Skocz do zawartości

Persona 5


Gość hnky

Rekomendowane odpowiedzi

Persona 5 - bezapelacyjne (dla mnie) GOTY tego roku. Gra wypakowana contentem po brzegi. Dodatkowo ten ost, cóż to jest za sztos uff.png Aż napiszę chyba długaśny post na temat tej gierki (pierwszy raz grę zostawiłem po 10h, ponieważ zapisy z gry poszły do piachu... ale jak się już zabrałem znowu). Sztos i po 50h z czystym sercem 10/10,a tu jeszcze tyle godzin grania banderas.png Niech ta przygoda się nie kończy!

 

I ta muzyka, po prostu cudna! Idealnie komponująca się z akcją widoczną na ekranie. Czasem po prostu odkładam pada i sobie kilka minut siedzę odprężony w słuchawkach (szczególnie przed zakończeniem dnia w grze).

 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Owszem, dla mnie gra idealna, zabraklo mi tylko jakiegos super duper extra dungeonu, a tak to jeden z najlepszych jrpg w historii gamingu, moze spokojnie zasiadac obok Chrono Crossa i innych gwiazd.

 

Dla mnie (prawie) wszystkie były super, gdyby nie yebany

statek

to byłaby dla mnie gra idealna, jestem pewien, że grając drugi raz za jakiś czas będę myślał tylko o tym, że znów go trzeba przejść :P Strasznie słabo wypadł ten dungeon na tle innych 

Odnośnik do komentarza

Owszem, dla mnie gra idealna, zabraklo mi tylko jakiegos super duper extra dungeonu, a tak to jeden z najlepszych jrpg w historii gamingu, moze spokojnie zasiadac obok Chrono Crossa i innych gwiazd.

Dlatego ja naprawdę nie potrafię zrozumieć osób, które mają ps4 i olewają taką grę. W ogóle tylko 2 miliony sprzedanych kopi gry, no krwa come on :(

Odnośnik do komentarza

 

Owszem, dla mnie gra idealna, zabraklo mi tylko jakiegos super duper extra dungeonu, a tak to jeden z najlepszych jrpg w historii gamingu, moze spokojnie zasiadac obok Chrono Crossa i innych gwiazd.

 

Dla mnie (prawie) wszystkie były super, gdyby nie yebany

statek

to byłaby dla mnie gra idealna, jestem pewien, że grając drugi raz za jakiś czas będę myślał tylko o tym, że znów go trzeba przejść :P Strasznie słabo wypadł ten dungeon na tle innych 

 

 

Mi sie bardzo ta lokacja podobała. Najmniej mi sie podobal dungeon

Fabryka, mimo ciekawych przeciwników

.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja robie bank i trochę mnie przymuliła gierka.

Ma sporo przestojów gdzie nic się nie dzieję(między zamkami) i słitasnych smsów o (pipi)e maryny.

Mam 48h, dobrze że Makoto teraz weszła to trochę się ciekawiej zrobiło .

System walki jest rewelacyjny jest sporo usprawnień od czasu 4 ale i pare minusów bym znalazł.

Są w tej grze w ogóle jakieś subquesty?

Podobało mi się to w 4 że pomagało się osobom ze szkoły czy miasteczka, tutaj niby miasto wieksze ale jak nie moge konfidantów rozwijać to nawet nie wbijam na rewiry bo wiem że nikogo ciekawego tam nie spotkam(własnie z questem jakimś chociażby )

Muza wypas wiadomo .

Mimo wszystko po blisko 50h 4G stawiam wyżej, story bardziej mnie zaciekawiło bohaterowie również bardziej mi przypasowali ale może dlatego że to była moja pierwsza persona i bardziej zaskakiwała .

Odnośnik do komentarza

Mniej więcej w tym samym czasie skipowałem SMSki, w których praktycznie codziennie (pipi)ili to samo, ale inaczej.

Subquesty są, ale w formie mementos, kombinowania jak w czwórce brak.

Ogólnie pewne elementy rozbudowano (dungeony są pieniężne), a inne niestety potraktowano po macoszemu. Ciekawe kiedy Persona 5 FES/GOLDEN.

Odnośnik do komentarza

Ja mam od premiery i też nie mogę zmęczyć, a tyle lat czekałem na tę grę. W porównaniu do rewelacyjnej czwórki, którą pochłonąłem, tutaj jakoś nie mogę się wciągnąć. Jestem na etapie banku.

Mam dokładnie to samo i tez jestem na poziomie banku :)

Choć nie powiem "zamki" sa kapitalne,exploracja zagadki .

Walki i rozwijanie persona nadal bawi.

Postacie tez spoko ale główny wątek jakoś tak marnie poprowadzony, nie jest dla mnie motorem napędowym tej gry .

Mało jest ciekawych eventów tak jak w 4 były np. wycieczki szkolne.

W ogóle humor w 4 był na lepszym poziomie wg mnie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Po zamku - piramidzie, w której ratujemy jaźń wiadomo Kogo, fabuła robi się ciekawa lub nabiera przyspieszenia? Bo do tej pory to dla mnie nudziarstwo przeokrutne. Obiektywnie gierka jest bardzo dobra, subiektywnie baaardzo się nudzę, normalnie biorę pada do łapy i po 20-stu minutach zachciewa mi się spać :D

 

Persona 4 to była miazga i jedna z najlepszych gier, w jakie w życiu grałem. W piątce z fabułą jest coś nie tak. Poprzednia część była dla mnie lepsza w prawie każdym aspekcie, piątka jedyne, co ma lepsze, to dungeony. Oczywiście werdykt wydam jak skończę grę, ale jak napisałem wyżej - męczę się, co patrząc przez pryzmat czekania tyle lat na piątkę i uwzględniając nakład pracy oraz kasy na tę grę, jest trochę słabe...

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Serio? No nie wiem, mnie nudzi ten schemat typu "odmień czyjeś serduszko", a wątki poboczne naszych znajomych też nie porywają. Nie ma żadnego "pier.dol.nięcia" i takiego syndromu, co to będzie dalej. Z Personą 4 miałem tak jak Ty z piątką, tutaj niestety gierka mi tak nie podpasowała. Dochodzi prawie 50-ta godzina, nadal liczę na coś, co sprawi, że będę leciał z roboty do domu z myślą, by odpalić grę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mam to samo. Nigdy nie grałem w żadną Personę, ale strasznie się na nią nahajpowałem. Mam nabite te 30-35 h chyba i mimo wszystko czuję jak się męczę z tą grą. Odpalę, pogram kilka dni growych i czuję zmęczenie. Co ciekawe w przypadku każdej innej gry od razu jestem w stanie stwierdzić co mi nie pasuje, a tutaj mam z tym problem.

 

I jest co robić, i są w sumie fajne dungeony, ale jednak czegoś brak. Jestem po drugim pałacu, liczę, że może później stanie się coś przez co nie będę mógł oderwać się od TV.

Odnośnik do komentarza

Brakuje w tej grze wydarzeń pomędzy głownymi dungami(festival szkolny wyjazdy mniejsze wydarzenia) i to jest sekret czemu niektórym  przeszkadza ten schemat . Przyznaje  jest  on ciut upierdliwy ale  jakoś bardziej podobają mi sie postacie z 5  są prawdziwsze. 

 

Do tego  strasznie podoba mi sie co zrobili z systemem gry w persone 5 gra się przyjemniej niż w poprzednie. 

Edytowane przez Heviro (Fanboy BDG)
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...