Skocz do zawartości

Persona 5


hnky

Rekomendowane odpowiedzi

Dochodzi prawie 50-ta godzina, nadal liczę na coś, co sprawi, że będę leciał z roboty do domu z myślą, by odpalić grę.

 

 

Jestem po drugim pałacu, liczę, że może później stanie się coś przez co nie będę mógł oderwać się od TV.

 

Nie chce zniechecac, ale nie liczylbym na to. Gdyby cos mialo zatrybic, to juz by zatrybilo.

Odnośnik do komentarza

Ja przeszedłem bank. no też męczę nie ma co ukrywać.

60h nabite, są momenty że gra się fajnie są momenty że przysypiam .

 

Bossowie są fenomenalni np. ale co z tego jak główny wątek to ziew.

Pamiętam jak w 4 rozkminiałem kto może stać za zabójstwami/porwaniami itd, tutaj fabuła schodzi na 2 plan.

Phantom thieves to Phantom thieves tamto, czy słusznie? czy to moralne? i w koło macieju perdolenie o szopenie .

Naprawdę mało w której grzę skipuję dialogi tutaj niestety mi się to zdarza dosyć często co znaczy że coś jest nie tak z P5 w moim odczuciu.

Większość SMS ziew, wykłady w szkole ziew(pytania kompletnie z dupy dla europejczyka)

podróż w metrze ziew, spotkanie z rańca postaci w metrze gadka z dupy o niczym =ziew ....

Przerażające jak wiele jest tu zapychaczy o niczym.

 

Jedyne konfidanty które ciekawie się rozwija i poznaję historię postaci to moim zdaniem Takemi, Kawakami,Ohya, Makoto, Mishima reszta jak dla mnie ZIEW .(no ciekawi mnie jeszcze jak to będzie z Morganą)

Pamiętam jak w 4 zżyłem się z Nanako (every days great at your junes!) rewelacyjna postać, czułem jak by to była moja młodsza siostra serio :)

W 5 nic takiego nie uświadczyłem.

Nie pomaga też fakt że większość "ludzi" w mieście to jakieś przeźroczyte duchy(mega wnerwia mnie przenikanie i brak kolizji) ani nie zagadasz ani nic ....

Najbardziej jednak boli brak eventów typu wycieczki szkolne itd.

No teraz miałem jakiś pokaz fajerwerków, coś się chociaż działo, nawet fajny FMV wjechał ale to mało.

Jak by zrobili jak kiedyś w Harvest moon te festiwale, wyjścia na miasto itd była by rewela a tak jest bieda i słitaśne smski.

Gra broni się oczywiście systemem walki, designem i muzyka ale do mesjasza to jej wg mnie sporo brakuję niestety.

 

Jak ktos dotrwał do końca to niech mi napisze na jakim etapie gry jestem.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Jest jedna dłuższa wycieczka i spokojnie mi wystarczyła. Taka godzinka na fabularne rozluźnienie atmosfery.

 

Jak ktos dotrwał do końca to niech mi napisze na jakim etapie gry jestem.

Większość dotrwała, bo granie to jednak powinna być przyjemność. Nie rozumiem, po co się dalej męczysz z P5, jeśli nie trafia w twój gust. Żeby ciągle narzekać, jak to ci źle i niedobrze?

A skoro jesteś po banku, to przed tobą jeszcze dłuuuga droga.

Edytowane przez Pix
Odnośnik do komentarza

Pisalem o dotrwaniu do konca mojego posta. Mi sie gra ok ale tylko ok bo po P4 i czytaniu zachwytow nad 5 myslalem ze to bedzie gra 11/10 .

Bardzo pasowala mi mechanika 4, dlatego bylem pewien ze 5 to pewniak. Niestety same postacie jak i story to takie 7/10 jak dla mnie.

Mechanika gry nadal sprawdza sie swietnie.Na pewno przejde do konca. Jeszcze sporo moze sie zmienic, dojda jeszcze jakies postacie. fabula mam nadzieje sie zazebi ale na ten moment czuje duzy niedosyt.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Schranz1985
Odnośnik do komentarza

 

Nie rozumiem, po co się dalej męczysz z P5, jeśli nie trafia w twój gust. Żeby ciągle narzekać, jak to ci źle i niedobrze?

 

No przeciez wymienil tez w swoim poscie rzeczy, ktore mu sie podobaly. Gosc subiektywnie opisuje swoje wrazenia, podaje i wady i zalety, ale gierka wg. niego nie jest mesjaszem tzn ze ciagle narzeka xD

 

 

 

Jak ktos dotrwał do końca to niech mi napisze na jakim etapie gry jestem.

 

Zostalo duzo, ale warto grac do konca. Wiele osob tutaj mialo podobne odczucia, dograli i nie zalowali. Te elementy, o ktorych wspomniales - muzyka, design, styl, walki, kilka fajnych momentow fabularnych - dopchna Cie do zayebistej koncowki i na pewno nie bedziesz zalowac. Te wszystkie whooi niepotrzebne dialogi i zapychacze skipuj bezlitosnie, zyskasz na tym kilka h, a niczego nie stracisz z czytania setny raz o tym samym.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

21 wiek na kazdym rogu sklep z gierkam, alle,olx,gametrady i inne a oni pytaja skad gierke kupic xD no kosmos. Najlepiej cyfroweczke od sony za 280 xD.

 

70h nabite przeszedlem piramidy, kolejny swietny dungeon/boss. Czekam az ****** wyzdrowieje, wbijan confidanty. Po 70h dostalem zmiane postaci podczas walki xD . Rozwijanie confidantow w ciemno eh, ciekawe co jeszcze mnie ominelo.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Schranz1985
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zazdro, moja kopia ciągle zawieszona w pocztowym limbo :beksa:

Nigdy nie grałem w Persony, nie mam pojęcia w ogóle o co chodzi w tym świecie, ale uwielbiam wszelakie jRPGi więc chcę w końcu zacząć.

Jak już się dorwę, to może kilka praktycznych porad dla każula? Na co uważać, czego z inwentory nie sprzedawać (bo u n i k a t o w y item), jak rozwijać postać etc.

Takie parę podstawowych tipsów na start.

Odnośnik do komentarza

70h nabite przeszedlem...

 

Wez tam otaguj niektore imiona spojlerem co :[ Ja wiem ze juz sporo czasu minelo ale jednak nie wszyscy jeszcze grali.

 

@Red

 

Rozwijaj confidantów w miare mozliwosci, skup sie tez na rozwijaniu personal skills (inteligencja itp), zarzadzanie czasem w tej grze jest dosc istotne, nie przywiazuj sie na dlugo do jednej Persony bo bedziesz je zmienial jak rekawiczki i czesto robił fuzje zeby tworzyc silniejsze stwory, jak przegapisz skrzynie w pałacu to juz nie mozna do niej wrocic ale w wiekszosci przypadkow nie ma tam nic game-breaking.

Edytowane przez Velius
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Czwórka i piątka są bogatsze w zawartość i ogólnie bardziej dopracowane, ale fabularnie trójka zostawia je w tyle. Bardzo mroczna historia, ze świetnie napisanymi bohaterami i chyba najlepszym zakończeniem w serii.

Plotki o remake'u krążą już od jakiegoś czasu. Chociaż nawet jeśli wrzucą na ps store tylko surową konwersję z PS2, to i tak warto zagrać, bo według mnie to jeden z najlepszych jrpgów wszech czasów.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Spokojnie wychodz, 1 dungeon ciezka sprawa na raz pyknac. Ja mam 80h i z tego co czytam POLOWA gry.... masakra.

W sumie gra trudna nie jest moglbym olewac rozwijanie confidantow i walic speedruna ale nie o to chodzi w takich grach. Jak zwykle bede mial najdluzszy czas przejscia na forum xD.

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.