełka u handlarza mozna bez obaw sprzedawać? (opcja sell all) czy warto coś trzymac np. questa?

W tych skrzynkach na klucz jest cos wartościowego? ominąłem 1 w pierwszym zamku ale w reszcie nic spektakularnego nie znalazłem, a robienie lockpicków marnuje czas .

No i faktycznie cover system wqrwia niemiłosiernie, ale tak poza tym gra chwyciła jak trzeba :)

Odnośnik do komentarza

Czy mi się wydaje czy kompletnie nie opłaca się po naruszeniu wrogów wybierać opcję daj hajs/item?

Hajsu chyba dostaje się mniej niz za zwykłe zabicie, a itemy (pipi) warte np. leczace 20hp .

Wszystkie świecidełka u handlarza mozna bez obaw sprzedawać? (opcja sell all) czy warto coś trzymac np. questa?

W tych skrzynkach na klucz jest cos wartościowego? ominąłem 1 w pierwszym zamku ale w reszcie nic spektakularnego nie znalazłem, a robienie lockpicków marnuje czas .

No i faktycznie cover system wqrwia niemiłosiernie, ale tak poza tym gra chwyciła jak trzeba :)

 

1. z poczatku sie nie oplaca, pozniej wyludzanie to jest najlepsza opcja na rozbicie banku

2. sprzedawaj

3. czasami sa lepsze bronie, niz mozesz kupic w sklepie i rzadkie przedmioty - oplaca sie je otwierac

Odnośnik do komentarza

http://atlus.com/atlus-and-emulation/

 

ATLUS and Emulation

 

You might have heard earlier today that we issued a DMCA takedown notice involving emulation developer group RPCS3 and their Patreon page. Yes, it’s true. We settled upon this action for two reasons:

 

We believe that our fans best experience our titles (like Persona 5) on the actual platforms for which they are developed. We don’t want their first experiences to be framerate drops, or crashes, or other issues that can crop up in emulation that we have not personally overseen. We understand that many Persona fans would love to see a PC version. And while we don’t have anything to announce today, we are listening! For now, the best way to experience Persona 5 is on PlayStation 4 and PlayStation 3.

We appreciate the awareness generated by the emulation community for Persona 5 and know that it is a fantastic example of how much people are loving our game. We want to keep bringing you titles like Persona 5. Unfortunately, when our content is illegally circumvented and potentially made available for free, in a format we do not think delivers the experience and quality we intend, it undermines our ability to do so by diverting potential support from new audiences.

We want to continue having a dialogue about where and how you would like to play our games. Please let us know what you think.

Ja już wyje,bałem do śmieci swoją kopię Persony, mam nadzieję, że Wy też.

Odnośnik do komentarza

Ale kto Ci każe korzystać z emu? Pogadamy za 10-20 lat kiedy PS3 albo będą rozj,ebane albo nie będzie już telewizorów które je obsłużą. Nie ma żadnych logicznych przesłanek za tym, żeby powstrzymywać prace nad emulatorem. Wstyd mi, że wspierałem taką rakową firmę.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Emulatory są legalne, tutaj w ogóle nie ma o czym dyskutować :).

i to XDDD za każdym je,banym razem kiedy ktoś staje w obronie wielomilionowych korporacji które podadzą do sądu typów co zarabiają $3000 z Patreona i robią emulator który może im 0,01% sprzedaży uszczknął jeśli w ogóle

Żeby nie było, to są zbadane fakty, proszę oto artykuł opisujący europejski raport na ten temat: http://www.eurogamer.pl/articles/2017-09-25-piractwo-moze-wplywac-pozytywnie-na-sprzedaz-gier-wynika-z-badania

 

„Ogólnie, rezultaty nie pokazują rozbudowanych dowodów statystycznych na negatywny wpływ piractwa na wyniki sprzedaży” - napisano we wnioskach.

No, ale to powoli wybiega poza ramy tematu, po prostu polecam mieć na przyszłość na uwadze, że Atlus jako firma powinien się znajdować w kategorii "raczyska".

Odnośnik do komentarza

Znaczy się wyjaśnijmy sobie jedno, ja szanuję tylko niektóre serie/gry od Atlusa a nie samego Atlusa. Szanowanie jakiejkolwiek firmy w dzisiejszych czasach to tak jakby wypinanie dup.ska do rukania bez mydełka (no chyba że ktoś lubi).

 

Co do emulatorów to nadal mi jest wszystko jedno co się z nimi stanie. W całej swojej growej "karierze" (20lat (pipi).ło jak nic...) użyłem emulatorów kilka razy, ale żadnej gry na nich nie ukończyłem. Bardziej z ciekawości niż żeby sobie ostro pograć. Nie moje klimaty, nie przepadam za tym i tyle. :lapka:

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

 

Ja już wyje,bałem do śmieci swoją kopię Persony, mam nadzieję, że Wy też.

A taką fajną firmą byli.

No ale oni sobie mogą tam machać papierkami i płakać,że ktoś chce sobie pyknąć w ich gierkę bez konieczności kupowania kolejnego pudła zalegającego pod stolikiem, a samo emu i tak będzie po cichu nadal tworzone. Co ofc na plus bo przynajmniej będzie pewność,że jak komuś za te 20lat odbije pograć w P5 to nie będzie musiał się bawić w szukanie jakiegoś zajechanego kawałka plastiku i próbą odpalenia na nim gierki.

Odnośnik do komentarza

Emu jest dobre, napalilem sie na yakuzy od 0 przeszedlem kiwami i teraz dzieki emu moge zagrac w yakuze 2(nie bede czekal na kieami 2 do 2019 ...)

Jako ze to jedyna gra na ps2 jaka chce ograc proste ze poleci na emu+50tv+ds4 bezprzewodowo. No full wypas tym bardziej ze na pcsx2 gry z ps2 w rozdzialce fhd czy nawet 4k wygladaja bdb, zyleta :)

To samo nowa zelda .... nie kupie switcha dla 1 gry, juz ludzie graja na emu w 4k 60fps.

 

Wracajac do persony to glowny watek mnie nie porwal poki co, otoczka morderstw i midnight chanel z p4g o wiele bardziej mnie jarala.

Tutaj bajeczka o phantom thievs i zmianie serca, i faktycznie troche mnie mecza te ciagle gadki o tym samym :/

40h nabite, nie zebym nazekal, chyba po Yakuzach mam wyzsze wymagania co do story.

Odpalilem 2 ostatnio na chwile(czeka po p5 w kolejce) i tam jest wkretka z miejsca.

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja jestem jak najbardziej entuzjastą emulacji, zwolennikiem może nie, bo wolę odpalać wszystko na oryginalnym sprzęcie, ale weźcie pod uwagę, że developer ma pewne zobowiązania, między innymi związane z wydawcą, a działy prawne muszą wkraczać gdy dzieją się takie historie.

 

Ok, goście robią emulator PS3, fajnie, ale dlaczego reklamują patreona, który służy im w tej chwili do monetyzowania swojego oprogramowania obwieszczeniem, że można pograć na tym w Personę 5? 'Wysyłajcie mi na wspieram.to hajs, to przyłożę się bardziej do nie wiem, narzędzia które pozwoli Wam za DARMO odpalać kradzione gry z sieci', albo jak by taki RAPIDSHARE zrobił kampanię marketingową 'kupujcie u nas premium konta, tylko u nas pobierzecie Spidermena 6 i szopa z kosmosu przed premierą' - umówmy się, spośród użytkowników emulatorów raptem mały odsetek odpala tytuły, które ma również na półce. Większość zasysa gierki z sieci bo 'eeee, to staroć', 'eeee, przecież jak bym nie ściągnął z neta tej zeldy botw to i tak bym nie kupił'.

Edytowane przez ping
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

I to jest głos w dyskusji który szanuję. Zgadzam się, że robili trochę nie w porządku tak szeroko wykorzystując P5 do "reklamowania się". Tylko trzeba robić wokół tego taki cyrk? Nie można było do nich napisać maila, że ej, trochę nie w porządku używać naszej gierki do reklamowania się? Jakieś głupawe teksty typu "ta gra nigdy nie powinna być na PC" to sobie mogli darować, tak samo jak w ogóle jakieś oświadczenia odnośnie emulacji.

 

Z drugiej strony ot, jest to najbardziej interesująca gra teraz i nie wiem na ile to było "na naszym emulatorku zagrasz w kradzioną fajną gierkę" a na ile to były po prostu status update'y postępów, które w przypadku bardziej skomplikowanych emulatorów zazwyczaj tak wyglądają, że gra po grze rozwiązuje się jakieś problemy z najbardziej popularnymi tytułami i ciężko napisać, że gra X działa lepiej bez wspominania, że to jest gra X.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...